Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

obla
19. črc 2017

@katerinap1978 😍 Mluvíte mi z duše ♥️

katerinap1978
19. črc 2017

@koulekulata Napište za pár let, až budete mít všechny tři děti ve školských zařízeních. Věřím, že přehodnotíte svůj náhled na to, co stačí a co je už málo 🙂

zuzineckah
19. črc 2017

@koulekulata mně přijde zas postavené na hlavu řítit se do dětí bez ohledu na finanční možnosti🙄 A v čem se má ten v hezkém domě, s dobrým autem a platem 50-60 tisíc hůř jako ten s platem 10 tisíc??? To by mně opravdu zajímalo...
Je vidět, že moc nevíte, o čem mluvíte - nic ve zlém. Člověk, který vydělává peníze 50+ má obvykle svoji pozici smluvně zajištěnou a kdyby ho někdo poslal ze dne na den do háje, tak odejde s takovým zlatým padákem, že si klidně může dát na několik měsíců s práci voraz a jeho rodina nijak neutrpí 🙂 A další věc - když někdo je na těchto penězích (mimochodem, není to nijak vysoký příjem na luxusní život), tak má obvykle vzdělání i zkušenosti, aby měl dost zajímavých pracovních nabídek. Osobně jsem se ještě nesetkala s tím, že by někdo ze sféry vyššího příjmu měl nouzi o práci, lidí s takovým příjmem máme kolem sebe hodně.

obla
19. črc 2017

@zuzineckah a lidé s těmito a vyššími příjmy jsou často osvč .. to bych k tomu dodala.
Od té doby, co jsme s manželem oba osvč, máme větší jistotu, než předtím, coby zaměstnanci. A hlavně je to přimá úměra, kolik do toho dáš, tolik dostaneš. Není to limitované tak, jako výplatní páska. Ale obojí má své pro i proti.

koulekulata
19. črc 2017

@katerinap1978 mame dve deti ve skolach, jen treti je mimino. Takze vim co se plati ve skole a to 2x za par let se fakt ozyvat nemusim. Porad budu stejneho nazoru ze prepocitavani deti na penize je kravina. Vase pocitani 5000,- na clena rodiny po vsem zaplacenym neni taky zrovna standart a neberu vam jej. @zuzineckah nepochopila jste v cem se ma nekdy hur ten s vyssimy prijmy nez nizsimi, psala jsem ze tehdy kdyz je prace a den ze dne neni. V tom priade se ma vetsinou hure ten co mel vice nez ten co mel mene.
@obla Taky jsme zivnostnici a presto ani to neni 100% jistota porad stejne vysokeho prijmu.

obla
19. črc 2017

@koulekulata o jistotě stále stejně vysokého příjmu jsem nehovořila.
100% jistotu nemáte ani tehdy, zdědíte-li ropný vrt. Jen narážím na to, že ztratit zaměstnání na těchto pozicích, nebo jako osvč a to ze dne na den, je ne zrovna pravděpodobné a časté a pokud ano, tak ti lidé mají finanční rezervy, aby toto období elegantně ustáli.

odula
19. črc 2017

@shine2015
@obla
Tak za prve. NIKDY jsem nikde nenapsala ze deti z bohatych rodin jsou vsechny namyslene a koukaji na druhe z patra. Ale ze se to deje je jasne, jinak byste tu neresily, ze se detem z nemajetnych rodin bude nekdo posmivat.Za druhe kdyz uz jsme u vyvraceni mytu a stereotypu, tak bych ja zase rada vyvratila ten, ze deti,ktere nemaji podle soucasnych standardu "vsechno", nemohou prozit stastne a plne detstvi. Ze budou nedostatkem trpet az tak,ze pokud je rodic soudny,zvoli si radsi jejich neexistenci nez existenci. To zas vytaci me.dalsi pointou bylo,ze nemit "vsechno" nemusi byt jenom nevyhoda ale z dlouhodobyho hlediska i paradoxne velikej vklad.

zuzineckah
19. črc 2017

@koulekulata já vás pochopila, ale to, co jste napsala nedává smysl, protože taková situace je pravděpodobná asi jako bouře v poušti a když už by i nastala, tak finanční rezerva u toho s vyšším příjmem asi bude jinde než toho s 10 tisíci, že... Psala jste, že neušetříte nic, tak jestli k tomu spadáte do kategorie výdělku kolem 10 tisíc, tak ani nemůžete a z toho možná pramení váš zkreslený pohled....
Je krásné, že třetí dítko přišlo a vy jste nad ním nezlomili hůl, to je přesně ta situace, kdy jsme psala, že bych taky uvažovala stejně👍
Ale tady se bavíme o situaci, kdy se dítě plánuje a kdy člověk ví, že jeho příjem stěží pokryje současné náklady... I za takové situace by jste se rozhodla, že si dítě pořídíte??

shine2015
19. črc 2017

@odula nebudu ti tady vyvracet tvoje tvrzení......
O tom co je a není standart má každá z nás jiné mínění.....a kolik si poridis deti je žije věc jako i sousedky a paní z Horní Dolní....starat se o ne pak budete Vy a vysvětlovat jim i koukat se na to jak to mate nebo nemáte taky vy....
Napsala jsem zde veřejné pouze svůj názor. Tečka. 😉
Mějte se prima.

obla
19. črc 2017

@odula dobře. Tak 1) vůbec si nejsem vědoma, že bych Vás konkrétně oslovovala, nebo reagovala na Váš příspěvek. 2) vůbec jsem nemluvila o žádném posmívání v tomto kontextu, takže nerozumím podstatě
3) nevím, co praví a mýty legendy, nemyslím si, že děti, co nemají všechno žijí méně kvalitní život a ani jednou jsem to zde nezmínila.

Takže bych to, být Vámi, nebrala tak osobně a už vůbec bych osobně neoslovala ty, jejichž názor jste evidentně nepochopila, pobrala po svém .. nebo jednoduše nechtěla akceptovat. Dosaďte si sama.

Pokud chcete vést smysluplnou diskuzi, nevytrhávejte věci z kontextu a přečtěte si všechny moje příspěvky. Pokud se chceme bavit nezaujatě, tak prosím nebuďte zaujatá a nevkládejte mi žádné myšlenky, ani slova.

odula
19. črc 2017

@obla reagovala jsem na nekolik prispevku. A btw nevim o tom, ze by bylo dovolene reagovat pouze na ty prispevky, ve kterych jsem byla zminena. Takze s dovolenim budu reagovat v ramci pravidel na co uznam za vhodne.
Jestli jsem pochopila nebo nepochopila neci nazor je celkem jedno, nazor je totiz jaksi komplexni specified. Ja tak nejak reaguju na jednotlive prispevky. Ty jsem,myslim, pochopila docela dobre. Pokud jsem neco opomenula neni prece problem to zminit nebo na to odkazat. zatim se mi zda ,ze celou zalezitost beres osobne spis ty nez ja. Jo - a nemusis mi vykat. Diky 😉

odula
19. črc 2017

@obla btw reagovala jsem na tvuj prispevek a nez se odeslal bylo v diskusi cca o dve stranky vic. Tolik k tomu cteni vsech prispevku. Neni potreba se kvuli tomu čílit. Fakt take it easy.

obla
19. črc 2017

@odula dejme tomu, ale pak to stejně nechápu. Protože já se vyjádřila jasně v tom, že rodiče vícero dětí obdivuji.
Že za mě bych nechtěla ztratit určitý komfort a proto bych ráda zůstala u dvou, nicméně i kdyby se neplánovaně stalo, rozhodně bych nikdy nepodstoupila UPT jen proto, že už bych si nemohla koupit kabelku. V čem se to tedy liší ?
Nemyslím si, že je někdo lepším, nebo horším člověkem, jen na základě toho, z jakých poměrů je. To platí na obě strany. Já lidi nekastuju a naopak mi tohle vadí.
Rozhodně nejsem zastáncem toho, zahrnout dítě zlatem a věncem buřtů, v tom s Tebou též souhlasím.
Tak co si tedy vyvracíme ?

odula
19. črc 2017

@obla zasadni chyba zrejme byla,ze jsem sloucila odpoved na dva prispevky. Az nekdy budu na pocitaci,tak se na to klidne mrknu a jestli jsem tak desne ulitla ,rada to uvedu na pravou miru i s omluvou 😉 kazdopadne ja nepotrebuju vyvracet,kdyz diskutuju,davam svuj nazor do souvislosti (pro nebo proti) s tim co pise ten druhy bez snahy neco nekomu vyvracet. Fakt. 🙂

misulka84
19. črc 2017

já myslím, že na třetí dítě a vůbec i první by měl člověk mít něco naspořeno. Dříve se tomu říkalo plánované rodičovství 🙂 dnes tak nepopulární heslo. Nejde jen o to si dítě vyrobit, ale též trochu zabezpečit sebe i jeho, v případě neočekávané situace. A tím nemyslím, honit nějaký luxus, ale jenom třeba nečekat každý měsíc na dávky jako na smilování. 🙂

altice
19. črc 2017

Každý má na to svůj názor a nikomu ho neberu je fakt že je hnusná doba a dá se říct že peníze jsou hodně potřeba ja mam 3 dětí jsme normální rodina.deti nestradaji mame barák a td jinak nekourime a nechodím do hospody ne že na to nemám ale nestáhne náš to tam.jinak první 2 dětí jsou plánované třetí je náhoda ale jsem šťastná a na prvním místě jsem šťastná ze jsou zdravé.moje přísloví je ráčí víc dětí a zdravých než abych nemohla mít ale je to můj názor každý se na to dívá jinak záleží na člověku.

katerinap1978
19. črc 2017

@koulekulata Těch 5.000 Kč je na osobu ve všech ohledech a v průměru za rok - jídlo, zábava, škola, oblečení a boty.... dá se samozřejmě vyjít s menší částkou při možnosti samozásobení, obědů u babičky, umění zpracovávat dary přírody (zavařování borůvek, hub...)

Já mám toto vypozorované z vlastní rodiny (vše kupujeme, nežijeme asketicky, ale ani v luxusu). Tož jen na vysvětlení, kde jsem tu částku vzala 🙂

shine2015
19. črc 2017

@katerinap1978 tak ono se to vidí od toho když žije par sám a plánuje první dítě......prvního dítěte....pokud platíme hypotéku energie a poplatky a po nákupu drogerie a jídla už počítáme kdy přijdou peníze tak s druhým dítětem musím počítat ze budou další výdaje a se třetím se výdaje ještě zvýší....

Já taky nejsem pro upt .... ale podle mě se postupně dá poznat jak to člověk zvládne nezvladne...a pak to naplánovat..a když mimi přijde i přes snahy neotehotnet tak bych to brala ze to tak má být....