Tukové kuličky v jizvě. Co by pomohlo?

elisbet
4. led 2010

Ahoj děvčata,prosím o radu,mám 19 měsíční holčičku,asi tak v 1 roce se poranila kousek od oka a byl z toho jeden steh ☹vše se brzy zahojilo a vypadalo dobře,ale teď se ji v té jizvě začaly dělat takové malé tukové kuličky 😒 Mudr mi řekla,že je to špatně zhojená jizva,atˇto zkusím masírovat!Nevíte některá o nějaké masti na jizvy pro děti,nebo nějakou radu co by pomohlo?PŘEDEM DÍKY 🙂

jabber
4. led 2010

Ahoj, pokud vím, tak se doporučuje potírat a masírovat jizvy obyčejným sádlem 😉

rencata
4. led 2010

Na jizvy se doporučuje i Contratubex... ale tím moc nenamasíruješ, je to gel. Nevím, jak na jizvy po úrazu, ale na masírování jizev po popálenině je ještě doporučována indulona. Rakytníková, měsíčková, dezinfekční. Možná je to stejné, jizva jako jizva. Zkus si zavolat nebo zajít na plastiku, poradí ti. Mě na rozseknuté obočí ale plast. chirurg doporučil ten Contratubex, na jizvu po císaři sádlo a na popáleninu Indulonu. A teď babo raď.

elisbet
autor
4. led 2010

rencata:ten contratubex používala ségra a byla spokojená,ale je až od 3 let 😖 zkusím to sádlo,to zas měla mamča na jizvu po štítnici a dobrý 😉 Jenže v téhle jizvě se nadělaly prostě takový tukový/bedˇárky/tak nevím co si o tom mám myslet 😕,každopádně díky za rady 🙂

kutcher
4. led 2010

zkus masti s kolagenem vyborne to hoji rany. Diky kolagenu cloovek nema vrasky a vypada mlade a dore to zabira i na jizvy

rewq
4. led 2010

Ahoj, taky se pokusím poradit. O jizvách u dětí nic nevím, ale "samoléčila" jsem si jizvy u oka a také po císařském řezu. Určitě jak holky píšou, ideální je NESOLENÉ sádlo nebo měsícková mast. Exituje i měsíčková mast s nesoleným sádlem, což je asi ideální, bohužel výrobce si už nepamatuju 😒 Hodně také pomáhá tzv. bodová masáž. Tlačí se prstem (nejlépe asi palcem či ukazováčkem) na jizvu, místečko po místečku. Vždy se tlačí na jedno místo asi tak 30 sekund, pak se prst oddělá a za chvilku (dalších 30 sekund) znova. A tak pořád dokola několikrát denně. Kdykoli si člověk vzpomene. Ta jizva se tímto jakoby vyhladí. Ale ideální je natírat i masírovat ihned, jak se sundají stehy. U vás už je to několikaměsíční zpoždění, tak nevím nevím, jak se vám bude dařit ☹ Každopádně dětská pleť je dost elastická, takže se bude jizvička vyhlazovat lépe než u dospělého. Syn od kamarádky měl opravdu ošklidé jizvy po neštovicích a opravdu jich měl hodně a po 3/4 roce už bych je skoro nenašla 😉 Takže držíme pěstičky! 🙂