Uspávám ji 2 h, v kočáru řve, kope, u jídla vyvádí

knobloska
18. pro 2009

Ahoj maminky,
jsem dost zoufalá z toho, jak naše Kristýnka vyvádí. Spaní je očistec, při usínání jsme jí drželi za ručičku, zpívali, myslela jsem si, že je to pro ní nejlepší. No a výsledek? Po obědě jí uspávám 2 hodiny, večer taky. Chodí spát v 22.30, zkazí nám to celý večer a jsem vždycky děsně naštvaná. Vrtí se, řve, dupe v postýlce, je to o nervy. Takže to jsem určitě něco udělala špatně.
Další hrůza je někam s ní jít, v kočárku nesedí, řve, kope, a to s ní chodím na procházky, takže vyběhaná je, prostě dělá zle všude. Když někam jdeme pěšky, chodí pořád na druhou stranu než chceme jít, když jí chytím, řve. Už s ní ani nikam nechci chodit, jsem pokopaná, strhaná a nas...ná.
Jídlo je taky hrůza, běhám za ní jako idiot, aby se laskavě najedla.
Už mám z toho nervy na pochodu, nechávala jsem jí vyřvat, nic, jsem na ní tvrdší, ale spíš více narážím. Doma se na mě pořád věší, vzteká se, když jí chovám, leze po mě až na hlavu, jako prdlá.
Chtěla jsem k ní být citlivá, chovat jí, povídat si s ní, zpívat jí, ale všechno se to otočilo proti mě, tak nevím, jestli je pravda, co řekla naše máma, že na děti musím být metr, jinak se to obrátí proti mě, nebo je to prostě v její povaze.

knobloska
autor
26. pro 2009

Kubaka to mi říká hodně lidí. mají 2 naprosto rozdílné děti. A přitom je vychovávají stejně

amira55
27. pro 2009

Ahojte🙂
Vkradu se Vám sem, protože nemůžu najít téma, které by podrobněji popisovalo náš problém. Malému je 14 měsíců a když je něco jinak než chce on začne se mlátit ručičkama do obličeje a dnes dokonce i hlavou o zem-trvá to tak 15-20 vteřin a pak to samo přejde-většinou...Jako by si vybíjel nějakou zlost, naštvání nevím...Máte s tím některá zkušenost????

anta
28. pro 2009

Amira55, já být tebou, nechám ho vyvztekat, jen ho tak nějak polož někam, kde by si moc neublížil, nejlepší je ho v tom vzteku třeba dát do postýlky nebo na nějaké bezpečné místo a zdrhej, ať nemá publikum, ono ho to časem přejde, neboť ho to nebude bavit, když se na něj nikdo nedívá 😉 drž ho při tom přenášení ale tak, aby tě nekopnul či neuhodil, jde o to, aby si tu hlavičku vyloženě o zem neomlátil do otřesu mozku. Není dobré ty děti násilím uklidňovat, protože ony si ten vztek tímto způsobem ventilují (občas by se mi líbilo, kdybych to taky mohla dělat 😀 😀 😀 ) no a pokud si ho nevyventilují, když to potřebují, tak si to pak v sobě nosí a můžou vybuchnout kdykoli a kdekoli. Děti jsou takoví malí dospělí, ale své emoce ovládat neumí, tak to tzv. řeší návaly vzteku 😉

knobloska
autor
29. pro 2009

Amira my za sebou máme období, kdy se fackovala. Souhlasím s Antou, odnést do bezpečí a pryč, hlavně, ať nemá publikum. Musí sám přijít na to, že je mu to k ničemu, že tím ničeho nedocílí. Je to v podstatě zdravý vývoj osobnosti dítěte, ať si en vztek prožije, uleví se mu. Přeji pevné nervy.

poup
6. led 2010

Holky já od září chodím do práce, a tak jsem nevěděla, jestli to není tím...Malá se už asi dva měsíce šíleně vzteká...když např. jdem na procházku a musí jít za ruku (jdem např. po krajnici hlavní cesty na hřiště atd....), tak néé a řve, že chce sama, sama...nebo včera....když se vezla v sáních tak řvala, že chce jít sama a když šla sama, tak zase že chce jít do saní, ale jakmile jsme jí tam dali, už zase řvala, že chce ven....no prostě na prášky...co po ní chci, tak nebude dělat....Jsem ráda, že mám práci...dostala jsem náhle nabídku práce a myslím i do budoucna....tahle nabídka byla fakt úžasná..dělám na půl úvazku, malá je u babičky....nevím, jestli dávat výpověď a jít zpět na mateřskou nebo je to prostě jen období a přejde to....když přijdu z práce, věnuju se malé na 200%...těšila jsem se, že budem podnikat spolu spoustu věcí, ale přestává mě to bavit, když se malá furt jen vzteká ☹

berenika39
6. led 2010

poup, je to děsný, ale je to úplně normální🙂))). Neboj, to přejde. Jenom si uvědomuje sama sebe, potřebuje si dokázat, že je silná osobnost a má už nějaké možnosti, jak s váma "manévrovat", tak se to učí a zkouší, co by ještě prošlo....naprosto přirozenej zdravej vývoj 😉 😉 😉 . Máme to ted podobně, ale mám snad kliku, že je takovej přemejšlivej a hrozně mu pomáhá sáhodlouze vysvětlit, proč tohle jo a tohle ne, prostě se snažím na nějakou nepříjemnou situaci připravit, abych předešla kníkání. On se nevzteká, nic strašnýho, ale jasně mi dá najevo, že z houpačky nesleze 😀 😀 . Předem mu vylíčím, jak hned až sleze dolů, půjdeme na něco děsně zajímavýho a tak. Zatím mi to vychází...tak zkus.
Práci nevzdávej, pokud máš hlídání a ještě i čas na malou, je to dneska asi důležitý, příležitosti nelítají samy 😉 😉 😉 . Velmi pravděpodobně by si tímhle obdobím prošla i kdybys byla doma.

megee
6. led 2010

amira taky jsme si tím prošli a musím tě uklidnit, že ho to přešlo samo od sebe...když se vzekal mlátil sebou o zem, o postel, hlavou bouchal to zdi nebo do země ....a prostě časem zničeho nic to přestal dělat teď se sice vzteká občas pořád, ale už sebou nemlátí...takže to chce čas 😉

anta
6. led 2010

My měli teď 14 dní vzdor, no myslela jsem, že snad radostí budu lézt po stropě nebo že se odstěhuji , jak mě štval😀 😀 😀 Zatím sebou tedy o zem nemlátil, ale obávám se, že i to jednou přijde na řadu 😉

romana29
6. led 2010

Ahoj, taky si někdy říkám, jestli za to můžu já nebo geny 🙂)))
Daneček je teda od narození sluníčko, na každého se culí, rád si povídá i s cizíma lidma, ale třeba když nechce, tak neposlechne. Jsou prý děti, kterým stačilo říct dvakrát, aby například nemačkali tlačítko na ovladači, nebo neshazovali věci z poliček atd., my to můžeme říkat xkrát, dát na zadek a stejně to po x1 udělá zase....
Momentálně ale máme větší problém a to to, že je strašně, ale strašně lakomý. Dřív půjčoval a dával všechno, posledního půl roku nechce nikomu nic půjčit, nic dát. Ani mě a tátovi, nikomu. Dá jenom to, co nechce, např. v polovině oběda řekne, že zbytek nechá tátovi 😀 , ale když si hraje a chci si hrát s ním a vezmu jakékoliv autíčko, tak už řve a prý to je Dandovo a hotovo 🙂.
Na odllehčení nutno podotknout, že prý podle mojeho to má Daneček po mamince, ta je prý taky lakomá 😀 .

megee
6. led 2010

anta a i kdyby tak ho to zase přejde neboj 😀 ...my máme nový hit dupnutí nožkou 😀

anta
6. led 2010

Megee, včera mi zrovna Honzík ukazoval, jak dupe nožičkou, zatím z legrace, to mám teda radost, že to umí 😀 😀 😀 😀

knobloska
autor
6. led 2010

Jo tak to vám taky musím popsat včerejší procházku...snědla jsem po ní celou lednici, byla jsem úplně vysílená 😀 . Nejdřív scéna, že chce sáně, seděla na nich 2 vteřiny, pak "neci", tak dolů, za 5 vteřin zase "hačí". OK, to bych ještě dala. Pak že chce "hopi", což je jezdit z kopce. Posadím na sáně," neci", OK, tak"hačí"? "Neci". Takže nece nic, všechno je špatně. Vydržela jsem to hodinu!!!, pak jsem jí neměla jak dostat domů, protože na saních sedět nechtěla a jít se mnou taky ne. Takže jsem použila rozkazy, začala se válet po zemi a kopat nohama. Nechat jí tam jsem nemohla, tak jsem jí nesla jako pytel a za sebou tahala sáně, který mají krátkej špagát a neustále mi najížděly na nohy. To už jsem byla opravdu nasr...ná. 😀
Válení se opakovalo ještě 2x před domem, když jsem jí položila a pak u dveří do bytu. Tak už jsem jí ale nechala, zavřela dveře a pozorovala jí kukátkem.
No děsný. Dneska už jsem na to neměla a narvala jsem jí do kočáru. Sice řvala, ale smůla. Zítra už možná budu mít opět sílu na to jí nechat běhat. Dneska to nešlo.
Já vim, že je to období, ale přežiju to vůbec? 😝

draga
6. led 2010

holky nechci strašit ale u nás obodbí vzteku značně začalo nabírat na síle s příchodem 3 let...se asi z toho picnu...děsný

megee
6. led 2010

draga no nestraš 😀

knobloska nechci být špatně pochopená nejsem zastánce fyzických trestů, ale vím z vlastní zkušenosti, že občas doopravdy nezabere nic jinýho než dát na zadek....taky mám vyzkoušený odvést do jinýho pokoje a nechat tam vyvztekat...u nás už zabírá jen věta jestli se chceš vztekat běž si vedle a okamžitě přestane 😀

chce to ale jen nevyhrožovat a opravdu ho do toho pokoje odvést a třeba i 10x vrátit zpět dokud se neuklidní ( nechávám otevřené dveře aby viděl že jsem ho tam nenechala samotnýho a neutekla mu)

anta
6. led 2010

tak draga a za trest půjdeš na hanbu, nestraš 😀 😀 😀 😀
Knobloska - ty jsi fakt dobrá, že jsi to vydržela tak dlouho, nevím, jestli budu mít tolik trpělivosti 😉

berenika39
6. led 2010

knobloska,dobrý 😀 😀 😀 jsi statečná. to je klasika, chceš jablíčko? jo. podám mu ho, nene. dám ho na stůl - jabí jabíííííí, dám mu ho - nene. ale já to většinou na druhý pokus vzdám a jdu jako něco dělat, když ho v tom jeho blbnutí nepodpořím, nechá toho. venku teda zatím ok, jak ale dlouho, nevím. jinak jako narvat ho do kočáru,deku, návlek, to je většinou s protestem ale konám a nedebatím, aby to bylo rychle. 😀 😀 😀

knobloska
autor
6. led 2010

Megee to víš, že jí občas plácnu. A doma to tak taky dělám, když je vzteklá, odcházím já , anebo jí odnesu. Jen se to stále nějak míjí účinkem a pořád to zkouší.
A do kočárku si taky dobrovolně nesedne, taky využívám toho, že mám víc síly. 🙂
Draga no nekecej, to jako bude ještě horší?
V neděli jsme byli v nákupním centru, normálně je to tak, že nemá kočár, pobíhá si a já za ní. Jsem zplavená a většinou i vytočená, protože jí pořád někde naháním, nikdy nejde, kam chci. No a protože máme nový malý kočárek, teď jsem jí tam zapasovala už na parkovišti, půl hodiny to vypadalo, že je schopná se těma kšírama uškrtit, jen aby vylezla, ale pak to vzdala. Ha. Konečně jsem byla na sebe pyšná, jak jsme si v klidu nakoupili 😎

bramburka
6. led 2010

ja jen že jsme prošli obdobím vzdoru a občas se nám to vrací - na hřísti jsem myslela, že na nas zavolají sociálku, kdy malá příšerně ječela, brečela, řvala. Ale nakonec opravdu pomohlo jak psala Anta, ignorace - max. stat opodal, aby se dítě extra nezranilo a říct mu, to se mi nelíbíš taková jako jsi ted, ona se uklidní, přijde a já jí strašně vychválím, že nepláče, že tak je hezká a tak si jen s ní budu hrát. Trvalo to pár nměsíců, ale naučila se, že když se vzteká, tak jí ignoruju, když je hodná, tak si s ní hraju. když to na ní jde! tak se snažím předejít tvrzením - naplač, pak si bdueme hrát. Docela to zabere. Ale j fakt, že ona je jinak celkem klidas.

rozhodně bych s jídlem nelítala za ní ani nenahrazovala jídlo třeba sušenkou - se slovy celý den si nic nejedl, tak si dej aspon susenku. Nechces, nedostanes, nejez si treba 3 dny! A taky to zabírá.

holky nám na to utíkání zabrala "hra" na schovku. Utekla s supermarketu, tak jsem si udelala cas a nechala jí, no a schovala se jí aby mě neviděla, nějakou dobu lítala a pka mě hledala, nechala jsem jí se rozbrečet a chviličku brečet (než se jí ujme starostlivej důchodce). Celou dobu se mě pak držela jak klíště, mozna to neni dobre reseni, ale od te doby ji rikam, chces aby se ti maminka ztratila? nechce. Spis mam pocit že to dělají děti kterí jsou si dost jistí, je sice dobré, že amjí vysoké sebevedomí, ale znáte to, aby to nepřerostlo přes hlavu.

Fyzicky netrestáme, ale je fakt, že když dělá něco na truc, tak počítáme do 3. Většinou ví, co přijde, takže stihne věše napravit, tuhle si dělala prdelky a myslela, že na prdel nedostane, fakt jako malokdy dostala a tak jsem ji uplne malinko plácla, ta byla vzteky bez sebe, co jsem si to dovolila, řvala jak tur - přitom když spadne ze židle je to větší darda a to jí nevadí, šlo jí o proncip - takže nastala zase metoda - se řvoucí holkou se nebavím a celkem to vzala, za chvilku přišla a dělala že nic.

bramburka
6. led 2010

Co ej blbý je když se ted vzteká, že má rýmu, štve jí to, vadí jí to a chytá z toho hysteráky. Snažím se jí pomoci, ale fakt jako moc to nejde. to nevim, snad to přejde s rýmou, už jsem taky na ní řvala, at si utře nos sama, chuděrka.

megee
7. led 2010

jo holky no holt to musíme vydržet...do 15 je to snad držet nebude 😀

anta
7. led 2010

Ahoj holky, dneska jsem na sebe pyšná 😀 😀 , Honzík mi hodil vzteky kostkou do spánku, no vzteky spíš únavou a já tak zvedla ruku, že mu dám lepanec, pak jsem nadechla a řekla jsem si "NE" a dobrý 😀 😀 😀 😀 Myslím, že to nebylo naschvál, měla jsem jen hlavu blbě 😀 😀 No tak jsem to teda raději nekomentovala, čapla jsem ho, dala do postýlky a za 7 minut se mi uválel a usnul. Už ode mě nechce uspávat, což mě překvapilo, to je novinka. Nejraději má, že ho dám do postýlky, "zacpu" pusu dudlanem, řeknu "tak, Honduras a spi dva raz raz", on se u toho směje a pak v klidu usne 😉

binki
8. led 2010

super téma, ráda si to počtu od začátku...momentálně se nacházím tam, kde má bača dřeváky 😀

misa.cekatelka
8. led 2010

Zdravííím,člověk se tu pobaví,když to tak čte a má to samé doma.vztekáme se snad od rána do večera,vše musí být po jejím.strašně si teď zvykla,že musíme být v místnostech,ve kterých chce ona,abysme byli.takže sedím v obyváku,jakmile uvidí,že jsem si za celý den dovolila sednout,chytne mě za ruku a TAM-TAM-potřebuje do druhého pokoje,příjdeme tam,sedneme na zem,hrajeme s kostkama,za 2 minuty-chytne za ruku a TAM-TAM a to celý den pořád dokola.U oběda něco malo sní,pak řekne,že chce dolů,tak ji sundám ze židličky,uklidím ten binec po ní a ona za 5 minut příjde a MŇAM-MŇAM,tak jí dávám lžičkou do pusy a ona NE-NE.No to je fakt někdy na blázinec toto.
Nejvíc mě ale štve to,že naše Terezka nesnáší pořádek.Nemůže vidět uklizeno.Příjde,vezme boxy s hračkami,oba je vysype a spokojeně odejde vedle do pokoje,tam vysype kostky a stějně si s nimi nehraje.Poskládám prádlo a nesmím ho nechat nikde ležet,protože příjde a okamžitě ho rozhází po pokoji.Hlava mi to fakt nebere!!! 😅

anta
8. led 2010

Míšo-čekatelko 😉 Hele to s tím voděním z místnosti do místnosti máme doma bohužel stejný, nevím, jak ho to mám odnaučit, panč přesně, jak píšeš, vidí, že si sednu a v tu ránu mě čape za ruku a tam tam, no občas mi to fakt štve, na konci dne mě bolej nohy, jako bych někde běhala maratóny, fakt 😝 😀 😀 😀

misa.cekatelka
9. led 2010

anta:Já někdy už fakt nemůžu.Jsem tak vytočená,že si sednu,vysmeknu jí tu mou ruku a řeknu rázně NE!!!Jenže ona začne dupat vzteky,řvát,někdy si i lehne na zem.Je mi jí líto,ale musí si zvyknout,že dospělí mají i jiný věci na práci. 😒

misa.cekatelka
9. led 2010

anta:jo a teď tu moje zlatíčko spí a ze spaní řekla už asi pětkrát TAM-TAM.To má z toho věčnýho courání po bytě i noční můry.ach jo 😖

prchalka
10. led 2010

misa.cekatelka: U nás je to s tím pořádkem to samé. Uklidíme - za chvíli to vyhází a nechá to ležet a odchází.. S tím prádlem je to už trošku lepší, ještě tak před dvěma měsíci mi všechno stahovala ze sušáku, nestíhala jsem to věšet a dodělat, vedle v místnosti být sama nechtěla, to byla vždycky práce na půl hodiny s ní. Někdy vyhrabe prádelní koš a oblíká si to nebo to tahá za sebou, ale už to není tak hrozný, jak to bylo, ale někdy jsem z toho byla taky zralá na nějakou hospitalizacii 😀 Vztekánky máme taky, asi jako všichni, ale spíš proto, že jí něco vezmem nebo nenecháme dělat.. 😖

prchalka
10. led 2010

Taky jí nechávám vytahovat prádlo z pračky a pak mi ho podává a já věším a šňůry už si nevšímá 😉

anta
10. led 2010

Míšo, věř mi, že já toho mám taky občas plný kecky ☹ Snažím se to třeba přehrát na hru na odvahu a řeknu Honzíkovi, aby mi ukázal, že umí jít sám do místnosti a zase vrátit, jenže to zabírá tak na 1 minutu a už se stejně "musím" zvednout 😖 😀

prchalka
10. led 2010

Tak mě malá za sebou netahá, lítá si kam chce a já pak stejně musím za ní, aby něco nevyvedla, takže je to jedno 😅 😅 😅 Ale třeba to ještě přijde.. 😀