U usínání se propína do luku a pláče. Nemáte tip, vychytávku, jak to ulehčit?

zacarovana
25. čer 2020

Ahoj všem mamčám,
máme doma téměř sedmiměsíční holčičku a najednou je problém s usínáním. Doteď jsem uspavala na rukách, do pěti (max. 15) minut usnula a spala až do rána. Poslední týden, kdykoliv se jí snažím uložit ke spánku, tak se začne propínat do luku a plakat až křičet. Po hodinovém bojí konečně usne, položím ji vedle sebe (spíme spolu v posteli), ale do deseti minut sebou začne házet a je úplně čilá, tak uspáváme nanovo se stejným divadlem. Uspávání začíná okolo sedmé, po koupeli, kaši a když už se začne projevovat únava. Poslední dobou uspávání končí až kolem desáté, když už je venku opravdu tma a malá po dlouhém boji a křiku usne vyčerpáním.
Nemáte nějaký typ, jak ji to usínání ulehčit? Jinak je to neuvěřitelná pohodářka. Je mi jasné, že je to období, nové dovednosti a nedá ji to spát, ale spíš by mě zajímalo, jestli nemáte nějakou vychytávku a nebo prostě jen zatnout zuby a vydržet

chrystyanna
25. čer 2020

nemůže ji vadit ta kaše na noc? třeba ji tlači v bříšku.. pokud je kaše už déle než problém usnu ti... tak u mě pomáhá nechat spát chvíli na hrudníku u mě a pak přesunout(6 měsíců dítě)

klokanka31
25. čer 2020

@zacarovana Jestli se ti propíná tak jí může bolet bříško...

farka
25. čer 2020

1. krátí si spánek a není ještě unavená a chce jít spát později, 2. zpracovává v hlavě něco nového a blíží se nějaký pokrok, 3. rostou ji zuby a nedá ji to usnout až je přetažená, 4. je jí teplo...abych malou večer uspala, chodila jsem vozit v kočárku před domem a spící pak přenesla do postýlky...toť mé postřehy

malytlustyhroch
25. čer 2020

Mam osmimesicni, a taky se mi ted propina u uspavani, myslim,ze u nas jsou to zuby, ktere mu delaji i potize s briskem. Kdyz to fakt nejde tak nosim po pokoji a poustim bily sum. Co je to u vas nevim. Zkousela jsi davat spat pozdeji? Nebo naopak driv? U nas za posledni mesic ubyly as dve hodiny spanku.

jjasmina
25. čer 2020

Uplně jak my, akorát nám jsou 4 měsíce

zacarovana
autor
26. čer 2020

@malytlustyhroch u nás si myslím, že to je tím, že se začala plazit, teď objevuje kolena a je celkově hrozně aktivní, takže se asi nechce zdržovat spaním. Protože když ji uspávám, tak řev, ale ve chvíli, kdy ji položím, tak je úplně v klidu, jde na břicho a už si to štráduje pryč 🤷🏻‍♀️
Když už konečně usne, tak je během chvíle vzhůru a už jde po chůvičce. Zkoušela jsem dávat spát dřív, ale to je ještě málo unavená, takže to je bez šance a později je zase přetažená, takže to je s ještě větším řevem 🤷🏻‍♀️
I přes den spí méně, což o to, ani mi nevadí s ní chodit po místnosti na rukou a houpat, ale úplně mi láme srdce, jak u toho pláče a vzteká se.

zacarovana
autor
26. čer 2020

@jjasmina nevím, co těm dětem je 😂 ale já jí to v pubertě připomenu, až bude vychrapovat do oběda a nebude chtít vstávat 😂

zacarovana
autor
26. čer 2020

@chrystyanna Nene, kasi davame už delší dobu a tyhle peripetie začali teprve před pár dny. Hlavně jde vidět, že je to vyloženě protest proti spánku. Jenom čekám, kdy se naštve a založí hnutí "Mimina vzhůru" 😂
@klokanka31 taky mě to napadlo, ale prdí, kadí krásně a hlavně je to můrka, když je položím, tak se přetočí na bříško a je vysmátá a začne divočit. Tak ji třeba i nechám, ale za pět minut už vidím, že má červené, skleněné oči a už si mne ucho a zívá.. tak se to opakuje pořád dokola a nakonec už je tak přetažená, že ten řev loupe omítky 😳

zacarovana
autor
26. čer 2020

@farka myslím, že body 2 a 3 jsou asi na místě. 🤔 Teplo ji asi nebude, bydlíme na baráku a je spíš chladněji, před spaním ještě větrám, ale spíš dobře oblečená, takže si nemyslím, že zima nebo horko budou problém. Ale moc děkuju za postřehy 😇

zacarovana
autor
26. čer 2020

Takže jak to tak vidím, tak asi zatnout zuby a vydržet. Přeji všem maminkám klidné spaní, trpělivost a někdy i pevné nervy. ❤️
Ale děkuju moc za postřehy, alespoň mě uklidnilo, že v tom rozhodně nejsem sama a nějak to zvládneme. Je mi jasné, že za den, dva už to klidně může být úplně jinak a malá si na mě nachystá zas něco nového 😂