Umístění autosedačky 0-13 kg na prostřední zadní sedadlo

georgine
28. dub 2011

Ahojky,
prosím o radu a případné názory. Máme 3 děti každé svou autosedačku, ale řešíme, že bychom dali nejmladší dítko v sedačce 0-13kg (vajíčko) na prostřední sedadlo dozadu. Máme 3 samostané sedadle, každé opatřené 3bodovým pásem. Z toho hlediska v upínání nevidím problém, ale viděla jsem na obrázku a taky slyšela , že se vajíčko do prostřed nemá dávat. ☹ Z jakého důvodu? Žádný solidní článek jsem nenašla, žádné logické vysvětlení mě nenapadá ☹ poradíte? 😉

bufina
28. dub 2011

@georgine Vajíčko můžeš dozadu doprostřed umístit jen v případě že tam máš klasickej pás, takovej jako jsou vepředu. Pokud by tam byl takovej co se dává jen kolem pasu, tak to určitě ne, ale pokud tam máte normální, tak to není problém.

vally.
28. dub 2011

Ahoj, no my jsme tohle řešili když jsme vezli synovce (2 vajíčka 1 obyč, autosedačka) a shodli jsme se že vajíčko kdyby se náhodou něco stalo zabrzdí sedačka a tak by mohlo proletět do předu, tak asi jedině tohle vysvětlení, jiné mě nenapadá 🙂 Každopádně proč riskovat že? 🙂

zevina
28. dub 2011

@georgine pokud je tříbodový pás, tak mi pořád prostřední zadní sedadlo přijde vhodnější než přední sedadlo spolujezdce 😉

asi záleží na úhlu pohledu, je to nakonec zná i v odpovědi, kterou kopíruju 🙂

Štěpán Rybníček odpovídá 21.04.11
Dobrý den, ohledně bezpečného umístění sedačky v autě jsou 2 studie:
1. kalifornská, která píše, že je nejlepší místo vzadu uprostřed- v americe mají větší auta, jsou většinou vzadu 3 stejně velká sedadla, většina aut má i uprostřed 3 bodový pás a i isofix, takže není problém přidělat jakoukoliv sedačku dozadu uprostřed.
2. Evropská( resp. německá, kterou dělalo ADAC) a ti píší, že nejlepší místo je vzadu za spolujezdcem- je to proto, že vzadu uprostřed většina evropských aut nemá isofix, mnohdy nemá ani 3bodový pás, ale pouze 2 bodový, a mnoho prostředních sedadel je zmenšených, vypouklých a sedačka na nich nedrží dobře.
Já se budu držet evropské studie, a raději sedadlo vzadu na kraj na isofix, než doprotřed na pás, protože, isofixové sedačky jsou v 97% správně připoutány ale pouze 30% sedaček na pás je připoutáno správně, takže jisotta správného připoutání isofixové sedačky je bezpečnější nž místo.
Ostatně my co máme 3 děti máme sedačky na všech 3 místech, a nám ty studie nic nepomohou.

no a pak si vyber 😎 😎 😎

lamarika
28. dub 2011

nevím rpoč by tam vajíčko nemělo bývyt, ale v testech vyšlo, že prostřední sedadlo v zadu je nejbezpečnější v případě autonehody 😉 My tam dáváme syna denně, takže i to vajíčko bych tam klidně dala