Uplakané mimi. Poraďte

bertik
25. srp 2007

Maminky poraďte mi prosím - naše Kačenka stále pláče...vydrží tak max. půl hodiny koukat, hrát si, prostě "být zabavená", ale pak vždycky začne plakat. Už jsem ji začala přikrmovat, protože mám asi slabé mléko. Je přebalená, nemá teplotu, netrápí ji prdíky, prostě vždycky z ničeho nic začne plakat. Je pravda, že teda hrozně ráda je nošená, ale ani chování ji ne vždy tiší.
Už jsem z toho psychicky hotová - nevím, co mám dělat. Nejvíc to odnáší manžel. Mám strach, aby to, že teď tak hodně pláče, nemělo třeba následy až bude starší, že třeba bude utrápená nebo já nevím...
Poraďte mi prosím ☹

poupe
25. srp 2007

Mimika placou a nic jim neni,jeste je mala,to se spravi.

bertik
autor
25. srp 2007

Já vím, že miminka pláčou, ale není normální když je to furt. Kačka zvládne plakat i hoďku v kuse ( ne že bych ji nechala řvát, ale byli jsme na procházce a to opravdu plakala hodinu než jsme došli domů). Nedokážu si představit, že bych plakala tak dlouho v kuse - vždyť to hrozně vyčerpá a ještě tak malý miminko!!!
Ale je pravda, že určitě pláče jen tak, že jí nic není...

orisek1
25. srp 2007

A zkusila jsi jí dát dudlík? Jinak mě pomohlo - když už jsem neměla sílu malého nosit, ležet u něho na posteli. Když jsem u něj, tak už nepláče a hraje si. Malý hodně plakal tak do dvou měsíců, pak už to najednou bylo mnohem víc v pohodě. Často když najednou začne plakat, tak si ještě potřebuje odříhnout (klidně i dvě hoďky po jídle). Anebo má moc podnětů a chce spát. Na to právě hodně pomůže, když si lehnu k němu, během chvilky s dudlíkem usne.

bertik
autor
25. srp 2007

Kačka dudlík nechce (právě objevila pěstičku), ale dneska žmoulala v pusince dlouho lahev od Aventu, tak se půjdu podívat po dudliku od Aventu.
Jinak pláče i když jsem s ní, tisknu si ji na prsa nebo se jí snažím jinak ukonejšit.
Prostě už nevím, jak jí pomoc a jak se z toho nezbláznit 😢

poupe
25. srp 2007

hlavne se uklidni,vyciti z tebe ze jsi nervozni,kus se poradit s mudr,treba prdiky,

bledulka
25. srp 2007

Bertiku-my máme taky uplakané dítko-pokud ho nenosíme tak stále pláče.Na dlouho ho nezabavíme-i když je pravda,že teď už se intarvaly pordlužují a dokáže se soustředit déle.Ale jakmile ho položím,tak spustí a křičí jako požární hlásič a je i námahou úplně zpocený.Neumím ho nechat "vyřvat" a tak ho chovám-myslím,že malé miminko potřebuje cítit ,že je v bezpečí.
Často pláče z přetažení-nedokáže sám usnout a jak šermuje ručičkama,tak je ještě víc nepříčetný.Takže ho ukládám na spaní zabaleného s rukama u těla,aby jimi nemihl mrskat,dudlík v puse a pouštím mu jemný šum rozladěného rádia-u toho nám dokáže zabrat.Někdy nedokáže zavřít oči a přitom chce spát,tak mu na chviličku co ho mám v náručí dám plínku přes oči a on je zavře.Pak mu plínku vezmu a klidného pokládám do postýlky...Když však nechce spát,tak ho nosím-pokud potřebuju pracovat,tak si ho dám do šátku..
A malá poznámka k tomu kojení-pokud hodně stojíš o kojení,ale máš pocit ,že máš slabé mléko,tak tím,že přikrmuješ umělým to moc nezlepšíš-je lepší hodně často přikládat a v mezidobí odstříkat-čím větší bude poptávka tak tím více se vytvoří mlíka.Já jsem zrovna tohle řešila minulý týden -už to vypadal s kojením hodně blbě,ale nakonec to šlo.Pokud o kojení stojíš,byla by škoda postupně holčičku odstavit,protože by se Ti tvorba mlíčka postupně snížila.Taky občas nefunguje správně vyprazdňovací reflex-pomůže mokrý teplý obklad před kojením,prso jemně promasírovat a třeba i jakoby vytřást.Ten reflex poznáš tak,že když začneš kojit,tak ti z druhého prsu odkapává mlíčko...(můžeš mít pocit brnění až bolesti v tom prsu)
A doporučuji stránky http://www.kojeni.cz/poradci.php ,
je tam seznam laktačních poradců a opravdu se na ně kdyžtak obrať-já už jsem telefonovala dvakrát,ale stálo to za to.Ale vše se odvíjí od toho jak moc chceš kojit.
Je to náročné období,ale věř,že to bude lepší a že to zvládneš.A Tvoje holčička Ti to pak mnohonásobně vrátí 🙂držím palce 🙂

bertik
autor
25. srp 2007

Bledulko děkuju moc za rady!
Kačenka naštěstí usíná docela v pohodě ( páč toho moc nenaspí za den ) a to máme rituál, že ji nakojím, zatáhnu záclony, pustím relaxační muziku pro miminka, dám ji do košíčku a chvíli ji hladím po spánkách a ona za chvilinku usíná.
Ona pláče hlavně přes den ( teda Kačenka spíš řve než pláče 😕 ). Taky neumím ji nechat vyřvat, ale zase ji nechci furt chovat ( stejně to tak vždycky dopadne), jak všude píšou.
A k tomu kojení - kojit chci určitě co nejdéle. Jednak kvůli kontaktu s malou, pak je to dooost pohodlné 😵 a taky levné 😉 . Když kojím, tak mi vždycky teče i z druhého prsa, ale moje mlíko je spíš takové vodové, až průhledné. Takže v poledne a před spaním Kačku nakrmím a pak ji ještě dám Nutrilon. Večer mi pak tahle vydrží aspoň do dvou do rána a pak se budí většinou každé dvě hoďky.

gedren
25. srp 2007

A zkusilas satek? Nam mimi taky plakalo, kdyz bylo odlozeny nebo v kocarku, ale satek vzdycky pohoda, nebo hajala a stridave dudala z prsa nekolik hodin v kuse. Proste kdykoli plakala, dostala prso, i kdyz ho mela predtim hodinu, a vetsinou to zabralo.

bertik
autor
25. srp 2007

Šátek ne, ale koupila jsem si klokanku a tu má docela ráda. Ale zatím ji všude vozím v kočárku.
Myslíš, že ji mám teda přikládat pokaždý když začne plakat?

bledulka
25. srp 2007

bertik-já jsem taky původně nechtěla moc chovat,ale už kašlu na všechny moudré knihy a připomínky příbuzných,že toho našeho prcka rozmazluju. Myslím,že takhle malé dítko potřebuje především láskyplnou náruč-ještě neví podle mě,že si pláčem něco vydupe.A jak píše Gedren-když chce prso,dám mu prso a je klidnější.Když není možný mu dát prso tak dostane dudlíka.

A ke kojení-průhledné bývá přední mlíčko,které jde jako první a zahání žízeň(obsahuje hodně cukru-laktozy) .zadní mlíčko je hustší a to je na hlad-mimi nejdřív vypikje jedno a pak druhé...Já to,že malý byl hladový řešila tak,že jsem po kojení ještě odstříkal ručně obě prsakaždé jsem odstříkávala cca 10 minut(i když nic nešlo-aspoň jsem je stimulovala) a v mezidobí jsem taky odstříkavala.Když po kojení vypadalo,že má hlad(protože jsem mu to předtím odstříkala) tak jsem ho mým mlíčkem dokrmila.Tímto způsobem jsme to dělala asi 4 dny a to i v noci(malý se budí po dvou hodinách)takže po kojení jsem ještě ostříkala a za 4 dny jsem už zkusila neodstříkávat a prsa byla hned nalitější,dítko spokojenější a líp sálo...
Tak se držte 🙂

orisek1
26. srp 2007

Bertiku, pochopila jsem to dobře - myslíš si, že máš slabé mléko, protože je vodové? Je to jak píše bledulka - přední mléko. Za chvíli začne téct zadní bílé. V porodnici nám kladli na srdce, že neexistuje nic jako slabé mléko, je to jen pověra. Prý se máme řídit počtem počuraných plinek. Jestli je jich za den 6 až 8, je všechno v pořádku, i když dítě přechodně málo přibírá. Ty příkrmy ti doporučil doktor, nebo jsi je začala dávat sama? Kolem šestinedělí může nastat krize, kdy je mléka míň a neteče už tak lehce jako ze začátku, což se samozřejmě taky projeví, že děti jsou nervóznější u kojení, víc pláčou. Trvá to asi 14 dní. Prostě se musí vydržet a přikládat dítě co nejčastěj a samo se to upraví. Když začneš s příkrmama, spíš si to zkomplikuješ.

Jinak to přiložení k prsu fakt vždycky na utišení zabere. Teda ne, že by malý pak už nezaplakal, ale vždycky to pomůže na přerušení největšího brečení. Taky, když je malý hodně hysterický, pomáhá, když ho sevřu k náručí, pevně ho k sobě přitisknu a začnu s ním intenzivně potřásat (ale pozor na hlavičku) a syčet mu přímo do ucha. To syčení musí být hodně hlasité, aby ho při tom řevu vůbec zaregistroval. Jakmile nejhorší hysterák pomine, dám mu dudlík nebo prso a postupně se sáním uklidní.

kalo
26. srp 2007

Holky, my zase jen chováme, chováme a zase chováme...budu mít z toho za chvíli nejspíš ruce jako gorila, ale je to jediné co zabírá. Dudlík jsem malé ještě nedala...tak nějak je mi to proti srsti...
Ale teď jsem zase četla, že chováním se dítě, kterému není ještě rok, rozmazlit nedá..Že mu to dá jen do budoucna pocit bezpečí a nebude bázlivé..tomu věřím.

Ale ještě mám dotaz: jak často kojíte?? Já malé dávám po 3 hodinách a pije tak 20-30 min. Nemám jí dávat pít častěji??

orisek1
26. srp 2007

Já kojím, když malý chce. Když mezi kojením nespí, vychází to tak po dvou hodinách. Ty 3 hodiny jsou v pohodě, jestli to malé vyhovuje. Někde prý dokonce doporučují kojit až po 4 hodinách, až se předchozí mléko dokonale stráví (ztráví? - teď fakt nevím 😉 ), že potom děti tolik netrpí na prdíky a jsou klidnější. To teda nevím, nedokázala bych nechat malého třeba hodinu řvát hlady, ale prý se na to méně časté kojení dají navyknout celkem rychle. Ale já osobně bych do toho fakt nešla.

orisek1
26. srp 2007

K tomu nošení - já jsem někdy byla tak vysílená, že jsem už nosit řvoucí mimi prostě nedokázala. Tak jsem to právě vyřešila tím ležením vedle něj a když už nešlo kojení, tak jsem mu jen trpělivě vracela do pusinky dudlík, který mu vždycky za chvíli zas vypadl, hladila jsem ho po bříšku a snažila se mu sdělit, že máma je u něj a nedá ho, i když zrovna nemá sílu a nedokáže porozumět, proč pláče. Ale vyřvat se jsem ho nenechala a nenechám nikdy.

ivet
26. srp 2007

Bertik, my jsme měli taky uplakané mimi. Tedy naše Kristýnka neplakala ona řvala a ječela....skoro pořád!!! KDyž jí byly dva měsíce a byli jsme na vánoční večeři u manželových rodičů, tak jsme ZÍRALI...to se nám poprvé stalo, že byla vzhůru, neřvala a koukala kolem sebe - do té doby jsme znali jen pláč-spánek-pláč-spánek...atd.....no, pak to bylo lepší, na chvíli se zabavila, ale pořád to byly šílené "hysteráky", co předváděla....slzy jí tekly jak hrachy snad od narození a bylo to hrozné se na to koukat a vydržet to...někdy řvala i více než hodinu a to ji člověk choval, vozil v košíku, nepomáhalo NIC, pak řvala že chtěla spát a nešlo jí to, tak z přetažení...já už byla psychicky taky na dně, manžel pomáhal jak mohl...no zlepšilo se to po půl roce...teď je relativně v pohodě, konečně zase uvažujeme o 2. mimi, první půlrok jsme říkali, že zaručeně zůstane jedináčkem 😅
Manželova babička nám pořád říkala, že sebou hrozně šije a má přemíru energie, kterou neví, jak ventilovat, když se ještě neumí hýbat...nakonec to snad byla pravda, bo co se začla přetáčet na bříško a sedat a lézt, tak je z ní skoro andílek 😉
Držím palce, ať to u Vás netrvá tak dlouho, to byl nejdelší půlrok v mém životě 😀

bertik
autor
26. srp 2007

Ty příkrmy mi doporučila doktorka - Kačka moc nepřibírala. Ale dávám ji jen k "obědu" a na spaní. Jinak kojím, většinou po dvou hoďkách. Jak jsem psala u toho kojení chci zůstat co nejdýl, moc mi to vyhovuje.
Ivet - tak jak jsem četla tvůj příspěvěk, tak jsme se v tom viděla 😎 . Ale docela jsi mě vyděsila tím půl rokem....to snad ne...mě každej uklidňuje, že by se to mohlo zlepšit teď na třech měsících. A věř, že to pěkně odpočítávám 😀 . Ale abych Kačence nekřivdila - dneska měla úúúúúžasný den. Moc neplakala, odpo i spala...no nádhera. Ale po pravdě, děsím se, co bude zítra 😖 .
Jo Kačka sebou taky furt mlátí a šije, tak je to opravdu možná tím, že má v sobě hodně nevybouřené energie..

lendy1
26. srp 2007

Ahoj Bertíku,

zrovna jsem ti chtěla napsat, že dneska byl náš Davis jak kdyby ho někde vyměnili. Vůbec neplakal celý den a když byl sám v postýlce, tak byl klidný a pěkně si prohlížel všechny hračky co kolem sebe má. Pořád jsem čekala, kdy začne řev, ale dneska mě příjemně překvapil. Vypozorovala jsem, že je malej klidnější, když se změní počasí a není takové vedro a také ho uklidňuje, když ho hladím po spánkách a hlavičce, jak tady někdo psal výše. Jinak včera se zase předvedl-šli jsme na přehradu na procházku a zpátky jsem ho musela nést v náruči, jak řval až se po nás každej otáčel. Hrůza!!! Dneska jsem si říkala-ještě 26dní a snad to bude lepší-plně v to doufám!!!

bertik
autor
26. srp 2007

Jeee, ahoj Lendy, zrovna jsem ti psala o tom plavání 😵 .
Tak tohle přesně znám - když Kačka spustí ve městě, tak se lidi otáčejí nebo ještě lépe koukají do kočárku a ptají se mě, copak že to tomu malému děťátku je 😅 . Hlavně takhle starý lidi, ty jsou nejchytřejší 😉 . Ale jak jsem psala, Kačenka byla dneska taky úžasná, skoro neplakala - asi to bylo "virové" 😀

ivet
26. srp 2007

No jak říkám, doufám, že to u Vás nebude tak dlouhé 😉
Jak píše Lendy, že se po nich všichni otáčeli....no, docela často děláme s holkama srazy - se stejně starými mimi....z 90% jsem "s ostudou" utíkala domů dříve, protože malá řvala a řvala a řvala...já fakt byla "na dně"...několikrát jsem to manželovi obrečela, ale zvládli jsme to...no, jestli i další mimi bude takhle uplakané, tak jsem na to připravená, ale tohle byla fakt soda 😅
Teď mi to přijde už úsměvné, ale bylo to velmi náročné a nejhorší mi přišly rady "to musíš vydržet" od holek, které snad ani nevěděly, co to je, když mimi pláče...několikrát jsem ji musela nechat v místnosti řvát a odejít, abych jí "něco neudělala"....NIKDY bych jí neublížila, ale proto bylo opravdu lepší odejít a uklidnit se vedle...stačilo pár minutek...jí to určitě neublížilo, když chvíli řvala sama a mě to pomohlo...

bertik
autor
26. srp 2007

Tak to naprosto chápu - taky jsem se už několikrát musela jít uklidnit do jiného pokoje. Bylo to, když Kačka dostala hrozný záchvaťáky a hysteričáky, když už jsem ji nemohla chovat. To jsem ji dala do postýlky a šla do kuchyně brečet, vzteky a bezmocí...
Byla jsem s kamarádkou na procházce - ta má taky Kačenku jen o 10 dní starší - tak zatím co její mimi celou procházku prospalo, tak naše Kačenka ji celou prořvala,ale doslova. Byla nakrmená než jsme vyrazily, přesto jsem ji teda pak ještě jednou v parku nakojila, ale stejně řvala a řvala. Takže jsem procházku ukončila a mastila s ní dom. A to upozoňuju, že jsme byly venku hodinu a ona ji takhle celou proplakala ☹ . Vůbec nechápu, jak to může vydržet, bylo mě jí děsně líto, vždyť to musí být hrozně vyčerpávající ☹

ivet
26. srp 2007

Bertik, tak to taky znám, já ji chovala, ona řvala a já nad ní brečela bezmocí taky....protože jak píšeš - bývala nakrmená, odkrknutá, bříško ji (asi) nebolelo, protože jsem cvičívali a masírovali atd. a přesto řvala a řvala a řvala...
Vím, že jsem ty rady sama nenáviděla, ale VYDRŽ!!!!! Nic jiného nezbývá a ode mě aspoň víš, že to máš upřímně, protože vím, čím procházíš a jak je to těžké!!! Jeee...kdybys bydlela blíže, já bych Ti klidně nabídla hlídání, aby sis odpočinula - mě nepohlídal nikdo (krom manžela, ten byl zlatý)...a jak bych to byla bývala potřebovala, abych se dala psychicky do pohody 😅

dygab
26. srp 2007

Ahoj Bertíku a ostatní,přidávám se do klubu. Naše Hanička je také "uřvané" miminko. Teda, má i dny, kdy je jako andílek. Snažím se stále vypozorovat, čím to je: nechce být v kočárku, přes den nespí, v noci spinká hezky, večer usíná u prsu, přes den jí uhoupu na míči a na hrudníku mi spí max. 15 min. Jinak neusne vůbec. Je strašně zvídavá a vývojově jakoby napřed. Narodila se poměrně velká, v 5ti týdnech pásla jako zběsilá, už se mi pomalu otáčí na bok, drží hlavičlu, je strašně živá - vydrží celý den kopat nohama a máchat rukama, v kočáru klidně řve 2 hodiny a neusne z toho......
Dospěla jsem k názoru, že je to ¨tím, že otřebuje pořád nějaké stimuly a zároveň jí to vlastně unavuje a ruší.Mám pocit, že jí pomáhá plena přes kočár, když nevidí ven, ale ona chce stále něco vidět. Jenomže tak neusne, kdežto s tou plenou občas ano. zárove´n je děsný závislák potřbuje být pořád u mě........
Hodně nám pomáhá ten balon, na tom se uklidní, ale musím jí houpat a dšlat pššššš do ucha.

bertik
autor
26. srp 2007

🙂 , děkuju, jsi zlatá 🙂
Já teda mám úžasnou mamču, ta by si Kačku brala furt ( manžel je taky hodnej, ale má moooc práce ), ale normálně když malá brečí, tak já ji prostě nikomu jinýmu dát nemůžu. I když už jsem z toho pláče hotová, tak prostě mám pocit, že jen já jí pomůžu a u mě jí bude dobře 😅
Ale co pomáhá je, že je jistý, že jednou to přejde - no doufám, že ne až za půl roku 😉

dygab
26. srp 2007

Pořád si říkám, že to nsad bude lepší, až bude na sporťáku.
Jinak neboj, i já často utíkám do jiné místnosti a rozhodně si říkám, že druhé mimi asi nebude. Nemám n to nervy.

ivet
27. srp 2007

No tak u nás to v kočárku bylo relativně OK - většinou usnula a skoro hned. Tak do 3 měsíců pak spala i 3 hodiny v kuse....ve sporťáku už potom ne, to se raději koukala kolem sebe....s kočárem jsme naštěstí problémy neměli....ale jinak to bylo o nervy 😉

Bertik, tak to si babičky važ, mě obě řekly, že ji hlídat nebudou, protože MOC ŘVE a nevěděly by, co s ní...tak jsem to s manžou zvládli sami...no, teď už je to fakt andílek a pláče málokdy ... 🙂

A balon zabíral taky, skoro vždycky, ale to by na něm člověk musel hopsat celý den 😀

niega
27. srp 2007

A jéje - vidím, že v tom nejsem sama 😀 . Náš klučík má 7 týdnů, spánek přes den ho nebaví, chce pořád něco zkoumat, což ho baví pár minutek, pak začne plakat. Přitom je nakojený, přebalený, nic ho netlačí, prdíky ho netrápí (to nás nějak přešlo před cca týdnem), a přesto ječí a ječí. Zpočátku jsem si myslela, že něco dělám špatně, dokonce mě napadlo, že mě nemá rád - takhle jsem si zoufala, fakt! Bacila bych autory knížek, kteří píšou, že novorozenci a malá miminka nepláčou bez důvodu. Je to blbost. Samozřejmě, že vždycky nějaký ten důvod je, ale může to být třeba únava (náš prcek vstane ráno v šest, přes den si dá pár desetiminutových šlofíků, no a pak kolem 17. hodiny už prostě nemůže, chce spinkat, ale neví, jak na to - a tak ječí a ječí, chytá hysteráky a není k utišení), přemíra stimulů apod. Jenže ne vždy se dá příčina snadno odstranit, že ano... A co mi pomáhá? Od 3. týdne používám babyšátek, prcek sice odmítá úvaz typu "kolíbka" (potřebuje čučet ven), a tak jedeme na "kříž s kapsou", ale nejpozději po 15 minutách pohupování spolehlivě usne na 2-3 hodiny. A já s ním můžu vařit, žehlit, dokonce zvládá i vysávání! Myslím, že to prostě chce pevné nervy, případně se poradit s dětskou lékařkou (je-li rozumná). Rozhodně nepropadejte, holky, panice - dítě potřebuje cítit v mamince jistotu! Páčko, Niega.

fizy
27. srp 2007

hele ja jsem nosila kluka do sesti mesicu v satku na brise musis se ale pohybovat chodit, nebo jsem s nim jezdila na kole, sekala jsem sekackou travu proste pohyb jako v deloze. taky jsem ho do desateho mesice pevne zavinovala, ted toho tlustocha nosim minimalne a to na zadech v satku, nebo jsem hodne jezdila s kocarkem ven, na prochazku s mymi sesti psy. davidkovi je ted rok. starsi holku jsem taky nosila do pul roku pak uz maji zajem o svet.taky se mi osvedcilo hopsadlo zavesne na ram.jsem prihlasena u kamaradky na netu sarka

niega
27. srp 2007

fizy: Tak to jsi fakt dobrá. Prosím Tě, s jak starým mimčem jsi jezdila na kole? A v jakým úvazu jsi ho na tom kole měla? Taky o tom uvažuju 😀 . Sekání zahrady s ním taky chci provozovat, ale malej má 7 týdnů a ono je teď docela dost slunečno, tak se bojím, aby se nespálil... Díky moc za odpověď! Niega

jana.1
1. zář 2007

bertí, jestli chceš kojit, přestaň hned dokrmovat UM z láhve 😉 bledulka má pravdu 😉
Kačenka může být unavená, že chce spát a nejde jí to. Nebo si chce jen dudlat a být u maminky - jako je zvyklá z bříška. Porod byl šok a najednou je z toho nesvá.. Může být.. proč ne. 🙂
Může mít 3měsíční koliku. Je fakt hooooodně častá. Některá mimi jsou uřvanější večer, jiná celý den nebo i v noci. S kolikou se nic nenadělá. Musíš si obalit nervy, snažit se být s miminkem a čekat, až to přejde. Láhev a UM tomu vůbec nepomůžou, ale ty budeš mít míň mlíka a Kačenka dá nakonec přednost sání z láhve, což je určitě pohodlnější než prso. Já taky přemýšlím, že zkusím třeba šátek a vibrační houpací lehátko...
http://www.kojeni.net/technika.php
http://www.kojeni.net/kadinka.php
Já nemám doma váhu ani jsem Tomáška neměřila. Zdál se mi nějaký větší a větší 😀 😀 Když kaká, čůrá a po kojení neřve, tak jsem si prostě řekla, že hlad nemá, i když začne brečet a celý den skoro nespí (když má hlad, stupňuje řev, řve stále a otvírá a zavírá pusinku - což dělá i v noci v klidu a bez řevu). Na kontrole ve 2. t. a v 6. t. přibíral ukázkově. Pokračujícím brekem se nedám zmást. To dovede taky a je u toho vytrvalý. Konkrétně mu jde o dudlání. Utiší ho jen moje prso. Dudlík mu dát nemůžu, je to po něm daleko horší, i když už si vždycky myslím, že horší to snad být nemůže. Ale po tom dudlíku fakt jo (hůř saje z prsa a obecně se najednou vzteká). Zkusili jsme to 3x a vždycky změna k ještě horšímu. To je náš případ, ostatní s dudlíkem problém nemaj.

jana.1
1. zář 2007

holky, teď jsem vás dočetla, všem vám rozumím a jsem ráda, že v tom nejsem sama. 😀 a musím přiznat, že vy na tom jste ještě hůř. Tomášek se dá vždycky ududlat u prsa - buď usne nebo alespoň dělá ,že spí a kontroluje, jestli u něj jsem (já s prsem 😀 ). V lepším případě ho můžu unosit. Pak pokládám do postýlky, příp. jdem na procházku v kočáru. Kočár jako uspávadlo už nefunguje. Můžu se snažit ho do něj přenést stejně jako do postýlky.. No hlavičku zvedal a držel pořádně dlouho taky celkem brzo (viz album) a smál se vědomě ve 3. a půl t. To snad celkem jde..

Já nemám doma váhu ani jsem Tomáška neměřila. Zdál se mi nějaký větší a větší 😀 😀 Když kaká, čůrá a po kojení neřve, tak jsem si prostě řekla, že hlad nemá, i když začne brečet a celý den skoro nespí (když má hlad, stupňuje řev, řve stále a otvírá a zavírá pusinku - což dělá i v noci v klidu a bez řevu). Na kontrole ve 2. t. a v 6. t. přibral i vyrostl dost (v 6. t. 9 cm). Růst je důležtý. Prostě dítě má růst a né jen bečkovatět. roste i přibírá ve skocích a naprosto různě. Takže bertíku, dr. nemusí mít pravdu. Dokrm je jediná rada, na kterou se většinou zmůžou..
Pokračujícím brekem se nedám zmást. To dovede taky a je u toho vytrvalý. Konkrétně mu jde o dudlání. Utiší ho jen moje prso. Dudlík mu dát nemůžu, je to po něm daleko horší, i když už si vždycky myslím, že horší to snad být nemůže. Ale po tom dudlíku fakt jo (hůř saje z prsa a obecně se najednou vzteká). Zkusili jsme to 3x a vždycky změna k ještě horšímu. To je náš případ, ostatní s dudlíkem problém nemaj.
odpovědi na otázky kolem kojení... http://www.kojeni.net/databaze.php