Ukludňovanie satím, máte skúsenosť?

zuza888
30. črc 2013

zdravim vás mamičky, mate s tým niektorá skusenost? moje dietatko sa pekne napapa a potom sa s bradavkou už len hrá.. kek mu ju zoberiem strašne začne plakat ked mu ju znovu dám ukludni sa no nepapa.. doktorka nam odporučila cumlik alebo mu ponuknut maliček nech si podudla.. avšak cumlik nechce a maliček by dudlal aj celu noc co s tým robit

katyxq
30. črc 2013

@zuza888 třeba ti pomůže tohle http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/cumliky/ ... třeba máš "jen" miminko s vysokou potřebou kontaktu. Nosíš, spíte společně?

zuza888
autor
30. črc 2013

dakujem.. nie spinka vo svojej postielke..

salomee
30. črc 2013

Tak něco podobného dělal aj náš malý..jednu dobu mě měl fakt místo cumle..a já mu dala cucat vždy, bo jsme měla strach, aby neměl hlad (potíže s kojením)..a on to takhle zneužíval🙂..pak to nějak přešlo, ale cucací typ je on pořád, hrozně moc. To jsem moc neporadila, vím... ale stejně mám pocit, že mimča moc dobře vědí, co chcou a proč. Některý se dají oklamat dudlíkem, flaškou, vibračníma lehátkama a nevím, čím vším..a některý ne. Přece jen být takhle u mámy je to to nejlepší, co znají, tak proč to nemít pořád🙂.

romcovaklarka
30. črc 2013

@zuza888 Tak dcera mívá taky občas dudlavou, ale spíme spolu většinou v posteli, takže když to na ni jednou za čas přijde, tak ona si dudlá a já spím 😀 Dudlík taky odmítá, zkoušela jsem to (u syna se mi osvědčil na cestování autem), ale nechce.

matilduska
31. črc 2013

Aj nas maly mal z prsiku dudlik, chcela som mu prost vyhoviet ako dobra mama, no nakoniec ma okolie donutilo byt radikalnou, ked uz som mala bradavky znicene, i ja som bola znicena, total vycerpana a prsik mu na cucanie nenechavat, vydrzat plac a snazit sa ho naucit na dudlik. Tak sme vlastne aj zacli pouzivat dudlik, cca v 7. tyzdni, zo zaciatku ho odmietal, ale postupne si zvykol, doteraz ma dudlik len obcasne, nie je dudlikovy typ a cucania bradavky sme sa zbavili, teda musim povedat, ze ho i tak obcas necham pocucat si, ked je nespokojny, no len chvilocku. Myslim, ze babatko nas potrebuje citit a chce s nami byt, co najviac, casto sa stava, ze ho drzime a venujeme sa mu casovo najviac najma pri kojeni, preto nechce opustit bradavku. Skuste ho brat, co najviac do narucia a doporucejem i do postele na noc, to deti zboznuju. My napr. maleho ukladame do jeho postielky a ked sa v noci zobudi, uz zostava s nami v posteli, vyborne system i z dovodu, ze ty mozes pri kojeni lezat, v podstate spat, babo sa napije a ani neplace, ty i partner sa vyspite. Bola to velka ulava, ked sme na tento system prisli. Drzim palce. 🙂