Upevnění autosedačky 9-25 kg. Jak na to?

yvetta87
15. únor 2010

Od včerejška jezdíme ve větší autosedačce, ale chtěla bych se zeptat jak se má správně chovat autosedačka upevněná pásem, zdá se mi, že ta naše tam dost vlaje. Nevím jestli někde není nějaká chyba. Prostě se mi to nezdá, představovala jsem si, že bude napevno sedět a ona se při jízdě různě kymácí. Budu ráda za vaše postřehy, bohužel nemám srovnání takže nevím jak to má vypadat správně 😉

lenka1982
15. únor 2010

Yvet autosedačka by se neměla pohybovat.
A jak ty řikáš,že vlaje tak v tom Terezka neni v bezpečí.
písnu ti IP 🙂

mirka755
15. únor 2010

ahoj yvett, my máme teda autosedačku 9-36kg, která jde posadit jen ve směru a jízdy přiděláváme jí takhle http://mirka755.rajce.idnes.cz/PRIDELANI_AUTOSE... . Že pás protáhneme zepředu zádovou opěrkou a na druhé straně vytáhneme - připneme a díl který se zasouvá drží horní část s opěrkou zad autosedačky. Nevím jak bych to prostě popsala líp, ale snad to z fotky pochopíš 😉. Nám se vůbec nehýbe, natož pak při jízdě - malá v ní sedí aniž by se pohnula nebo nějak kymácela

yvetta87
autor
15. únor 2010

Děkuju moc za rady 🙂
myslela jsem si to! My máme Caretero Diablo. Ten systém upevnění je tam poněkud jiný než popisuje Mirka. Ale princip je v podstatě stejný. Hýbat se prostě nemá. Budeme to holt muset nějak doladit. Doufám, že se podaří. Každopádně vám oběma děkuju za radu 😉

yvetta87
autor
15. únor 2010

Podařilo se mi najít obrázek, aspoň pro představu.
Ten pás se musí protáhnout pod těma červenýma sponama v konstrukci té autosedačky! Doufám, že je to srozumitelný https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
sakra to je odkaz jako blázen, v podstatě je to jediná fotka u mě v albu 😕

ivika18
15. únor 2010

yveto, my máme v jednom autě sedačku pěkně napevno a ve druhém se taky trochu kymácí, je tam větší sklon opěradla, tak tam prostě ta sedačka úplně nesedne. Jinak jak budeš utahovat těma pásama sedačku, tak ji přitlač kolenem a pak utáhni.

mooncaa
15. únor 2010

Nevím jestli to funguje ve všech autech.
Ale když se přidělá sedačka pásem, tak pás vysunout maximálně jak to jde, jakoby nadoraz. Pás se přepne do módu autosedačka, divně cvaká, ale jde jen zmenšit jeho délka ne už zvětšit. No a v tomto módu dotáhnout autosedačku.
Přepnutí módu pásu zase na normální jde automaticky po jeho zmenšení na minimum (nic není připoutáno).

Popis je trošku zmatečný, ale jde o to, že když je pás v normálním módu, tak se povoluje sám a tím se sedačka víc kýve.

haninka
20. říj 2011

Ahoj Holky,
zrovna tohle řeším. Když jsme pořizovali autosedačky, vajíčko i sedačku od 9kg měli jsme auto bez isofixu a pásy tam byly takové tuhé, že se sedačky ani nepohly..Jenže teď máme auto kde by se sedačka dala na isofix přidělat a pásy jsou tam takové volnější. TAkže přidělaná sedačka tam nedrží tak, že by se ani nehla. Je přidělaná na tom pásu co se má zaseknout při nárazu..takže teď jsem z toho vyděšená, aby jsme sedačky měli přidělaný správně..a nemyslim si, že máme na nové sedačky...jak to máte vy?

haninka
20. říj 2011

prosím prosím..