Uplakané mimi. Poraďte

bertik
25. srp 2007

Maminky poraďte mi prosím - naše Kačenka stále pláče...vydrží tak max. půl hodiny koukat, hrát si, prostě "být zabavená", ale pak vždycky začne plakat. Už jsem ji začala přikrmovat, protože mám asi slabé mléko. Je přebalená, nemá teplotu, netrápí ji prdíky, prostě vždycky z ničeho nic začne plakat. Je pravda, že teda hrozně ráda je nošená, ale ani chování ji ne vždy tiší.
Už jsem z toho psychicky hotová - nevím, co mám dělat. Nejvíc to odnáší manžel. Mám strach, aby to, že teď tak hodně pláče, nemělo třeba následy až bude starší, že třeba bude utrápená nebo já nevím...
Poraďte mi prosím ☹

zuz11
19. bře 2008

katynaa • 1d • 20. prosinec 2007 v 15:57
Prosim o rady,
mam 1mesicni holcicku. Stale ji musim nosit, jinak rve. Prsa uz mam bolava.
1. Odmita dudlik - jak ji to mam vnutit??
2. Nesnasi autosedacku
3. V kocaru rve.
Neodvazuju se s ni opustit dum, uz jsem z toho na nervy.
Mely jste stejjne problemy? 'Poradte, co delat.

schnek • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:04
ahoj katyna,
pokud odmítá dudlík, tak nic neuděláš. Zkus vyzkoušet různý druhy, tvary a materiály, ale pokud nechce, tak nic neuděláš. Bohužel 😒

Ondra ze začátku autosedačku taky neměl rád, ale postupně si zvyknul 😉

pokud se jí nelíbí v kočárku, tak zkus šátek nebo něco podobného, prostě nějakou alternativu kočárku. 😉 Ideálně něco, co využiješ i na nošení doma 😉

sakura77 • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:12
katy-u nas to bolo podobne,nemala som cas ani zuby si ist umyt,lebo som ho stale musela vlacit,a v kociari vydrzal len ked spal,ked sa zobudil,hotovo,revy a nuseli sme utekat domov,dobre ze som si nohy nepolamala.vecer ked som isla spat som zistila ze ved este nemam odrana ustlane,a uz sa mi to neoplati,ked uz idem za chvilu spat 🙂 dudlik chytil tiez az po case,nechcel ho,potom si nejako zvykol,aj ked som mala na plane ze budeme"bezdudlikovi".v aute sme nastatstie nemeli problem,ale aj toto stacilo aby som bola na nervy.vsetci ma ale ubezpecovali ze tie prve2 mesiace su najhorsie a potom je z len lepsie,tak asi bude treba len vydrzat,aj ked mne sa vtedy aj tie dva mesiace zdali nekonecne 🙂

romana27 • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:21
Ahojky,
pokud dudlík nechce, nenuť nebo vyzkoušej různé druhy, my máme jen NUK, nic jinýho mu nejede.
Pokud brečí v kočárku, tak přesto zkus a jezdi s ním, houpej, přejížděj přes výmoly, něco se určitě osvědčí! Čerstvý vzduch je pro mimišo hodně důležitej. Chápu, že ti to určitě trhá uši,zkus proto poslat s kočárkem tatínka nebo někoho jinýho, pokud máš možnost.

sakura77 • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:25
jaj azabudla som dodat.v aute zaspal vzdy ked sme presli cez zeleznicne priecestie 😀

bramburka • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:33
jo holka taky máme řvouna, ale až ted, uz jsem zkoušela i čaj, ale nic...nam teda to nošebí a udyndávání pomáhá, ale je to vopruz a příbuzný řvou, že jí rozmazluju, myslíte že je to možný. jo a ukldní jí zvul el. odsávačky...neskutečný. Ale oni prý mají rádi monotonní zvuky, taky doufánm že bude lépe...

sakura77 • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:34
a vysavac ste neskusali? 🙂 maly mojej sestry zaspaval zasadne pri vysavani a ked ju to uz nebavilo tolko vysavat,tak aj digestor bol dobry 😀 vazne,to si nerobim srandu 🙂

katynaa • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:35
ach jo, zase rve. aspon jsem se stihla najist.

bramburka • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:38
budou to asi prdy, takový mimča nic jinýho netrápí, zkus Sab

niega • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:38
Pořádně projeď koníka, mockrát se to tady řešilo.
Ad dudlík: Nevím, Edík nedudlá.
Ad autosedačka: Jestli potřebuješ jezdit autem s mimčem, nezbude, než to pořád zkoušet, a ono to časem půjde. Bohužel jiná rada prostě neexistuje.
Ad kočárek: To znám moc dobře, kdysi jsem tu zakládala diskusi "Sabotáž kočárku" - bejvalo to peklo. Co s tím? Vytrvat a zkoušet, zkoušet, zkoušet...
Jinak Edík se cca ve 2 týdnech probral ze žloutenky a taky pořát křičel. V podstatě prokřičel veškerej čas, co nespinkal - a přes den skoro nespinkal. Nejvíc mi pomohl šátek - nosila jsem ho moc moc moc. Edíkův křik totiž způsobovalo bolavé bříško (pomohlo časté cvičení s kolínky), ale hlavně únava - on prostě neuměl usnout. A v šátku se mu moooc krásně spinkalo. A já mohla doma udělat spoustu práce. Takže šátek moc doporučuju!

kyri • 1d • 20. prosinec 2007 v 16:44
katy, to může mít spoustu důvodů, ten řev - třebas bříško (prdíky) anebo reflux - pálení žáhy. miminka to mívají, protože nemají dovyvinutý jícnový svěrač, takže se jim ta tekutá strava vrací a pálí je to, nebo ublinkávají; a jak je to pálí, tak chtějí často pít, aby tu žáhu uhasily 😀 - taky jsem svýho času kojila každých 20 minut, třeba 😝 - nám trošku pomohl nutriton - zahuťovadlo ze svatojánského chleba, mají to v lékárně. no, a nejvíc nám pomohl šátek, nosila jsem ji skoro každý den, hezky tam vždycky usnula, sice se s tím zas tak moc práce neudělá, ale je to lepší, než řev 🙂
malá teda byla v podstatě hodná, ale v kočáře to byl taky někdy očistec, v autosedačce buď spala, nebo řvala a hrozně jí vadila ta poloha v leže na zádech - a na bříšku to neuměla, bourala čumáčkem do podložky a nechtěla otočit hlavičku na stranu, takže jsem dost často tlačila kočár a přes rameno nesla dítě.
zato teď je v kočáře zlatá, většinou zachrupne hned, co vyjedem ven a spí třeba 2 hodiny, a pak ještě chrupe doma v chodbě 😵
tak vydrž, ono se to změní 😉

adrianav • 1d • 20. prosinec 2007 v 18:27
ahoj, ja vim , ze je to hrozny,ale my si s nasim mrnousem prosli tim samym 😖 ..cele 2 mesice jsem ho neznala jinak,nez ze rval a nebo spal...no hruuuza..a pak se sam sklidnil a ted je to zlate miminko,breci jen kdyz mu opravdu neco je...doktor rikal,ze to tak nektere deti maji, ze jsou urvane.hlavne musis vydrzet a nesmis na mimco byt zla a kricet🙂 i kdyz priznavam,ze me uz taky nekdy ujeli nervy a pekne jsem ho zprdla a pak mi to bylo tak lito,ze jsem se mu dlasi hodinu omlouvala 😀 ...podle me to spolu proste musite prekonat a uvidis jake to pak bude zlaticko 😉

apricots • 1d • 20. prosinec 2007 v 18:40
zkus:
zvuk nějakého domácího spotřebiče(např.vysavač)
nošení v šátku
jakýkoli způsob houpání - třeba v lehátku nebo v autosedačce se dá jakoby kolíbat - to je skoro zaručený
pravděpodobně jsou to prdíky - pomáhá sab simplex, ale zaručená a okamžitá je rourka
zpěv - někdy dělá divy🙂
různé druhy dudlíků (bývá časté, že mimi potřebuje určitý druh)
čajík "pohlazení od maminky" nebo "hodné miminko", či jiné uklidnující čaje

Určitě je to peklo, i ty nervíky někdy ujedou, ale neboj se, opravdu tohle do těch dvou měsíců vymizí. a útěchou by ti mohlo být, že takováhle miminka potom, co tohle období přejde, bývají nejhodnější🙂

petulkakri • 1d • 20. prosinec 2007 v 19:09
Tak my máme už 4týdny a zatím to bylo v pohodě až do včerejška a patrně za to může tchýnino vepřo knedlo...že já si raději hubu nezašila! 😀 Malý pořád jen ječí, takže odteďka dieta a snad se to do dvou dnů zlepší nebo vyskočím z okna 😖 Zkus se podívat na stránky kojeni.net, tam je co můžeš a nemůžeš papat aby mimi nemělo prdíky a kdyžtak se s náma ještě poděl o tvou zkušenost jestli se to zlepšilo či ne. Drž se a neskákej z okna hlavně 😉

apricots • 1d • 20. prosinec 2007 v 19:35
spíš to bylo to zelo🙂

schnek • 1d • 20. prosinec 2007 v 19:37
Ondra nesnes rizoto a borůvky a třeba mlíko jsem pila na litry a ok. Chce to pozorovat reakce, když sníš něco rizikovějšího. Každý mimčo reaguje na jiný věci 😉

draga • 1d • 20. prosinec 2007 v 19:59
katynaa halvně to chce pevné nervy ...až bude maličká spinkat, spinkej taky, ať máš nasbíranou energii, máš dostatek mlíčka? nemá malá hladík? zkus jí hladit bříško nebo nosit v poloze na tygříka (je to taková přes ruku...najdeš určitě někde na netu obrázky) pak taky můžeš zkoušet klubíčkování to mají mimi rádi a pěkně se vyprdíkujou ...taky najdeš na netu určitě návod...no a držím palečky aby se to vylepšilo, někdy miminka pláčou třeba 3 měsíce a pak najednou konec a jsou v pohodě...musíš prostě vydržet...kdyby bylo nejhůř ...nech jí chviličku plakat a jdi se uklidnit někam mimo ní...hlavně se na ní nezlob na prdelku, určitě nepláče jen tak 😵

ivce • 1d • 20. prosinec 2007 ve 20:01
katy já měla takhle uřvané mimčo od porodnice další celé 2 měsíce, přesně jak píšeš, jen nosit na rukách, autosedačke nee, kočárek nee - 2 měsíce jsem byla zavřená doma se řvoucím dítětem. No mazec. 😖
Na dudlíka jsem ji naučila tak, že když začala být taková vláčná u prsa, tak jsem vytáhla bradavku, strčila dudlika a postupně si zvykla. Ale dodnes chce jeden jediný druh. Hodně miminek kašle na všechny Aventy, Nuky a pod, speciálně tvarované a chtějí úplně ten obyčejný dudlík asi tak za 10,- 😀 sedačku v autě teda moc nemiluje dodnes, vadí jí že je tam připásaná, ale už to jde a kočárek teď zbožňuje. Prostě jsme ji tam vozili řvoucí a ji to časem přešlo. Hlavně plačíčcí mimčo z kočárku nevytahuj, abys ho nesla na jedné ruce a druhou tlačila kočár jinak to budeš dělat pořád 😀
U nás ten pláč byl prdíkama, používali jsme Sab, po dvou měsících se to zlepšilo a po třech úplně paráda. Mám teď nejhodnější miminko, který brečí akorát když chce jíst 😀

Tak držím palečky ať se to brzo zlepší!!!!! 🙂

med • 1d • 20. prosinec 2007 ve 20:11
Priklanim se k satku, v nem mala vzdycky usnula a ja udelala, co jsem potrebovala. Ale pekne me z toho bolely zada a vubec jsem si neodpocinula. Jen jsem si sedla, byl zase rev... jsou to mrsky vycurany... Spravilo se to asi tak v tom tretim mesici, kdyz se mala zacala zabavovat svyma rucickama a hrackama... Ted se ji ovsem ta zlobivka zlobiva asi zase vraci, asi tyden je hrozne protivna, cely dny ji skoro furt chovam, jinak rve, nebo s ni aspon musim byt, nevydrzi beze me ani chvilicku... asi se boji, ze ji nekam zmizim nebo co... Doufam, ze ji to zas brzy prejde, protoze je to opravdu vycerpavajici...
Katynaa, preji ti pevne nervy.

navi • 1d • 20. prosinec 2007 ve 20:14
tak nám zabíral kočár, ale muselo se jezdit po kočičákách nebo prostě kde to hodně drncalo. Jinak malý řvával hlavně proto, že ho bolelo bříško. Připojuju se k tomu klubíčkování, na prdíky mooc dobrý 🙂 Možná se zkus zeptat i v poradně, doktor pozná, jestli ji bolí bříško a třeba doporučí nějaký kapičky.
Hlavě vydrž!!!! A snaž se být aspoň trochu v pohodě(vím asi blbá rada 😉 ) ,miminko vycítí, když je maminka nevózní a pak je to s tím pláčem jěště horší.

gabca1 • 1d • 20. prosinec 2007 ve 20:44
katynaa - doporučuji dudlík kaučukový, mají ho v Tescu nebo v drogerii Teta. Jak píše Ivce. Je to ten nejobyčejnější a nejlevnější dudlíček asi za 20,- a to mají nejraději. Malá taky vůbec nechtěla dudlíka až tento. Jo a také jsem jí na něj aučila tak, že jsem po dokojení kdy ještě cumlala prsík jí ho rychle vyměnila. Takhle jsem to udělala asi 3x a už umlá sama a sama s ním i usíná. To určitě vyzkoušej!

protea • 1d • 20. prosinec 2007 ve 20:48
Ahojky,
naše malá taky furt řvala teď už je to dobrý.
Teď se spíš jen vzteká hi hi
1.Jestli máš řvouna tak ji musíš naučit na dudlík abys měla chvíli klid prostě jí ho dávej a dávej a dávej my ho dáváme teda jen na usnutí ududlá se a je klid trvalo nám to asi čtrnáct dní než ho přijala a zkoušely jsme různé nezůstávej u jednoho druhu
2.Malá nemusí autosedačku ještě teď protože jsem s ní moc nejezdila jen to řvaní překonej a ona si zvykne třeba jí tam nejdou vyprdět prďany tak proto brečí.
3.Kočárek taky nemusela tak jsem jezdila ven až když měla usnout, pak po probuzení jsme ještě chvíli jezdily a pak frrrr zase dom má to doma radši.
Teď je to paráda, už máme sporťák a ona kouká ale pět hodin bych ji taky vozit nemohla 😀

Hlavně se nenervuj ale ode mne to teda sedí když malá začala řvát tak jsem málem lezla po zdi nesnáším dětský pláč trhá mi to nervy 🙄

gedren • 1d • 20. prosinec 2007 ve 21:43
Ahoj,

omlouvam se, ze jsem ostatni jen prolitla.

Porid si satek nebo nejake jine nositko! To detatko proste chce byt s Tebou, je to prirozene, 9 mesicu bylo v brisku, a ted najednou nekde pryc. Miminko uvazes, ono bud haja, nebo bdi, a Ty si muzes udelat, co potrebujes, jit s ni ven, nebo doma varit, veset pradlo...proste pokud chodis. Kdyz nechodis, tak ji proste chovej a koj a u toho si treba cti.

Ja jsem taky prvni mesice malem nemohla ani na zachod, nebo jsem tam sla a drzela dite u prsa, takze to dobre znam. Ale proste potrebovala me, tak jsem ji to doprala, a ted je z ni spokojena samostatna holcicka.

Netrap ji dudlikem, vysavacem a dalsima vecma, ona opravdu potrebuje hlavne Tebe.

gedren • 1d • 20. prosinec 2007 ve 21:44
Mimochodem to nevylucuje, ze ji skutecne boli i brisko, ale na to noseni v satku taky pomaha ;)

apricots • 1d • 20. prosinec 2007 ve 22:07
No, někdy se ale stane, že nepomáhá ani to chování a věčný kojení a někdy se taky stane, že maminka už nemůže se zádama, nebo je prostě už psychicky vyřízená z věčnýho pláče, a pak bych dudlík nebo i ten vysavač nenazývala trápením, ale vysvobozením🙂myslím ty případy, kdy už mamka fakt nemůže - to se pak přenáší i na mimi...

margotka • 2d • 21. prosinec 2007 ve 00:08
No,u nás to bylo taky s první holčičkou a pomohl až příkrm.Řvala 3 měsíce,bylo to na palici,pak jsem si řekla,že nebudu matka hrdinka,zkusila jí dát Bebu a od tý doby jsme měli pocit,že nám vyměnili dítě 😉
Držím palce,pevný nervi 😎

katynaa • 1d • 21. prosinec 2007 v 10:33
Holky, diky za tipy.
Uklidnily jste me tim, ze jste si tim vsechny taky prosly. Tak to taky prezijem 😉 . Je to docela zahul, horsi nez drit ve firme - tam mi aspon nikdo nerval do ucha 😀 Svou holcicku moc miluju, je to povedeny darecek. Moje pozvracene svetry, pokakany koberec - to jsou kraviny.

bramburka • 1d • 21. prosinec 2007 v 10:58
to vis že jo, já nosim jen 2 trička, který neustále poblinkává 😀 tak vypadám...sexy...

gedren • 1d • 21. prosinec 2007 v 10:58
apricots jasne, ja jsem se nechtela dotknout nikoho, kdo je vyrizenej a pusti vysavac 🙂, samozrjeme jsme taky zkouseli, co se dali, uhoupavali na mici a tak... Spis ze tim se ale resi nasledky a ne priciny. Ted mezi nama attached matkama leti cerstvy cesky preklad knihy Koncept kontinua a tam se prave pise, ze to detatko by melo byt prvni mesice nejlip skoro porad noseny 🙂

apricots • 1d • 21. prosinec 2007 v 11:14
jojo, to já souhlasím🙂taky sem to tak dělala, ale sou chvíle, kdy už člověk prostě nemůže...tak proto, jinak samozřejmě bych nenechala mimi poslouchat vysavač celej den, my ho vlastně nikdy ani nezkoušeli, ale houpat, dudlat, to sme měli rádi

zuz11
19. bře 2008

listicka20 • 1d • 21. prosinec 2007 v 11:19
Gedren, co já bych za to dala, kdyby mi mrňous přijala dudlíka! 😒 Já teda nevim, holky, co s tím mímem v šátku všechno zvládnete, ale já si skoro nenapustím vodu do konvice, pokud dítě nechci omlátit o dřez. V sobotu jsem takhle sice umíchala těsto na bábovku, ale troubu stejně musel zapnout manžel, poněvadž máme plyn. A to si fakt nelajsnu, dělat s otevřeným ohněm. Navíc malá v šátku vydrží jen pokud spí, jinak se vzpouzí i při nošení. Takže ji mám takřka neustále napojenou na mléčnou žlázu, to ji baví 😀 ale co nám pomohlo, je vibrující lehátko s hrazdičkou, asi to není pro minimimi, ale od toho šestinedělí, když se už rozkouká, tak se na tom chvíli zabaví. Takže tímto několikrát denně získávám čas pro nejnutnější úklid nebo rychlovaření.

listicka20 • 1d • 21. prosinec 2007 v 11:25
A Katyno, naše myška usínala v kočárku ze začátku hned, ale teď jak se ochladilo, tak jí trvá třeba pět deset minut, než zabere. Možná jí vadí ten náhlej přechod z bytu do zimy, nevim. To pak uhánim s kočárem (má ráda rychlost) a vřískajícím dítětem, vypadám jak když jsem ji ukradla 😀 V autě zabere taky vyšší rychlost a hrboly, případně manžel trochu zahýbe volantem, aby se auto tak jako zakymácelo ze strany na stranu, a v tu chvíli je klid

beranek • 1d • 21. prosinec 2007 v 11:29
Ahoj, my jsme měli od začátku podobný problém, ale je to o čase a zvyku, naše dítě si zvyklo na dudlík, autosedačku i kočárek. První tři měsíce ale byly nejhorší, pak už to bylo naprosto v pohodě 😉

zdenik123 • 1d • 21. prosinec 2007 v 11:29
holky mám takový dotaz, sice to sem asi nepatří ale chci se zeptat, jestli můžu dát malé čaj? přijde mi taková suchá...na pusince...že musí mít žížu, že mlíko je dost sladký...jo zatím pije jen moje mlíko.
tak si říkám, zda jí nemůžu udělat trošku čaje, mám tu vzorek od hipu...co myslíte??? díky 😉

beranek • 1d • 21. prosinec 2007 v 11:32
Jo, a celkově naše Beatka málo spala, ale pomeohla zavinovačka a svazování na noční spaní. Babičky nechápaly, že tak malé dítě v kočárku vůbec nespí a jen sleduje nebo brečí, ale fakt se to postupně urovnalo....

katynaa • 1d • 21. prosinec 2007 ve 12:25
Ty kapky Sab simplex pusobi okamzite nebo az po delsim uzivani???

zany • 1d • 21. prosinec 2007 v 15:07
prcek ze začátku taky dost řval. Pamatuju si, že jsem skoro nic neudělala, od rána nejedla, nepila a běhala jsem v noční košili ještě odpoledne 😀 Ale pak se po šestinedělí zklidnil 🙂 Spal tak, že jsme ho museli chovat, jinak byl řev. Dudlíka si naštěstí vzal a v pohodě 🙂 Trpěl hodně na prdíky, takže jsme cvičili nožičkama, dávali Sab simplex a brzy to bylo v pohodě...

Zdenik, já nevím, ale asi bych takhle malýmu mimču nic než mlíko nedávala. To přední mlíko by malé mělo stačit na zahnání žízně... Zkus jí třeba trochu navlhčit rtíky vodou...

lusinta • 1d, 8tt • 21. prosinec 2007 v 15:19
katy-my to měli taky tak a Emily byla hodná pouze v šátku!!!Také jedině v šátku usla. Tak zkus vydržet, brzo bude líp...mívala jsem taky depky, protože všichni tvrdili, jak po 6ti ned. bude líp..nebylo.ař po 3měsíci.

tak zkus vydržet..snaž se najít alespoň některé způsoby, kdy budete mít chvilku klid..šátek, koupací kyblík, kojení...(rozhodně to není hladem..)

paolin • 1d, 34tt • 21. prosinec 2007 v 15:22
katy, Sab simlplex je vice mene placebo 😒 lepsi je brisko nahrivat teplou plinkou a cvicit nozickama.
jinak preji pevne nervy! bohuzel jsem si prosla uplne to stejne ☹

lenkazdenek • 1d • 21. prosinec 2007 v 15:30
Zdeni,já bych ten čajík trošku zkusila,ale přes lžičku. My jsme teda na umělý výživě takže občas ten čajík chce.
jinak jsoiu čajíky tuším od 2 týdne ,heřmánkové nebo fenyklové
NAše princezna pokud nespí vyžaduje neustálou pozornost a nošení,běda jak ji položíme njebo nehoupáme

protea • 1d • 21. prosinec 2007 v 15:52
Zdeni,
tu oschlou pusinku má buď z přetopené místnosti a nebo z mrazu malá to má taky my dáváme čajík protože už plně nekojím ale pokud jen kojíš tak jí čaj nemusíš dávat ten se dává jen když jsou pařáky.

jandalinka • 1d • 21. prosinec 2007 v 16:03
Já jsem též dostala radu,že pokud kojíme,tak opravdu čaj není potřeba do 6.měsíce.Hlavně v zimě.Miminku to prostě stačí.I když naše malá brečí a ječí hlavně večer a když vidím,jak už je vyřvaná a má sucho v krku z toho ječení,tak také přemýšlím,jestli by to nechtělo čajík,hm,ale zatím odolávám 😒 .
Nejhorší jak už jsem napsala je to večer kolem18:00to začne a usnem tak kolem 23:00 a to mi všichni radí,že nemám pořád nosit miminko ať si na to nezvyká,pokaždé když zabrečí,takže mi to rve srdce,ale opravdu vždy necháme tak cca.15min.vyřvat a pak pochovám atd.Pak nakonec únavou usne ☹ .
Napadlo mě jestli bych ji neměla už dokrmit Nutrilonem,ale doktorka říká,pokud krásně přibíráme není potřeba,hm 🤐 .Tak ale ty večery jsou někde neúnosné a chce kojit co 1hod.Přes den ale krásně vydrží i 3-4hod.tak nevím.

draga • 1d • 21. prosinec 2007 v 16:42
jandalinka je vysledované že miminka mají právě touhle dobou (18-22hodin) nějaké svoje večerní hodiny, kdy jsou strašně unavené, promítají si zážitky z celého dne, a jsou podrážděné, uplakané...určitě pokud chceš kojit nedávej příkrm, časem se to srovná 😉 vydrž vždyť je Eli ještě maličká má na to nárok 😵

shmudlinka73 • 1d • 21. prosinec 2007 v 16:45
Katy,moje mimčo nechce dudlík od tý doby co je na světě a to byla myslím příčina toho věčného pláče a neustálého chtění být u prsu.Začalo se to lámat kolem třetího měsíce,kdy se dokázal na chvíli zabavit sám.Teď už je závisláček na prsu jen večer před spaním.Jediná výhoda je,že ho od toho dudáčka nebudu muset odnaučovat. 😀

jandalinka • 1d • 21. prosinec 2007 v 19:38
Draga díky moc za útěchu 😉 Tak já zkusím vydržet a jen kojit.Já vím,že tento problém,že miminka jsou hlavně večer čilá,má asi většina maminek,ale opravdu si už někdy nevím rady a nevím jestli to není nedostatkem mlíčka.Ale mlíčka mám i po kojení večer, jen Elinka nechce a jen brečí a zkouší to na mě 😕
A kojit určitě chci co to půjde,jen nevím,zda poznám,že už jí nestačí kojení a má víc hlad.hm 😔

draga • 1d • 21. prosinec 2007 v 19:43
pokud ti bude přibírat tak určitě hlady netrpí ...musíš to prostě překonat, ty začátky jsou nejtěžší...já dneska když kojím (už jen ráno a večer, no někd yi v noci 😎 ) tak si říkám, jaké to bylo kdysi třeba 7x za noc, noční pořady v tv a tak vzpomínám 😀 moje doktorka mi doporučila kojit max 20minut že pak už mimi nesaje jen má prso jako dudlík tak jsem někdy ve 3týdnech dala dudlíka a byl klídek pak se Dalí naučil bumbat 20 minut (10min +10min) a já měla docela přehled...prý stejně nejvíc vypije za prvních 5minut a pokud mohu doporučit zkus kouknout na stránky www.kojeni.net to mi hodně pomohlo...

samsa • 1d • 21. prosinec 2007 v 19:53
Jandalinka, přesně jak píše Draga, kdyby mlíčko nestačilo, tak nebude přibírat, bude málo čurat, atd....Večerní řevy ( a nejen večerní 😀 ) znám velice dobře, nepomohlo nic, tak jsme chovali, malá u toho řvala, pak se unavila a usnula. Holky, co máte uřvaná miminka vydržte, já byla taky zoufalá, bohužel u nás to trvalo až do půl roku, pak rapidní obrat a teď je Neloušek tak strašně hodné dítě 😉 Vůbec nepláče, jen se směje, hraje si sama....Je to s ní teď naprosto úžasné. Prý miminka co takhle hodně brečí jsou potom strašně hodná. A u nás to fakt platí. Nikdy bych tomu nevěřila, ale je to tak.

katynaa • 1d • 22. prosinec 2007 v 11:05
Ahojky, hlasim novinku. Dneska rano mi moje princezna vydrzela cumlat dudlik 😅 a zklidnila se.

schnek • 1d • 22. prosinec 2007 v 11:33
zdenik, já jsem čajík dávala, Ondra byl žíznivec a ze začátku jsem měla hodně silný mlíko 😉 zkuste trošku lžičkou a uvidíš 😉
katyna, to je super, kterej dudlík nakonec zabral? 🙂

zdenik123 • 1d • 22. prosinec 2007 v 11:38
holky tak díky moc za rady...no možná tu máme přetopíno...a sušší vzduch...to je taky možné...chtělo by to zvlhočovač vzduchu asi... 😉 tak ještě s čajem vydržím,dokud jen kojím 😉

nikkos • 1d • 22. prosinec 2007 ve 14:02
Katyno, tvoje holčička je ještě malinká, to je všechno normální. Dej jí čas ono se to časem zlepší. My jsme měli taky křiklouna hroznýho, do doby než ho začaly zajímat hračky.
K tomu nošení, já jsem nosila taky non stop. Jak jsem ho položila ječel a ječel a ječel. Takže záda v háji, nervy v háji,... 😒 Nakonec zabralo tohle: položila jsem si ho na gauč na deku, samozřejmě začal ječet, nebrala jsem ho do rukou, ale ani nenechala samotnýho! Seděla jsem u něj, hladila ho a neustále dokud řval tak jsem na něj mluvila. Plácala kraviny, jen povídala, povídala on do toho řval a řval,...no blázinec 😝 a pak usnul. Druhý den zase to samé a třetí den už to šlo. Pochopil že se nic neděje a že jsem u něj. Dnes jsme v pohodě 🙂

berynka • 1d • 22. prosinec 2007 v 17:23
Katy,
pokud vaše obtíže nemají nějakou vážnější příčinu, tak podle "chytré knihy" by mohlo jít o hypertonické dítě či periodický podrážděný pláč.
V prvním případě pomáhá tichý pokoj, málo návštěv, tlumené hlasy, pomalé pohyby, pevné uchopení do náruče, zavinutí do zavinovačky, atp.
U druhého případu nejsou příčiny známy. Je to způsobeno napětím a nedostatečným vyvinutím nervového systémáu. Chce to tedy předat miminko taky někomu jinému... tatínkovi, babičkám, chůvě a udělat si trochu vlastní pohodu. Nikde není psáno, že se právě matka musí 24h o dítě starat! Je důležité, aby ses necítila vyčerpaně, případně v depresi 😉 .

jandalinka • 1d • 23. prosinec 2007 v 05:53
Tak včera večer opět samé vrtění,napínání bříška,řev. ☹ Nejhorší je to,že na dudlík si celkem zvykla,ale vydrží ho mít v pusence tak 2min.a vypadne ji,tak to abych u ní seděla a pořád jí ho podávala a strkala do pusenky 😔 .Včera večer jsem to tak dělala 2hod.a pak bylo další kojení,hm.Ale opravdu spíš pomáhá nechat chvíli vyřvat a unavit a pak hladit po vláskách a celkem rychle usne,no tak za 3hod.tj.dobrý,ne! 😵

bramburka • 1d • 23. prosinec 2007 v 09:20
lepší se to, nám se to taky zlepšilo, i když už jsem nevěřila, normoš po 6ti nedělí...je to asi ten spurt+ prdíky, varžedná kombinace... malá se ani nesmála, jen spala nebo brečela a dneska táno - záchvaty smíchu když dojedla a potom když jsem jí dávala dudlika tak se smála na celý kolo... jsem u ní ještě nezažila.

bramburka • 1d • 23. prosinec 2007 v 19:59
jo tak prd, celý odpo prořvala...

dygab • 1d • 28. prosinec 2007 ve 00:19
Ahoj, měli jsem úplně to samé. Dítě permaněntně přisáté, protože jinak řvala a trvalo přes tři měsíce. Chce to vydržet, protože nic jiného s tím udělat nejde a zoušet a zkoušet. Snad ti pomlže, že dnes máme nejzlatější holčičku na světě. Nezabrečí, jak je den dlouhý. POuze v noci je závislák🙂

marketa.d • 2. leden 2008 ve 13:01
Zkus pořídit lehátko nebo šátek.
Jinak poradím snad en vydržet, protože ono se to bude postupně lepšit, jak mimčo bude dozrávat. Zapoj rodinu, ať ti co nejvíce od mimča pomůžou odpočívat - třeba nakojit, dát manželovi, mamince, sestře - prostě někomu a ny tři hodiny vypadni sama na nákup, projít se, nebo se jdi vyspat!

zuz11
19. bře 2008

zuziik • 1d, 50tt • 2. březen 2008 v 08:59
Ahoj maminky,
máme měsíc a půl stare miminko. Je to naše zlaticko, ale stále pláče. Moc nespí, vzdykdyz zabere, tak spi pul hodky a zase pláče. Chováme, houpeme a nic. Byli jsme i na vysetreni v nemocnici. Krev vse v poradku. Mozna reknete, že je normálni, že deti breci, ale ty zachvaty co nekdy miva bych nikomu neprala. Kdyz neji a nespi, tak jen breci..........dekuju za reakce. Aspon trochu mozna podpora ze v tom mozna nejsem sama a existuji i jine deti nez ty usmevave co vidam vsude v okoli.

nikkos • 1d • 2. březen 2008 v 09:23
Zuziik my to měli taky tak. Přes den usnul jedině v kočáru, jinak max.tak na 10 min.A pokud zrovna nejedl tak řval. Nosila jsem pořád a bylo to fakt o nervy. Nejhorší byly večery. Ale časem se to upravilo. Trvalo to asi tak do dvou a půl měs. Až si začne hrát s hračkama tak se zlepší, uvidíš 🙂
V noci ti spí?

paolin • 1d, 34tt • 2. březen 2008 ve 12:36
jak pise nikkos. maly byl uplne stejny. akorat to trvalo tak do pul roku. uknourany je bohuzel i ted.
a jak pise lendy, uz tu tahle tamata jsou - aktivni dite apod. 😉

elly • 1d • 2. březen 2008 ve 12:40
Zuziku zkus na spani balit bud do zavinovacky (pevne) nebo do velkeho satku....mozna ti bude pak krasne spinkat.... 😉
Hodne stesti.. 😉

martas123 • 2d • 2. březen 2008 ve 13:45
ellly - máme 2,5 měsíční holčičku a je od narození taky dost uplakaná, je to teda už o něco lepší, ale stále nic moc. byla už na vyšetření u dětského neurologa, vyšetření v pořádku. ona hlavně pláče - teda je to spíš řev, než pláč, že jí nejde usnout, usíná dobře jen v kočáru, musíme jezdit 2x denně ven za každého počasí, protože doma spí fakt jen tak max 30 min a pak je protivná, kdežto v kočárku spí i víc jak 2h a pak vydrží asi 1,5h relativně hodná. 😉 a pak nastupuje zase pláč. ☹ jo a po 18h večer bývá pravidelně taky protivná, takže ju vykoupeme a pak zase bojujeme s usínáním.

elly • 1d • 2. březen 2008 ve 14:02
Martas no nektere deti maji problemy usinat...proto me u nas na fyzioterapii davali tipy co delat...nejdriv jsem davala do nizka..zklada se z rucniku a simulije jako brisko..tak byl klidnejsi a pak jsem zacala svazovat a to uz spal krasne..jde jen o zvyk max do 5 dnu. Jinak me rikali i figle jako davat svoje tricko(ktere nosis cely den) do postylky, tak bude citit bezpeci...tech veci je moc, co clovek musi vyzkouset..no sama na to prijdes co potrebuje...
Mike taky pred spanim obcas brecel, ale bylo spis unavou nez tim, ze nechtel spat....
Drzim palecky.. 😉

martas123 • 2d • 2. březen 2008 ve 14:12
elly - díky. to svazování jsme taky praktikovali, do rychlozavinovačky, byla klidnější, ale teď už se svázat nenechá. ☹ většinou usne u kojení, ale jak říkám doma pouze na těch 30min a to je o ničem, protože za chvíli je zase protivná, kdežto, když dá ty 2h v kočárku, tak je to hnedka lepší, jenže máme ještě jednu dceru, takže lítat pořád venku, taky nejde, ale nějak to většinou zvládáme, někdy já, někdy manža a občas babička. ale den uteče jak voda, protože sotva ráno vstaneme, tak za chvílí valíme ven, pak jsme asi 2h doma a pak zase na prochajdu, no a pak dorazíme, napapkáme, vykoupeme a zase uspáváme, ještěže aspoň na noc nemusí do kočáru 😀 , ale někdy je to taky boj, ikdyž bylo to ze začátku horší, to řvala třeba do půlnoci.
no věřím, že bude líp. 😉

jjaninka • 2d • 2. březen 2008 v 15:50
Martas,u nás taky fungovalo zavinování a to do plínky,když jsem kojila,tak už jsem ho měla pevně zavinutýho a po už jsem ho nerozbalovala a ještě šupla do zavinovačky. Ale večer nezabíralo nic,taky malej dokázal plakat a plakat,samozřejmě i prdy,na prso jsem ho kolikrát nemohla vůbec dostat,jak už byl rozčertěnej a tak jsme vozili a vozili v kočáru a nakonec v něm i v noci spává,ale naštěstí se nám vše upravilo,večer usíná tak okolo osmé a vozit se nemusí. Přes den v postýlce usne,ale když je vzhůru,pořád chce pozornost,takže když s ním neblbnu,nudí se a taky popláká,taky musím častěji kojit,papká chvíli a pak chce brzo zase. Používáte dudlík?

martas123 • 2d • 2. březen 2008 v 16:17
jjaninka-dudlík dáváme někdy na to spaní nebo do kočáru, protože jinak by mi asi ududlala prso 😉 ale moc ho neumí držet, hodně jí vypadává, takže jdu třeba 10x do ložnice. 😒 jinak naše dítě chce taky neustálou pozornost, naštěstí si už začíná všímat hrače.

zuziik • 1d, 50tt • 2. březen 2008 v 17:32
Mockrát děkuju. Procetla jsem prispevky a jsem rada ze v tom nejsem sama. Je to hrozne vysilujici a unavujici. Mam pocit ze mam ruce jako gorila 😒 Asi vazne musime vydrzet!!

bertik • 1d • 2. březen 2008 ve 20:18
Zuzi, tak my na tom byly stejně - Kačka skoro do pěti měsíců přes den plakala, no lépe řečeno řvala. Vydržela tak půl hoďky v klidu a pak začala - a to mohla být nakojená, přebalená,nošená......nic. Že je to vysilující, tak to určitě, já to snášela spíš hrozně špatně po psychické stránce, ale jediný, co se dá poradit je - VYDRŽET!!!! Přeji ti pevné nervíky a hodně síly, neboj, ona ti to Lucinka později vrátí 🙂

gandy • 1d • 2. březen 2008 ve 20:23
Ahojky Zuzííku, naše malá taky pořád plakala, po krmení vydržela půl hoďky a plakala..Kojila jsem tedy každou hodinu, protože mi to přišlo že má hladík, chození nepomáhalo, v kočárku vydržela půl hoďky a pak zas brečela, po třech měsících jsem zkusila dát příkr co na to.. A najednou Naty už nebrečí, je hodná, spinká hodinu po každém jídle.. Je to opravdu něco jiného. Zkus se zeptat dr, zda má dost jídla, jestli dobře přibívá.. Já měla málo mlíčka... 😅

karotky • 1d • 2. březen 2008 ve 21:25
Ahojky!
Adámek byl uplakaný od 2.týdnů(co ustoupila žloutenka)a až po 5.týdnech se to začalo zlepšovat.Trpěl na větry a koliky................kvůli bolení bříška nemohl usnout jak chtěl a pak už ani nemohl,protože byl tak unavený,že nemohl zabrat.Takže jsem pořád dokola masírovala bříško a skákala s ním na gymbalónu. 😖
Kvůili tomu taky vyhasly vztahy s mými rodiči........nedokázili svoje vnouče brát takové,jaké je a tvrdili o něm,že je rozmazlený. 😅
Teď řešíme pro změnu zuby,tak je tak trochu protivný,ale oproti začátku jeho života,je to pohodička. 😵

nikkos • 1d • 3. březen 2008 v 07:22
Já jsem třeba přesvědčená že u nás byl ten pláč únavou. Tím že nespal. Slýchám od kamarádek jak jim mimča spí i 18 hod.denně, nám spal malý tak 8-9. Ani dnes není žádný velký spáč, ale 12 hodin naspí. Taky jsem musela vždy 2x denně s kočárem ať byla zima, déšť, mráz, tma....jen aby trochu spal. Ale po třech měsících se naučil usínat doma v postýlce. Jako malinkému mu to nešlo. Vždy když už zabíral celý sebou cuknul a bylo po spaní a zase pláč. Tak to s tim spinkáním zkoušej ono to jednou půjde lépe.
Já když si na ty první dva měsíce vzpomenu, přijde mi že jsem se vzbudila z děsivého snu, pláč dítěte je ten nejhorší zvuk. Ale říká se, že plačtivá miminka bývají později ta nejhodnější a já to mohu potvrdit 🙂 Takže vydržte 😉

jjaninka • 2d • 3. březen 2008 v 09:56
Malej kolikrát když je unavenej a prošvihne tu dobu,kdy by mohl zabrat,tak pak už neví jak na to,tak napřed popláká tak normálně a kolikrát spustí takovej řev,jako by mu někdo ubližoval,pak se zase začne řehtat a křik nanovo. Taky chce strašně už sedat,takže ležení ho už moc nebaví,i když s hračkama si už taky trochu pohrajeale pořád se zvedá. Jenže na to má ještě čas,si myslím.Má lehátko,ale v tom jaksi nevydrží. Starší syn v něm byl už od 5ti týdnů a moc se mu tam líbilo.Až byl větší,vydržel tam opravdu dlouho. My dudel taky používáme,nějak si to bez něj nedokážu představit,hlavně na to usínání,někdy není potřeba ale někdy zas to bez něj nejde. Má úplně tu obyčejnou bambulku,protože žádný jiný prostě nechce,žádný patvary.

gabca1 • 1d • 3. březen 2008 v 11:08
jjaninka - my snad máme stejné děti. U nás je to to samé 🙂 Pláčeme, pak se smějeme, pak zase pláčeme, prostě nemůže zabrat... Sedáme si taky, takže lehátko je na nic, v něm řve a snaží se i přetáčet. Už jí nechávám i chvilku vyplakat a pak jí to občas i přejde, ale je to děs běs. Dudlík, také bambulky, jinak nic 🙂

martas123 • 2d • 3. březen 2008 v 11:19
jojo, není nad dudlík bambulku. 😉 u nás taky jak kdy, někde usne bez dudlíku, z toho zase jedině s dudlíkem, kterej jí vždycky několikrát vypadne, třeba jako včera večer - jednou rukou jsem jí přitlačovala dudlu a druhou jsem jí musela chytit z ruku, protože sebou mrská a šije jak blázen. 😒 a takhle někdy usíná i přes hodinu. je to boj.

jjaninka • 2d • 3. březen 2008 v 11:29
gabca,martas, opravdu máme podobné děti. 🙂 Já zkoušela taky nechat malýho trochu vyplakat,ale někdy z toho byl takovej hysterák,až jsem si nadávala a to podotýká,že to nikdy nebylo vic jak čtvrt hodky.Jsem si jistá,že i kdybych ho nechala dýl,tak prostě nepřestane. Kojíte holky?

martas123 • 2d • 3. březen 2008 v 11:36
kojím, asi tak 10x denně. 😉

jjaninka • 2d • 3. březen 2008 ve 12:01
martas,no my ted kojíme taky co flek,malej mi ted dlouho u prsa nevydrží,příjde mi,že si cucne tak akorát,aby mohl na prso zas co nejdřív 🙂 asi se mu to líbí 😉 mlíčka je dost,bych řekla,ale prostě prvek není vytrvalej 😉

anatanka • 1d • 3. březen 2008 ve 14:05
Tak takovych temat je tu uz nekolik a ja jsem prispivala do vsech 🙂
Pokazdy, kdyz se podivam na vek miminka, tak vidim, ze jsou vsechny jeste hrozne malinky a v ty dobe je vice mene normalni, ze vic placou, ale casem se to srovna, jen ta nase Miriam breci cele dny jeste v osmi mesicich... 😒

gabca1 • 1d • 4. březen 2008 v 11:59
jjaninka - já kojím a dokrmuju UM. Taky, když se malá hodně rozpláče tak na to nemám nervy a vyndavám jí z postýlky a je mí jí hrozně moc líto, že nemůže usnout. Včera jsem jí nechala chvíli plakat v lehátku a jen jsem přiběhla dala dudlu a byl klídek až do koupání, ale byly to nervy jako blázen 🙂 Docela mě překvapila asi se občas potřebuje vyplakat, některý děti to prý mají.

marthule • 17. březen 2008 ve 12:45
Ahoj holky....píši o radu zkušenější maminy 🙂 . Mám 13.týdení mimi-holčičku.Zhruba od 1.m. nás trápily prdy, zhruba před 14.dny nám zkončily...už jsem se radovala, ale od min.pátku začala malá docela hodně plakat..ani při prdíkách snad nebyla tak plakavá...nejde skoro utišit. Nevím, jestli se nám prdíci nevrátily, ale už tak nekope, jako když je měla...i v kočárku pláče-což dříve nebylo....byla i trochu zvýšená teplota min.pátek a častěji kakala.Napadly mě zuby, ale to je snad příliš brzo 😒 ...
I večerní usínání je horší- kolem sedmé koupeme,nakojíme a pak jsme usly celkem v poho-teď malou uspím napočtvrté 😒
díky za tipy a za rady

karotky • 1d • Včera v 08:08
Ahojky!
Tak my měli velmi uplakané mimi od 2. do 5.týdnů(větry a koliky).Pak se to začalo zlepšovat a od 2.měsíce žádné bolení bříška nebylo.Ale mladej pobrekával pořád.Pak jsme zjistili,že když si ho nevšimneme,tak to vydrží tak půl minuty a je potom v klidu.Začal to na nás zkoušet. 😀
S tím uspáváním jsme měli krizi kolem 3.měsíce.Vždycky jsme ho uhoupávali na gimbalónu,ale když už jsme hopsali třeba hodinu a on byl během 10.min. po uspání vzhůru,museli jsme to vyřešit jinak.Dali jsme ho po krmení do postýlky a nechali ho vybrečet.Byla to vždycky taková večerní 15.minutovka,která trvala 14 dní.Od té doby je klid. 😵
První zub jsme měl ve 4.měsících. 😉

marthule • Včera ve 20:37
Ahoj Karotko. Tak my jsme nakonec včera usly celkem v pohodě...dnes jsem malou uložila, jenže se asi lekla a hned spustila.Dala jsem ji ještě trochu papůůůů a usla za chvilku..Tak uvidíme, jak to bude dál..Už jsem též připravená nechat malou trochu vyplakat, když to nepůjde jinak... 😉

karotky • 1d • Včera ve 20:55
Marth...............ono jde o to,že čím dřív se naučí usínat sama,tím líp jak pro ní,tak pro Tebe. 😉
Teď spí přes den 2krát po hodině a vůbec mu neva,když ho dám do postýlky o půlhodiny dřív,............trochu si pohraje s medvídkem,než usne.A já mám pro sebe 2krát 1,5 hodiny volna. 😉

very • 1d • Včera ve 21:19
Ahoj, my už máme větší mimino.., ale jen naše zkušenost..nejdřív nás hodně trápili prdíky.., ale navíc ještě plakal po napapání..našli nám reflux jícnu..tomu miminu se vrací mlíčko do pusinky a pak ho to pálí..jako nás při pálení žáhy..Ondra plakal uplně šíleně.. Má to spoustu miminek a u téměř všech se to zpraví..důležitá jsou opatření, jako že mimi musí být v leže trochu nakloněné a pod..
Nevytéká malé mlíčko z pusinky, když jí položíš po jídle?

petra.vavra • 1d • Včera ve 23:50
ahoj, my brečíme v podstatě od narození...prostě si malá neustále vyřvává moji přítomnost, ale na ruhou stranu ruku na srdce, co bych pro ni neudělala 😀 , věřím že jí to jednou přejde samo...

bertik
autor
19. bře 2008

Ahoj maminky,
naše Kačenka nám od narození do tak čtyř - pěti měsíců přes den řvala ( ne plakala, ale opravdu řvala, už jsem to tu psala ). Po pátým měsíci nastal zlom a dnes je to taaaak boží miminko - je hodná, zlatá, dokáže si sama hrát...no prostě paráda. Takže holčiny, vydržte, ono to přejde samo. Pevné nervíky!!!!!

marthule
20. bře 2008

Ahojky. Tak mlíčko nám z pusinky nevytéká žádné...žrout je to pořádný...někdy jí po 2hoďkách-neva to snad nééé? Malá se mi zdá už trochu lepší, ale nechci to zakřiknout, všechny to známe-za dvě sekundy je vše jinak..
Ještě se chci zeptat..malá přes den spí hodně málo, tak jestli to neva...vím, že se mimčům zkracuje spánek přes den, ale v út naspala snad jen dvě hoďky...ale nebyla ani uplakaná, tak to snad neva 😒

kaleilah
9. únor 2010

ahojky, trošku obnovuju diskusi...je to ještě někdo s uplakánkem?

tygrous
9. únor 2010

ahojky, diky za obnoveni diskuze, mela jsem pocit, ze okolo me jsou jen hodna mimi a jen my mame stale pacici mimi...ale je fakt, ze se to zacina zlepsovat, tak verim, ze do tech 3 mesicu to bude uplne ok a taky budeme mit zlate dite...
budu se opakovat, ale nas honzik pres den skoro nespi, max par minut po kojeni v naruci a kdyz ho polozim, tak hned spusti. nastesti v kocarku venku spi krasne, uz aby bylo lepsi pocasi, abychom mohli na dyl nebo abych ho pak mohla nechat spat jeste na chodbe po navratu. ted ho musim aspon trochu vysvliknout nebo rozepnout a to ho vetsinou probudi...
vecer je problem s usnutim snasd kazdy den...to by nejradsi byl furt prisaty...resim to tak, ze pres den po kojeni jeste trochu odstrikam a to mu vecer po 30min. kojeni dam(celkem asi 50-60ml) a to ho uspi spolelive. ale nejdriv kolem desate. zkousela jsem to i driv, ale to byl za 1,5hod vzhuru a pak nechtel spat...

momin
9. únor 2010

Holky moc vas nepotesim.. my sme ubreceni do dneska! 😀 I kdyz ted uz je to vetsinou vztekani.... 😎
Pevne nervy preju! 😉

tygrous u vas to ted budou nejspis koliky co?! ☹ Taky sme meli...... 😒

tygrous
10. únor 2010

momin: koliky uz nemame, ty byly ze zacatku, pak jsem vysadila fenykolvy caj (pila jsem ho dost) a nasadila probioticke kapky a super. brisko ho boli tak 1-2x tydne a jen chvilku, asi kdyz snim neco , co mu nesedne, jen jsem porad neprisla na to, co to je... prijde mi, ze proste nechce byt sam nebo "mimo" me, u me je docela v pohode, akorat ze pak nic neudelam...ale neco uz zvladam i jednou rukou 😀

medvik
10. únor 2010

taky máme uplakánka. Už i dokrmuji Sunarem. Vyzkoušeli jsme všechno. Šátek, probio kapky, homeopatika, kmínový odvar, Sab Simplex, zavinování.......Ale Zuzka má dva problémy- neumí usnout a nechce být sama (ani když jsem vedle ní). Samozřejmě tu vývoj je, minulý týden už se zdála být lepší.
Spí ale od deseti večer do osmi ráno, za to jsem moc vděčná. Přes den jen chvíli v náruči u kojení. A po určité době hystericky řve a na to nefunguje nic.
V kočárku dřív spala slušně, teď je to horší. Hlavně nesnáší pláštěnku a deku jí tam musím dávat tak, aby na mě viděla. Většinou mi tak půl hodiny v kočáru prořve a pak usne, na různou dobu, hlavně ale nesmím kočár zastavit.
Autosedačka byla dřív zaručená, teď má hysterák i v ní.
Trochu pomáhá relax.hudba pro mimča stažená zde na MMB.

kaleilah
10. únor 2010

tygrous u nas to byly nejdriv koliky, probio ani sab nezabraly, pořád jsemvěřila tomu že kolem 3 měsíců se to zlepší a ono naopak, je to den ode dne horší, drřív mi Ady spinkala přes den v klidu a večer kolem sedmé začínal řev až do půlnoci, ted popravdu když nespí, tak řve. koupila jsem jí i šátek, tak nosíme, ale ona už pláče i na rukách a v šátku, prostě pořád, jen vb kočárku je hodná a to musí být venku, na balkoně řve..no už aby šla do školy 😀 😀 😀

a večerní usínáná je taky masakr, usíná kolem jedný ráno a jedině mě na rameni přitulená a musim jí ffunět na vlasy 😀 a v pět se většinou budí s hodinovým hysterákem, to už je pravidlo-asoi řve že táta jkde do práce 😝 a pak chrní až do devíti

madja
5. črc 2015

Obnovuji diskuzi.
Mám pětiměsíční miminko - stále nespokojené. Prdíky to určitě nejsou (jak se často zmiňuje v diskuzích), malý si s nimi už dokáže sám poradit.
Myslela jsem si, že po pěti měsících už budu mít své dítě "přečtené" (je moje třetí, u starších svých dětí toto neznám), ale nic. Pokaždé usíná jinak - nemá prakticky žádný režim, což je pro mě dost vysilující, nechce spát v kočárku, v šátku, v nosítku, v autosedačce hysteráky... Jeden čas mu vyhovovalo chodit spát v 6 večer (při pozdější hodině už řval z přetažení), jenže se uspal u prsa a za hodinku je opět vzhůru...někdy ale ne. Naposledy byl vzhůru od 6 do půl desáté! A to já chodím spávat mezi 9-10 hod..
Dále - má velmi citlivé spaní, když už usne (nejraději spí vedle mě v posteli, neustále držíc mé prso), takže nemůžu ani odejít nebo ostatní děti ke mě přijít, jinak je malý hned vzhůru, hned začne řvát a nejde už pak uspat. Celý den prakticky proležím v posteli, když nechci, aby malý řval. Nemůžu s ním ani nikam jít, a když už, tak třeba MHD jezdíme "na etapy", že když už je moc hlučný, raději vystoupím a čekám na další spoj (i na úkor starších dětí).
Nejvíc mě ale trápí, že nemám vůbec čas na starší děti. Jim taky hodně chybím. Nevím, jak toto řešit. Miminko zkouší uspávat i manžel, ale bez úspěchu. Nemůžeme jet ani nikam na návštěvu nebo ven na procházku (jen dopoledne, to spí cca 30 minut v nosítku). Nemůžu jít v klidu ani nakoupit, pořád řve nebo je hlučný/neklidný.
A abych nezapomněla - dudlík absolutně odmítá.