Únava a děti

lucijenkaa
8. led 2017

Dobrý den maminky,prosím o radu nebo názor,zkušenost. Mám doma 3 a půl letou dceru ,ale stále se v noci probouzí,brečí,knourá,volá na mě,asi se jí jen něco zdá nebo nevím,ale jsem u ní 3x za noc,nebo přijde s peřinou k nám a spí snami,což je problem protože mame malou manželskou postel,jen jeden a půl lůžka a i když tam spím jen s manželem tak sem rano zlamaná,nevyspala,protože manžel chrape,je natisklí na mě.Ale nejvíc mě děsí,že se nam ma v Dubnu narodit druhé mimčo a ja se hrozně bojím,že s tehle nevyspalosti nebudu moc ani pořadně kojit,už kvuli te postele která ma blbé opíraní budu muset chodit kojit do obývaku na gauč,nevím jak to všechno dam a co stím dělat.

karlajasmine
8. led 2017

@lucijenkaa Nemate moznost si koupit vetsi postel? Nejakou takovou, kde byste se vesli vsichni? Pripadne bys ty mohla spat v loznici s detmi, a manzel jinde?

lucijenkaa
autor
8. led 2017

@karlajasmine Bohužel,jelikož dokupujem věci pro mimčo,tak si stěží budem moct dovolit koupit i použitou:( taky sem už dnes koukala ale i za použité chtějí kolem 5000,- ,manžel občas spí v obýváku,ale vtsává strašně brzy do práce a v obýváku ho ruší akvarium :( ale ja jsem už hotová,nevyspala.Bolí mě i hlava po ranu. Zmiňovala jsem se děcké,ale ta tento jev bere zanormální,že mě mala potřebuje stale v noci

kyti75
8. led 2017

Ja to mela stejne, navic jsem toho starsiho temer do porodu kojila a po porodu s nim zacal spat manzel v pokoji a ja s miminem.

nita1984
8. led 2017

@lucijenkaa podle mě je normální, ze te malá potřebuje. Co vyhodit postel a dát jen matrace na zem? Jinak na FB jsou skupinky kde darují věci, postele jsou tam často. Zrovna my prodávali před pár měsíci ani ne 2 roky starou 180x200 za 2000 včetně matrací. Takže sehnat se dá

lucijenkaa
autor
8. led 2017

@kyti75 No je to hrozné,ja už to čím dal víc nedavam,jsem pak protivá,nemam sílu si hrat s dcerou protože ona i přes to že nespí tak ma energie jak kdyby prospala dva dny v kuse. Teď do toho manžel jak chrápe,bych ho za to nejraději zaškrtila ,protože jak je blýzko mě v noci a otočí se ke mě tak mi tím uplně leze na nervy,takže sem paknaštvana na celou rodinu,protože mě v noci nenechají spat

lucijenkaa
autor
8. led 2017

tím nechci říct,že tím dceru odsuzuji ,budí se budí ale ja nevím jak to dam ještě s miminkem co se mi bude budit na kojení

kituska20
8. led 2017

Přišoupněte dcery postel k vaší. Miminko může bylt z druhé strany v postýlce bez bočnice

kika_21
8. led 2017

@lucijenkaa Řeš jenom to, co je teď-velkou postel získáte i za odvoz-když muž chrápe, tak ať pro ni dojede. Jo a nezáviď-oni prostě spí, i kdyby jaderná válka nastala-někdo se, jak říká manžel, vyspat musí...Aby pak bojovali s Avary-i když pak už asi ani Avaři nepřijdou.Taky nespím-ale prý je to v hlavě...😔

lucijenkaa
autor
8. led 2017

To né,jsem ráda,že je dcerka naučená spat sama v pokoji,teda usínat,probouzí se během noci,chce třeba jen plyšaka ale svou postel ma taky rada,líbí se jí.Snad nam zbyde a koupíme větší,tím by bylo dost vyřešené

lucijenkaa
autor
8. led 2017

Jen mě zajímalo,jak jste to zvladali když se vam budili dvě děti najednou?

kaci11
8. led 2017

@lucijenkaa mam to stejne a vis jak jsem to vyresila? Manzela odstehovala do obyvaku,mame taky akvarko,to se vzdy na noc vypne at muze spat,oni pres noc nezdechnou ty ryby, rano ho pak zapina. A ja jsem s malym v loznici a mala je v pokojiku kde vedle postele mam matraci a kdyz me potrebuje tak tam s ni lezim a nekdy i usnu. Takze pendluju mezi loznici a pokejem. Kdyz zabere jdu do loznixe a nebo se tam trochu i prospim,pak ldyz zacne knourat maly tak jdu za nim, v postely nakojim a dam do postylky spat a kdyz je klid zustavam v loznici. A tak to mam a zacina se to trochu lepsit. Dcerce pokazde vysvetluju, ze se o me musi delit ze braska je maly a potrebuke jeste papat mlicko. Celkem uz to chape a kolikrat uz se stalo,ze spala v pohode. Jo a muj chlap taky chrape. Zavri ho do obyvaku. Jinak ti hrabne.

kyti75
8. led 2017

Nejhorsi pak bylo, ze ten starsi prestal spat po obede par dni pred porodem a treba v 6h rano vstaval. A cely den na nohou bez odpocinku a v noci taky buzeni. Jsem rada, ze uz jsou starsi a vyspim se. Panatuju se, ze mimino treba konecne v 5.30 usnulo a v6 h budicek...

andelka
8. led 2017

U nás spal tatínek v obýváku a ja s dětmi v pokoji. Po cca 1,5 roce spal starší s tátou v obýváku a já s malým v pokoji. Ten 1 rok se starší budil tak 3x a mladší na kojení jak kdy,někdy 2x někdy 4x. Otec chrapal,takže s ním jsem spát ještě k tomu nemohla,i tak to bylo únavné,děti vstávaly v 5.
No dneska když chodím do práce je únava taky,ale tehdy to bylo horší. Já opravdu nevzpominam na rodičovskou jako na dovolenou.

andelka
8. led 2017

@lucijenkaa obvykle se budili na přeskáčku,většinou jsem neřešila oba zároveň. Staršímu stačilo podat pití nebo dat vyčůrat,mladšího jsem v posteli kojila nebo chovala na míči nebo chodila po bytě. Na ten první rok nevzpominam moc ráda,bylo to náročné.

sapinek
8. led 2017

Mám to malinko podobně - dcerka 3,5 roku a synek 8 měs. Dcerka od malinka nespala. To, že by mě vzbudila jen 3x za noc je můj sen :D No, ať nepřeháním, teď už je to lepší, ale bylo normální, že se budila i víc než 10x za noc. Vždy jsem ji musela jen uklidnit, uložit a většinou pak usnula. ALE dali jsme ji postýlku k té naší a sundali bočnici. Takže usínala a držela mě za ruku. Jinak by to nešlo. I takhle jsem spala tak 2-3 hodiny za noc. Na postel taky nemáme, tak manžel udělala jednu ze starých prken. Dalo mu to dost práce, je hodně časově vytížený (nemáme moc financí, takže přivydělává, kde to jde), ale nakonec ji máme 🙂 je také úzká a navíc má mezi těmi "lůžky" předěl. Do nedávna jsme bydleli v 1 pokoji, ale od narození syna máme už 1+1. V kuchyňce je gauč a tam teď spí manžel a já s dětmi v ložnico-pokojíko-obýváku. Vůbec by se totiž nevyspal. Když už náhodou neponocuje dcerka, tak řádí synek.. Ale už se to začíná pomalu zlepšovat. Dcerka už ledasco chápe, takže se jí nechá domluvit a např. se snaží být potichu, aby malého nebudila nebo když se probudí oba zaráz, tak ví, že utiším malého a pak jak to jde, jsem hned u ní. Ale pro mě je to mazec. Občas dcerku pohlídají babička a děda a to pak mám megaspánek i někdy 5 hodin :D jinak jsem se už tak nějak smířila s tím, že se moc nevyspím. Bohužel bývám pak nerudná a i když se snažím, tak to někdy odnese dcerka. Také je dost aktivní i přes to, že nespí moc..

lucijenkaa
autor
8. led 2017

Moc děkuji za vaše odpovědi,všem vam fandím protože sama vím jaké je to naročné a když vidím,že to některé máte horší(zatím teda) ja doufám,že druhé bude spavé a ne jako první dcerka. Jinak sme se dohodli,že až přijde daňové tak postel koupíme velikou. 🙂 což mi udělal manžel radost ... Jinak občas v obýváku spí ,aby dcera spala semnou a to spí krásně,ale od pokoje jí učit nebudu ,nějak to budu muset zvladnout,držte mi palce ,ja vam časem napíšu jak to zvladáme s druhatkem 🙂

kaci11
8. led 2017

@lucijenkaa nevim jestli pomuze nova postel, my mame 180 na 200 a stejne muz spi v obyvaku,kvuli chrapani. Budou se budit navzajem. Mam to vyzkouseny.

heduska82
8. led 2017

@lucijenkaa Muzu te uklidnit, mame klasickou postel a kazdou noc tam minimalne jednoho mame, spis oba a je to des. Uprimne nechapu, jak si nekdo muze dobrovolne tahat deti do postele. Casto spim stylem, ze jsem rukou oprena o nocni stolek, abych nesletela dolu, tudiz vlastne ani nespim. Rano jsem protivna, zlamana a odchazim do prace. Navic nasi darecci maji jeste jednu super vlastnost...nespi v posteli s nami, ale se mnou. I kdyz je v noci manzel v praci, rvou se ke me, resp.na me, porad je mam nekde primacknute, druha pulka postele je volna. Pokud je doma, on ma prostoru hromadu, ja mam oba u sebe. Jeste podotykam, ze odstrcit nejdou, okamzite se vraci zpet a odnest do postele nejdou, protoze se hned vzbudi. A to mladsi spi nejradsi nepric, takze jsem za celou noc tak dokopana, ze to snad ani neni mozny.

kika_21
8. led 2017

@lucijenkaa No špatně-jeden se budil v dětském pokoji a miminko jsem se snažila hned chlácholit, aby se nezbudily tři další děti. Ale když se moc nesvítilo šlo to.Asi i nejmenší pochopilo, že divadýlko děláme jen ve dne.A že se spí-někdo tedy i byl slyšet-jak chrápe-takže byl použit jako příklad-zvuk i pohled na něj.🙂S dětmi v posteli jsem schopná usnout jen na Silvestra, kdy si vštípím, že malý je tam proto, aby se nebál rachejtlí. Jinak je hlídám a nespím celou noc, což asi je moje věc-ne že by za to děti mohly.

lucijenkaa
autor
8. led 2017

No tou novou postelí je pro mě plus,že mě nebude rušit vrzaní a bolení zad z tej matrace co tam máme.A hlavně,že budeme mít trošku s manželem rozestup od sebe a ne namačklí na sebe jinak vím,že na okolnostech spaní dětí to vliv mít nebude 🙂

jjustyna
8. led 2017

@lucijenkaa já měla syna v posteli, když se narodila dcera. Měli jsme manželskou postel, k ní přiřazenou synovu aby mi byl blízko s spal. V rohu pak dceřinu postýlku. Dceru rušilo chrápání, když šel někdo na záchod a tak. Takže jsem se s ní odstěhovala do obýváku a běhala do loznice k synovi. No po půl roce jsem je strčila do pokoje a začlo klidnější období. Když jsou nemocní nebo rostou zuby, dám na zem matrací a jsem jim blíž. S dvěma dětmi je to o dost těžší než s jedním, ale zvládnout se to rozhodně dá. Ženská ani netuší, co ještě vydrží. Jen se tomu nepoddavat, občas je strčit hodinu chlapovi a prospat se sama, zajít pro jídlo, nevařit... Nějak se prostě odměnit.

kristyn.g
8. led 2017

a co dokoupit jednolůžkovou postel která by byla jen pro tebe, nebo v dcery pokojíčku že bys tam byla s ní když manžel chrápe nebo přistrčit k té vaší... to by bylo levnější než dvojlůžko

lucijenkaa
autor
8. led 2017

@jjustyna To jo,ja si myslím,že to zvladám dobře,jen rano vstávám jak po tahu a hned malá,ať si jdu hrat,nebo tak tak je to na mě moc,třeba teď už jsem v pohodě,rano jsem padala ještě na pusu.Stačí se pořadně probrat. @kristyn.g Zatím to necham takto a časem uvidím,jak se co změní nebo nezmění

kika_21
8. led 2017

@lucijenkaa Ano, je dobré spát na pohodlné matraci-také máme starý rozkládací gauč a snad ho vyměníme časem za nový.

lucijenkaa
autor
8. led 2017

@kika_21 To ano tomáte pravdu,my zas koupili nový gauč,ale postel mame z ruky po jedný holčině,proto je tak malá,tak budu rada ,když taky budeme spat na manželské jak se patří 🙂

letadlo13
8. led 2017

@lucijenkaa mám dva drobky, 4měsíce a 2 roky. Spíme všichni 4 dokupy a opravdu to řeší hodně 😉 máme postel 210x180 a k ní 210x90 pro syna, výška nestandardně nízko 30. A je to na míru, bočnice z jedné strany jsou sundavací, vzniká tím letiště jak pro regiment. Je to vlastně futon s dvojitým kokosovým jádrem, luxusní spaní a vyspíme se všichni. Chrápeme jen pokud má někdo rýmu 😉 takže občas všichni 😉 ale rozčiluje to neskutečně. Nebylo by líp řešit chrápání? Cena teda nízko nebyla, ale to pohodlí 😉
Výbavičku nemusíš mít drahou, na prvního syna jsem se vešla do 10000,- vč. Kočárku a látkových plen, pak jsem dokoupila postupně co chybělo. Nemusíš mít doma hromadu odsávaček, chůviček a kosmetiky. To radši dořeš spaní.

kessien
8. led 2017

@lucijenkaa Já ji teda od 3 let vyhazuju, chytnu jí za ručičku a jdu s ní do pokojíčku, buď si k ní sednu a hladim ji anebo si lehnu na zem a držim ji za ruku 🙂 To bývalo tedy, teď jí je pět takže pokud fakt nepřijde s řevem že jako noční můra, nebo že jí je zle tak automaticky se vrací do svýho pokojíčku. Nebudu kvůli tomu vyhazovat manžela který nás živí a musí být do práce vyspalý do obýváku a neuznávám moc oddělené spaní, jakože ten otec spí sám zatímco máma má nakvartýrovaný děti v posteli, po většinou jí pak zůstanou po zbytek života jen ty děti 🙂

netopejr
8. led 2017

Bud prirazit další postel, nebo staci dat třeba do stejne mistnosti. Nebo dat tatínkovi nebo sobe postel.k dceri do pokojíčku. Nebo spat s.miminem sama, abyste nebudili ostatní, a aby dcera nebudila vas. Takže vy i manžel budete vzbuzeni jen malokrat. A dcerka se třeba přestane budit, když nebude sama, anebo bude, ale je dost pravděpodobné, ze se k tatínkovi jen prituli a ten nebude ani o ničem.
Ve stejným pokoji nemusíte mit nutne postel u sebe třeba,leckdy staci na dítě promluvit a spi dal

Kojit se da pohodlne vleze na.boku, kojim tak.od narozeni. Pokud dítě neublinkava, není potřeba ho dávat odříhnout, takže lze vleze nakojit a spát dal. Ja vůbec nevím,kdy se mimino odpoji, většinou znovu zalomim dřív. U jednoho jsem ani nevěděla, jestli.jsem v noci kojila nebo ne, bylo samoobsluzny asi od 3.mes.

Udělejte si to pohodlny pro vas, abyste se dobře vyspali. Naše děti spi nejlíp s nama (nebo klidne s babickou) a nas by zabilo v noci k někomu vstávat, nekam chodit, někoho někam přenášet - to se člověk musí uplne probudit a pak se hur usíná nez když člověk je otevře oko, prevli

netopejr
8. led 2017

...převalí se, připadne někoho kousek posune a spi dal.

marketa11112
8. led 2017

ahoj, my mame tedy postel 220 dlouhou a 160 na sirku.. manzel je ale kus chlapa.. synovi jsou dva roky a stále se budi mezi 3-4 a stoupne si v postýlce.. musim rychle reagovat, jinak by asi vypadl, snazi se prelezt.....beru ho k nam do postele a spi s nami do sesti.. ale toci se, manžela většinou kopne do obliceje.. co jsem tehotna, před bricho si davam polštářek....loznici nemame moc velikou a ted budeme kupovat malému postýlku 140 x 70, bude prekazet před skrini, ale maly proste spi ještě s nami, bojime se ho dat do pokojiku, aby v noci nespadl ze schodu .. i kdybychom dali dvířka, on je schopen je prelezt....takze jakmile porodim , budou u nas v loznici postýlky dve... jsem na to sama zvedava.. pokud by se deti navzájem nejak moc budili , prestehuji se na cas s miminem do obyvaku o patro niz.. ale bude me to mrzet.. takhle oddelene jsme při prvním synovi spali rok a do postele uz jsem se fakt tesila...

klidne kupte postel starsi, ale trosku vetsi.. urcite ti to pomuze, pak uvidíš s miminem, jak to pujde...ale stejne k vam deti polezou i vetsi, ja uz tusim, ze nam tam pak budou oxidovat oba...