Usíná jen u prsa - jak řešit uspávání, až přestanu kojit?

Ahojky prosim o radu vy ktere jste uspavaly kojenim a jinak to neslo 😃 (vztekani se v postylce atd)
jak jste to vymyslely kdyz jste kojit prestaly?
diky vsem
lenkas1982
9. črc 2018
@hanka_12345 Lehla jsem si do postele na záda a přitulila jsem si malou k sobě na břicho, hladila, držela. Během pár dní se naučila takto usínat, i když ze začátku to bylo na dlouho. Bylo jí tehdy necelých 1,5 roku. Postupně si začala pak měnit pozice, sklouzla třeba vedle mě, mezi nohy, ležela mi na hlavě atp. 😂 Po usnutí jsem ji přesouvala do její postýlky, kterou jsme někdy před 2. narozeninami odbourali a v její velké posteli už teď ležím vedle ní na boku, ona na mě namáčklá, drží mě za vlasy atp. povídáme si, zazpívám jí pár písniček a pak už nemluvíme, dělám že spím a usínáme. Uspávat ji musíme stále, je jí přes 2,5 r, sama v posteli neusne, musím s ní být do usnutí.
monik111
9. črc 2018
Dobra otazka....resim to same. A stale bez uspechu.....rve a rve....takze nakonec usne s kozenkou v puse. Nemam srdce na to nechat rvat. A flasku s mlikem nechce ani videt. Takze kazdou radu ocenim take🙏
amaliekvidova
9. črc 2018
@hanka_12345 Taky to řeším, za každou radu budu vděčná 😉
hanka_12345autor
9. črc 2018
my mame necely rok,jeste kojit chci ale psychicky se pripravuju az to nastane. jinak vecerni uspavani z 90% vypada tak-pokud neusne rychle-ze se u toho otoci na bricho,pak na ctyri takze prso je natahly na pul metru 😃 a ted si u toho seda tak ja fakt nevim co s tim 😃 navic takhle blbne a jeste u toho vyrvava treba 20min, pak se sklidni a usne
hanka_12345autor
9. črc 2018
@lenkas1982 no je mi jasny ze uspavat budu jeste asi priblizne dalsich 5 let, vim ze bez toho to nepujde. ale nejaky dat do postylky,chvili hladit po hlave a zadickach nebude nas pripad
codal
9. črc 2018
@hanka_12345 dcera si našla náhradu, začla se mazlit s mou paží, leze po ní, ňuchá, jakoby očuchává, je to docela legrační🙂..vyžaduje,abych ji při uspávání měla holou, musím mít vyhrnuté rukávy až po rameno. Často mi na ní usne...
lida9
9. črc 2018
u nas pomohl novy ritual... vyzunkne UM, zamaveme si, podam mu spinkacka (plysak), ktereho obima a hotovo:-)
olga_
9. črc 2018
Já kojila do samoodstavu, ale usínání u prsa dítě přestalo praktikovat už mnohem dříve zcela samo (asi kolem dvou let?). Stačilo mu přitulit se a pohádka.
lenkas1982
9. črc 2018
@hanka_12345 No ono u nas to taky nikdy nebyla a neni záležitost "na chvilku". I tim kojením i pak bez kojeni jsem bežně uspávala hodinu i vic. Ale byl pro me rozdíl, jestli ze sebe hodinu a vic dělat živého dudlíka nebo živý polštář (určitě lepší a snesitelnější varianta) 😁
Jinak ono to každé dítě bude mít jinak. U nás třeba flaška na usínání nezafungovala. Vypila si to s chutí, ale ne v posteli a že by u toho měla usínat to vůbec. Ani na plyšáky nebo usínáky ji nikdy neužilo. Měla dva muchlájy v postýlce od narození, nikdy si k nim vztah neudělala ani že by je třeba při usínání držela v ruce. Na muchlání má prostě mě, moje vlasy.
ladyhacek
9. črc 2018
Dala jsem pak flašku, jinak jsem ležela s ním , četli jsme si, zpívali... Děláme do dnes
codal
9. črc 2018
@hanka_12345 musím přiznat, že nám se ukoncenym kojením uspávání hrozně zhoršilo.Kdyz jsem kojila, tak se malá pět minut napila, zazpívala jsem, ona mi rekla papa a já mohla odejít, od odstavení to nefunguje.. možná je to i věkem.. začaly jsme víc číst knížky, na které je ona natesena a jedna nestačí, chce víc zpívat a pak se mazlí s tou mou rukou až na ni odpadne..ale trvá to i hodinu a půl...
lenkas1982
9. črc 2018
Jinak ještě jedna zajímavost, kterou si pamatuju ze svého dětství. Při usínání jsem hrozně ráda muchlala v rukách obyčejnou látkovou plenu. Nevím, do kdy mě to drželo, ale vzhledem k tomu, že si to pamatuju, tak asi poměrně dlouho. Dodnes si pamatuju ten pocit, byl to hrozně příjemný materiál, takový hebký, měkký, chladivý. Bohužel, žádná současná látková plena, které máme, ani historické po manželovi, které vyštrachala babička, mi to nepřipomínají. Buď je ten materiál fakt jiný, nebo už to prostě nikdy nebude stejný pocit jako v dětství, jako ostatně nic co si z té doby pamatujeme.
normalnimatka
9. črc 2018
přešla jsem rovnou na rituál čtení pohádek🙂 (ze začátku samozřejmě kraťoučký, málo textu a hodně obrázků, to, co prcka bavilo). ležim za ním a při čtení i usíná. ze začátku jsem vlastně přečetla pár knížek, pak zhasla a zpívala do usnutí písničky. ale po pár tejdnech to už mrně nechtělo a chtělo jen číst.
hanka_12345autor
9. črc 2018
asi mi uz hrabe ale je mozne ze se sam zmenil nazev diskuze? 😃 prijde mi to hooodne divny 😃 davala jsem jiny nazev nez „Usíná jen u prsa - jak řešit uspávání, až přestanu kojit?„
codal
9. črc 2018
@hanka_12345 to občas změní adminky,aby to bylo výstižnější...
hanka_12345autor
9. črc 2018
ahaaa diky
martiniquest
10. črc 2018
Resila jsem to same o vikendu. Syn ma 23m, ja jsem tehotna, mleko doslo a z tahani na sucho mi vstavaly vlasy a bolelo bricho. Takze jak to delame - lehneme si, pritulim si ho a usne. Prvni dva vecery to bylo s revem, rekla jsem, ze mliko meni a prsa boki, ze se budeme tulit, a ze ho mam porad rada. Po par minutach se nechal pritulit a usnul.
martiniquest
10. črc 2018
@lenkas1982 Ja zase zmoulala rozek od polstare 🙂
drzticka81
10. črc 2018
Mam tri deti 🙂)) dve kojene do 2.5 let-z toho pul rok uz prave jen na uspavani 🙂)) bylo to rychle a efektni…..syna jsem pak odstavila z duvodu maleho miminka,proste uz jsem mu nedala a on to pochopil-navíc v te době (2 roky)si zrusil odpo spani-takze vecer sel spat brzy a usnul hned. U první dcery jsem pak byla tehotna a nedělalo uz mi to dobře,takze jsem ji nechala u prsa cca 1 minutu a vzala ji to-usnula prilepena u mého tela (taky uz mela přes dva roky a taky mela odbourane odpo spani 🙂)) u druhé dcery to mam v planu stejne-proste minimalizovat kojeni az na usinani a pak zkracovat dobu kojeni a prso vzit….oni se nauci usínat sami 🙂))) zadne nahrazky jsem nikdy nedavala (piti,usinacky)-uspávám je teda porad,ale to mi neva,spi celou noc bez buzeni 🙂))
swetlusska
10. črc 2018
Začali jsme místo kojení víc nosit, teď už teda ne, je hrozně těžkej. V postýlce sám nespal nikdy, takže spíme s dítětem na gauči všichni. Potřebuje kontakt, jinak nespí.
pavlinakm
10. črc 2018
Nečetla jsem předchozí odpovědi, ale u nas to fungovalo takto..
Prvne co uspavani, to kojení (den/noc), pak kdyz uz byla vetsi (11m) jsem zkousela uspat poklasickym jidle pres den jen mazlenim. Postupne se naucila obcas usnout bez prsa. Bud jsem ji prenesla do postylky nebo nechala lezet tak ve velke. Po cca 1roce jsem to zkousela i vecer a stacilo ji ze me citila kdyz usinala. Lezely jsme tělo na tělo nebo ona me na hrudi. Kojeni u nas uz fungovalo jen na nocni uspavani a v noci kdyz se vzbudila. Pak jsem otěhotněla a dcera se sama v 15m odstavila uplne. Vse slo postupne bez nasili. Ted bude mit 19m, doted sice neumi sama usinat (staci ji ma pritomnost vedle sebe), ale neberu to jako spatnou vec. Rada si v tu chvili "odpocnu" a v poslední dobe chodivam i spat po obede s ní..
l_ora
10. črc 2018
Dceru 2r8m kojim stale. Po 2r.zacala usinat sama, jen si cucne a otoci se,chytne si moji ruku a za chvili spi.
bayt
10. črc 2018
@hanka_12345 tak mozna sem naivni, ale pokud se dite odstavi samo a ne nasilim, zrejme automaticky bude umet usinat bez kojeni..jinak se logicky neodstavi
montyjack
10. črc 2018
@bayt uplne souhlasim, taky bych pockala az se zacne samo odstavovat 🙂
hanka_12345autor
11. črc 2018
@bayt no ale kdy? ja nechci kojit do 3 let
bayt
12. črc 2018
@hanka_12345 Tak co já četla, tak děti se normálně kojí do cca 3-4 let. Tak to prostě je, můžeš ho odstavit dřív, ale pak prostě riskuješ, že přijdeš o dobrý uspávadlo, no. Příroda je mocná.
lenkas1982
12. črc 2018
@bayt Jako, rozhodně to nikomu neberu, naopak obdivuji ženy, které vydrží kojit do 3-4 let, ale zase si tu netvrďme, že je to běžné. Troufám si tvrdit, že se to týká pár procent dětí/matek. Za sebe musím říct, že současný způsob uspávání, kdy si napřed povídáme, pak se tulíme (věk přes 2,5 roku) považuju za více naplňující, než když jsem jí strčila prso a ona u toho usnula (do 1,5 roku). Ale chápu, že každý to má jinak, tím spíš bych tady nepodsouvala, že uspávání kojením do 3-4 let je nejlepší způsob.
bayt
12. črc 2018
@lenkas1982 jo běžný ne, páč kojení je pruda a já to teda naprosto chápu, že někdo nekojí vůbec 😃 ale chudáci děti trochu, no
montyjack
12. črc 2018
@lenkas1982 Také jsem si myslela, že se to týká jen málo maminek, ale pak jsem zjistila, že to dělá pomalu každá druhá, jen tajně, protože se bojí reakce okolí. Běžné to je všude jinde kromě "západních" zemí, u nás je to prostě divné, ale taky máme problém s cukrovkou, obezitou, rakovinou střeva a mnoho dalších civilizačních chorob - u kterých se už prokázala přímá souvislost se stavem střevní mikroflory a s kojením - právě díky laktobacilům aj. "hodným" bakteriím v mateřském mléce, které prostě to dítě jinde nezíská. Mě třeba přijde divné přestat dávat svoje dobré mléko, kdy si můžu 100% hlídat co jím a co se tam dostane a nahrazovat ho umělým nebo kravským, ale chápu, že kojit je prostě od zhruba roku divné a většina lidí se na to dívá skrz prsty - holt business lobby funguje dobře i zde.
slimacikmia
12. črc 2018
Tiež som sa obávala, čo bude, až prestanem kojiť. Fľašu nikdy nechcel a bol zvyknutý zaspať pri kojení. Nakoniec odbúral kojenie sám po prvom roku z dňa na deň, tak som ho dala proste do postieľky, lebo som nevedela, ako to bude so spánkom a on zaspal bez problémov... A nakoniec teda vzal na milosť fľašu, lebo chuť na mliečko bola silnejšia 🙂 je teda vhodné dodať, že mal prísny a presný režim od malička

Začni psát odpověď...

Odešli