Třes 8měsíčního miminka. Je to normální?

1. led 2021

Ahoj. Chtěla bych znát váš názor, zda někdo máte podobnou zkušenost. Moje dcera ( 8 měsíců) se už asi dva měsíce třese, když je z něčeho šťastná. Nejvíce to dělá když jí jdu krmit kašičkou nebo přesnídávkou. Koukne se na jídlo, a na asi 2 sekundy se zatřese, u toho se usmívá, někdy si i výskne radostí. Dám ji lžičku, to spapá, a když jdu nabírat další, zase se zadívá na jídlo a zatřese se. Po cca 5 - 7 lžičkách to pak už nedělá. Občas to udělá i když vidí mě nebo oblíbenou hračku, ale to jen jednou a je klid. Ale vždy prostě když je šťastná. Myslíte že je to normální? Budeme to samozřejmě konzultovat s doktorem, ale stejně bych chtěla vědět i váš názor.

evsi88
1. led 2021

Zdravím! My jsme meli s malou podobne “problémy” včetně proponani nozicek když byla mensi a přesně takovýchto tresu - i rucicek a je to úplně normalni holcicka😀je teda fakt ze je celkem emotivni rapl ale jinak je úplně v poradku, myslim ze budete stejný případ🙂

autor
1. led 2021

@evsi88 Děkuju, snad to nic nebude vážného... Ale stejně je člověk vyděšený...

evsi88
1. led 2021

Urcite nic nezkazite tím, ze se poradíte s pediatrem popripade Vás pošle na neurologii, ale podle toho co popisujete bych to opravdu tipla na emotivní holčičku 🙂

jako_mala_holka
1. led 2021

Naše malá to dělává taky, myslím, že je to úplně normální, nebo aspoň na mě to nepůsobí nijak divně

nejtik
1. led 2021

Má dcera to dělala také. Dětská lékařka má řekla že je to normální některé děti se takto projevují při radosti. Dceři to trvalo asi do 8 let od to doby to neudělala ani jednou.

autor
1. led 2021

@jako_mala_holka
@nejtik Já se právě lekla aby nešlo o epilepsii nebo tak něco... 😞

nejtik
3. led 2021

Bylo by lepší na to zeptat pro klid v duši i dětského lékaře. Ale myslím si že některé děti takto vyjadřují radost dcera mi z toho vyrostla dnes ji je 13 let a už se nechvěje

autor
4. led 2021

@nejtik Já si myslím že to bude asi z radosti, včera moc chuť na jídlo neměla, rostou jí zoubky, a tak se ani nechvěla.

holkaokomodra
5. led 2021

Neteř to dělá taky, je to projev radosti, zeptejte se, ale myslím, že to je vážně jen tou emocí, ty mají vždycky i fyzicky projevy 😊

autor
5. led 2021

@holkaokomodra děkuju za uklidnění, já malou asi moc pozoruju... 😞