Uplakané miminko, nespavost, prdíky. Čím to je?

tutinka81
22. říj 2010

Maminky poradte prosim
Mame 2 tydennho chlapecka a v posledni dva dny mame problem se spanim,dnes je to extrem ☹ Od pul osme od rana jsem ho kojila kazdou hodinu,usne mne v naruci,ale v postylce vydrzi spinkat max.15 min.,pak zacne pokazde hrozne plakat,nedokazu ho nicim utisit a pomuze jedine az kojeni a pije az 20min.! Porad se jen natahuje a jakoby tlaci a brouka...Pred pul hodinou konecne usnul na sedacce a zatim konecne spinka,je mne ho hrozne lito,dnes se fakt natrapil...nevim jestli je to prdikama nebo tim,ze po kojeni vubec neriha....Zkousela jsem zatim jen jednou pouzit krem Pupik,nejsem si jista a ani se mne nepodarilo najit,od kdy je mozne jej pouzivat. Zkousime cviceni s nozickama, tresnove pecky na brisko....moznosti zatim moc nemame,jeste je malinky,vetsinou je vse mozne uzivat az od 1 mesice,rektalni rourku nemam odvahu vubec pouzit. Ja piju aspon 2x denne fenyklovy caj. Zkousela jsem i baleni do plinky do trojuhelniku a svazat tesne rucicky nebo do zavinovacky (z te uz vyrostl),kdyz je moc unaveny a ospaly,tak za par minut je klid,jindy se s tama vymota raz dva a mava rucikama,musi je mit porad venku,ale zase je neklidny.
Co si o tom myslíte? Máte někdo nějakou radu?

luthien.k
22. říj 2010

@tutinka81, to na obyčejné prdíky podle mě nevypadá, spíš na pořádnou koliku. Určitě není dobré kojit každou hodinu, mísí se tak nestrávené mlíčko s tím novým a to nedělá dobrotu v bříšku, i když to pravděpodoné bolení může mít i jiné příčiny, viz. dále. Je třeba udržet odstup alespoň dvě hodiny, lépe déle, ale to asi nevydržíte, tak alespoň ty dvě hodiny. Co dudlík? Zatím neznám nikoho, komu by narušil kojení a hodně děti uklidňuje, nejlépe ten s anatomickým tvarem, třeba Nuk.
U takhle malých miminek se také v prvních týdnech teprve osidluje střevní mikroflóra těmi správnými bakteriemi, určitě si kup probiotika, které to podpoří (pro sebe i malého - pro sebe Probiosan nebo Infants Dophilus a pro prcka nejlépe kapky Bio Gaia). To je častá příčina, proč mají děti bolavá bříška.
Pak je taky možné, že je citlivý na něco ve Tvé stravě, a tím nemyslím, že ho to nadýmá, ale že je na to alergický a projevuje se to takto. Máte v rodině nějaké alergie (na pyly, roztoče, prach, potraviny....?), astma, atopický ekzém? Určitě by neuškodilo na pár dní vysadil mléko a vše, co obsahuje, protože to je alergen u kojencí číslo jedna a takto se tato alergie může projevit.

jitulinas
22. říj 2010

Doporučuju knížku Nejšťastější miminko v okolí - od té doby, co jsem ji prostudovala a řídím se radami autora - doktro Karp - máme večery i noci parádní - klidné a pohodové 🙂

sussanah
22. říj 2010

@tutinka81 jen doplnim k @luthien.k s tim nestravenym mlickem. Je opravdu lepe pockat, ale zase nestopuj za kazdou cenu. Po hodince bych asi nekojila, ale po hodce a pul uz klidne ano, pokud by mel hlad. Co se tyce rektalni rourky, nemas se vuuuuubec ceho bat. Pokud si nejsi jista, zajdi si za tvou dr, ta ti ukaze, jak na to. Hlavni je koupit nejake mazadlo (lekarska vazelina), namastit rourku a tim uzsim koncem zasunout cca do 1/2 az 2/3. Hlavne zasouvat opatrne, bez vetsiho tlaku. Ono to jde fakt jednoduse. Jen pozor, je dobre se necim kryt, idealne velkou plenkou, protoze byva potom toho vsude plno 😀 Zavinovani na pevno nas maly taky nesnasel, jakmile jsem to jednou zkusila, tak spustil sileny jecak. No a hlavne vydrzet, vydrzet, ono opravdu bude lepe 🙂

peetrunka
8. lis 2010

A nepřemýšlala jsi nad tím, jestli třeba nemáš málo mlíčka?.o(

tutinka81
autor
19. lis 2010

@peetrunka ahojky,to me vubec nenapadlo 😲 ja myslim,ze mam mlika dost,prsa mam porad nalita a maly krasne pribira na vaze...pri porodu vazil 3345g a vcera jsme vazili na stredidku a ma 5720g,je nam 6 tydnu a 3 dny...tydne pribira skoro 400g

baborad
19. lis 2010

celé první tři měsíce mého synáčka byly pro nás očistec a 24 hodinové zkoušky trpělivosti 🙄 . Používali jsme Pupík, Sab simplex, probiotické kapky, nahřívání bříška, cvičili jsme, pila jsem fenyklový čaj, kmínový odvar a stejně vůůůůbec nic nám nepomohlo. Byly to měsíce křiku a řvaní 🙂 . Teď má čtyři měsíce a je to anděl (téměř 😀 ) -- Až na spánek, ale na tom úspěšně pracujeme 🙂. Jakmile začal pohybovat nožičkama a být trochu aktivnější, pomohl si od prdíků nejlépe sám. Pokud nic nepomůže, musíš vydržet 🙂. Přeji pevné nervy ! 😉

peetrunka
19. lis 2010

Jeee, tak to asi fakt málo mlíčka nemáš.o) To Vám fakt závidíme....My budeme mít tuto sobotu 7 týdnů a máme 4760g a s papáním máme problémy. Já kojila asi jen 5dní, takže jsme hned přecházely na UM a nejdřív jsme měly Nutrilon AR, prot. malá ublinkává, pak jsme kvůli kolikám právě přesly na Nutrilon Comfort ale hustily jsme ho Nutritonem, takže ji bříško bolelo pořád....nakonec jsme přestaly hustit, a necháváme ublinkávat, ale nezlepšilo se....až jsem se poradila s kamarádkou, která je líkarnice na MD a ta mi doporučila Lactobacily Biopron. Jsou to sáčky s práškem, nasypeš do mlíčka nebo do vody, myslím, ze množství není určený takže to dávám do 30ml...hezky to vypije, prot. je to slaďoučké a myslím, že je to TO, co nám pomohlo. Přestala se u jídla kroutit, plakat a kopat nožičkama (teď už prostě jen papá málo .o) ). Je to deset sáčku v balení a myslím, že to stojí něco přes stovku.....
Ale bohužel, někdy je to fakt o tom to vydržet, to vím z práce, ale co mám doma svoje mimčo.....taky jsem to nemohla vydržet a pořád hledala řešení .o(