Tvrdý sýr. Od kdy ho můžu podávat dítěti?

soanpe
18. srp 2009

Holky ,
prosím o radu. Můžu dát 8 a půl měs. prckovi ,od nar. na UM, tvrdý sýr? Třeba jihočeský má jen ml.kultury,mléko a 2,5% soli na 100g? Jasný, že jen tak půl plátku, víc bych jí nedala 😉
Naše opice malá nechce kaše k snídani. Vidí, že my jíme chleba nebo pečivo a ona to vyžaduje taky.
Prostě snídani na lžičku nechce 😖
to samé s ovocem, na přesnídávky ani neotevře pusu, ale nakrájené hrušky, banány, merunky...si sama bere a zbaští fakt dost.
Jogurty má k sváče, ale nějak si už začíná vymejšlet, co jo a co ne 😠 😝 😀. Takže ji oblbuju kouskem jabka nebo kukuřičnou křupkou, jako, že jí dám jousnout, ona otecře pusu a já jí tam nacpu tu kaši nebo co je zrovna na jídelníčku a to sní celou porci. Ale bez toho oblbování ani lžičku 😅
Dr mi říkala,že jí už můžu klidně dávat rohlík a rozšiřovat jídelníček. šunku atd. do ní cpát nebudu, ale ten eidam mě fakt zajímá. Dnes třeba sama (pod mým dozorem) jedla rohlík a matlala ho v jogurtu- no bordel šílenej 😀 , ale posnídali jsme všichni tři bez nucení a zcén.

shaula
22. srp 2009

Eliotka - bohužel ani dětská šunka není bez soli... Aspoň ta, kterou jsem měla já - tam píšou dokonce do 3,5 % soli... Což je víc než normální 😀 😝

eliotka
22. srp 2009

Tak je asi lepší šunku nedávat vůbec?
A co v plátkovém sýru, je tam sůl?

shaula
22. srp 2009

Jasně, i v plátkovém sýru je sůl. Ale myslím, že když se dá jedno kolečko občas, tak to ty děti přežijí🙂 Soli se úplně nevyhneš, je i v pečivu, takže to není třeba zase tak hrotit...

eliotka
22. srp 2009

Díky, shaulo 🙂

agness02
22. srp 2009

ahoj, u nás teď frčí sýrové tyčinky kidiboo, ty jsou myslím taky v pohodě, poprvé jsem mu to dala v 11 měsících, ale je kojenej...
stojí u lednice a křičí sýýý 😀 tak mu dám a za 5 minut tam stojí zase 😅