Tvrdá prsa miminka. Co to znamená?

danca81
16. dub 2010

tak jsem dnes přišla na to, že má můj Tomášek (3 týdny) tvdá prsa 😲 . Nevíte co to znamená. Prsa má vystouplá a tvrdá. Máte s tím někdo zkušenost? děkuji

skaredka
16. dub 2010

dancao ma tam mleko, to se miminkum stava hned po porodu jsou plne hormonu matky a miminka potom maji materske mleko, nektere holcicky dokonce "menstruuji" je to uplne normalni, muzes to nechat byt anebo mu to mlicko muzes vystrikat (tak ze zmacknes areolu). Nase mala to mela take a pan doktor ji to mlicko vzdy odstrikal na prohlidce, ale pry se to muze nechat byt jak to je.

danca81
autor
16. dub 2010

skaredka, děkuji moc za zprávu. No mačkat se mi to nechce 😝 , tak to nechám kdyžtak na dr. při kontrole v 6 týdnech, jestli to ještě bude stále mít. A kdy to tak zmizí?

skaredka
16. dub 2010

no uz to jsou 3 roky tak si to moc nepamatuju, ale myslim ze v tech dvou mesicich uz to nemela.

danca81
autor
17. dub 2010

Skaredka, i tak děkuji mockrát za odpověď. Byla jste jediná, která napsala 🙂
tak asi to není až tak obvyklé, ale ani to není nijak škodlivé 😉

marguerite
17. dub 2010

Danco my jsme byli ve středu na první poradně a doktorka si právě všimla, že má Kubíček prsíčka hodně červené-zarudlé a proto na ně hned šahala, ale říkala, že je tvrdé nemá a právě mi taky vysvětlovala, že kdyby byly tvrdé, tak to znamená, že mám v mlíku hodně estrogenu. Nás se to tedy netýká, jen jsem chtěla potvrdit to co píše Skaredka 😉

andykov
17. dub 2010

Kristýnka kromě všeho kolem musela mít i tuhle libůstku ☹ Akorát prsíčka se ji zduřela až v půl roce. Dr, mi doporučila nedávat kuřecí maso a pak se to asi do 2 měsíců spravilo a tak jsem jí ho začla dávat znova a najednou zase boule jak hrom ☹ takže zase bezkuřec strava a už v poho, teď ho dám tak 2x do měsíce. Kuře je plné hormonů.. Tam kde to maj plně kojící miminka, tak to bývá, že maminka hodně kuřátka ve stravě.. Prý není dobrá ani krůta.. Nejlíp králík 🙂

danca81
autor
21. dub 2010

Andykov, tak já kuře měla jen jednou ☹ co se týká kuřat tak z toho jsou prý tzv. "velká" prsa, ale Tomášek je má ale tvrdá 😝

tazule
23. dub 2010

Ahoj Dančo,
naše Adélka to také měla (asi ve dvou týdnech po porodu). Naše MUDr. mi doporučila přikládat na prsa čtverečky buničiny, na které jsem kápla pár kapek lihu a ještě navíc polila trochou studené vody. To jsem dělal zhruby 3x denně a do týdne to ustoupilo. Samozřejmě se mi malá hodně bránila, ale opravdu to zabralo. Tak hodně zdaru při léčení 🙂 Š.

akvy
26. dub 2010

danca...je to normální, jsou to tvoje hormony a může to mít klíďo celé šestinedělí 😉 🙂 nic se na to nedává, odejde to samo

danca81
autor
29. dub 2010

Tazule, děkuji za tip 🙂
Akvy, děkuji za info 🙂

zdeniii
5. kvě 2010

Ahojky nám taky pomohl líh na čtverečky a druhý den bylo po všem 🙂

danca81
autor
31. kvě 2010

holky děkuji všem za rady 🙂 už máme prsa dobrá 😀
A když jsme byli v poradně, tak jsem se ptala dr. na ten líh a úplně se zděsila, že bych mu mohla ty prsa tím líhem spálit, takže mi líh v žádném případě nedoporučovala, tak jen taková další informace pro ostatní 😉