Třesavka u ročního dítka. Máte to některá taky tak?

tarrry
10. bře 2011

Ahojky holky,
jsem tu nová, ale rady, odpovědi na moje otázky i jen tak si pročíst co je novýho, tak to sem chodím docela často 😉 .
Chtěla jsem se zeptat, i když jsem podobný příspěvek už tady našla, ale je už asi dva roky starý. Můj malej bude mít teď 16.3. rok...A co mi dělá, což mě dost trápí je, že občas zatne pěstičky v pěst a začne se třepat. Dělá to většinou když nedostane to co chce, nebo se mu něco líbí (uvidí tátu), nebo když si ho zrovna v tu dannou chvilku nevšímám, nebo když třeba někdo odchází a on chce aby tam zůstal 😖 . Na neurologii už jsme byli zhruba před půl rokem kvůli refluxu. Dělali mu EEG, rozbor krve, paní doktorka ho vyšetřovala a vše je ok....uff 🙂
Ještě jsem tu četla, že to dělájí dětičky(některé), když jim zrovna lezou zuby, což by taky odpovídalo, protože dásně má oteklé a začal zase víc slintat-dělá to teď tak týden docela často.
Tak nevím, jestli je to kvůli zubům, nebo kvůli tomu,že máme doma malýho nerváčka, nebo snad doufám ne, že to není nic vážnějšího.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím tady nějaká maminka má taky zkušenost. ☹ jsem už z toho docela zoufalá ☹
Děkuju

alti
10. bře 2011

@tarrry nic si z toho nedělej a už vůbec se tím netrap! Dítko kolem toho 1. roku (i dříve) začíná na různé podněty různě reagovat. U nás kolem toho jednoho roku ve vypjatých situacích malej mlátit hlavou kam se dalo až jsem měla strach, že si ji rozbije. ☹ To bylo boulí! Sousedčin kluk zase skřípat tak šíleně zubama (měl jich 6), že se taky bála, aby o ně nepřišel ap.
Prostě dítko ještě nezvládá zpracovat emoce a tímto se to učí. Vymizí to stejně rychle jak to přišlo. Jsou děti co sebou fláknou na zem a vztekají se a jiné co to řeší "svým" způsobem.
Oni si časem na změny situací zvyknou a emoce začnou kontrolovat nebo budeš schopná už na tu nadcházející situaci reagovat a předcházet - to ale až budou víc rozumnět slovu co jim říkáš budeš vysvětlovat a oni začnou chápat co a jak. U nás se to začalo měnit tak v roce a půl, kdy už hodně rozumí slovům co znamenají, ale i tak občas máme svůj den a náladu. 😀

svoja
10. bře 2011

Nase mala trepala rucickama pri ruznych emocne vypjatych situacich taky. Byla sice mladsi, ale kontroloval nas neurolog a nic to nebylo. Ted uz to nedela. Tech podnetu je na ne tolik, ze to nejak musi ven 😉

doli1
10. bře 2011

nevypadá to nějak takto?
šimi tak dával najevo vstek.jen sebou nekřápl na zem a nevstekal se prostě zatal pěstičky třásl se a ještě jak kdyby vrčel.během chvíle to přejde vstek je pryč.časem to přešlo až se dokázal vyjadřovat jinak.
jen steklí zůstal do ted 😒 ale ted už to dává najevo všema těma nešvarama co jsou.