Unavená maminka miminka. Ako zvládate nový režim?

bibianna
20. zář 2008

Mám mesačné dieťa a som úplne vyčerpaná, kým si zvyknem na nový režim. Ako to zvládate vy? Všetko ma bolí. Každý mi vraví, že si zvyknem, no je to už mesiac a nie je mi lepšie. Synček je ťažký, nevládzem ho dvíhať a nosiť. Povzbudí ma aj to že nie som sama.

lukin
20. zář 2008

Já se cítila naprosto stejně, trvalo to prakticky celé šestinedělí, tak ještě chvíli vydrž. Taky jsem svou dceru nemohla unést, v noci mi spala pouze 3 až 5 hodin, přes den skoro vůbec. Byl to děs. Pak se to naštěstí nějak urovnalo.

lenkabu
20. zář 2008

bibi:vydrz bude to lepsi,nic jineho bohuzel neporadim 😉

bibianna
autor
20. zář 2008

Ďakujem za povzbudenie, lebo už som z toho smutná, trápia ma obavy ako to všetko zvládnem, keď som taká slabá. Chcem byť dobrou matkou. Chuť mám a aj chcem, no telo nevládze. No keď vravíte že to prejde, tak vydržím, nič iné mi nezostáva. Až sa mi od únavy ťažko dýcha. Ešte že mi manžel tak veľmi pomáha.

binki
20. zář 2008

bibi, ono to přejde a do doby, než se ti začne batolit, tak užívej klidu 😉

kalo
20. zář 2008

tak vidíš, BIBI! Tak si říkej, jaké máš štěstí, že ti ještě manžel takto pomáhá..,.Vem si, že jsou matky, které jsou na miminko úplně samy! Nebo si říkej, že je to príma tělocvik, co zlepší tvoji kondici,nošení a zvedání miminka 🙂 Nebo prostě nevím....asi mi už taky hrabe 😀

binki
20. zář 2008

kalo: 😀

emenems
20. zář 2008

Ahoj, ja souhlasim s lukin.Ja mela pocit, ze to nezvladam,nekdy jsem se az zoufalstvim rozbrecela.Trvalo to celych 6 tydnu.Pak jako by nekdo mavl kouzelnym proutkem a ja se zacala citit lepe.Nemuzu rict, ze by to pak nebylo narocne, ale asi si zvyknes nebo to jsou ty hormony, to fakt netusim.Ale urcite to bude lepsi!!!!Ja jsem si vzdycky rikala, hlavne ze je maly zdravy a prospiva!!!

ivulinda
22. zář 2008

ahojte.já první měsíc taky byla docela zoufalá.malá pořád plakala,já jsem byĺa nevyspalá,protože sotva jsem zavřela oči malá už měla hlad takže mi to přišlo jako by chtěla jíst každých 5minut.ale spala a co 3hodky se budila,talže jsem to taky občas obračela,ale řakla jsem si,že to musím zvládnout a nepropadat tomu a pak malá rostla a bylo to čím dál tím lepší!Večer spala od měsíce a půl od 19-4rána a 3měsíců spala celou noc a ted taky takže je to super,a čím víc roste a je měsíc od měsíce starší tak jsem ráda.Ted nám rostou dva zoubky na hoře tak je malinko mrzutá jinak je to nejhodnější dítě♥ 🙂

bibi vydrž a uvidíš,že to zvládněš,každá jsme byla taková,ale všechno to přejde... 😀

muminek
25. zář 2008

Ahoj já byla ze začátku taky strašně unavená a teď když spí malej tak spím taky a je to

cartmanko
26. zář 2008

ja teda nie som "slaba" zena, ale tiez som na konci so silami. aj z malej ma uz boli chrbat a to som uz prestal chodit do posilovne, lebo nemam kedy oddychovat a skoro vobec nespim. zijem len na redbullocha kavach.
jedine o nas po prebdenej noci drzi na nohach je ked sa na nas mala usmeje a my si za nu povieme "no co vy dvaja? ale som vam tuto noc dala, co? spali by ste? ha! to teda ani nahodou!" a smee sa na naaaas. 🙂
no a aj ked som nas...rdeny tak sa usmeje a som ako masielko, len ma natriet.... hehe

pavlina05
28. zář 2008

Ahoj!!!!
Já byla prvních 6 týdnů jedno slzavé údolí. padala jsem na pusu, únava jak hrom. Pak se to ve 2 měsíci zlomila, vše se ustálilo, bylo to bezva. Ale teď, zase obrat, malý nespí, špatně usíná, budí se na kojení po 2 hod...takže zase ko.
bibianna ....pokud se tak cítíš, přijdi za námi sem:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lu777
28. zář 2008

vydrz! ja padala na hubu a to doslova do asi 4 mesicu, pak jsem musela natvrdo zavest rezim, protoze prcek mel tvare jak slabikare a ja pred kolapsem...
ten zacatek je fakt chaos, mimi se jen prebaluje a krmi porad dokola...

moje rada: rekni muzovi o masaz, vybodni se na uklid a spi kdykoli muzes, naloz se do vany a hlavne si nezapomen miminko uzit !! 😉 je to tezky pri tom vycerpani, ale siiiilene to utece...
ja dneska se slzou v oku vzpominam jak se Matysek tulil treba dve hodiny.. 😵 taky me bolely desne zada, ted me zas bolej nohy, protoze leze jak camrda a snazi se stavet a pada a pada...

kazdy obdobi ma neco, nejaky vyhody a nevyhody, ja mam pocit, ze se kazdy dva tri tydny musim uplne preprogramovat 😅 😅 😀

johanka13
28. zář 2008

..ahoj,jsem asi divna,ale me se to nejak libi a vubec si neprijdu hotova,za celych 8mes to bylo jen parkrat,jako jednicky a dvojky nahore,ty ji vylezly brzy,pak prvni nemoc,kolem druheho mes,ale to byl spis strach nez unava,no a ted,predevcirem,se mi onemocnela a mela z niceho nic pres 39,ale jak to prislo,tak to odeslo a jsme ok,nejak jsme se sladily spolu a vubec si nestezuji 😎 fakt je,ze do druheho bych se po hlave nehrnula,hned,ale jednou... 😀

lu777
28. zář 2008

Johanko, Ty budes ta co hraje v tech reklamach Ty rozemate maminky, ne? 😀 😀

ne, vazne.. nejses divna, vsak deti by taky mely energii dobijet.. ja kdyz uz nemuzu, tak ho drzim a dekuju za nej.. co jsem se nabrecela, nez jsme se k Matyskovi probojovali... tak ho nekdy jen drzim a dekuju... nekdy uprostred toho nejhorsiho je to vyborne cviceni, jako dneska, kdyz jancil v restauraci tak, ze pozvracel pohovku, moji sukni a kabat, kocarek a naseho hosta, ehm ehm... 😅 😅 jenze pak se na me podival a ukazal ty svoje pidizoubky a tak jsem si ho k sobe pritiskla (a on si tak tu svoji pusinu pak jeste otrel do moji bluzy 😀 )

johanka13
28. zář 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

johanka13
28. zář 2008

..no z reklamy asi ne holka,ale ja fakt nemam pocit unavenosti ci neco jineho.mame den tak hezky naplanovany,je fakt ze nepracuji,tatu mame mimo CR,takze nemam honku k tomu vsemu jeste okolo chlapa,ale jako jinak si myslim ze si to uzivam! ona je kvotko to fakt jo,je silene hyperaktivni,nesmis nikde nic nechat,za setinu sekundy ti to corne a uz to ma v rocickach 😅 ma embargo na vsechny stribrny a cerny krabicky po byte i baraku 😀 zatim jako kdyz se na ni podivam kdyz to corne tak se zarazi,ve finale to stejne vezme do ruky bo se alespon dotkne 😠 je to vsetecka,ale je pohodova,krasne mi spinka,pres den teda uz mene,ale ja mam fakt asi kliku-nechapu jak to,ale mam 😅 😅 😀

kozimura
29. zář 2008

Neboj,zvládneš to.Mně malá během prvního měsíce téměř nespala,takže jsem byla hotová...Myslela jsem si,že to nezvládnu,ale miminko se vyvýjí a mění své zvyky,spánek...a ty si taky zvykneš.