Ublinkávání po krmení

zuzan88
17. říj 2018

Ahoj holky, chci se zeptat... Mám 3 týdenní miminko, plně na mm, částečně kojené a částečně krmené z láhve. Poslední 2 dny mi téměř po každém krmení ublinkává nebo část mlíčka vyvrací. Nevíte čím to může být a je to normální? 🤔

rubesovak
17. říj 2018

@zuzan88 mám měsíční miminko a bylo mi řečeno že je to normální, vůbec když to ho prcek vypije tolik 🙂 špatné by bylo kdyby zvracet obloukem

terka2018
17. říj 2018

Mam pul rocni mimi a blindi furt 😀🙄. Je to normální 🙂 musi se dovyvinout ta zaklopka 🙂

zuzan88
autor
17. říj 2018

Mě právě trochu zarazilo, že do ted to nedělal. Aje to mě první mimi, takže v tom nemám moc zkušeností 😊

peta34
17. říj 2018

Syn dělal to stejny, pozdějí jsem zjistilia že má tichý reflux. Ale přesně, jsou to mimi a těm se vše teprve vyvíjí. Takže pokud nezvrací obloukem po každem jídle, neřešila bych. Zkus kojit ve zvýšené poloze, pokud přebaluješ po kojení tak přebal před, ono jak jim člověk zvedné nožky tak jim zmáčkné bříško a nechej odbrknout. Za chvíli pujdete na prohlídku a doktor zkontroluje jestli přibíra. Nestresuj 🙂

lolam10
17. říj 2018

Pry pomaha odrihavani.a u nas teda ano☺

gruyerre
17. říj 2018

@zuzan88 Nám blinkal úplně po každém jídle několikrát, někdy i obloukem. Všechno poblité, hlavnem teda on, ale i podlaha, nábytek, lítalo to všude 😀, 20x denně převlékání malého, 5x denně jsem převlékala sebe...no hrůza 😀. Vždycky to vypadalo, že vyblinká víc, než mohl sníst, ale přibíral pěkně, to je důležité. Kdyby se hmotnost nezvyšovala, muselo by se na vyšetření.
Jo a u nás to trvalo od 1 mesíce do 7 měsíců.

zelenaesmolda
17. říj 2018

@zuzan88 muze to byt reflux,mala to mela taky,doktorka nam doporucila snizit davky,ze se mozna precpava a pomohlo to

luc14
22. říj 2018

U nas to vydrzelo az do zavedeni prikrmu, mliko ublinkaval az do 7 mesice. Na začátku běžné obloukem. Pokud pribira, doktor neresi. Existuji zahustovadla do mlika treba Nutriton nebo specialni UM treba Beba AR.

veronka_123
22. říj 2018

@zuzan88 nepije moc rychle? U nás pomohlo co se týče láhve dělat přestávky a i teď ve 4 měsících krmíme se savičkami pro novorozence 🙂 A pak vyvýšená poloha při krmení a opravdu pořádně odříhnout, někdy je potřeba i 2-3x a čekat 🙂 Já jsem byla ze začátku nešťastná, že to bude reflux nebo jiný problém a opravdu nakonec stačilo jenom toto 🙂

zuzan88
autor
22. říj 2018

@zelenaesmolda nemám pocit, že by se precpaval... Vypije tak 50ml mm, takže kdybych ještě snížila dávky, tak ho můžu krmit co hodinu, protože bude furt hladnej.

zuzan88
autor
22. říj 2018

@luc14 na umělém zatím nejsme.

zelenaesmolda
22. říj 2018

@zuzan88 tak ja jsem taky davala 90ml a vypila vsechno,mela jsem pocit,ze bude rvat hlady ale kupodivu ji tech 60ml stacilo bohate jeste vic jak mesic...