Tvaroh. Od kdy ho můžu dát dítěti?

erunka
29. říj 2007

ahojky, od kdy se muze davat tvaroh? Mne doktor rekl od 6 mesicu s ovocem nebo marmeladkou na svacinu, je to fakt tak?

brnda
29. říj 2007

ahoj ja bych teda tvaroh v 6mesicich nedavala,tvaroh je pro takhle mali mimčo těžko stravitelný, já jsem tvaroh davala až tak po roce a tu marmeladu bych teda taky nedala tak malimu mimču

makelka
29. říj 2007

erunka, tak nevím co máš za doktora, ale my se v lednu schodly, že všem řekl doktor že tvaroh až po roce a marmeládu??? To mě docela šokuješ, vždyť je tam mraky cukru a v těch kupovaných plno éček, fakt ne. ANi jedno ani druhý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

terezkaaa
29. říj 2007

holky,já ale také slyšela, že tvaroh se může od ukon.6.měsíce...ale tu marmeládu-to se asi zbláznil.... 😒

jita2
29. říj 2007

V tabulkách a podobně si to možná sice píše, že tvaroh od ukončeného 6. měsíce, ale to je jako s lepkem a se vším, vždycky je lepší začít později, s takovými věcmi...myslím, že v šesti měsících je dost brzo, můžou tvaroh, ale jen určité množství 😉

zany
29. říj 2007

Souhlasím s Makelko (přece jen jsme ledňačky 🙂 ). Tvaroho se opravdu nesmí a je těžko stravitelný, takže až po roce věku... A marmeládu bych dala max. domácí a to jen tak lžičku... Kupovanou NE!!!

zevina
29. říj 2007

terezka, erunka, tvaroh do roku určitě ne, s mléčnými výrobky se začíná až v 8.m a nejdříve bílým jogurtem s živými kulturami (aktivia, hollandia...) problém je v tom, že tvaroh je příliš velká zátěž pro ledviny, proto se s ním začíná až od roku, stejně jako podobné tvarohové výrobky: lipánky, laskymáčky, pribináčky... 😉

zevina
29. říj 2007

a marmeládu jsem nedávala doposud a to má frajer 14m. nevidím důvod, proč bych do něj měla cpák takových cukrů, želírovací přípravky atd 😝 dát jogurt s dětskou přesnídávkou mi přijde daleko lepší 🙂

raculka
29. říj 2007

erunka, já myslím, že se tvaroh doporučuje až po roce 😉
Není kam spěchat. Jestli chceš nějaké mléčné výrobky,nejlepší je přírodní bílý jogurt- hollandia,bílá aktivia a k tomu třeba banán nebo přesnídávku.

kacka79
29. říj 2007

já taky myslim až po roce..

jita2
29. říj 2007

Tvaroh je do přesnídávek povolen už před rokem, myslím v 8. měsíci, ale jde právě o to množství, které se nemá překročit a ti výrobci to ví přesně 😉

lottie
4. lis 2007

prave jsem dostala od tchyně hami přesnídávku, od ukončeného 4.měsíce s banány a ananasem(!) ve složení je taky 7% tvarohu. sice malé množství, ale nebudu riskovat, sním ji já 😀 😀

jita2
4. lis 2007

lottie,
no oni tam ten tvaroh už dávají dřív, jak říkám, ale oni tam dají jen malinkaté množství, ale je to zbytečné, tak brzy, tak si aspoň pochutnáš 😀

wiki58
23. dub 2014

delaji přesnídávky od 6.mesicu s tvarohem.

veruska007
23. dub 2014

Mně zas dr. řekla, že marmeládu od 8 měs., tvaroh od roka. Ale dříve se zase začínalo tvarohem a jogurt se dával až po roce, protože pro některé děti je příliš kyselý. Já si myslím, že v malém množství můžou děti s rozumem obojí. Já vždy začínala bílými jogurty, ale všichni tři je odmítali, nejmladší mi po bílém jogurtu dokonce blije... až doteď jedla krásně, ale i tak váží maličko přes 6 kg (v 8 měsících), momentálně ji začaly bolet zoubky, takže s jídlem začala stávkovat. Do toho se rozlezla, začíná vstávat, udělá pár kroků, když se drží... takže jí začnu sem tam přilepšovat slazeným smetanovým jogurtem nebo pribinákem, protože jinak mi ještě víc zhubne a dr. už to asi nerozdýchá. Už minule nám hrozila nutridrinkem. A to malá v tu dobu ještě jedla nádherně, jen málo přibírala.

kacihruba
1. čer 2014

Mě také doktorka říkala že tvaroh v malém množství můžu od 6m, když jsme byli malý my tak se nějaké posrané tabulky neřešily!! Malému (necelé 4m) zatím stačí jen mléko a čaj, občas mu udělám mrkvovou polévku, kterou mi doporučili v porodnici a dám mu jednu max dvě lžičky. Občas mu udělám i jablíčko 🙂 dřív se to tak neřešilo jako ted a taky žijeme ;)

alneka
3. čer 2014

Tvaroh od roka, klidně i později. Je v něm velké množství bílkovin, keré děti nestráví a ani jich tolik v tomto věku nepotřebují.

xyb
26. únor 2015

My dáváme tvaroh i marmeládu tedy samozřejmě domácí na doporučení lékaře od 8 měsíců.

miruskapivonka
27. únor 2015

také se přidávám k názoru, že tvaroh od roka a marmeládu také.