Tvoříme s dětmi

radka_h
1. únor 2012

Ahoj maminky, již větších dětí. Nějak mi docházejí nápady na tvoření se synem, když se nedá být celý den venku a kor v období zimy. Chci se podělit a ráda se dozvím co vy vyrábíte a tvoříte se svými dětmi. 🙂

berenika39
1. únor 2012

ahoj, tady je už pár tipů..tak třeba něco najdeš 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napady-n...

nebo se spíš přijd přidat tam, at není stejné téma na víc místech, dík🙂

meleri
6. únor 2012

@radka_h ahoj tak to jsem na tom podobne. napadlo me syna ucit vystrihovat ale moc mu to nejde asi je jeste maly pak trochu kresli maluje. nejradsi pece se mnou nebo dela ovocne stavy nebo vari....pak si samozreje hraje s hrackama no a ic me fakt nenapada a prijde mi to malo.

radka_h
autor
7. únor 2012

Já synovi dělám doma omalovánky a pak vymalováváme vodovkama, nebo jsme pak vyráběli z kaštanů zvířátka a malovali na listy. Miluje modelínu a ted jsme začli s pexesem 🙂

jana888
7. únor 2012

ahoj holky, a co pro dvouleté děti? syn bude mít dva roky, při vaření pomáhá stylem, že je všechno všude a ještě se nehorázně ušpiní, takže to fakt nemám ráda, jinak zatím jen čmárá....má cenu zkoušet vodovky nebo kupovat plastelínu?

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radka_h
autor
7. únor 2012

@jana888 My už zkoušeli hnácat z modelíny kolem těch dvou let. A s vodovkama sme začli až kolem třetího roku co začal chodit do školky. Ale co máme zkušenosti s kreslenim tak je lepší koupit voskovky. Nemusí se na ně tak tlačit,jako u klasickej tužek 🙂 Nebo měl a má rád Jiřik že jsem kreslila na papír různý zvířátka ovoce auto tvary. A on hádal co to je. 🙂

jana888
8. únor 2012

@radka_h Jo, to se malymu libi taky, nebo mi rika, co mam kreslit, mu zatím vychází jen čmáranice.

jana888
8. únor 2012

Nevíte někdo jak je ta básnička....nakreslíme domeček, v tom domečku stoleček, na stolečku....to by se malýmu taky mohlo líbit.

sasanka03
8. únor 2012

Nakreslíme domeček, v tom domečku stoleček, na stolečku mistička, v mističce vodička. Kde je ta voda? Kočka ji vypila. Kde je ta kočka? V les utekla. Kde je ten les? Na prach shořel. Kde je ten prach? Voda ji smyla. Kde je ta voda? Voli ji vypili. Kde jsou ti Voli? Páni je snědli. Kde jsou ti páni. Na hřbitově zakopáni 😉 .

med
8. únor 2012

Jé, tu básničku jsme říkávali s Terkou na cvíču, ale už si nepamatuju :(
My se doma zabavujeme hlavně vodovkama, modelínou s vykrajovátkama, skládá puzzle, lego nebo hrajeme člobrdo či karty. Nebo vyrábíme zvířátka z ruliček od toaleťáku, to určitě zvládnou i mladší děti s pomocí mamči nebo kytičky vystřižené ze čtvrtky přilepujeme na špejli. Dneska zrovna v kouzelné školce lepili srdíčka vystřižená z krepáku na skleničku a do ní pak dali svíčku, moc hezký nápad...
Nebo když už fakt nevím čím bych jí zabavila, tak jdeme vařit nebo péct... např. rozmrazím listové těsto a vyrábíme z něj šneky...
Teď jsme byi nemocný, tak jsme vyráběli masku na karneval... motýlí křídla 🙂

binki
30. bře 2012

www.predskolaci.cz nebo třeba knihy Petry Vondrové, zítra sem hodím link na recenzi její poslední knihy ;)

jana888
4. dub 2012

díky 🙂

hakanka
5. dub 2012

nezkoušel jste někdo toto? a vyšlo to? jaké byste použili lepidlo?

Skákací těsto

Toto těsto je neobvyklé, protože je mimořádně pružné a natahovací. Mohou se z něj udělat kuličky, které po podlaze skáčou jako míček.

Materiál
tekutý škrob (tekutý škrob lze koupit v drogeriích i ve velkém balení)
bílé tekuté lepidlo
potravinářské barvivo
lžíce a lžičky na měření
menší miska
dóza s uzávěrem

Příprava (dospělý)
Vyrobte si "skákací" těsto. V menší misce smíchejte 4 lžíce (60 ml) tekutého škrobu, 8 lžic (120 ml) bílého tekutého lepidla a 1/4 lžičky (1 ml) potravinářského barviva. Nechte na 5 minut odstát.
Hmotu propracovávejte rukama, až je škrob úplně zapracován a těsto rovnoměrně obarvené. Děti s hnětením těsta velmi rády pomáhají. Upozornění: Dávejte pozor, aby děti nedávaly těsto do úst.
Uchovávejte v dóze s uzávěrem.
Postup (dítě)
Mačkejte a tahejte "skákací" těsto. Čím víc ho budete mačkat, tím pružnější bude.
Udělejte z těsta kuličku (nebo "šišku") a hoďte ji na zem. Kulička se odrazí rovně, šišaté tvary odskočí nepředvídatelným směrem.
Pokud těsto vyschne, namočte ho znova do teplé vody a můžete si s ním opět hrát.
Příběh
Robert praštil svou kuličkou z těsta o zem a chtěl, aby ji maminka chytila. Kulička však místo toho skočila do dřezu, pak se opět odrazila od země a zalétla pod stůl. Robert dostal úplný záchvat smíchu. Se skákacím těstem si malé děti užijí spoustu zábavy.

meleri
31. kvě 2012

ahoj, muj syn ma tri a pul roku a stale nedokaze nic nakreslit, uz pres pul roku chodi do skolky a neudela ani kolecko. nebavi ho lepit, kreslit ani vybarvovat. celkem me to mrzi. jste na tom nekdo podobne? ucitelka ve skolce rekla, ze je nedozraly.

evlyn
1. čer 2012

@hakanka testo jsem nevyrabela, ale bile tekute lepidlo - pouzila bych herkules.

radka_h
autor
1. čer 2012

@meleri Nemusí být hned nedozralý, když ho prostě kreslení lepení a vybarvování nebaví. Každýho to nemusí bavit a že to dělá dalších 20 dětí okolo, proč by to mělo zrovna dělat to 21 dítě?? Náš Jiřik taky ve školce, když má chut tak kreslí a tvoří a když prostě náladu nemá tak to nedělá a hraje se s autama, nikdo ho do toho nenutí. Doma když si řekne, že chce malovat vodovkama nebo hnácat modelínu, tak spolu tvoříme. Jestli tvůj syn má jen tenhleproblém, že ho to prostě neba,tak bych to nějak nehrotila. 4asem to určitě přijde samo. 🙂
A nebo s nim pomaloučku skoušej doma třeba na papír kreslit různý obrázky a on ,aby hádal co to je a pak se ho optat zda to nechce sukusit i on a že ty budeš hádat... Třeba formou hry ho to čapne,ale ne na povel ted se ve školce kreslí tak všichni povinně tužky do ruky 😖

meleri
1. čer 2012

@radka_h ahoj dik za povzbuzeni 😵 ted co je pekne tak ho opravdu ke kresleni nedostanu. v zime ho to bavilo. nejvic ho bavi pohyb, prochazky, ti ponici, bazen. rad si prohlizi knizky a bavime se o obrazcich co vidi nebo mu ctu.ale proste takove ty cinnosti ze musi kreslit nebo neco tvorit tak fakt ne. mam jen jedno tak stare dite tak se v tom nevyznam jak to vlastne je u jinych...trosku me to mrzi ale ne zas tak moc abych ho nutila atd...spis me nastvala ta ucitelka, ze hned takto skatulkuje....vlastne me to stve uz od malicka...coze on jeste nesedi, nechodi, jeste ma pliny, jeste nemluvi atd atd....proste co je komu do toho? prece jak pujde do zakladni skoly tak bude urcite chodit, sedet, mluvit, bude bez plin 😀 anakresli uz urcite neco....ale nechapu proc hned ve trech letech musi vsechno ty deti umet....

sacvi
1. čer 2012

Ahoj holky,

narazila jsem na tuto diskuzi. Já často koukám sem a něco malou i baví 😀 A jsou zde pořád nové a nové nápady tak je to super 😉 🙂

http://www.montessoridoma.cz/

radka_h
autor
1. čer 2012

@meleri Každý jsme originál 😀 někoho baví sport, někoho baví četba, kreslení, hraní na nějakej hudební nástroj atd. Největší kravina je porovnávat děti ( jé vy ještě máte plíny, jé vy ještě nemluvíte, jé vy ještě nechodíte.... 😠 Každej se to jednou naučí někdo dřívě a někdo o pár týnů později... Ale reakce učitelky by mě osobně dost nasr...a.

meleri
2. čer 2012

@radka_h jo s postupem casu me to stve...ona je jinak fajn a detem se velmi venuje a syn tam chodi velmi rad nemyslim ze to myslela zle, ale ucitele uz jsou takovi maji tendenci byt puntickari a porad poucovat ale i tak me to ted vytaci kdyz si na to vzpomenu. ja u syna prave srovnavala a pak mi to doslo a ted u druheho jsem uplne v pohode....proste jsem to pochopila ze kazdy je jiny! v dnesni dobe to decko musi byt perfektni, stoprocentne ciste bez poskvrnky, musi dobre mluvit, byt hodne, samo spat, zabavit se najist se ja nevim co vsechno sakrys co to s tema lidma je....ja se naucila cist v sesti letech, sama jsem se pomalu neoblikla do tech sesti let, ani neumyla a ted jsem normalni zenska fakt nevim co to tedkom je za modu mit doma male supermany.... 😲

radka_h
autor
2. čer 2012

@meleri JJ přesně. Koukám, že nepatříš mezi ty tabulkové maminky, kterých je tady dost a dost... 😉 Srovnávat je ta největší hloupost. mám neteř o 3 měsíce starší, než je náš kluk srovnávala jsem ovšem jen pár měsiců a pak sem si řekla,že je to pěkná ptákovina.

meleri
3. čer 2012

@radka_h jo je to fakt zbytecne, ja jsem fakt rada ze to neresim, teda pokud do me nekdo nezacne rypat, napr rodina, ta ucitelka, pak me to vzdycky rozhodi a po chvili se zase uklidnim...na syna se snazim nic neprenaset, podle me snad to nema na neho vliv...

radka_h
autor
9. říj 2012

Konečně jsme si pořídili barvy na sklo. A abych upřímně řekla, nejvíc si s nima vyhraje maminka 😀

radka_h
autor
19. led 2013

Od vánoc nová zábava u nás. Skládání puzzle. Vydrží u toho sedět, než to dodělá uklidní se u toho a ani se nevzteká, když mu to náhodou nejde. 🙂

silvapokorna
26. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

určitě si teď, co se dá řádit venku nasbírejte různé kameny a kamínky. doma pak můžete vyrábět obrazce, nebo přímo malovat kamínky. já to jako dítě taky milovala. a pak se to zase shrábne do krabičky nebo tašky. pokud není výtvarný tip, tak stačí když si bude dělat cestičky, třeba dráhu pro auta. 😀

martof
30. kvě 2013

Ahoj,já třeba s dětma (5 a 10 let)hodně maluju trička buď obtiskáváme z folie, nebo přímo štětečkem nebo přes šablony tupujeme houbičkou.Razítkujeme.Triček s flíčkama máme pořád dost nebo kalhot.No a barvy na textil mají ve výtvarných potřebách nebo já objednávám na www.barvybarvicky.cz.Taky vyrábíme z korálků nebo modelovací hmoty schnoucí na vzduchu, plstíme, vyrábíme mýdla, svíčky,malujeme na hrníčky atd 😉