Tipy na cestování v letadle s miminkem. Máte?

princessp
2. bře 2010

Ahoj holky
Muzete mi prosim poradit nebo dat jakykoliv tip jak na cestvani v letadle pres pulku planety s malim miminkem. Na co si dat pozor, co zaridit pred odletem (navsteva lekare atd.), co delat kdyz mimi nechce spat, nebo proste krici celou dobu v letadle atd.
My zijeme v zahranici a chteli bychom priletet do CR na navstevu, jo a malimu zrovna byli 3 mesice . Moc vam dekuji za jakykoliv prispevek 😅

lenam
27. bře 2010

Já jsem byla taky překvapená. Volala jsem jim po rezervaci letenek a objednala jsem si ji, ale ta paní pak volala mému taťkovi a řešili to spolu. On mi pak už jen zavolal, že ta postýlka nedopadne, ale že nám dají to samostatné místo. Syn měl totiž na kontrole v 5. měsících 8,5 kg a je i dlouhý. Ale to nevím, zda probírali. Já tam budu před odletem volat a ještě se chci na to zeptat. Jinak mi sedíme také v řadě uprostřed před stěnou.

lenam
27. bře 2010

Suik, tak to jsem zatím neslyšela. Jinak jak jsem psala, v letadlech na dlouhé lety jsou přebalovací pultíky na záchodech, ale prý jsou malé, tak zatím nevím, zda se tam bude syn vejít 😀

suik
27. bře 2010

já už tu diskuzi bohužel nemůžu najít.....ještě pohledám

suik
27. bře 2010

ale našla jsem toto: http://zena-in.cz/clanek/kelimky-na-usi-a-uz-se...
pro malé děti by to mohlo být šikovný, hlavně když zrovna nebudou chtít jíst.

lenam
27. bře 2010

Suik, tak o tom jsem vážně nikdy neslyšela ani neviděla. Ale článek super 😀 Tak když budu mít někdy problém, tak se zkusím letušky zeptat. Pokud to pomáhá, tak je to skvělý. Já mám vždy cucací bonbony a žvýkačky. Uši mne bolely zatím jen jednou. Doufám, že M. bude stačit, že ho budu kojit.

suik
27. bře 2010

já problémy nemívám, ale manžel ano, na jednom uchu a trpí pár dní, ale trpěl jen na jednom letišti, asi to nějak jinak bralo otáčku....taky jsem mu to radila ať se zeptá, ale vyprd se na to. Nechtěl zkusit ani ty žvejkačky, že prej to nepomůže, no komu není rady..... 😠
Tak šťastnou cestu, ať to zvládnete, já bych byla nervózní, jsem ráda, že to nemusím řešit, zatím si vystačíme s vlakem či autem.

poletucha
27. bře 2010

no nechci brat nikomu iluze,ale kelimky na usi funguji spise jako placebo efekt 😅 ...to teplo z kelimku muze nepatrne pomoct uvolnit eustachovu trubici (normalne staci polknout nebo zvykat,zivat atd)...,ale kdyz ma nekdo treba silnejsi rymu,tak bohuzel nepomuze nic.

suik
27. bře 2010

poletucha: tak nám to neříkej, já bych tomu věřila 😀

spaagetka
31. bře 2010

Ahoj, já poletím s prckem za 2 měsíce. Sice jen 2,5 hodiny, ale vrtá mi hlavou to vaše kojení. Říkáte, že při vzletu a přistávání kojit, asi jsem natvrdlá, ale jak, když musí být připoutanej, stejně jako já? 😅 Mám ho sprostě odpoutat až letušky zasednou, nebo jak to provádíte? Ten pás přece není tak dlouhej 😅

petka80
31. bře 2010

spaagetka - děti mají takový jenom malý pás, který se připoutá k tomu tvýmu vepředu, takže podle mě když to nebudeš moc utahovat, tak nakojit v klidu můžeš, prostě máš mimčo jakoby na břiše.

spaagetka
31. bře 2010

Tak to jo, mně to odpoutání přišlo poněkud přes čáru, i když vím, že létání je jedna z nejbezpečnějších doprav. Hned budu líp spát 😀 Já si z těch spousty letů, co jsem absolvovala, vybavuju jenom plačící mimina, rodiče s nima pochodující v uličce, případně jak mi mlátí hračkou zezadu do sedačky či do hlavy 😅 ale nikdy mě nenapadlo se podívat, jak jsou vlastně připoutaní 😕

petka80
31. bře 2010

spaagetka - neboj, to bude určo v pohodě, skoro bych řekla, že čím menší mimi, tím je to lepší 🙂 Já zkušenost nemám, my letěli s dcerou až když jí byl rok a půl, ale kolem nás bylo několik miminek a všechny to snášely dobře. A je teda fakt, že jsem dost litovala, že už nekojím, odstavovala jsem asi měsíc předtím a bývalo by se to hodilo na uspání.
Pokud bude všechno v pořádku, tak máme v plánu letět zase v září, to bude mladší 5 měsíců, tak jsem na nás taky zvědavá 🙂

dagmarkaaa
1. dub 2010

ahoj vespolek
přidám svoji zkušenost, letěli jsme s malou když měla 3 měsíce a týden, letěly jsme s transferem takže 2x 1,5h tam i zpět během 5 dnů, docela náročné 😝 ale příště letíme přímo.... Kojila jsem při vzletu, s tím pásem na mimčo v pohodě, neutáhla jsem ho aby ji netlačil a dala se v tom krásně otočit čelem ke mě na kojo a pak zpátky na sezení bez toho abych ji musela odpoutat. Neplakala během letů skoro vůbec a když začla pobekávat tak jsem jí dala dudel a pospala si nebo byla v klidu na přistání pokud nechtěla prso.
Jo a od letušek dostala hračky, to mělo veliký úspěch, jednu knížečku hadrovou, tu hned ožužlala a pak ještě hadrový náramek s plyšákem 🙂

mirkson
13. dub 2010

Poprve jsem letela s Kristinkou, kdyz ji bylo 5 mesicu. Bydlime v Californii, takze ty lety jsou nekonecne. Posledne letel s nami i manzel, takze vsechno bylo v pohode. Dostali jsme tu postylku, leteli jsme v noci, takze Kristinka to prospala. KOcarek si beru az k letadlu. Pristi mesic letime s Kristinkou samy. Uz mam z toho hruzu. Do postylky se uz nevleze a samostatne sedadlo nema. Takze doufam, ze vedle me nikdo nebude sedet. Kristinka taky na rukou neusne, musi si lehnout. Tak jji asi ustelu na zemi. Litam v pohodlnem obleceni. Teplaky, mikina... Urcite cestou zesedivim nebo nekoho prizabiju. Ale uz se moc tesime na babicku 🙂
Prebalujeme na zachode, kde je ten mini pultik a dvere mame otevrene.

mirkson
13. dub 2010

S tim pasem se da v pohode kojit, je to vyzkousene 🙂
tedkom si na cestu porizuji i takove "voditko" na deti. Mate s tim nektera zkusenosti? Je to takovy batuzek, ktery nasadite na zada a k tomu vede take voditko. Myslim, ze se to bude hodit, kdyz ted letim sama. Pripnu si Kristinku, at se mi v davu na letisti neztrati

princessp
autor
25. kvě 2010

Hojky holky, tak cestovani s mim 4mesicnim miminkem do evropy bulo v pooooohoooode 😎 .Zacnu od zacatku, meli jsme zabukovanou bassenet ale tu nam na konec nedali a misto toho jsme meji dvousedadlo k dispozici coz bylo super malej se krasne natahl a i hodne casu spinkal (prvni let trval 12hodin 😝 ).s malim jsem si hrala povidala a podobne.Pri vzletu i priletu byl absolutne v pohode za celou dobu letu ani neplakal. 😵 Prebalovani v pohode na sedacce...a kojeni take v pohode.
Ale bohuzel jsme se do evropy nedostali v soulu nam zrusili let do prahy ☹ Kvuli te sopce. Tak po 5ti dnech jsme se zase vratili zpatky na nz. Protoze jsem fakt nevedela kdy zase budou litat ☹ a take jsem byla docela vystresovana a tudiz jsem asi moc nemela mlicka na kojeni. Takze tak. Ale dobra zprava je ze koncem cervence to zkusime znova.Tak nam drzte prstiky aby ta blba sopka zase nebouchla 🙂
Jinak holciny nemate se ceho obavat..vase miminka to zvladnou naprosto v pohode.

vverunkaa
27. črc 2010

ahoj holky,chtěla sem se zeptat.Když letíte s takovýma malíma miminkama...ja bych chtěla letět s 2 měsíčním mimim do CR se společností Ryanair.Jak je to s letounkou pro mimiska takhle maleho??Když nebude mít svou sedačku ale bude vlastně sedět na mě musí mít letenku ? 🙂

zlatouch
27. črc 2010

@vverunkaa ahoj, deti do 2 let nemaji narok na misto, tudiz neplati letenku, jen jakysi manipulacni poplatek (my platili u Lufthansy 150Kč, nevim jak jinde)

vverunkaa
27. črc 2010

@zlatouch aha,no ale stejně za co ten poplatek jako? 😠 to jsou vydřiduši.No když tam zadám dítě pod dvou let ,tak mi tam naskočí 20 euro a to jen tam ,takže zpátky zase 20 euro a to mi jako za miminko co budu mít přilepené na sobě přijde dost ☹

yellowbanna
27. črc 2010

vverunkaa: u Ryanairu me to vubec neprekvapuje, vzhledem k tomu, ze uz ted se tam plati snad i za vzduch k dychani a zcela vazne uvazuji o zpoplatneni pouziti toalety, tak se 20eurovemu poplatku za mimco vubec nedivim... ja ted kupovala letenku u Austrian Airlines a dite do 2 let je za 5 euro a ma v tom i 10kg zavazadlo

spaagetka
28. črc 2010

No já, myslím, že zpoplatněný to maj všechny aerolinky. U Smart Wings jsem platila 200,- Kč, ČSA chtěli 319,- a Alitalie se zdá, že bylo dítě zdarma, i když tam byl jakýsi manipulační poplatek 5 euro, což se dá zkousnout 😉 Ale vzpomínám si, že zhruba před 2 lety brblala sestřenka, že za malou platila letištní poplatky a palivový příplatek, což bylo podstatně víc, než je teď 😝 Ale byl to charterovej let, tak netuším, jestli to není jenom u těch a pravidelný linky to nemaj 😅

teufelchen
17. srp 2010

Holky..tak to je mazec.o))...jako kojeni super..ale co kdyz ja letim v utery s 18 mesicnim prdolakem do Egypta:o))xixi..n ekojime uz davno..navic mame 15 kg....nejsis prijdu o nohy:o))) 😀 😀 jinak me ty uska dost trapy..a nezabralo by mu dat kousat nejake krupky:????pit mi tak dlouho z lahve nebude ☹

spaagetka
17. srp 2010

@teufelchen Nemusí pít pořád, stačí při vzletu či přistání. Já kojila buď při vzletu nebo při přistání, jinak jsem mu dávala pocucávat z lahvičky. Ono stačí, když polkne jednou za čas 😉 Takže křupky by byly taky OK.

spaagetka
17. srp 2010

Jinak tady jsou mé nedávné zkušenosti s létáním s prckem. Diskuze jsou tu 2 v podstatě o tom samém 😅
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cestovan...

teufelchen
18. srp 2010

Spaagetka...dekuju moc..jeste me stve, ze navic mame i mezipristani 😒 tudiz pristani i vzletani 2x:o(((ale s tim nic neudelam:o))A diky za dalsi diskuzi..jdu jeste juknout:o)))Jen me zajima navod, jak udrzet mega hyperaktivni dite 4.5 hodiny na prdeli 😀

martinaj23
18. pro 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jak je to s dětskou postýlkou v hotelech nebo jestli se dá vzít do letadla. Pak mám ještě dotaz jestli je nějak omezeno, jaký kočárek se bere na palubu letadla a jaký musí být už v zavazadlovém prostoru. No a vlastně ještě jeden dotaz - není problém při půjčení auta zajistit i sedačku pro prcky( půl roku a rok). Díky Martina konkrétně bychom chtěli vyrazit na jeden z Kanárských ostrovů
Dnes ve 20:55 • Odpověz

kachen
10. kvě 2012

Ahoj, rada bych obnovila tema. V lete mam v planu uletet s malou (to ji bude tak 13mesicu). Jen kratsi let, cca 2hod. Zajimaji me opravdu jen tipy, jak zprijemnit nebo si usnadnit cestu. Ostatni veci mam nastudovany. Maly mimina to asi vetsinou prospi, ale mala uz ted nevydrzi minutu na miste. Nedovedu si predstavit, jak bude 2 hodiny prikurtovana mne sedet na kline. Uz ted si dokazu zive predstavit ten jekot, protoze si nemuze delat, co chce. Jak jste to davali vy? Co tlak v usich? Pomuze dudlik? Podotykam, ze poletim sama, takze zadne ruce navic. Jak jste pobrali dite, tasku, kocar? Dali vam v letadle prednost? Nebo je zkratka lepsi se na to vydlabnout a radeji pockat do pristiho roku, az ji budou 2 a bude prece jen mit narok na sedadlo?Ac jsem toho naletala dost, nikdy jsem si mamin v letadle nevsimala. Holt jsem byla bezdetna, tak me to nezajimalo.

garfie
11. kvě 2012

@kachen My letěli když bylo malé 15 měsíců-cca tři hodiny a v zimě(!) Byli jsme teda dva a letěli jsme na večer, takže dokonce i usnula...na tlak v uších jsem jí dávala pít z lahvičky, měli jsme s sebou hlavně knížečky a můžeš se s ní pochopitelně i projít...tašku a kočár zvládneš-kočár odevzdáváš až těsně před nástupem do letadla-a stejně tak si ho vyzvedneš, takže po letišti se pohybuješ s kočárem. Cestou zpátky bylo prázdnější letadlo a měli jsme dokonce trojsedačku pro sebe-oni se ti v letadle většinou snaží vyjít vstříc. Myslím že to není žádná trága, ale musíš se jí prostě hodně věnovat....Fakt teda ale je, že naše prtě byla klidné dítě, žádný extra šídlo...

zabulik
12. srp 2012

@kachen ahojky leteli jste nakonec a jak jsi to zvládla?chystám se s dcerou na dovču a hrozím se jak jí zabavit v letadle 😉

kachen
22. srp 2012

@zabulik Nakonec trcime doma 😖