Tužší stolice, obtížnější vyprazdňování. Co mu pomůže?

dukie
28. led 2009

Hezký den přeji všem maminkám. 🙂 Mám dotaz, prosbu o radu...

Náš Toníček asi 3 - 4 dny obtížně kaká. Resp. se snaží dlouhou dobu tlačit a nejde mu to, někdy dojde i na ošklivý pláč. Pak se vykaká a je zase spokojené miminko. Současně s tím jsem vysledovala, že má i tužší stoličku, měl ji spíš tekutou, teď takovou kašovitou. Tak si říkám, že to s tím nejspíš souvisí... vyloženě zácpu nemá, kaká tak 3 x za den, ale dá mu to zabrat... dřív (před těmi 3 - 4 dny) ale kakal tak 5 x za den. Je plně kojen.

Poradíte mi, co s tím? Tedy jestli můžu třeba něco dobrého zbaštit, co mu udělá dobře? Dala jsem mu probiotické kapičky pro děti (dnes 3. den užívání), ale zatím se nezdá, že by to mělo nějaký vliv. 😕

flor1
28. led 2009

Ahojky, nám se to zhoršilo příkrmama a pomohla nám sklenička Hipp švestka, dává se pár lžiček.. 😉

dukie
autor
28. led 2009

flor1: Když mi zatím jenom kojíme... ☹ Máme 5 měsíců a s příkrmy jsme ještě nezačali... 😕

dukie
autor
28. led 2009

Ale ty švestky bych vlastně mohla zkusit já, že jo? 😵

flor1
28. led 2009

Myslím,že je od ukončeného 4.měsíce;-) Stačí pár lžiček,hlavně když pomůže!

beruska2x
28. led 2009

jojo svestky jsou od 4 m a nam pomahaji snad do pul hodiny a taky merunky 😉

petka80
28. led 2009

dukie, myslím, že to moc vliv mít nebude, když je budeš jíst ty. Spíš zkus švestkovou šťávičku a pár lžiček do něj vprav. Snad to pomůže.

beruska2x
28. led 2009

a jestli pije tak maji i stavicku...

dukie
autor
29. led 2009

Holky, díky moc, dneska cestou s kočárkem zakoupím a zkusím mu teda trošičku dát. Já jen měla strach to dávat, když zatím jen kojíme... 😕

beruska2x
29. led 2009

hele mi davali malymu od 1. tydne na lzicce cajik hermankovej, kvuli zloutence, opatrne ale bude v pohode...

mikulka
1. únor 2009

My s tím máme taky problém. Ale fenykl nesnáší, tak zkusím dávat mezi kojeními vodu? Nebo kdy se to dává?

meriva
1. únor 2009

nam se to taky zhorsilo s prikrmama...Nam pomaha hermankovy caj (nebo si to aspon myslim 😀). Tu svestku davate jako svacinku? Maminy, co prikrmujete, kolik davate tekutin? Zacpa muze byt zpusobena i nedostatkem tekutin, pry se ma vypit tolik vody, kolik sni kase, ale nekdy mne to prijde moc, kdyz jeste kojim... 😕

beruska2x
1. únor 2009

taky jsme meli problem a s pitim je to o moc lepsi 😉 uz kaka sam... proste mu vodu nebo cajik porad nabizim behem dne, moc nejednou nevipije chce to opravdu porad nabizet.... jinak svestku mu davam jako presnidavku na svacu.... ale redenou stavicku muze kdykoliv...

eliotka
3. únor 2009

Holky, a kolik tak lžiček tekutiny dáváte, když plně kojím, a na příkrmy je ještě brzy?

beruska2x
3. únor 2009

uvadeji 2-3 lzicky, stejne vic chtit nebude, budes rada kdyz to do nej dostanes 😉

millist
3. únor 2009

Ahoj. Moje malá kaká už druhý den úplný bobíky. Příkrmy už dáváme něco přes měsíc a problém neměla, jenže teď jí zase nějak nejede mlíčko, tak si myslím, že je to tím. Samozřejmě jí čajík nabízím celý den, ale někdy se vzteká i u něj a nejvíc ho vypije, když jí ho dám po lžičce, z flašky s dudlíkem to vůbec nepije a z pítka jí to zatím moc nejde. Jak dáváte svým prckům čaj vy?

beruska2x
3. únor 2009

nas malej v poho z flasky.... bobiky mame furt, to je z prikrmu slo mu to tezko ale ted co vic pije tak mooooc lepsi... aspon to nikde netece 😉 😀

vojtisek2007
3. únor 2009

millist - mě malá taky z lahvičky čajík nechce, tak zatím podáváme z takovýho dávkovače, který byl myslím u sirupu Ibalgin