Usínání - zavinování. Do kdy jste zavinovali?

katushenka
22. črc 2021

Ahoj, mám dotaz nebo spíš problém, třeba máte zkušenosti a poradíte: holčička od malička "dráždivá" nedokáže pořádně usnout. Jsou jí 4měsíce a zkrouhli jsme čas "uspávaní" na 40minut. Jenže vypadá to tak, že jí musím pevně zavinout do větší pleny ( jinak máchá rukama až si vyrazí dudlík) a ještě jí celou hlavu přikrýt plenou. +bílý šum. Rozhodně na tom není nic romantického nebo "mateřského" - to hrozné se dívat na balík v plenkách. Nemůžu jí pohladit, zpívat... to jí vyloženě ruším. A já se ptám, do kdy jste zavinovali? Do kdy tyhle dráždivé děti máchají rukama ( + zakloní hlavu a kopá nožičkama) Ráda bych viděla světlo na konci tunelu....

jijulka
22. črc 2021

moje dite doted ušima s hlavou pod dekou a jeste lip zamotany do periny, je mu 5,5 roku. Asi bych to neresila a byla rada ze ti spi

budouci_maminka
22. črc 2021

Mladsi potřeboval zavinovat do cca 4 měsíců. Přes oči si ale nejskej kus látkový pliny dává dodnes (2r).
Bily šum vlastně taky dodnes, oba i se starší usinaji u pustenych audio pohádek

zrzeckas
23. črc 2021

Takove ditko jsem nemela, ale moje deti chtely byt zamotany v zavinovacce. Zavinovala jsem, dokud nebyla zavinovacka mala, pak poridila pytel na spani.... Bez zavinuti se jim blbe usinalo a pytel pomohl velice.... Vubec bych to neresila 🙂 a plena pres oblicej je taky normalni, uvidis casem do kdy to bude potreba 🙂 a kdyz se zamyslis, nekdo to ma i v dospelosti, jen je to jinak, moderne delane abys nespala jen s kusem latky na ocich (maska na oci)

katushenka
autor
23. črc 2021

Když jí balím do té pleny napevno, nelíbí se jí to. Nicméně poplaká si určitě kratší dobu než kdyby byla uložená do(naší) postele bez toho zavinutí. To pevné zavinutí potřebuje i během dne... @zrzeckas ten pytel je i na ruce? Díky!

zrzeckas
23. črc 2021

@katushenka nevim, jak to myslis, ale pytel je bez rukavu i s rukavy.... A ze zacatku lze ruce vlozit do vnitr, byva dost siroky (alespon my meli). Ale mam zkusenost, ze jak se zacaly vic hybat, tak meli ruce normalne v rukavech. Prechod z pevne zavinute zavinovacky na pytel byl u nas v pohode. Hned prvni noc spokojenost.

zrzeckas
23. črc 2021

Bylo jim v tom stejne dobre jako v zavinovacce. Tak snad rada pomuze i tobe 🙂

katushenka
autor
23. črc 2021

@zrzeckas ona právě potřebuje hlavně opravdu pevné zavinutí těch ručiček. I přes pevné omotání plenkou se občas dostane a pak se se mlátí ručkama, vyhodí si dudlík a řve jak tur. Bohužel (bohudík 🙂) starší chlapeček nic takového nikdy nepotřeboval, usnul prakticky hned s námi i sám a nikdy pořádně neplakal. O to víc je tohle pro mě náročné. Do dvou měsíců, než jsme zjistili to pevné omotání plenkou + plenka na hlavu + šum jsme jí uspávali i 2,5 hodiny (2,5 hodiny řevu). Moc díky všem za názor/radu... 😉