Tvrdá stolice, syn brečí bolestí. Jak ji změkčit?

kaminekmichal
3. pro 2009

Ahoj holky chtěla bych se Vás zeptat, jestli nemáte některá zkušenosti s tvrdou stolicí.Je nám 6 měsíců už přes 14 dní používáme masozeleninový příkrm a ovocnou přesnídávku.A začalo nám dělat problémy kákání.Malej když káká tak brečí bolestí do tý doby než to všechno vytlačí.Má hovínko tvrdé skoro jak dospělí.Nemáte nějakou radu jak to hovínko změkčit.Třeba jestli na to jsou nějaký kapičky atd.Díky moc Petra

kutcher
3. pro 2009

Probiotika, svestky nebo svestkova stava, ja osobne pro upravu pouzivam ta probiotika, ale bacha na cenu, nekde to prodavaj za fakt nehorazny prachy, ja radsi kupuju v susenem stavu, nedam naraz tolik penez a neklade to duraz na skladovani a spotrebu.

kaminekmichal
autor
3. pro 2009

A to je na recept?

kutcher
3. pro 2009

NEE jsou uz od 1. mesice, tzn ze jsou nezavadne, zdravi prospesne, ja pouzivam biopron 10 sacku cca 180 kc uz jsem na konikoj asi fakt trapna s tema probiotikama, ale umej spravit zacpu, prujem a dokazou predejit i opruzeninam. a hlavne at hodne pije i to muze zpusobit zacpu.

kutcher
3. pro 2009

Hodne se i doporucuje zacit s polivkama, prece jen ditko tim do sebe dostane vodu a neni tam tolik pevne slozky, preci jen se ve strevech musej vytvorit bakterie, ktere umi prikrmy dobre natravit a tomu ta probiotika pomahaji

eldenisa
3. pro 2009

Pokud má problém s kakáním tak to bude tou konzistencí,mě malá dělala úplně to samý.Strašně vždycky plakala když měla kakat.Mamka mi poradila vždycky kápnout trochu olivovýho oleje.Pomohlo nám to ined.Hned jak jsem jí dala další přesnídávku trochu kápla neměla už problém a od tý doby tento problém zmizel.A ještě něco olivový olej pomáhá vstřebávat vitamíny.Protože spousta z nich je rozpustá v tucích 😀

rioko
3. pro 2009

olivový olej se má přidávat do každého příkrmu, ale stejně Vojta teď taky někdy kaká takové tvrdé a pláče, protože se mu to tam zasekne a anejde to dál chudáček, no tlačím mu nožičky k bříšku až se to povede...měl to stejný když mu byly asi 3 měsíce a přešly jsme na Nutrilon AR a nepomohly ani probiotické kapky

kutcher
3. pro 2009

A bacha znam alergii i na olivy, ono jsem dost ze zacatku pomahala teplomerem, ale nesmi se to prehnat.

sirenita
4. pro 2012

Ráda bych se maminky zeptala, jak změkčit stolici u dvouletého dítěte? Přes den vypije 600ml mléka a čaj 500ml ( dříve vypila čaj i litr za den, ale vyměnili jsme láhev a teď si na novou zvyká, s hrnkama je boj ). Jogurty odmítá, pečivo taky...zeleninu a ovoce jak co a jak kdy. Strava je ale jinak stále stejná jako doteď.
Naštěstí se snaží kakat pravidelně, buď obden nebo každý den, ale vždy u toho trpí a nakonec má i krev na papíře, jak je stolice tvrdá a velká.

llluckaaa
4. pro 2012

@sirenita Ahoj, zkus se mrknout sem, tam mi holky něco poradily a plno věcí jsem odzkoušela na svém prckovi. Držím palce, ať se to brzy zlepší 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-d...

sirenita
4. pro 2012

@llluckaaa moc děkuji za odkaz a mrknu 🙂

2801
7. únor 2013

ahoj chci se zeptat mame problem s tvrdou stolici,sicu mu to jde ale hodne se vsteka a place,jak mu pomuzu dekuji

alexandrameliska
20. srp 2017

Ahoj chtěla bych se zeptat mam 3 letou holcicku bojuji sni pokazde aby se vykadila ma strasne tvrdou stolici vykadi se my nekdy po 3 - 4 az 14 dnech a strasne u toho place nevim uz jak ji mam pomoci.. dekuji predem

marta93
20. srp 2017

Lactulosa sirup 🙂 je to na zjemnění stolice a muže se používat i dlouhodobě 🙂 meli jsme to samé po zahušťování mlíčka, do 14 dni si dcerka zvykla 🙂

alexandrameliska
20. srp 2017

@marta93 zkusim to dekuji

marta93
20. srp 2017

@alexandrameliska neni za co ještě jsem dcerce při kakaní pomahala že jsem ji stlačovala nožičky k břišku, pomohlo ji to rychleji se vykakat 🙂