Teplota 37,2. Mívají děti vyšší teplotu než dospělí?

jana06
18. dub 2008

Ahoj,

mám na vás všechny prosbu o pomoc. Můj syn měl poslední tři dny tzv. šestou nemoc. Vysoké horečky atd.
Bohužel po tom, co jsme ho pořád měřili v zadečku a dávali mu čípky na snížení teploty je tak alergický na teploměr, že když mu už jen zvednu nožičky, když ho chci změřit, začne se stavět do luku a řvát. I přes veškeré snahy se mi ho jakož takož podaří změřit. Teploměr po odečtení ukazuje 37,2. Slyšela jsem, že děti mívají vyšší teplotu jak dospělí. Proto se chci zeptat, zda je to normální teplota, nebo jsme měřili špatně.
Už se chystám na koupení teploměru ve tvaru dudlíku, ale bohužel jsem sama doma a nemůžu se vydat někam do lékárny.
možná už tu taková diskuze je, ale já ji nenašla.
Poradíte mi prosím některá? Za všechny příspěvky mockrát předem děkuji.
Jana

megee
18. dub 2008

připojuji se k prosbě, taky doted nevím jak se to má počítat a kolik má vlastně tu teplotu mít...

pitruskaskarolinkou
18. dub 2008

ahoj jani a megee,
mělo by se odečíst 5 dílků - tzn. pokud naměříme 37,2 v zadečku je opravdová teplota děťátka 36,7 - tzn. že to není považováno za zvýšenou teplotu - mě sama doktorka řekla, že mám dávat paralen nebo sirup až pokud v zadečku naměřím 38 (reálná 37,5) - jinak se to prý nedá považovat za zvýšenou teplotu, děti mají lehce víc než dospělý. Takže tak.

jana06
autor
18. dub 2008

Díky Peti, a nevíš, kolik má být normální teplota u dítěte? Je to jak u dospělých 36,2? Nebo je vyšší?

pitruskaskarolinkou
18. dub 2008

u dospělého je to 36,6 správně a u dítěte asi kolem 37

megee
18. dub 2008

aha takže když v zadečku naměřím 37,2 ta má, 36,7 a to je dobrý, peti díky moc konečně vím jak to je 😀

johanda
18. dub 2008

mě dr. říkala, že snižovat by se teplota měla, pokud je zadečku naměřeno 38,5 (38 obyčejným teploměrem). Do 38 je snižování nežádoucí, protože teplota kolem 38 blokuje metabolismus mikrobů a tím urychluje uzdravení.
Já jsem rychloběžku brzo zavrhla, malá se buď pokadila nebo měla podrážděný zadeček, používám obyčejný dospělácký pod paži. Malé ho strčím, 5 minut ji nosím a lehce přidržuju ručičku a nějak ji bavím, aby se té věci pod paží nevšimla
U dětí může být normální i teplota do 37,5, stačí když se hodně pohybují nebo jsou nabalené.

jana06
autor
18. dub 2008

Aha, tak teď jsem z toho jelen.
Podívala jsem se pořádně na teploměr a není tam, jak jsem psala 37,2, ale 36,2. To znamená, že mám ledový dítě a tak pět minut po smrti 😀
Né, dělám si srandu. Asi je to tím, že při tom boji, který svádíme (viz. první příspěvek), prvně zapnu teploměr, pak bojuju o změření a než to naměřím, teploměr mi ukáže 36,7. Po odečtení 36,2. No, podle toho, jak bojuje a podle toho, že nehoří jak ty dny před tím, když mu sáhnu na čelo je v pořádku.
Už aby jsme měli doma ten dudlíkový teploměr.
Mezi náma, taky by mi to nebylo po chuti, kdyby mi někdo pořád strkal do zadní části těla buď teploměr, nebo čípek. ☹
Peti, děkuju za info.

johanda
18. dub 2008

jo a digitální teploměr nám vždycky naměřil méně - byl to šunt za 500 Kč 😠 . Jsem chodila do práce s 39 a na digi bylo 37,2 😅

jana06
autor
18. dub 2008

Ježiš Johando, nestraš. Ale malej nevypadá, že by hořel 😉 Už si i vykládá, takže doufám, že už můžu říct že Šestá nemoc je zažehnána. Až na tu kropenkovou vyrážku co má. Ale ta taky brzo sleze.

johanda
18. dub 2008

jano, neboj, to bys na malém poznala i bez teploměru 😉 . Mě tehdá bylo tááák blbě a holky v práci mi říkaly - no jo, teplota kolem 37 je nejhorší, člověk se cítí hůř než při 40 😀. 2 dny jsem se tím uklidńovala, pak jsem se přeměřila rtuťovým - to bylo překvápko
6. nemoc ustoupí rychle a malý bude řádit už zítra. 😉

jana06
autor
18. dub 2008

Johando, už řádí...
Evidentně má potřebu dohnat to, co za ty dva dny zanedbal. 😉
Naštěstí jsme to měli jen dva dny.

jitka83
18. dub 2008

Tak mi trpíme na zvýšené teploty hodně často. Většinou naměřím 37,9 a dr. řekne, to je jen zvýšená teplota. Málo kdy do malýho cpu nějaký sirupi na teplotu. A když už, tak jedině na noc, aby se mu lépe spalo. Přes den ne. Jen když celej hoří a je teplota přes 38. A pokud teplota nechce klesat, tak doporučují kombinovat dva sirupi (nebo čípky). Jako třeba Paralen a Nurofen. To teď totiž provozujem, tak sem chytrá. 😀 😉

jana06
autor
18. dub 2008

Jity, já když jsem malýmu dávala čípky, tak to byl řev, jak bych mu trhala nohu. No a sirup mi zvracel. Protože je kojený a nedávala jsem mu ty dva dny příkrmy, tak aby mi nevyzvracel ten sirup, dávala jsem čípky. To bylo řečí od tatínka. Jako že mu ubližuju a tak. 😠

nikka.vo
18. dub 2008

Tak já taky naměřila kolikrát v zadečku 36 apod...takže po odečtení bych měla podchlazený dítě, což nebyl 😕 Jinak stačilo vždycky dát malému něco mooooc zajímavého do rukou a měřit se nechal.

Jani, namažeš ten teploměr krémem na zadeček, aby byl nalubrikovaný? 😅 Ono mu to může být fakt hodně nepříjemný jen kvůli tomu, že je ten teploměr suchý 😖 😅

berynka
19. dub 2008

Nám dr. řekla, že do 38 stupňů to u mimi není teplota, myslela asi před odečtením 😅 . A když naše malá měla rýmu, tak jsme mohly chodit ven do 37,2.
Teď taky nemá ráda, měření teploty v zadečku a to jí to dřív dělalo dobře na prdíky a kakání. Takže když výjimečně potřebujeme měřit, tak jí ten teploměr nesmím ani ukázat a nějak hodně zabavit, aby chvilku vydržela v klidu, protože naše rychloběžka opravdu rychle neběží 😒 .

smajlik
11. kvě 2009

ahoj maminky, mám 4 měsíční holčičku, týden nás trápí rýma. Dnes od rána je neklidná, plačtivá, potí se a naměřili jsme jí v zadečku 38,1 stupňů ... co v takovém případě děláte? Dáváte čípek, vyčkáváte, jedete k dokorce?

shaula
11. kvě 2009

Smajlik, od teploty v zadečku se odečítá 0,5 stupně a nám doktorka říkala, že do 38 stupňů po odečtu nemáme dávat žádné léky (tvoje má vlastně 37,6). Je fakt, že když měl kluk teplotu ve 4 měsících, tak jsem taky plašila a léky dala. Teď je mu 9,5 měsíce a zrovna tento víkend mi celý horečkoval (38,5 - 39,5). Dávala jsem sirup Nurofen a obkládky z octové vody na kotníčky a zápěstí, perfektně to zabírá. Když nejde teplota srazit, tak jsem četla, že je dobré střídat léky na bázi ibuprofenu (např. ten Nurofen) a paracetamolu (např. Panadol, myslím že sem patří i Paralen) - každý působí jinak a tak se dají střídat po 3 hodinách, když dáváš jen 1 druh, tak by se nemohly dávat tak často. Ale to bych použila opravdu jen u vysokých horeček,které nejdou srazit.
Zatím bych jí dala ty obklady a kdyby jí teplota stoupla, tak sirup nebo čípky.

smajlik
11. kvě 2009

shaula: díky moc 🙂

ivka1979
18. srp 2009

na teplotu je najlepsia cibula nakrajana na platky na spodok chodidla do ponozky pre deti aj dospelych vyskusane to mam 3 deti

soanpe
18. srp 2009

jo to mi tvrdila moje babička taky a názor změnila, když viděla mojí alergickou reakci 😀 chodidla jsem měla dvojnásobný a svědila jako prase 😝

ivka1979
18. srp 2009

js nemam alergicke deti na cibulu nastastie tak octove zabaly mne deti vzdy maju iba vysoke horucky

eppik.m
20. zář 2009

ahoj,
od středy máme teploty nejnižší naměřená 37,2 nejvyšší 39,4 ... měřím v zadečku digitálem a podávám Nurofen čípky jen při těplotě 38,5 pak se Míša hezky zpotí a teplota klesne ... stoupá nám hlavně k obědu večer a nejvyšší je v noci ... k tomu máme řidší stolici (na začátku cca 4 dni průjem), přes den se jeví jako kdyby mu nic nebylo a i při teplotě nad 39 líta jako drak ... v noci se často budí a pláče asi ho něco bolí ... celkově je bledý v obličeji ... dr. nám pouze doporučil dietu bez mléká a tuku a na úpravu střevní mikloflóry Enterinu, která obnovuje zdravou střevní mikroflóru ... žádné jiné medikamenty neužíváme ... mně se to nějak nezdá ☹ měli jste někdo stejný problém? trvá to již 7 dní ...

kacka.va
20. zář 2009

pitruska: dětem se snižuje teplota, pokud mají víc jak 38 stupňů, tj. po odečtení.
jinak naše malá taky mívala normální teplotu okolo 37 stupňů.

rimmel
20. lis 2009

ahojte maly ma 38.4 maly apetit a celkovo dost tichy ale inak sa to da..dali sme mu paracetamol pre babatka co ine mam robit? muz hovori otvorit okna, schladit izbu mne sa to nezda?? a von asi nie ze? dakujem moc!

rimmel
20. lis 2009

oh a este pridam dva dni mal trosicku sopliky a kychal ale dnes ani nekycha ani soplliky len ta teplota sa objavila 😒

rimmel
20. lis 2009

prosim poradte ☹

dvojka
20. lis 2009

já bych vyvětrala si v nepřítomnosti dítěte 🙂 ,pokud horečka neklesne tak tušim za 6 hodin můžeš podat sirup znova.Může se klidně jednat o šestou nemoc nebo to může souviset se zoubky 🙂

rimmel
20. lis 2009

dvojka sirup sme uz dali nakolko mal tych 38.4 a po pol hod od sirupu sme merali a neklesla! teraz ma 38.7! volame lekarovi, ale ze je busy, zavola spat..zubky to urcite nebudu uz mame dva dole a to teploty vobec nemal a sesta nemoc, nema pri tom mat nejaku vyrazku ci daco? a vcera tie sopliky a kychanie..no som zvedava co povie lekar a dakujem! vetram teda v jeho nepritomnosti 😉

dvojka
20. lis 2009

nene,při šestý nemoci se vyrážka ukáže až po odeznění horeček,které trvají 3-4 dny 🙂
No kdyby bylo nejhůř jela bych na pohotovost,tím se nic nezkazí.

bramburka
20. lis 2009

počkejte tak hodinu hodinu a pul po podání prášku

když by to stoupalo, můžete dát nurofen po 4 hodinách už, ale je to hraniční, nepanikařila bych zatím

Něco na něj leze, u nás se k Dr. chodí až když teploty neklesnou 3 dny, takže klid, není to nic vážného, pokud k tomu nemá ani rýmu ani kašel, tak snižujte teplotu, ale vysoká horečka je známka toho, že se tělo pere s bacilami, nechala bych ho se prát a ono si tělíčko poradí. MOc nesnižujte tedy, jen když to jde vysoko přes 39, jinak stačí až za 6 hodin znovu ten paralen