Trávení času na Facebooku

lucijenkaa
28. dub 2016

Hezký den,mam takovej asi pro mnohé b..ý dotaz,ale přesto se ptám 🙂 Jsou tu maminky,který nepoužívají facebook?Mam kamaradku,ma děti,ale mam pocit,že příliš času traví na fb,místo se věnování dětem,vím o dalších mích kamaradkach maminkach,ktere tam traví dost času,hodnĚ davaj fotky ,zveřejňují své soukromí,ja profil mam,ale jen občas se tam podívám,nepotřebuji to,ptam se jen tak ze zvědavosti,nechci tím nikoho nakřiknout nebo tak,jestli tomu tak je tak se omlouvám.Jen mě to zajímá 🙂

monasek84
28. dub 2016

Nejsem tam a ani se tam nechystam. Puvodni zamer byl hezkej...takovej oficialni katalog lidi, kde dohledas nekoho z historie a tak... to co je to ale ted... pouze zrout casu, soukromi.... nejsem tam a jsem uplne mimo deni sveta, protoze jsem necetla na facebooku to a to, ale narozdil od tech co tam jsou, mam denne spoustu minut pro sebe nebo svou rodinu a neresim ◇, popr.starosti jinych....

kacenka1111
28. dub 2016

@monasek84 Me tohle nekdy nahrazuje kun...Absolutni zrout casu☹

monasek84
28. dub 2016

@kacenka1111 jo to me nekdy taky... ale uprimne, tu me nikdo nevidi online a neotravuje jak se mam atd 🙂)))

shannondrake
28. dub 2016

Taky "už" nemám fb. Jsem introvert a beztak jsem se tam za celých 5 let s nikým nebavila. Vídám se akorát s rodinou a pár lidmi z práce a k tomu fb nepotřebuju 🙂

zazana81
28. dub 2016

Nemám facebook , ale fakt je, že jsem dost tady. I to chci omezit, ale člověk holt nějaký kontakty potřebuje a na tý mateřský je to na ně "chudý"

pavlina212
28. dub 2016

Řekla bych, že nadměrný čas u facebooku nebo i tady na koníkovi může být jistá forma dopingu. Vidím na sobě, že čím víc jsem unavená, vyšťavená a nevyspalá, tím vím mě to táhne k počítači (nebo i k ledničce). Údajně to má co dočinění s dopaminem. Moc hezky to vysvětluje pan Hajzler z následujícího videa.

https://www.youtube.com/watch?v=SQg4lZ8fMuA
lv
28. dub 2016

mám facebook, v přátelích lidi, kteří jsou kamarádi, které mám ráda, ne známé "protože jsme ze stejný školy a zdravily hsme se na zastávce" - fotky z výketl, dětí atd tam dávám, i jako sem (ne tisíce, o tom,

lv
28. dub 2016

omylem odesláno nedopsané - vím, že fotky smí použít majitelé webu. Denně na to kouknu, i sem na koně, je to určitá forma vyplnění času, kontaktu, komunikace..a jako se vším, všeho moc škodí.

andreaandrejka
28. dub 2016

Ani já FB nemám.

lucijenkaa
autor
28. dub 2016

Holky,damy jsem moc rada že nejsem sama,mam dcerku,chceme druhe a myslím,že bych stejně nemela čas nato,ale ... zase jsem tady sama,sme nově nastěhovane a nikoho tu neznám,ale stracet čas na fb a kvuly tomu stracet kontakt s dcerou nechci 🙂

shannondrake
28. dub 2016

@lucijenkaa

Tak zase nemusíš tam trávit plno času, záleží jestli máš třeba pevnou vůli 🙂 Co mi i vadilo bylo, že člověk o těch lidem toho věděl spoustu (a to ani nemuseli pravidelně přispívat) a kdyz se pak s tím člověkem někde potkal tak člověk ani nemohl být překvapený co se dozví, protože většinu už toho věděl z fb. A já jsem ráda překvapená. Člověk má i pak větši radost když ty lidi vidí. Z fb jsem měla neustále pocit, že jsem s těmi lidmi v kontaktovat i když jsme si nepsali 🙂 ale každý to vidí jinak 🙂

shannondrake
28. dub 2016

Omlouvám se za překlepy, z telefonu se mi píše hrozně blbě

kacenka1111
28. dub 2016

@pavlina212 souhlasim, kdyz uz odpadavam, sahnu ne po fcb, ale po MK, citim se pak ne tolik unavena...

konidana
28. dub 2016

Facebook nemám a nechystám si tam profil ani zakládat, i když mne prudí, že některé dětské organizace (kam chodí mé děti) komunikují hlavně přes facebook. Tak mám smůlu, no. Nicméně tady ten kůň mi žere už taky dost času, že. Ale mám net jen na PC, tak tu nejsem furt. A vypnout to, je pro mě velký umění. 😔

bubbi
28. dub 2016

Taky nemám. Sice si pak před některýma připadám jak sto let za opicema, ale vůbec po tom netoužím. Když vezmu, kolik času mi sežere Kůň, tak si neumím představit ještě FB 😎

rituska88
28. dub 2016

Tak já profil asi před 4mi měsíci zrušila a žije se mi tak nějak lehčeji 🙂 Měla jsem v přátelích spoustu lidí, známých, s kterými se ani ve skutečnosti nepřátelím, občas jsem tam napsala co je u nás nového, pochlubila se fotkou malýho...a pak jsme měli s přítelem krizi , která málem vyvrcholila naším rozchodem a na počátku toho všeho byl právě Facebook. Nakonec jsme ho oba zrušili a je to fajn neřešit denně soukromí jiných a žít si jenom svůj život a taky mít nějaké svoje soukromí. Co chci, napíšu tady na MK, ale tady není moje rodina, sousedé a celá vesnice a neptá se mě denně každej co a jak. Mám víc času kterej jsem dřív zabíjela čtením nesmyslných příspěvků stovky přátel, a ten čas dokážu využít smysluplněji a taky jsem pro ostatní vzácnější, takže když se potkáme, opravdu je zajímá co je u mě nového a neříkají jen: ,,Četla jsem na Facebooku, že..." Nejdřív jsem myslela, že FB časem obnovím kvůli přátelům, s kterými se běžně nevídám, ale zjistila jsem, že kdo chce, ten si mě najde i jinak, a je to pro mě opravdovější než mít na FB stovky přátel a když se něco děje, nemít se ve skutečnosti na koho obrátit.

anetka1701
28. dub 2016

Já si myslím, že FB je dobrý sluha, ale zlý pán. Osobně nemám moc ráda to šmahovité odsuzování, házení do pytle "Je to zlo a žrout času". Já se díky FB nakontaktovala s lidma, co jsem třeba od školy neviděla, zase jsme obnovili staré přátelství, nebo třeba vidím jak žijí lidé co se odsěhovali daleko a osobně se vídáme jednou za dlouhý čas. Používám ho hodně na různé inzeráty, nebo třeba když něco potřebuji, napíšu to tam a většinu se mi někdo ozve (nebo já pomáhám jiným).

Na druhou stranu znám hodně lidí co jsou doslova závislí a je to až nechutné, kolik tam tráví času... Je to droga, někdo se k tomu umí postavit v pohodě, jiní bohužel ne...

mcellinka
28. dub 2016

Já měla, ale smazala jsem ho a můžu říct že jsem ráda. Sice mě štve že s kamarádkou si musím volat, ale jak tu psali někteří facebook žere lidem čas. Každý u toho sedí a kouká kde se co děje a kdo co zrovna sdílel :D :D

lv
28. dub 2016

souhlasím s tím paušalizováním, ne vždy se z toho stane špatný pán a nutné čtení milionu informací o lidech, které ani nechci znát, a chtějí mě mít v přátelích (nemají, neořijímám to), příspěvky čtu od pár lidí, u jiných mám nastaveno, aby se mi to nezobrazovalo. Využíváme s manželem messenger, kvůli fotkám podílaným zdarma a hned a skupinky v messengeru, kde se domlouváme na různé akce, výlety s dětma..

lucijenkaa
autor
29. dub 2016

Tak to máte pravdu,žrout času,hlavně teď co vím,lítaj tam viry jak blazen,některe fb jsou napadene, je to hruza,jen si připadám,že takle sem odkopnutá od svĚta,ale věřím,že do společnosti po mateřské zase vyrazím a nebudu nad tím přemýšlet jestli se v něčem stracím 🙂

konekokira
6. kvě 2016

Já mám v plánu po porodu dát vědět světu, že na ně prdím a fb vypnout 🙂 snad mi to vyjde 😀