Usínání měsíčních kojenců. Máte to stejně?

10. čer 2021

Maminky jak usínaji vaši cca měsíční miminka? Jsme na UM. Držíme cca tří hodinové intervaly mezi jídly. Ale někdy mám teda už dost. Trápí nás koliky i prdy. Takze většinou když nakrmim, tak za chvíli začne řev,ktery se střídá a klidem a zase nastává řev a zase klid........ . Tak to chodí pořád dokola a trvá to cca hodinu, hodinu a půl. Celou dobu miminko nosím. Pak začne usínat, a když to vypadá že usnulo, tak ho položím do postýlky, jenže to se hned probere a začne zase řvát. Takže ho zase vezmu a nosím, zase zacne usínat, zase zkusím do postýlky, zase se rozeřve atd atd pořád dokola Někdy to trvá chvíli, někdy další hodinu, někdy i dyl takže miminko skoro nespí. A najednou je čas dalšího krmení a já si vůbec nezdřimla, protože ho pořád nosim....... Usne tady někomu miminko v naprostý pohodě mezi jídly a i v pohodě spí? To je pro mě něco nemožnýho😲

barmil
10. čer 2021

A nemůže nosit někdo jiný? Může z Tebe cítit to napětí a nervy, jak už ho chceš položit a mit cas pro sebe, což chápu, a tak je taky nervozni a chce pocit jistoty a bezpečí, tedy být u Tebe.. Začarovaný kruh..

autor
10. čer 2021

@barmil občas pomáhá babička, nosí taky, ale miminko dělá to samý.... ☹️

lennus
10. čer 2021

Je to náročné celkové ty začátky, často se to zlepší po třetím měsíci. Malá řvala děsně na začátku, ale pak už dobrý, seděl na ni termín čtvrtý trimestr. Držím palce!

biciklissie
10. čer 2021

U nás hodně na bříško pomohl espumisan. Trochu hned a úplně se to spravilo do měsíce. Teď bych přidala i nějaká probiotika, laktobacily nebo tak. Jinak já tedy až tak nenosila (akorát na odříhnutí), naštěstí to dcera až tak nevyžadovala. Ale měla jsem ji hodně na nohách, jakože v kolibce, už nevím, jak se té poloze říká. Aby tam ležela a nebyla opřená do sedu. To dost pomáhalo, plus dudlík. Zkoušela bych řešit to bříško, třeba to pomůže i na ty další věci. Plus tedy měla i dudlík, to taky pomáhalo na to spaní. Ovšem dcera spala hezky, tak to nechci srovnavat.

jjasmina
10. čer 2021

Já teda kojila, ale taky to byl do roka doslova očistec, nespala,dyl než hodinu, furt u prsa. K.o. nepomohlo nic, mezi 3-4 měsícem spala celou noc a od 4. Opět buzeni po 30-60min. Takže ne ani u nás to nebylo v pohodě. Jinak na bříško zkusit Espumisan, probiotika, někomu údajně vadí Vigantol, případně zkusit vyměnit Um a poradit se o tom s pediatrem 🙂

andyskarsgard
11. čer 2021

Hele taky jsme to tak meli, bez manzela bych to nedala, jeste jsem byla po cisari, a hned 10 dnu po operaci znova kvuli hematomu, 5 kg dite, proste se nedalo, obcas mi pomohlo ho dat v noci do houpatka, tam se vyprdel.. Ale prevazne jsme nespali.. Popravde..nemame uz prdiky.. Ale jsem totalne neodlozitelni, ja nedelam doma nic. Ptz nevydrzi ani na podlozce bez revzmu kdyz jdu curat a to je mu 6 mesicu, jinak od 2 mesicu jsem ho mela pak porad v nositku pres den...

jjasmina
11. čer 2021

@andyskarsgard To souhlas , já jsem doma krom vysávaní třeba taky nedělala nic a houpátko ted´hdy byl super pomocník, usínala v něm 🙂

michaela666
11. čer 2021

Bolení bříška jsem zatím nezažila, ale zkusila bych si vzít miminko na sebe do postele. Dcera tak spala po tom, co jsem jí konečně uspala na rukou. Já v pololehu, malá hlavičkou na prsou a držela jsem jí pod zadečkem. Obložila jsem se po stranách peřinou a polštáři a v téhle poloze jsme první týden po návratu u porodnice spaly často.

mamio
11. čer 2021

Sem se musela přihlásit, kdyby ti to mělo pomoct a odpověďet 😃mám možná radu...oba dva syny mám/měla na umělé,teď momentálně druhý syn,7 týdnu na UM.Znam to psycho co popisujes....ale zkus Sunar EXPERT AR- COMFORT...Je to taková bílá butela,mají to v DM...malej přestal řvát kvůli prdum,a přestal ublinkavat...na ostatních vyzivach měli to samý co popisujes...a ještě jeden bonus,spí cca 5 hodin v kuse v noci,dikybohu a snad mu to vydrží..což se mě ani u jednoho předtím nestalo a já odpadavala únavou a v 7 týdnech má už přes 5 kilo takže přibírá pěkně... snad ti to pomůže...

autor
11. čer 2021

@mamio zkusím ho. Po tomhle ti teda kluci moc nebreceli? Jako miminka pláčou ale mimčo mi děsně pláče po každým pití a to mi normální nepřijde ☹️tak třeba změna mlika pomuze

mamio
11. čer 2021

Jasně mimina pláčou ale otázka proč... první syn prorval minimálně půl roku a já padala na hubu...v té době ale tenhle Sunar nebyl,mám zkušenost s Bebou a Nutrilonem...teď u druhýho sem zkusila tenhle Sunar byl předtím na Hippu a je to mnohem lepší,už jen to že v noci spí...dřív sem dala Hipp a nejen že ublinkaval ,ale kroutil se a řval bolesti ... dvakrát denně mu po mlíku dam espumisam a je to..kadi aspoň dvakrát třikrát denně předtím ani náhodou.Mrkni na Sunar na net,mají jo tam ve speciálních mlikach.

jako_mala_holka
11. čer 2021

Na prdiky nám pomáhal balonix med (jenom) a i roční dcerku musím většinou nosit, jinak neusne, pres den spí se mnou v posteli, v postýlce se okamžitě probudí... Zrovna teď leží vedle mě a spinka 🙂 manžel ji chtěl přesunout do postýlky, ale to jsem mu nedovolila 😄