Uřvané děti. Co na ně platí? Poraďte fígle

jaruskaaaa
30. pro 2007

Diskuze o uřvaných dětech,co na ně zabírá nebo nějaké fígly na to jak je aspon ignorovat...

...piště dík

jaruskaaaa
autor
31. pro 2007

no tak ty strašné zvuky které já nesnáším teda vyskoušíme...vysavač,pračka...

megee
1. led 2008

ahoj holky tak jak to čtu tak taky vyzkoušíme vysavač, jinak my máme doma taky extrém, malej úplně nejvíc miluje když se s ním skáče, nebo háže do vzduchu to je pak úplně bez sebe radostí a v kočárku čím víc to drncá tím líp se mu spinká 😀

katarina82
1. led 2008

megee, tak to máme doma podobný děti 😀 Malá když řve, tak zabírá jedině, když s ní skoro hážeme 😀

megee
1. led 2008

jo to máš pravdu až se nám babička diví jak můžeme s tak malým miminkem tak moc házet 😀 , ale co dělat když jemný pohupování ani nic jinýho nezabírá 🙂

katarina82
1. led 2008

megge, s tou babičkou to je přesné 😀 Na mě taky všichni koukají jak na macechu 😀 A to nemluvím jak s ní musím skákat, aby si odříhla 😝 Ale funguje to, malé se to líbí, je spokojená, tak ať si říkají co chtěji... 😎

megee
1. led 2008

přesně tak my zezačátku jen tak pohupovali a malej si z toho akorát vyřval kýlu a když s ním skáču a hážu tak je spokojenej tak at mi všichni vlezou na záda, když se mu to líbí.......

sonije
1. led 2008

Teď jsem v jedný knížce četla, že miminkům prostě chybí čtvrtý trimestr. U takhle malýho miminka je to těžký, já neměla mlíko, tak probrečel dva dny a pak na UM ho zase trápily prdíky.. Trvalo 2 měsíce, než se srovnal.. Chce to vydržet.. Ale zkus polohu na bříšku. Ta nám zabrala na 100%..Miminka v ní mají nějaký tišící reflex..

jabber
1. led 2008

Když naše malá sice chce, ale nemůže usnout a brečí v postýlce, tak si sundám tričko a dám jí ho k hlavě, ona se s ním chvíli muchluje a usne 🙂

marketa.d
2. led 2008

Záleží proč řvou. Někdy jde jen o to, zkusit přebalit, nakojit, pohoupat. Jestli má ale pravidelný hodiny, kdy řve, pak se obrnit trpělivostí a zkusit to přežít! Naše malá je jak na tlačítko, kolem osmé hodiny začne, a nepřestane do dvanácti, do půl druhé, ať s ní děláme cokoli - a prdy to nejsou, hlad nemá...prostě budeme muset vydržet, u většiny dětí to odezní do konce 3., 4. měsíce...

Fén a vysavač pomáhají, i těsnější zavinutí.
Přes den spějí dobře v kočárku na čerstvém vzduchu.

katarina82
2. led 2008

marketa, tak takhle to máme poslední dva nebo tři dny. Kolem sedmé to začně a před půlnocí to skončí. Nevím, co jí je. Přebalená, nakojená, houpeme furt, protože to aspoň na chvíli zmírní ten hysterák...

lussy
2. led 2008

ahoja statecne maminy 🙂
my sice nemame vylozene urvanka, ale kdyz to na nas Barca obcas "rozbalila", fungovalo a stale jeste obcas funguje tesne zavinuti do zavinovacky, pritisknuti na prsa a do ucha hlasite delat ššššššššššššššššššššššš....do chvilinky balo po vsem...taky kdyz se hodne vzteka, tak ji fouknu do obliceje (jemne samozrejme) a ona jak se lekne, tak prestane...
drzim palce, at z toho ty prcikove brzy vyrostou a uz vam delaji jen radost, musime vydrzet, i kdyz treba u jarusky s dvojcatky to musi byt o nervy 😒
mejte se 🙂

megee
3. led 2008

já ted přišla na to, že u nás zabírá turecký sed malýho si dám do klubíčka ,mezi nohy a lehce s nim pohupuju a za chvíli krásně spinká....

poupe
3. led 2008

My mame urvany 9 mesic,spis teda protivny,furt se sklebi a pripada mi ze ji nic nebavi,jeste nemame zuby,ale stale to nevypada,tak nevi proc to je,

mangal
4. led 2008

Já můžu doporučit knihy Děti jsou hosté, kteří hledají cestu od portálu a Matka a dítě od Karin Pirc Ecce Vita.
Jinak všeobecně tam doporučují pravidelný režim, klid pro dítě - stejné prostředí, jsou tam rady i jak sjednat nápravy křiklounů, a hlavně většina dětí má deficit spánku a to děti pak řvou pořád víc a víc a už ani neumějí spát a jen řvou a nemůžou usnout. My taky řvali oba a teď spí celou noc 1 krát kojím a přes den tak 4-5 hodin nejsou nám ještě ani 3 měsíce, zkusila jsem ty rady z knih a zabraly. Hlavně večer dělám masáž a koupel ve stejnou dobu, dodržujeme rozdělení noc a den, v noci na něj nemluvím a máme šero a je to taková rychlovka,dát spát,hladím ho nebo držím za ručičku, nechávám v postýlce, pokud možno,
Přes den po hodině od probuzení a na kojení je už čas spát ( většinou se žmoulá nebo není spokojenej ) - uložím ho a pláče, že bych si myslela, že spát nechce, ale hladím ho, dám mu plínku či dudlíka a usíná, nebo když to nejde, tak kolébám v kolébce (koala). Někdy pomůže čtení či zpívání, aby nebyl sám. Takže jenom kojíme (teď už po 3-4 hodinách, nemělo by se jít pod 2 hodiny a nedávat jíst místo ukliďňování ke spaní), chvíli si hrajeme a pořád uspáváme a probouzíme se.
Děti si na režim a klid zvyknou poměrně snadno tak do tří dnů, přece jen z klidu bříška přišly.. A je toho tady na ně moc. Ty knížky mi hodně pomohly, tak třeba pomůžou i vám, ale každé dítě je originál a nejlíp ví jeho máma co je pro něj nej nej nej.

alenavy
1. únor 2013

Já to nestihla přečíst celý - když malá je najezená a je suchá plenka a je to o tom, že chce spát a nemůže zabrat, tak bílý šum. U nás frčí zvuk fénu na www.uspavac.cz. A pak se mi povedlo sehnat 5 druhů bílýho šumu v mp3, takže nejsem závislá na internetu.

jarkasj
21. únor 2013

@alenavy
Dobrý stránky 🙂 Hledat zvuk vysavače na netu mě fakt nenapadlo 😀 Luxuju prakticky denně, protože mi zrovna dost pelichá pes a malej u toho vždycky pěkně spinká 🙂

alenavy
23. únor 2013

@jarkasj Případně můžu bílý šum poslat i v mp3- jsem si to vypálila na CD 😀

jarkasj
23. únor 2013

@alenavy jé, to bylo fajn 🙂 Patrikovi se to celkem líbí. Tak jestli můžu poprosit třeba na meil : jarkaslovackova@seznam.cz.
Nebo by stačil i odkaz, odkud to jde stáhnout 🙂
Děkuju 😉