Umí miminko zaspat hlad?

janey_1
19. lis 2011

Ahoja, chtěla bych se zeptat, zda umí 5ti týdenní miminko zaspat hlad? Děkuji.

arianka
19. lis 2011

Umí 🙂 Sice většinou se o jídlo hlásí opravdu vehementně, ale jsou vyjímečně i taková miminka, která i přes hlad dokáží usnout a spát, je to méně časté, ale je.

lucie777
19. lis 2011

Já bych řekla, že se spíš tím hlášením-křičením o jídlo tak unaví, až usne, ale jinak bych se toho nebála.. 😉

luciebx
19. lis 2011

taky si myslim ze umi zaspat hlad.. me dr rekla ze novorozenci by se na to papani fakt meli budit.. oni proste nekteri jsou spaci takze se neprobudi a jak jim klesa hladina cukru v krvi tak by jim pak taky mohlo byt spatne a tim padem uz nervou jen hlady ale taky uz je neco boli..
ja prvni 2-3 tydny budila a pak sem si rekla uvidime.. no ale malej se budil sam tak po 4 hodinach coz bylo fajn.. ne jak jiny deticky 2-3 hodky max..

jasminy
19. lis 2011

V tomhle věku asi ano. První týdny jsem taky budila, ale pak už se hlásila sama tak po 3-4 hod.

pejta
19. lis 2011

Já si myslím,že ano,ale nechápu,proč miminku nedat napapat,když má hladík????já teda na jídlo nebudila,jen v porodnici,ale pak jsem dcerce dávala najíst když si řekla...

kacci
19. lis 2011

určitě ano - miminko může být nedostatkem jídla slabší, apatičtější, spavější a zdánlivě to pak vypadá, že je naopak spokojené....Byl to náš případ, takže vím...

lolelole
21. lis 2011

souhlasím s Kacci - nám se to stalo taky . Kvuli mé velké snaze o plné kojení jsem na týden vysadila příkrm nutrilonu a malý se jevil v porádku, po kojení usnul, neplakal atd... a u dr jsme po týdnu zjistili že fakt hoooodne zhubnul, takze muj subjektivní pocit že je v pohode byl špatný ☹ Dr. říkala, že nedostatkem jídla jsou pak děti apatický a že se to stáva...

andulinka
17. pro 2011

U nás to bylo u obou dětí stejné, jak píše @kacci. Nejprve jsem tomu nevěřila, ale pak jsem to vzala chladnou logikou a vychází to. Dospělákovi když není dobře, tak si taky jde lehnout. Proč by to miminka měla mít jinak, že? Jen by to mohla umět říct. 🙂

veruska007
18. pro 2011

Tak u nás starší chlapeček ano, toho jsem na jídlo musela budit, někdy i studenou koupelí, jinak se neprobudil. Druhý teda hlad nezaspí. Třeba hodinu řve, pak na deset minut usne celý rudý, zpocený křikem... ale za deset minut spustí řev znovu na hodinu... toho teda musím nakrmit ať chci nebo ne

ja.na81
18. pro 2011

Tak muj maly tohle dokazal maximalne prvni den a noc po porodu 🙂