Teplota 37,2. Mívají děti vyšší teplotu než dospělí?

jana06
18. dub 2008

Ahoj,

mám na vás všechny prosbu o pomoc. Můj syn měl poslední tři dny tzv. šestou nemoc. Vysoké horečky atd.
Bohužel po tom, co jsme ho pořád měřili v zadečku a dávali mu čípky na snížení teploty je tak alergický na teploměr, že když mu už jen zvednu nožičky, když ho chci změřit, začne se stavět do luku a řvát. I přes veškeré snahy se mi ho jakož takož podaří změřit. Teploměr po odečtení ukazuje 37,2. Slyšela jsem, že děti mívají vyšší teplotu jak dospělí. Proto se chci zeptat, zda je to normální teplota, nebo jsme měřili špatně.
Už se chystám na koupení teploměru ve tvaru dudlíku, ale bohužel jsem sama doma a nemůžu se vydat někam do lékárny.
možná už tu taková diskuze je, ale já ji nenašla.
Poradíte mi prosím některá? Za všechny příspěvky mockrát předem děkuji.
Jana

rimmel
20. lis 2009

akurat sme prisli od doktora..ma uzliny napuchnute tak preto ta teploa 🙂 inak ze vyzera fajn mame davat parecetamol

lidunka1981
5. pro 2009

takže když má naše malá teplotu po odečtení 37,5 tak jí nic dávat nemám??

momin
5. pro 2009

Lidunka ma se davat az kdyz je po odecteni 38. takze namerenych 38,5. me to taky prijde drsne.....

lidunka1981
5. pro 2009

Je to fakt zvláštní. A myslíš že se může ven s takovou teplotou?? Máme jít dnes na narozeniny tak pořád přemýšlím jestli jít nebo ne.

momin
5. pro 2009

pokud ma 37,5 tak ja bych asi sla.... 😉 ven by nemela kdyz ma nad tech 38. To zalezi na tobe ale urcite muzete.. 🙂

momin
5. pro 2009

Taky samozrejme zalezi na tom jestli kasle..ma rymu atd. nebo vy mate jenom tu teplotu?

lidunka1981
5. pro 2009

tak díky za tvůj názor 😉

anicka164
5. pro 2009

Lidunko, ven na chvíli nevím, jenom mě napadlo, že by možná bylo fajn, zamyslet se nad tím, kdo na těch narozeninách ještě bude. Možná na ní něco leze, bylo by škoda, kdyby třeba nakazila i ostatní děti. Ale když bude v kočárku, tak to vlastně asi nehrozí, nevím...
Když měl Mikuláš teplotu po očkování, tak jsme mu Paralen nedali, byl veselej a vypadal, že ho to ani moc netrápí. Kdyby byl ale schvácenej a nerudnej, tak bych mu asi něco dala, nemá cenu ho trápit (ale to je jenom můj názor 😉 )

lamarika
5. pro 2009

my mame teplomer, ktery se priklada na celocko a nemuzu si ho vynachvalit. Meri stejne jako dospelackej.

terecka
5. kvě 2010

Ahojky, obnovuju tuhle diskuzi...

Moje beruška začla dneska kýchat a je taková zahleněná, do toho jí odpoledne vyskočila teplota 38,2 (po odečtu tedy 37,7). Vím, že do 38 po odečtu jí nemám nic dávat, ale máte nějaký tip, co s ní? Jako jestli ji spíš více přikrýt nebo by neměla být v teple?? Jsem slyšela, že do určité teploty děti zahřívat a nad spíš zchladit nebo naopak a už vůbec nevím, jak to bylo... 😅

Poradí někdo prosím?

lena13
5. kvě 2010

terecka,kdyz je beatka takhle malinka tak ji stahuj teplotu tim,ze ji nechas v bodycku,vyvetrej poradne tam kde at ma cerstvy vzduch,nemela by byt moc ve vyhrate mistnosti a muzes dat nurofen ten je od 3.mesice veku ditete.tohle js delala ja na radu moji lekarky a pokazde to zabralo.drzim pesti,my mame taky claudinku nemocnou

jo a moc ji neprikryvej jestli mas obycejnou plenku pouzij ji.

terecka
5. kvě 2010

lena, díky za radu 🙂 teď spinká, tak ji budit nebudu, ale půjdu vyvětrat do ložnice a pak ji tam šoupnu teda jen v bodyčku (i když na to není zvyklá, tak aby mi nezmrzla 😕 ), ale asi ji přikryju aspoň dekou, je tenká, tak to snad nevadí? Je to děs teda a to máme zrovna příští týden začít s plaváním 😒

Tak držím pěsti, ať je Claudinka taky brzy ok!

lena13
5. kvě 2010

terecka ja mam vzdycky pootevrene okno v loznici at ma cerstvy vzduch,kdyz je deka tenka tak ji prikrej,hlavne ,aby nebyla moc v teple to ji teplota stoupne nebo zustane tak pak dej vedet jak jste dopadly 😉 ja doufam,ze nase claudinka uz bude lepsi v nedeli mame jit na oslavu 😒 .no to plavani teda nevim nevim,tak drzim palce at to vyjde a jste zdravoucky

martii07
17. črc 2010

Holky měla bych na vás dotaz.Malá už má druhý den teplotu.srážím jí pokud ji má nad 38.teď mi ale známá řekla že jí mám podávat léky na srážení stále za sebou třeba i tři dny.Já to ele dělám tak že jí je dám pouze až ji má!tzn.třeba dnes v noci měla ve 2 a pak až ve 12 dopoledne!Prosím poraďte jak to děláte vy?

shaula
17. črc 2010

@martii07 Dělám to úplně stejně jako ty 😉 Podávat léky, i když nemá teplotu, je podle mě nesmysl. Já osobně dávám jen, když mají teplotu nad 38,5 - to když jsou jinak "v pořádku". Pokud se mi ale nezdají, třeba jsou příliš apatičtí apod, tak od 38. Držím palečky,

martii07
17. črc 2010

Taky mi to příjde blbost do ní rvát léky když je nepotřebuje!po jak dlouhé době bych s ní měla zájít k dr.když teploty neustupují?a jak se pozná angína?Ale to už moc do tématu nepatří!Ale i tak díky za rady

shaula
17. črc 2010

@martii07 Na tu teplotu jsem se svého času ptala doktorky - prý pokud nejsou žádné další příznaky, tak můžu čekat tři dny a pak přijít. Angína - u dítěte nevím, ale logicky podle sebe snad zarudlý krk a potíže při polykání (i když ty asi bude trošku obtížnější odhalit, že 😀 ).

martii07
18. črc 2010

No právě,jak to odhalit???teplotu měla naposledy včera v 11 v noci od té doby nic.večeřet včera vůbec nechtěla dnes ráno vypila trochu mléka a půlku jogurtu.a ještě kousek rohlíku.myslím že kdyby ji boleleo v krku tak nechce vůbec nic....sice ráno byla protivná jak čert,mám i podezření na zoubky,ale když ona potvůrka si nechce se podívat do pusiny!a ještě ke všemu jsme měly včera odjíždět na dovču....takže mazec

ined77
18. črc 2010

@martii07 🙂 ..ahojky, z naší zkušenosti vím, že při bolení v krčku dítko moc nejí..resp.téměř vůbec.pří polykání matýnek křivil pusenku bolestí a hodně plakal.pít chtěl jen vodu.
s trochou štěstí se dá do krčku nalédnout...buď pod světlem nebo u okna dítko zaklonit v náručí...pomáhá i polechtat 😅 .pokud má malá červený krček, určitě to půjde aspon malinko zahlédnout 😉 .

marmazel
22. srp 2010

Prosím o radu, malá má teplotu už 3. den, včera sme byli na pohotovosti a doktorka mi řekla, že mám střídat čípky mexalen se sirupem nurofen po 3 hodinách a to nurofenu dávat 5 ml, že na obalu to píšou špatně to dávkování. jenže ráno teplotu neměla tak sem jí ale teda dala asi 9 nurofen, ale jen 2,5ml a teď jí má zas 38,5 tak sem jí dala zas 2,5ml. tak nevím jak to mám dávkovat. nechci jí toho zas dávat moc, ale zas chci aby to kleslo.