Uspání neklidného 3měsíčního miminka. Prosím, pomůžete?

rozdajna
19. dub 2020

Pomozte,zkusila jsem už vše. Kapky,šátek,houpání a nic. Syn 3 měsíce přes den nechce spát a i v noci spí špatně. Zkusila jsem vše a přes den nechce spát,pere se,vzdoruje a když už tak za 10 minut je vzhůru. Už jsem zoufalá, evidentně jsem špatná máma. Šum nesnáší,šátek mu vadí,houpání už taky,kočárek nefunguje,hlazení na kořeni nosu mu vadí a furt mi ruce odstraňuje,vzteká se. Osvědčené způsoby neúčinné.

evula19
19. dub 2020

a co pevné zavinutí? mám taky 3 měsíčního syna, ted už spí klidně, ale dřív jsem ho musela pevně zavinout, aby pořád nemáchal rukama a pak ho uhoupat. V podstatě jsem se řídila utišováním podle Harveyho Karpa.

errol4388
19. dub 2020

@evula19 i nám se osvědčilo zavinování. Když je syn unavený a nevi jak zabrat, tak macha rukama a budí se tím, proto ho vždy zabalím do deky, tak aby neměl volné ruce a za chvíli se uklidní a usne.

jjasmina
19. dub 2020

Zkuste zavinování, spaní v náručí a u prsa, u nás někdy zabírá vibrační lehátko. Jako upřímně, tot jsem uvažovala, že kdybych nekojila asi tu spánek naprosto odpadá , ve většině případů usíná u mě v náručí nebo u prsa

puhelin
19. dub 2020

Kojis? U me to je jistota uspani.
Neni pretazeny?

sim244
19. dub 2020

Tak u nás to tak taky bylo, řev a neklid. Vytáhla jsem starou zavinivačku na utahování (ne ty rychlozavinovačky co se teď dělaj) utáhla jsem ho v tom a byl klid.

eithelwing
19. dub 2020

U nás zabírala kombinace houpání a zavinovani podle Karpa. 🙂
V kočárku spala jen za jizdy a bez mluvení. Mého. 🙂

maggiele
19. dub 2020

Zkus hacku, nam moc pomohla😉

ito
19. dub 2020

K tomusumu u nas zadne zvuky sumu na netu nepomahaji ani nic nahraneho, jedine opravdu zapnout mu u postylky nas vysavac, ktery sem pouzivala i v tehotenstvi.

rozdajna
autor
19. dub 2020

@evula19 to zkope,nechce být v zavince

rozdajna
autor
19. dub 2020

@puhelin kojim,neusne hodinu,2 hodiny ani 3 hodiny po probuzení,neusne vůbec.

rozdajna
autor
19. dub 2020

@ito on nebyl na nic zvyklý,ani na hudbu,ani na jiné zvuky,to dělal můj.

rozdajna
autor
19. dub 2020

@maggiele co prosím?

jjasmina
19. dub 2020

@rozdajna Mě se ted prvně třeba podařilo , aby malá usnula se mnou v posteli, dala jsem si ji k sobě na polštář a poprvé vzala i dudel a usnula prvně takhle sama 🙂 Ale možná to byla vyjimka ráno ho už jako obvykle plivala

maggiele
19. dub 2020

Hacka - zavesna houpacka, koukni na netu. Je to super vec.

puhelin
19. dub 2020

@rozdajna Ve 3 mesicich uz staci spanek 2x pres den. Zrejme ani vic nepotrebuje.

evula19
19. dub 2020

@rozdajna já jsem koupila právě takový jako spacacek-nohy má v pytli a ruce se jakoby svážou suchým zipem..z toho už se nedostal😅

jana_zofie
19. dub 2020

@rozdajna Asi nepotěším, radu moc nemám. Nakonec jsem skončila tak, že když už je přetažená, nic už dělat nechce, vzteká se a mne si očička, fňuká, tak ji ještě chvilku nechám, zavinu navolno do americké zavinovačky, zapnu šum a houpu. A ona se vzpírá, vzteká, řve... zatnu zuby a za 5, max. 10 minut se uklidní, pak chvilku kouká a usne. Je to teda strašný způsob, ale zatím jsem nepřišla na nic lepšího. Jedině když mi usne u prsu, ale to je dost haluz s ní.
To spíš, abys věděla, že v tom nejsi sama...

holka_zelenooka
19. dub 2020

Doporucuju knihu Mateřství a setkání ženy s jejím stínem, popisuje, jak je miminko napojené na emoce maminky, nepociťujete velký stres nebo neřešitelnou situaci? Miminko může reagovat na vaše napětí ze situace, kterou neřešíte. (Chápu, že když miminko nespí, je člověk v napětí i tak, nechci, aby to vyznělo tak, že si “za to můžete.”) zkuste mu dnes říct: “jestli nemůžeš spát kvůli tomu, že ze mě cítíš napětí, beru si ho od tebe zpátky a slibuju, že si s ním sama poradím. Ty můžeš v klidu spinkat....

rozdajna
autor
20. dub 2020

@holka_zelenooka spinká přes den,ale na 4x po 20 minutách. A když má večer spát vztek,mezi baterky si sáhnout nedá, protože už prokoukl,že ho to vždy unavý. Situace v které jsme řešení zatím nemá. Před týdnem spal v kočáru i 3 hodiny a teď nic. Furt ho trápí prdíky,nic nezabírá,ani změna jídelníčku. Když kaká tak pak má zácpu, když dlouho nějaká zase prdíky, které ho bolí. Navíc,aby v noci spal musí toho kvantum vypít a nejlépe usnout bez mrknutí.

rozdajna
autor
20. dub 2020

@jana_zofie v posteli semnou spát nechce,v postýlce a v kočáru vydrží max půl hodiny,do šátku ho nedostanu. Když není enormně utahaný vztek,pere se semnou,řve a ani boha

jjasmina
20. dub 2020

@rozdajna nechte ho chvíli vyřvat, to taky někde zabere 🙂

puhelin
20. dub 2020

@jjasmina kde?