Týdenní jídelníček od 1 roku. Inspirujte

martule20
22. bře 2009

Jsem ze všech těch brožurek, knih a příruček unavená, názory se různí, většinou si protiřečí a já vůbec nevím, co malé během týdne vařit a jak. Prosím vložte mi sem týdenní jídelníčky vašich mrńousků pro inspiraci 😉

lottie
23. bře 2009

jé, zase ty, už jsem ti psala do diskuze o fořtovi, ale ještě jednou tady, tohle téma se víc hodí. www.varime-detem.cz jsou tam fajn recepty i celé jídelníčky, píšou od roka, něco bych ale taky dávala určitě později, mezi rokem a dvěma, postupně, podle vlastního uvážení 😎

gabca1
23. bře 2009

Martule tak u nás se to pořád nějak opakuje 🙂 tak se taky ráda inspiruju. Písni sem také jídelníček.
U nás je to tak, že ráno dáme po probuzení
250 ml Sunar
kolem 9 h nějaká snídaně, ale to moc nebaští chlebík lehce potřený máslem, rohlík, sýr, piškoty a čaj.
11h obídek někdy skleničku od Sunárku - omáčku a uvařím k ní brambory, rýži, těstovinky, jinak většinou zeleninka (mrkev, pórek, brokolice, květák) s různými druhy masa i bez, polívky - bramborová, pórková...
14h - první svačinka ovoce, přesnídávka
kolem 16h další malá svačinka - jogurt, pribiňák, piškoty, puding.
kolem 18h večeře - buď to co je od obídku nebo, toustík se sýrem, se šunkou, lučinou, gerve, kaši už jen málo, ty nechce.
20h Sunar 250ml
během tak 800ml čajíku Leros nebo voda s malinkým množstvím dětského džusíku nebo trošičku Kubíka s vodou.
Připadá mi, že jí pořád to samé, už se těším na léto, bude čerstvé ovoce a zeleninka.
Někdy za odměnu dávám i Brumíka, ale jen ten piškot okolo tu čokoládu uvnitř mám za odměnu já 🙂

radka.m.
23. bře 2009

martule-vůbec nevadí,že v tomto věku mají děti jídelníček jednotvárný,ale hlavně,že je vyvážený,že mají prckové dostatečné množství vitamínů,minerálů a jiných látek potřebných pro zdravý vývoj,my máme skoro pořád to samé,akorát obměnuji hlavně oběd

midiana
10. srp 2014

na tom webu varime-detem.cz se také inspiruji jsou tam fakt dobré mňamky,určitě něco zkustze s tama... 🙂 😉

ticham55
18. srp 2016

Dobrý den potřebuji poradit. Děti by prý od 1 roku měli dostávat kaše nebo musli i ke snídani ale není to zbytečné, když dostává kaši k večeři? a hlavně by měla vypít kolem 500 ml UM. a jaké kaše bych měla dávat od 1 roku, od 1 roku žádný kaše nedělají a u krupicové kaše mi vadí že je s cukrem. Nechci dceři dávat sladký, tak jsem kupovala kaše bez přidaného cukru. A čím zahušťujete omáčky? Myslím si že jíška se nehodí.
snídaně: mléko 180 ml
svačina: ovoce
oběd: zelenina s masem a přílohou
svačina, bílý jogurt+ovoce, tvaroh s ovocem, chléb s gervais nebo lučinou
večeře:kaše
před spaním:mléko 180 ml