Usínání a řev - připadám si, že selhávám

veronikaciz
10. srp 2018

Poprvé mi připadá, že jako matka opravdu selhávám. Jsem na křižovatce, kdy netuším , co je pro ni opravdu to správné.
USÍNACÍ PROBLÉM

Nikdy jsem si nemyslela, že nechám své dítě vyřvat až k spánku, jenže v posledních dnech/týdnech mám pocit, že je to často jediná varianta.

Karolínka usíná většinou při kojení, kdy ji polorozespalou ukládám do postýlky, často se ale stane, že při položení začne plakat, kdy ji konejším, hladím po hlavičce, někdy to zabere jinde ne. propuká ve větší a větší pláč a chce za mnou, když ji vezmu do náruče, stejně u mě nechce být , propíná se,odkopává a vzpouzí, nechce u mě ani na mě ležet. Když ji položím k nám do postele, vstává , sedá si, následně sebou švihne dozadu, do boku, a tak pořád do kola. Nechce být v posteli, nechce být v náručí, proto ji položím do postýlky a odcházím. Většinou řve tak 10min a usíná,.
Je tohle opravdu jediná varianta ? Musí usínat s pocitem, že ji tam máma nechala ?

aurum4
10. srp 2018

Ja mam 14m syna a popsalas moje dite. Ja ho v takovych pripadech mam i hodinu na prsu a nebo ho treba hodinu, jako zrovna ted, vozim po byte v kocare. Dokud fakt nezabere ale cca za 1.5h je to to stejny. V noci poradne nespi. Me napadaji zuby a nebo ze me nas stellda chce znicit a chce byt jedinacek. A jako neschopna matka si taky pripadam

barbara04
10. srp 2018

vedro, zuby, separační úzkost, zkouší nove blbiny... hele dnes jsem dceru 15 minut "mučila " snahou uspat - rvala ji prsa do pusy aby spala, hpupala, zpívala .. atd... pak jsem se na to vykaslala, šla jsem s ni delat veceri ( podotýkám ze vstavala v 5:30 a spala pres den hodinu!!!) a po 45 minutách jsem položila a spala do 5 minut. Nicméně pokud tohle nejde( vis ze uz je beztak pretazeny , tak jsem syna uspavala "na silu" napůl jsem ho jako zalehla a zpiaval a hladila, nicméně útěk jsem nepovolila. Tak preji pevne nervy - jo a pokud uspavam ve stresu z toho co následně musim stihnout je to o 100% horsi 🙂

veronikaciz
autor
10. srp 2018

když malé rostlo 6 zubu naráz uplne jsem chápala, proč ten křik, ale ted prostě netuším, mám pocit, že když tam jsem s ní, snad se jěště déle trápí, než když prostě 10min popáče a je klid :/

sirka1
10. srp 2018

Tímhle jsem si taky prošla. Synek několik měsíců usínal úplně v pohodě, položili jsme do postýlky, chvilku kecal a pak usnul úplně sám. Najednou z ničeho nic totální hysterák, utišit nešel. Takhle to trvalo cca dva měsíce, kdy se prostě třeba po hodině uklidnil a pak usnul. Myslím, že to chce čas, když nic jiného nezabírá.

pucmelinka
10. srp 2018

U nas je to stejny...metoda drzeni na zadech,aby se nezvedal,mela jedinej efekt-jecak pri kazdem prebalovani,pac taky musel lezt na zadech,ze...
Vratili jsme se k predchozi metode-opet hopsame na mici...

martinakosnerova
10. srp 2018

A nepomohlo by jen tise sedet u postylky a mit u nej ruku? Ja takhle syna uspavam. Kdybych odesla, tak spusti, ale takhle lezi, treba si jeste hraje, pak obejme ruku a usne a ja si u toho mackam na mobilu, aby mi to uteklo..

veronikaciz
autor
10. srp 2018

@martinakosnerova ji nestačí abych s ní byla v místnosti , hladím ji po vlaskách a šeptám, že je vše v pořádku a stejně začne plakat sedat si a schválně padat třeba dozadu, tím se bouchá do hlavy.... nebo prostě vstane a ječí, položím a zase dokola

sirka1
10. srp 2018

Když malý odmítá usnout, ležíme oba na boku jako lžičky, přitisknu ho k sobě, aby sebou nemlel a většinou to funguje. Ale nesmím ho třeba hladit po hlavě, nebo poplácávat po zadečku, to okamžitě plácá rukou. Jo, a druhou ruku musím mít jakoby okolo jeho hlavy. Sice je zpocený, ale většinou to funguje.

martinakosnerova
10. srp 2018

@veronikaciz tak treba zrovna moje mlade by to septani a hlazeni rusilo. Musim jen sedet a mit ruku na polstari.nevim kolik dcerce je, jak moc se uz domluvite, ja kdyz dela fakt blbiny, reknu si o pusu, pohladim a reknu hajej a lehne si. Dala bych do postylky mantinel, aby se nebouchla do hlavy moc, kdyby plakala tise bych pohladila, ale nic vic. Je to, ale jen typ, kazdymu zabere neco jinyho..

veronikaciz
autor
10. srp 2018

@martinakosnerova má 11m, ona neví proč pláče, nechce být v postýlce a tak když si ji položím třeba na hrudník. co dřív pomáhalo, vzteká se, když ji chci pochovat v náručí taky ne. ..

martinakosnerova
10. srp 2018

@veronikaciz tak to ta domluva jeste nic.. muze to byt teplem, zubama ( ikdyz jeste neni videt, ze lezou), nebo jen takovy obdobi. Treba je pretazena, moc zazitku.. kdyz pises, ze po 10 minutach revu usne sama, tak bych ji zkusila proste u toho usinani nerusit, treba jen potrebuje vyplakat ze sebe zbytek energie. Jen byt u ni a tise ji byt oporou, k tomu teda namazat dasnicky pro jistotu.. kazdopadne at budes delat cokoliv, nakonec prijdes na to jak je to pro vas obe spravne.

veronikaciz
autor
10. srp 2018

@martinakosnerova zuby ted jsou asi na ustupu, když jich lezlo treba 6 najednou, naprosto jsem chápala, co se deje, ted proste tápu, snad to bude brzy dobre ....

katsuss
10. srp 2018

Dcerce je teď devět měsíců a už cca měsíc máme jinou techniku uspávání. Do té doby jsem ji normálně nosila po bytě v náručí naležato, někdy to trvalo a řvala, ale vždycky zabrala. Až jednou to přestalo fungovat, tak jí nosím v šátku, vlastně v sedě, a už měsíc neusne jinak. Mě je to i pohodlnější, nemám tak vytahané ruce =D a snadněji se mi odkládá. Snad to bude fungovat dlouhodobě... Samozřejmě někdy se stane, že je neutišitelná, ale to má ve velké části případů příčinu - nebyly jsme venku, nespala přes den, málo se najedla, nebo prostě ještě nechce spát. Když se vzteká moc a dlouho, tak to vzdávám, sedám si s ní do ohrádky a hrajeme si. Obvykle ne déle, než patnáct minut, pak si zase vrazí pěstičky do očiček a za pět minut v šátku je to tuhoň <3 určitě přijdeš na ten správný recept, jak to zvládnout u vás, nejdůležitější ale je zůstat v klidu a nepřenášet svůj stres na dítě, to je pak kolotoč stresu a nevyspí se nikdo...

hanih
10. srp 2018

@veronikaciz Nečetla jsem předchozí odpovědi, ale starší dcera měla takové období a mladší teď jak je vedro občas taky. Pomáhalo a pomáhá jediné - nosítko. V tom se mi dítko po chvilce zklidní a usne, a já navíc nemusím mít strach, že mi vypadne z náručí, když se tak mrská a propíná. Někdy k tomu ještě pouštím bílý šum (www.uspavac.cz). Když usne, opatrně ji z nosítka vyndám a položím do postýlky.

bayt
10. srp 2018

U nas stejne a nekdy jsem uz zoufala a hodne hodne nasran..... No ale pomuze proste pockat pul hodiny a uspavat pak. Nema cenu lamat to pres koleno.