U stolu neposedí aneb krmení v pohybu. Co se stane?

lynks
6. bře 2012

Zdravím všechny maminky, které se snaží zavést rituál stravování u stolu. A taky doufám, že poradí maminky, kterým se podařilo své malé miláčky přesvědčit, že u stolu se jí lépe.
Náš případ byl, že malý (20měs) nevydrží v židličce déle než pár soust, pak následuje - stoupání si v ní, kvílení, natahování po mě a různé lsti jako , že se mu chce čurat, že na zemi se něco důležitého válí a co chce hned podat atd. Pak končím tím, že ho tedy sundám dolu, on běhá po pokoji, různě si hraje a já běhám se lžičkou za ním a krmím. Nebo pustím pohádku/ písničku a to pak vydrží u stolu. Na to ho ale zvykat nechci. Četla jsem knížku od Jiřiny Překopové, kde se píše, že dítě musí jíst u stolu, tak jsem z toho naštvaná, že se mi to nedaří, co je vlastně správně a co se stane, když to budu dělat "nesprávně"? Pište, raďte, díky!

weri1
18. bře 2012

@lynks dřív mezi 9-10 teď poslední dny mezi 7-8 😝 pro mě hrůza 🙂

timbouctou
18. bře 2012

my to máme teda taky s budíčkem kolem 6, 6:15 😝 ale já nejdřív na wc a až pak funguju. Zvykli si 😀

@pajule u vás to vždycky s pravidlama funguje? Já jsem pro pravidla a některá opravdu dodržujeme, ale je potřeba si život přizpůsobit věku, povaze a scopnostem dítěte.
Takže 4letý syn má jiná pravidla než 1,5letý. I o tom se píše v naučných knihách, přečti si něco od Kevina Lemanse, např. Sourozenecké konstelace 😉

lynks
autor
19. bře 2012

@weri1 tyjo, to u nás nehrozí, máme ranní ptáče, půl 6, můžeme si nastavovat hodinky 🙄 nejspíš zkusím varinatu B, jídlo v půl 7, před hygienou.to by pak snědl i tu svačinu i oběd před spaním.

lynks
autor
8. srp 2012

oživuju diskuzi, náš malý se polepšil, vstává už kolem 7 a jí líp. Zjistila jsem, že to bylo opravdu mým postojem k jeho chování u jídla. potřeboval naplnit svoji touhu po moci a takhle to bylo pro něj nejjednodušší.. Celou tu dobu od března, jsem se snažila změnit svůj přístup k němu. A hlavně- už nechodíme na vážení k doktorce!! A já se nemusím stresovat, že kolik tho zase přibral. Jak se to změnilo u vás?

timbouctou
8. srp 2012

@lynks u nás je to jiné v mnoha věcech, především rodina s 1 dítětem má jiný režim než se dvěma. Když jsou dva, musíš dělat spoustu kompromisů, šarád a ústupků, které s jedním nemusíš 😠 hlavně, musej mít všechno stejný, což je na palici. Takže, od března: Nejdřív starší jedl u stolu a mladší u stolečku v židličce, popřípadě v poklusu. Po čase jsme zkusili dát mladšího ke staršímu k velkému stolu, to nefungovalo, malej hajzlík mu pořád bral jídlo z talíře. Pak se rozhodli, že budou jíst oba u malého stolečku, teď už měsíc jedí zas oba u velkého. Ale s tím hrabáním do jiných jídel máme pořád trochu problémy 😀

timbouctou
8. srp 2012

@lynks jo a k rannímu: tahám je z postelí v sedm, protože když vstávají později, tak Metík, ten menší, mi usíná kolem čtvrtý nebo je na ránu a v jednu ho do postele prostě nedostanu. Začali chodit spát v devět, a k tomu Metoděj začal čurat na wc, takže já je sice zastelu po osmý, ale tu hodinku strávíme svlíkáním toho malýho zpovykance a oblíkáním. Díky tomuhle divadlu jsem zavedla na noc látkovky, páč jsme za tři dny vyhazovali čistý pamprsky, co se nedaly zapnout. A protože má už velkou postel, tak nehrozí, že by v ní zůstal když nechce 😝

lynks
autor
13. srp 2012

@timbouctou to by ti spali dýl? co já bych dala za ranní klid, ale pravda, teď už je Vik někde na 7 - 7.30 vstávání. Spát chodí různě, mezi 8-9. Zdá se, že se dvěma to není sranda 🙂 a že máš toho docela dost. My ho do ničeho nenutíme, a on se zdá že víc spolupracuje.Už i na to jídlo jsem se vykašlala,a když nechce, nechce. A sní co sní.Drobné ústupky a rozhodnutí mu nechám - jako že jí rukou, místo vidličkou, když chce sám tak ho nechám, at je bordel pro mě za mě, když chce krmit, krmím.Nebo co chce u stolu dělat je taky na něm - kterou knížku prohlížet, jezdit s vláčkem a večer někdy koukáme Mickeyho. Hrozně se sklidnil od doby co jsem přestala vyšilovat já.
Ale opravdu, obdivuju každého kdo se rozhodne mít druhé dítě tak brzo. Já mám pocit , že tohle jedno bere celou moji pozornost a potřebuje ji...

timbouctou
13. srp 2012

@lynks no jsem to zakřikla, Metín se už třetí den vzbudil v šest 😠 ale vypdá to, že mu rostou nějaké stoličky, zase začal slintat a stěžuje si, že ho bolí v puse.
No je fakt, že čím je člověk klidnější, tím větší pohodu cítí dítě. Na to ale tak nějak občas nemám, tak je honím po bytě s křikem a když je chytím tak to lítá 😀 No já si zas myslím, že buď druhé takhle, nebo pak až třeba k šesti, sedmiletýmu, že ty menší si dobře zvyknou. Kamarádka má ke čtyřletýmu mimino a zdá se mi, že to je mnohem větší mazec. Ale každý dítko je jiný a každý jinak vyžaduje pozornost.Já mám jen dva šílence a hlavně spolupracujou, což není moc častý jev v tomhle věku. To jako ne že by spolupracovali se mnou, to v žádným případě, ale spolu. Takže pak nevíš, kam dřív skočit. A to jsme si pořizovali druhé mimčo, že ten starší byl takový klidný, hodný dítě. No, to ale jen co se otrkal ve školce 🤐 A mladší se otrkanej už narodil, tak to tu podle toho vypadá 😀

timbouctou
13. srp 2012

@lynks ježiš, teď koukám, že jsi skoro sousedka 😀

lynks
autor
13. srp 2012

@timbouctou no jo, ty si odvedle!! tak můžem se sejít někdy na hřišti tam u vás, tenhle týden mi dorazí kolo a pak vedlejši vesnice nebude tabu 🙂
Tak máš asi i volno, když je druhý malý ve školce? A Metoděj ti ještě v poledne spí? Já právě teď získávám cennou rovnováhu s kafem a sušenkama, je to můj čas když usne. Vybírám recept co k večeři.

timbouctou
13. srp 2012

@lynks jj, většinou spí a někdy já s ním 😝 😀 na večeři? Dnes jsme měli řízek ze zbytkem bram salátu, který jsme dělali k sekané z mletýho. Taky mám tip na brokolicovou polívku 😉 nebo špagety třeba.
Já sice kolo mám, ale nějak nejsem schopná se na něj dostat, všude chodíme pěšky. Kde přesně bydlíš? My to máme přes kopec do Třebky, bydlíme nad samoškou.