Usíná a spí na bříšku s kolínkama pod bříškem. Co s tím?

luccii
4. led 2010

Co s tím? Už to trvá asi 2 týdny. Vím, že to není vhodná poloha. Jenže otáčení nepomáhá, hned je zpátky.

ssllaavvkkaa
4. led 2010

u nas to tiez tak zacalo a stale ho to bavi - maly ma rok - vid foto v albume, ale aj my s manzelom spime na bruchu, sice nie v klaku 🙂

tajava
4. led 2010

aj nas maly takto spi, aj som ho jeden cas chodila prevracat na chrbatik, ale stale sa vratil do tej polohy. Uz to nejak neriesim (ma 13 mesiacov)

newyorkgirl
4. led 2010

nasa mala sem tam doteraz tak spava, tiez to ma odmalicka a to uz ma 3 roky, volame ju ze to je ako chrobacik alebo lienka, ritkou hore 😀

zuza.m
4. led 2010

aj my tak spinkame 😅 .ale pod seba si zvykne dat vankušik ,a ešte robi tak pohyby ako pri sexe 😅 ked sa ešte blazni než zaspinka,ja som ho tiež prevacala ale nepomohlo.dal sa ako mu bolo prijemne.tiež to neriešim keby ho boli chrbatik tak sa tak neda.

kutcher
4. led 2010

malej to dela uz rok kazdy vecer je mu to pohodlny tak at si tak spi

janetty
4. led 2010

🙂 aj môj malý takto spí už asi od 4-5 mesiaca. A ešte dodnes ho sem-tam prevracam na chrbátik. Od 7 mesiaca mi spí na vankúši /má tak pokojnejší spánok, ako bez neho/ tak to som ho zo začiatku prevracala stále, teraz už len niekedy, keď má priľahnutú ručičku, aby mu nestrpla... Jemu sa na brušku, alebo boku dobre spinká, ako mamke a tatkovi 😵

vercak.
4. led 2010

Lucii - já bych to neřešila. Náš malej takhle taky spinká a už pěkně dlouho. Prostě se jim spí líp na bříšku, nožičky pěkně pod sebou. Nemá smysl ho převracet třeba na bok, stejně se ti vrátí zpátky na bříško. Neřeš to, až bude starší, tak se ti bude převracet všeljak na břicho, na záda, na bok, však uvidíš sama 😉 😉 😉
Ale jestli chceš mít jistotu, že mu to nemůže uškodit, tak se zeptej doktorky 😉

samik2008
5. led 2010

malej to dělá už taky dlouho a nevadí mi to,když mu to vyhovuje tak at si tak leží

ssllaavvkkaa
5. led 2010

taketo spanie ma u nas jedinu nevyhodu - pliennka nestiha, tak ho sem tam musim v noci prezliekat, lebo ma mokre brusko - ale raz som v babybazare kupila kusovku plienku a ta mala vystuzeny pas - skoda, ze som vtedy kupila len tri 😉

f.miracle
5. led 2010

Míša spinkal na bříšku od samého začátku, kdy jsme přišli domů z porodnice a vydrželo mu to až cca do devíti měsíců, pak si oblíbil spíš polohu na boku, případně to během noci prostřídává 🙂 Doktorka z toho byla nesvá a pořád jsem slyšela, že dokud se dítě samo nepřetočí, tak na bříšku spát nesmí, protože se může udusit, ale když jinak neusnul, tak co jsem s ním měla asi tak dělat, že? Je ale pravda, že jsme měli v postýlce monitor dechu a poctivě jsme ho zapínali i na sebekratší zdřímnutí...

panterka
5. led 2010

taky jsme tak spali 😀

zelmirka1
5. led 2010

aj moj maly tak spi a velmi rad, nikdy ma nenapadlo to riesit, ved nech si najde polohu ktora mu vyhovuje 😉
ja napr. tiez spim rada na bruchu a este mam pokrcenu nohu dost hore a niekedy mam ruky pod sebou presne ako moj maly...pekne nechajte deticky nech si spinkaju ako chcu.

romana29
5. led 2010

Taky bych to vůbec neřešila, hlavně, že spí 😀 .
Né, tak třeba ho bolí bříško a tak si ho schválně stlačuje, Danda to tak dělá 😉 , jinak spí normálně, takže vím, kdy bude zase brečando v noci...

aponchie
5. led 2010

no v 7mesicich uz s tim moc nenadelas to uz umi se samo pretacet a najde si samo vhodnou polohu..u novorozence bych to resila ,ale ted bud rada jestli v te poloze je spokojeny tak v pohode hlavne zadne polsatrky decky pod hlavu atd vsak jiste vis kvuli uduseni,ale jinak je to prej dobr apoloh akvuli brisku🙂

evitkamalicka
5. led 2010

aj nas maly tak spi do teraz

nikollette
5. led 2010

Aj moj tak občas zaspáva, síce málokedy.. ale stane sa..a potom ked zaspí ho uložím do vhodnejšej polohy 😉

zuzankast.
5. led 2010

Malá spala do teď v pytli, takže jí tam tahle poloha nešla, ale jak je větší zima, víc topíme a bylo jí horko, tak spala bez pytle a taky na nožičkách, mně to přijde hrozně roztomilý a neřeším to, jen se kochám. Neteře tak spí do dnes a budou jim tři roky a vůbec jim to nevadí 🙂

petronelie
5. led 2010

Ahojky,Davídek nám takhle spí od narození doteď a ještě se otáčí v postýlce o 180 stupnů 😉

vendulka
6. led 2010

nase mala tak posledni dobou taky tak spi, no spise tak usne a pak si nejak lehne sama jak ji to vyhovuje,asi se ji dobre usina takto , nijak to neresim, ona celkove hodne cestuje v postylce a kolikrat je v tak krkolomnych pozach, ze si myslim, ze kdyby ji to bylo neprijemne, tak si lehne jinak 😉

berenika39
6. led 2010

Petr taky tak spí od narození, je mu to příjemný. Neřeším. Je to roztomilý, jak se zavrtá 😉

mojkamirka
6. led 2010

aj môj tak haja a má 14 mesiacov, odkedy sa vedel prevrátiť iná poloha pri zaspávaní ani nie je. JA si myslím, že mu to pripomína polohu v brušku a cíti sa tak istejší. Zo začiatku ma to tiež trápilo, ale ked mu je tak dobre tak neriešim. Iba dávam pozor aby nemal pri sebe nejaký veľký vankus aby sa nepridusil.

martina48
9. led 2010

môj malý tiež tak spinká...niekedy sa dá aj na bok a zvykne si daž obe ruky za seba..a má aj v oblube prevracať sa z jednej strany postielky na druhú..a dosť ma to jeduje,lebo je potom celý odokritý a celý paplón má pod sebou 😖 🙂

jeudi
9. led 2010

našeho malého jsem taky už párkrát našla ráno na bříšku .Spal jak zabitý 🙂

zurka
9. led 2010

Aj my vacsinou zaspime na brusku s pokrcenymi kolienkami, potom sa narovna, ale pocas spanku sa vrati do polhy na kolienka viac krat.

janzurik
9. led 2010

Ahojte.... my tiez spime asi od 2mes.len na brusku....je to ok.mame vzdy pocas spanku zapaty monitor dychu,maly ma 7mes.Takto som ovela kludnejsia,bez toho by som mala obavu,hlavne ked bol malicky.. 🙂

anelka83
10. led 2010

Ahojte maminy, my tak spíme od 3 týdne na bříšku, spínká se mu tak nejlíp a na zádíčkách se mi dusil, takže jedině bříško.. ale s monitorem dechu samozřejmě..

laura73
11. led 2010

aj my tak spime. mala mala totiz takuto polohu este pred narodenim, od 5. mesiaca sa ani neprehodila, takze cisarsky bol isty 😅 ked sa narodila, spavala na boku, s rucickou pod hlavou ako dospelak😉, potom mala obdobie, ze spala na chrbatiku, ale akonahle ju nieco obchadza - nadcha, zuby atd, sup a uz je na brusku s kolienkami a rucickami skrcenymi pekne pod sebou🙂