Tresty pre dieťa. Dávate jim tiež na zadok?

bertica.h
4. zář 2008

Chcela by som počuť vaše názory..na trestanie detí..hlavne myslím fyzické tresty,nie týranie..ale noromálne..
Ja občas zlyhám(stalo sa mi to asi 5 x..) a dcére dám na zadok..hrozne si to ale vyčítam..a nakoniec úproste to tak cítim,že sa jej ospravedlním.
Je to strašne zlaté decko,poslušné..ale niekedy to mám pocit inak nejde..
Aj dnes som jej dala na ritku a mna to hrozne trápi.
Potom sme sa udobrili,povedala som jej že ju milujem atd..ale taký divný pocit vo mne ostal a fakt riadne ma to trápi.
O to viac,že je to veľmi citlivé dieta,empatické..nemá rada ked sa na nu nahnevám,veľmi si to berie k srdcu..o to viac ju to bolí,ked jej dám aj na zadok...
Som sa chcela asi aj vyrozprávať..vy dávate deturencom na zadok?U nás je inak dobnrým trestom schovanie hračky,ktorá je moment."IN" do komory.Aleto trvá ina krátko..
Ďakujem.

s.arik
5. zář 2008

doporučuju knihu Respektovat a být respektován, nejlepší co jsem kdy o výchově četla.
taky nemám k ráně daleko, a pak toho lituju...tahle kniha mi ujasnila, proč jsou tresty závadné a hlavně jak jinak od dětí vyžadovat dodržování nějakých pravidel.
je asi použitelná až pro starší děti (tak nad 3-4 roky) ale něco jde použít i na menší zlobidla 🙂

ladunka
5. zář 2008

Potvrzuji, ta kniha je opravdu použitelná i na menší zlobidla 😉 a je výborná. Člověk si ujasní, proč ho některé věci od rodičů, když byl malý, mrzely, proč ho jeho děti neposlouchají, i když to s nimi myslí dobře a jedná s nimi jak nejlépe umí, ale dokonce i proč se občas nemůže dohodnout s jinými lidmi... je o komunikaci, je konkrétní, vychází z našeho kulturního prostředí, a kromě toho že říká, jak raději ne, říká také, jak ano. Snad tahle óda nezapůsobí opačně, než bych chtěla 🙂

Moje dcerka jednu přes zadek a přes ruku dostala, když jsem se neudržela, ale víc než cokoli jiného to u ní budí strach a u mne pocit selhání. Chci se bez bití obejít - stejně to podle mne k ničemu dobrému nevede...

bertica.h
autor
5. zář 2008

dík baby,ja tiež to vnímam tak,že pre dieta ej to hrozne ponižujuce,že sa nedokáže brániť..musí to by´t strašná bezmoc.
Aj ked chápem,že som len človek,proste niekedy..ale to ma neospravedlnuje.Snažím sa tomu samozrejme vyhnuť.
Knihu si kupim,dík
😉

omites
7. říj 2012

Ke knize RaBR bych ještě doporučila Vychováváme děti a rosteme s nimi 😉

diviska
7. říj 2012

holky, vše jste napsaly, tak netřeba dalších mouder 🙂 jen jsem chtěla napsat, že já jsem absolutně proti fyzickým trestům, hnusí se mi, ale dnes mě malá kousla při kojení do prsu a ruka mi normálně vylítla sama, jsem ani nestihla mrknout - obrečely jsme to obě

kamilka16
7. srp 2013

To schování hračky je dobrý nápad, ale Kačka má momentálně tolik oblíbených hraček, že by to asi nevyšlo 😀 Myslím, že když se občas stane, že rodiči dojdou nervy a dítě dostane "přes packu", netřeba si to vyčítat. Taky jsme jen lidi a jako matky se myslím všechny snažíme dost... a někdy prostě vysvětlování pořád dokola a neustálé opakování slova NE nepomůže. Něco jiného je, když někdo dítě ponižuje, protože si na něm vylévá zlost za ostatní životní křivdy. A když si vzpomenu, jak na mě mamka křičela a pak se mnou nemluvila, bylo to kolikrát horší, než kdybych jednu slízla. Když s dítětem máte láskyplný a otevřený strach, občasná dobře a ve správnou chvíli mířená přesprdelnice ho nezabije. Musí přeci vědět, kde má hranice, jinak by to pak bylo do budoucna hodně špatné....