Tipy na cestování v letadle s miminkem. Máte?

princessp
2. bře 2010

Ahoj holky
Muzete mi prosim poradit nebo dat jakykoliv tip jak na cestvani v letadle pres pulku planety s malim miminkem. Na co si dat pozor, co zaridit pred odletem (navsteva lekare atd.), co delat kdyz mimi nechce spat, nebo proste krici celou dobu v letadle atd.
My zijeme v zahranici a chteli bychom priletet do CR na navstevu, jo a malimu zrovna byli 3 mesice . Moc vam dekuji za jakykoliv prispevek 😅

zabulik
31. srp 2012

@kachen tak to je škoda,my jsme se ted vrátili z dovolené a přežili jsme to 😉

zelva
4. čer 2013

Ahoj, obnovuji trochu diskuzi. Má někdo ještě nějaké extra tipy jak zabavit batole v letadle? Mám z toho hrůzu. Synovi je 17m a musí se pořád někde drápat a něco zkoumat, tak myslím, že to s ním v letadle asi bude peklo.. 😖 Díky za tipy 😉

karchinka
1. zář 2013

@poletucha
@princessp
@lenam ahoj holky, promiňte, že ruším a probouzím tuto diskuzi, ale máme asi za měsíc a něco (ještě sice nemáme letenky :D) letět do USA za ségrou, akorát ten menší bude mít už 18 m. - cestovaly jste potom někdy později se starším dítětem? já se toho trošku bojím, cesta z Ostravy do Prahy vlakem, pak jeden let v rámci Evropy, pak dlouhý let do USA, pak ještě jeden let v rámci USA a tam už ségra bydlí kousek 🙂 bojím, že děti nebudou moc spinkat a jak to všechno zvládnou :( pojede s námi babi

karchinka
1. zář 2013

@mirkson ahoj, ještě zkusím napsat tobě, lítáte pořád Californie - ČR? jak to zvládáš se dvěma dětma? jak to zvládají děti? a co přestupy?

lenam
1. zář 2013

@karchinka Já letěla do USA, když synovi bylo cca 8 měsíců a to bylo opravdu v pohodě. Pak jsem létala se synem pravidelně do ČR v jeho 2 - 2,5 roku. To jsem létala z Anglie. Někdy sama, někdy s manželem. Je pravda, že to byl kratký let, ale syn ho vždy skoro celý prospal. Byla jsem těhotná. Létala jsem vlastně skoro každý měsíc na kontroly do ČR 🙂 Zvládali jsme to i v mém vysokém stupni těhotenství. Ono záleží na dětech. Ale myslím, že budou spát, projdou se po uličce a pokud nebudeš úplně sama, tak bych se toho opravdu nebála.

karchinka
1. zář 2013

@lenam díky 🙂 to jsi teda dobrá, že jsi to zvládla i těhu, já bych se v těhotenství bála lítat i bez dětí :D ale já jsem strašpytel, jsi fakt šikovná
já se nejvíc bojím toho dlouhého času na cestě, jestli to ti moji drobečkové vydrží, ale asi prostě budou muset, že? :D snad nás pak v USA pustí s dvěma řvoucíma přes hranice a nepošlou jako nežádoucí domů :D :D :D
jo a ještě, řešili jste nějak pojištění v zahraničí? budeme tam dva měsíce, mate zkušenost s nějakou pojišťovnou?

mamkamarketa
1. zář 2013

@karchinka urcite europ asistance, letame do usa kazdy rok. A nekolikrat sme museli vyhledat lekare (kvuli diteti) nejlepsi zkusenosti mam s nimi. Pojisteni je drahe (my vzdycky bereme family gold) ale pokryje vsechno a maji spoustu smluvnich mist v usa, takze nic neplatis. (S jinou pojistovnou se nam stalo,ze sme museli zapaltit osetreni a miste 800$ a pak nam to vratili v cr, a jeste byla spoluucast 150$ 😠 ) jenze na dovoleny vyplaznout 16000,- czk je dost

julietta111
1. zář 2013

@karchinka Ahoj, my teď v lednu letěli s jedenáctiměsíční dcerou a 5 letým synem do Kanady. 2 přestupy, spoždění kvůli počasí...ale bylo to v pohodě. Velkou část toho prospali, potom pohádky. Cesta byla náročná le oba to zvládli v pohodě. Pojištění jsme měli od kooperativy a byli jsme spokojení, museli jsme tam s dcerou do nemocnice a vše nám potom proplatili. Tak štastný let!

lenam
1. zář 2013

@karchinka Já jsem musela. Manžel tam jel kvůli práci a buď bych seděla sama doma a nebo jela s ním. 3 dny před odjezdem jsem zjistila, že jsem těhotná. Doktor pak trval na kontrolách, takže jsem létala nejdříve po 5 týdnech, pak po 4, pak jsem musela po 3 a pak jsem už zůstala rodit v ČR.
Jinak pojištění jsem měla přes Kooperativu . Asi 3 dny po přistání měl syn vysoké horečky. Seděli jsme v letadle pod klimatizací a neudělalo mu to dobře. Takže jsme jeli do nemocnice. Nejdříve jsem zavolala přesně podle pokynů asistentovi a domluvila se na postupu. Pojišťovna to za mne pak uhradila. Neplatilo se to v hotovosti, ale nemocnice chtěla poslat fakturu. Takže to šlo na moji sestru a ta to pak naskenovala a poslala mi do ČR a já to pak jen přeposlala pojišťovně. Potom se už o to starala pojišťovna. Sestra mi ty papíry poslala i poštou, ale nebylo to vůbec potřeba.

lenam
1. zář 2013

@karchinka Spoluúčast na pojištění nebyla žádná 🙂

karchinka
1. zář 2013

@julietta111
@mamkamarketa holky, a jak je to s kočárkem, pořád nad tím uvažuju a asi bych ráda kočárek u sebe při každém přestupu - vyndali vám ho pokaždé nebo jste ho u letadla odevzdali a u přestupů ho nedostali až pak v cílové destinaci?
a děkuji za rady ohledně pojišťoven, prozkoumám
já teď nejvíc utěšuju babi, hrozně se bojí, jak to zvládnem, víc než já :D já se vlastně i těším, i když jsem tu návštěvu v USA odkládala od narození prvního kluka :D ale teď to prostě přišlo s tím ségřiným úrazem a ve mně se něco zlomilo a řekla jsem si - to zvládnem 🙂 akorát na letenky asi bude půjčka, ale to půjde, kromě malé hypotéky na byt žádné nemáme 🙂

mamkamarketa
1. zář 2013

@karchinka daji ti ho pokazde. Kocar jde s tebou do letadla. Ne jako kufr

karchinka
1. zář 2013

@mamkamarketa tak to bude super 🙂 díky moc

karchinka
1. zář 2013

@mamkamarketa nemůžu nikde najít to pojištění, resp. tu stránku jsem našla, ale nějak tam nemůžu najít, jak to koupit

julietta111
1. zář 2013

@karchinka Neboj to zvládnete. Fakt to neí nic hroznýho. V těch velkých letadlech jsou ty televizky, prckové se kouknou na pohádku,knížky, hračky....něco dobrýho k ídlu. V letadle jsem tolik neřešila co jí hlavně že se ti zabaví:D A letíte dvě ta to bude ok. Kočárek Ti dají vždy na přestupu. Nazpět jsem s nima letěla sama a taky to bylo ok. Hlavně se snažte tím nenervovat oni to ty děti vycítí. dyž budete v lidu vy, budou i děti🙂 Ale já vim, lehko se mi to říká tay jsemměla z prvníholetu starch.

mamkamarketa
1. zář 2013

@karchinka my to vzdy kupujeme s letenkama. Uz mate letenky?

karchinka
1. zář 2013

ne, budem řešit zítra... navíc starší ještě nemá požádáno o pas, taky letím na pasové zítra ráno :D odlet tak bude nejdřív za měsíc, kolem 5. října, snad to tam ségra do té doby vydrží, ale určitě jo, když se bude těšit, že přijedem 🙂 ono totiž pas nemá platný ani babi :D ta ho byla vyřizovat ve středu, že pojedem i my, jsme se rozhodli včera :D to bude akce...

karchinka
1. zář 2013

@mamkamarketa a kde kupujete letenky, že vám to nabídne tu dobrou pojišťovnu?

mamkamarketa
1. zář 2013

Www.flyunited.cz

mirkson
16. zář 2013

@karchinka ahoj. Porad litame dlouhe lety tak jednou za rok.
Kdyz byla Kristinka mala, letela jsem s nim nekolikkrat sama, bez manzela. Bylo to v pohode. Kristinka to vzdy zvladla dobre. Vozi si batuzek s malovanim, knizky, hracky..ted i IPad. Vetsinou litame na noc, takze v letadle i spi.
Prestupujeme jenom jednou, v Nemecku. Lety s vice prestupy si nekupuju.
I obema holkama jsme zatim leteli jenom jednou dlouhy let. To bylo Nicolce 6 mesicu. V letadle jsme meli postylku a tady docela spala. To letel i manzel, takze to slo.
Minuly tyden jsme se vratili z dovolene, z Mexika. 5 hodin letu. Nicolka ted ma 15 mesicu a vsude chce lezt, porad nekde utika....nastesti jsme na ni byli s manzelem dva, tak jsme to nejak zvladli. V ulicce jsem si behat nenechala. Jen skakala po sedadlech. O Kristince jsem ani nevedela. Ta mela IPad. Takze koukala na pohadky a pak usla.
Zvladnout se to nejak da, ale clovek musi byt pripraveny. Vzdycky vozim plno nahradniho obleceni ( kdyby se nekdo poblil), svacinky ( Nicolka ma porad hlad ), ubrousky, pliny, tak at mam vse po ruce. Gumove bombony na zalehani v usich...a hlavne klidek. Priprav se, ze si ani na minutku nezdrimnes.
Kdyz letime za babickou, tak nam to trva presne 24 hodin od nasich dveri k jejim 😉

mirkson
16. zář 2013

@karchinka kde do USA letis?

mirkson
16. zář 2013

@mirkson ja jsem z Karvine a vzdycky litam z Polska z Katowic, s Lufthansou. Usetri mi to cestu do Prahy na letiste. To ani nevim, jak bych zvladla s detma, s kuframa, s manzelem.... Ve vlaku, pak nejak z nadrazi na letiste.

karchinka
16. zář 2013

@mirkson ahoj, moc díky za info, na náhradní oblečení jsem třeba ani nepomyslela!!! 😲 jsem to počítala a taky nám to vyjde na +-24 h od našich dveří k sestřiným 🙂 letenky už máme, letíme z Prahy, snad se na to letiště nějak doplazíme, pak přestup Amsterdam do Detroitu a pak z D. do Grand Rapids (Michigan) - musíme přestoupit i v USA, protože ségra nemůže řídit a nemohla by pro nás přijet někde dál, GR je asi půl hoďky od ní. Zpátky se kamarádce, co má cestovní agenturu, podařilo najít let až do Ovy, takže i když pak v Pze budem nějakou hoďku čekat, tak alespoň nebudem tahat kufry a taťka si nás v Ově už vyzvedne 🙂 a v Pze prý je na letišti hodně dětských koutků a budem už prostě skoro doma 🙂 a z Katowic lítá Lufthansa? My jsme fakt koumali všechno možné, ale nejlepší let nám vyšel ten přes Amst a Detroit :(
Jinak jsme teď staršímu koupili kufřík Trunki, tak snad ho na letišti trošku zabaví a bude tam mít svoje hračky, svačinku a tak, vypadá to jako super věc 🙂 pojištění jsme si sjednaly s mamkou každá na svoji kartu (vychází to nejlíp, mamču vyšlo na necelou tisícovku na rok a mě na 79 kč na měsíc, obě max. pobyt 90 dnů, mamča má základní 1 mil. na zdravotní, pak nějaké částky na zodpovědnost, já mám 1,7 mil zdravotní a pak je v tom všechno možné, odpovědnost, zavazadla, zrušení zájezdu, atd., obě to máme ve verzi family, takže nás obě pojistky kryjí všechny 🙂)
taky už mám vyřízený mezinárodní řidičák, ségra má koupenou postýlku pro menšího a nachystané postýlky pro nás všechny, zajištěné autosedačky, tak nám už chybí jenom ty pasy :D
jinak jízdenka na vlak do Prahy nás se StudentAgency vyšla všechny na 299 kč!!!! vůbec nechápu, asi budem muset místy ten vlak tlačit nebo překládat uhlí :D :D :D

karchinka
16. zář 2013

@mirkson ještě mě napadlo, jak děcka zvládají ten časový posun? a nebývají z té dlouhé cesty nemocné? já už nakupuju vitamíny, protože se toho fakt bojím

mirkson
16. zář 2013

@karchinka holky z cesty nemocne jeste nikdy nebyly. tuk, tuk....Casovy presun, si myslim, taky zvladame dobre. Do dvou dnu jsme srovnani. Proste jedes podle noveho casu. Kdyz je noc, das je spat a pres den je zabavujes. Fakt, nejak to jde. Holky jsou zatim vzdycky v pohode. To jen ja jsem vzdycky vyplivnuta a rikam si, ze uz nikdy vice do letadla s nema nevstoupim 😉
Jo, co jeste muzu doporucit. V letadle si objednej ( ja to delam, uz kdyz objednavam letenky na netu, nebo tam zavolej )pro syna detske jidlo. To roznaseji alespon v Lufthanse vzdycky prvni. Jidla je tam dost, skoro stejne porce jako normalne pro dospele. Jednou jsem na to zapomnela a Kristinka uz hlady silhala, nez ji privezli jidlo. Ono jim to dost s tim vozikem trva. A je tezke, kdyz vsichni kolem uz ji a ty porad s deckem cekas... 😒 Taky je tam malo mista. Kdyz ti prinesou 3 tacky najednou, tak se nehnes.
Ten mladsi asi letenku nema, ze? Zatelefonuj na leteckou spolecnost, at ti daji ty mista s postylkou. Ver mi, budes to potrebovat. Do dvou let dite za letenku neplati. Nema narok na misto, ale vyzaduj tu postylku.
Jinak Kristinka ma taky kufrik do letadla na koleckach. Ale je to I batoh. Takze kdyz ho nechce tahnout nabo utikame na letadlo, tak ho hodim na zada, nebo prehodim pres kocar. A hlavne je lepsi, kdyz v letadle se ti vleze pod tu sedacku pred tebou. Kdyz ho mas v uloznem prostoru nad hlavou, tak je to dost neprakticke. Nekdy nemuzes dlouho vstat a deti porad neco chteji. Takze ja Kristince ten jeji batoh narvu pod sedadlo pred ni a kdyz neco chce, tak tam dosahne.
Nezapomen na gumove medvidky. Posledne I Kristinka plakala, ze ji pri pristavani boli usi.
Nekdy je v letadle dost zima. Takze nejake pohodlne veci pro deti I pro sebe. Mikinu, nebo tak. Ponozky. My treba skoro cely rok chodime bez ponozek, tak si musim pamatovat, ze je musim pribalit.

mirkson
16. zář 2013

Jeste nevim, jak je to s tim prestupem v USA. Nevim, kde musis projit imigracnim. Jestli uz v Detroitu. To fakt nevim.

julietta111
16. zář 2013

@karchinka Tak kdy vás čeká den D?Nemocní nikdy nebyli. Časový posun myslim děti zvládají líp než rodiče🙂 Když jsme přiletěli do Kanady byli srovnaní skoro hned, jen asi 2 dny unavenější. Cestou zpět 5 syn měl problém spát jne tu první noc 15 měsíční dcera 2 noci pak už ok. Oblečení na převlečení si určitě vezmi, často se nám hodí🙂 Ta postýlka jak psala mirkson, je super věc, ale teď při posledním letu boužel už nebyla vonlá. Ale naštestí bylo místo ta jsme měli sedačku i pro malou. Ta štatný let!!!!

karchinka
17. zář 2013

holky, díky za uklidnění, nemocnění se bojím úplně nejvíc, i když máme to pojištění, tak víte, jaké je to s děckama, ti naši tady v Ově jsou střídavě nemocní celý podzim, menší už má zase rýmu, ale v Michiganu je krásně čisté prostředí a nebudou tam asi nijak moc v kolektivu, tak snad to zvládnem... ale nedovedu si zatím představit 2 měsíce bez nemoci

a tu postýlku dávají i tak velkým dětem? náš už má 11 kg a je docela veliký na rok a půl... postýlka by se určitě hodila, ale fakt nevím, jestli na ni ještě máme nárok (tak tiše doufám, že třeba nebude plné letadlo a mohli bychom dostat jedno místo volné, když malý na něj nemá oficiálně nárok)

jinak letíme 7. října (ale 25. září ještě na Krétu :D, to bude ale brnkačka :D)

u KLM psali, že se jídlo pro malé děti nemusí objednávat, ale raději to ještě ověřím (nebo pověřím tu moji zlatou kamarádku, je to fakt miláček, budem ještě řešit tu postýlku a místa a čísla pasů a ESTA povolení...)

ještě jsem se chtěla zeptat - co z dětských věcí si můžu vzít do letadla? asi úplně blbý dotaz, ale můžu si vzít vlhčené ubrousky? léky? skleničku s dětskou stravou (malý je docela jedlík, tak pro jistotu 🙂)? pití neřeším, koupíme na letišti nebo v KLM do USA minule měli i vodu přístupnou bez letušek z takového toho kontejnerku (nebo jak to popsat)
@julietta111
@mirkson

julietta111
17. zář 2013

Ubrousky můžeš, léků jsem táhla pul baťohu🙂 Vodu na mlíko, čaj...jen Tí to můžou dát kdyžtak ochutnat. Ty dětský sleničky taky v pohodě. Bála jsem se nemocí před letem aby jsme byli schopni odletětět, nakonec večer před odletem jsme byla na pohotovosti s dutinama já a děti úplně v pohodě:D S tou postýlou se zeptej, nevím přesně do kolika je kilo. My měli štěstí a letedlo nebylo plný a měla i malá místo, tak to bylo super. Ale často bývá plný, tak snad budete mít štěstí. Užijte si Krétu🙂

mirkson
18. zář 2013

@karchinka jidlo muzes, leky taky. U Lufthansy dite do 2 let ma narok na postylku. Na vahu ditete se me nikdo neptal. S Kristinkou jsem letela den pred jejimi druhymi narozeninami a postylku jsem dostala. I kdyz ji trcely nohy, tak to moc pomohlo. Letadlo bylo plne, tak nevim, jak bych ji 11 hodin drzela na rukou 😲 letela jsem tehdy sama