Uspávám ji 2 h, v kočáru řve, kope, u jídla vyvádí

knobloska
18. pro 2009

Ahoj maminky,
jsem dost zoufalá z toho, jak naše Kristýnka vyvádí. Spaní je očistec, při usínání jsme jí drželi za ručičku, zpívali, myslela jsem si, že je to pro ní nejlepší. No a výsledek? Po obědě jí uspávám 2 hodiny, večer taky. Chodí spát v 22.30, zkazí nám to celý večer a jsem vždycky děsně naštvaná. Vrtí se, řve, dupe v postýlce, je to o nervy. Takže to jsem určitě něco udělala špatně.
Další hrůza je někam s ní jít, v kočárku nesedí, řve, kope, a to s ní chodím na procházky, takže vyběhaná je, prostě dělá zle všude. Když někam jdeme pěšky, chodí pořád na druhou stranu než chceme jít, když jí chytím, řve. Už s ní ani nikam nechci chodit, jsem pokopaná, strhaná a nas...ná.
Jídlo je taky hrůza, běhám za ní jako idiot, aby se laskavě najedla.
Už mám z toho nervy na pochodu, nechávala jsem jí vyřvat, nic, jsem na ní tvrdší, ale spíš více narážím. Doma se na mě pořád věší, vzteká se, když jí chovám, leze po mě až na hlavu, jako prdlá.
Chtěla jsem k ní být citlivá, chovat jí, povídat si s ní, zpívat jí, ale všechno se to otočilo proti mě, tak nevím, jestli je pravda, co řekla naše máma, že na děti musím být metr, jinak se to obrátí proti mě, nebo je to prostě v její povaze.

jjaanca
24. únor 2010

A jak si to udělala že usíná v pohodě? No, Lucka je taková citlivější. V kolektivu se nikam necpe, nechá si sebrat hračku, do nikoho by nevrazila a tak. Je to náročnější, místo rezolutího ne, musím vymejšlet jak odvést pozornost a i když potřebuju něco dělat, tak s tím musím praštit a jít jí v klidu přesvědčovat proč to nemá dělat.

anta
24. únor 2010

Holky, tak jsem se tak bála vzdoru, až si kluk včera zlomil malíček u pravé ruky ☹ ☹

knobloska
autor
24. únor 2010

Anta ☹
Janca já už jsem prošla několika pokusy o usínánía vždycky jsem to vzdala a je to tak 2 měsíce, co začala usínat sama poo a pak jsem to začala dělat i večer. První pokus vypadal tak, že jsem už po hodině uspávání byla naštvaná, odešla jsem a zavřela dveře. A ono se nic nestalo, bylo ticho a prostě usnula. Před usnutím jí musím uklidnit (čteme, ukazujeme v knížce ), pak řeknu, že se jde spinkat, ať dá tátovi pusu, řekneme papapa a položím jí s mlíkem. Do 20 minut je tuhá, nebrečí, jen si tam brouká. Normálně jsem čuměla.
Tak to je Lucinka úplně jiná povaha, Kristýna je všude slyšet, pořád běhá a hračku si opravdu sebrat nenechá.

jjaanca
24. únor 2010

Ono to bude určitě i věkem, děti se hrozně mění, kdybysme to samé na děti zkusili dřív, tak by to třeba nefungovalo. My to máme s usínáním každých pár měsíců úplně jinak. Taky měla období, že jsem zapla kolotoč nad postýlkou a odešla - jééé to bylo 🙂 Teď je denní usínání horor. Musím jí i plesknout, to se pak urazí a usne. 😅 Mám obavu, že s denním spánkem brzo skončí ☹

knobloska
autor
24. únor 2010

S tím počítám, že to dlouho trvat nebude. Za chvíli se naučí přelejzat postýlku a bude po radosti. Denní spánek zatím dodržuje, ale spí max. hodinu.

jjaanca
25. únor 2010

To Lucka je maličká a do žádných atletických výkonů se nepouští, ona teprve před pár dny poprvé vylezla na židli, takže myslím že přelézat postýlku ještě dlouho nebude.

jjaanca
26. únor 2010

Knoblo, hodíš sem ten název knížky?

knobloska
autor
26. únor 2010

Jasně, jsem blbá 😉

"Neklidné dítě", "Jiřina Prekopová, Chhristel Schweizer

http://www.dobre-knihy.cz/detail-79655/neklidne...

prcekpet
27. únor 2010

ahoj holky,

vycerpanim jsem sedla k PC a nasla toto super tema...muj 1,5rocni synacek je zivel, ze zacalo obdobi vzdoru jsem si donedavna myslela, ze ustojim, taky jsem se na sebe citila pysna, ze jsem to zvladala. Maly od narozeni spinkal krasne a sam i usinal, v tomto jsme nemeli problem az donedavna. Zacalo to kolem vanoc. Nechtel spat, i kdyz zival a mnul si ocicka, neusnul, tak jsem zacala chodit s nim. Mne se to hodilo, protoze jsem zacala byvat hodne unavena a v lednu jsem zjistila proc, otehotnela jsem ani jsem nevedela jak 😀 na druhe mimi se moc tesime a maly jeste z toho nema rozum, ale uz jsem mu zacala rikal, ze maminka ma v brisku miminko. On se zachoval bajecne a delal "mala mala". Ja jsem uplne namekko byla stastna a dojetim brecela. Od malicka ho vedeme k samostatnosti, zajima se hodne o knizky, tak spolecne cteme. Cteme jednu knihu i 150x za den, porad opakuji to stejne, ale mam trpelivost a stale mu rikam / ctu to stejne. Za vsechno, co udela dobre ho chvalime, ze je sikulka. Zacal po nas opakovat a ukazovat "1" (ja vztycila palec a on ukaazovacek) 😀 roztomile, byl k sezrani. Kdyz zazlobil stacilo rict "nono, to se nedela, to je skarede / spatne atd." zabiralo to asi mesic, pak kdyz to nepomahalo, zacala jsem se mracit, jakoze to myslime vazne s tatou, tak nasledoval pleskanec pres ruku, kdyz s necim hodil anebo dostal pres plinu. Jenomze se zacal vysmivat. Tak jsme ho dali do postylky, ze az se uklidni a bude nase hodne miminko, ze muze za nama...no a tento tyden to zacalo vrcholit, dela presne pravy opak, tak jsem s nim zacala chodit mezi deti do materskeho centra, mu se tam libi, jenom si od deti nechava brat hracky, ze zacatku mu ti nevadilo, vstal a vzal si neco jineho, ted taky neprotestoval, kdyz se to stalo, ale ja jsem jako matka zklamala, kdyz jsem nestihla zareagovat a tomu diteti tu hracku nesebrala a nerekla mu, ze ted si s tim hrajeme my a ze ona at si najde neco jineho ☹ ale to bylo nase poprve v tom centru a kdyz jsem to resila s jednou maminkou, rikala, ze tam musim mit ostre lokty. Jenomze ja nemuzu umravnostnovat a vychovavat jine decka jenom proto, ze si maminka zrovna vyklada s jinou kamaradkou a nevsima si sveho ditete, ktere ale druhe deti otravuje 😠
Na priste jsem uz poucena a nebudu si brat zadne ohledy vuci jinym matkam...nenecham utlacovat sve milovane dite. Dnes jsme sli s manzelem do solne jeskyne, maly tam chodi rad a bylo to fajn do doby nez pani prisla, ze nase hodina je uz vycerpana, maly se zacal vztekat a udelal takove divadlo, ze jsem nevedela co dal. Doslo to tak daleko, ze manzel ho donesl rvouci domu a dam dostal ledovou sprchu, dostal na zadek, nechali jsme ho (uz ususeneho a obleceneho) vyvztekat se v postylce...nezabiralo nic, ani to ze uvidi venku kanaly / pejsky aj. ani to, ze doma na nej ceka obed...proste nic. Pri oblikani me kopl do bricha docela surove, tak se bojim, aby se nestalo nic nasemu "drobeckovi"...Prosim poradte, co delat....urcite si vas jeste doctu, ale ted to nestiham...Tisicere diky.

prcekpet
27. únor 2010

a omlouvam se za tak dlouhy prispevek, ale muselo to jit ze mne ven....a vim, ze tady me pochopite a doufam, ze neodsoudite...delam neco spatne?

knobloska
autor
27. únor 2010

Prcekpet neděláš nic špatně, nic si nevyčítej. Když jsem zakládala tohle téma, měla jsem tik v oku. Né že by to bylo lepší, prostě je to blbý období, začínají si uvědomovat svojí osobnost a zkouší, co jim projde. U tebe je to šok, my máme peklo doma odjakživa, nikdy nespala, pořádně nejedla, vztekala se. Člověk ani nemá chuť s nima někam chodit, co. Já vždycky přetrpím hodinu plavání, co tam vyvádí, to je pro ostudu.
Ale má i světlejší chvilky, myslím, že věkem se to zlepšuje. Trochu mě vyděsila maminka, která tady zakládala téma o "malé vzteklince", protože holčičce je myslím 2 roky a 7 měsíců a chová se příšerně. Jestli tohle bude trvat ještě rok, tak mě odvezou do blázince. Začali jste jako já mírným pokáráním, zákazem atd., já jsem zjistila, že u ní to nefunguje, že je třeba to plácnutí přes zadek a zvýšení hlasu. Závidím maminkám v centru, co udělí pouze ten normální zákaz bez zvýšení hlasu, to u nás prostě nejde.
To, co píšeš o chování maminek v MC, taky nevím, jak reagovat, zatím se to stalo jednou a maminka si to naštěstí přišla se synkem vyřídit. Ale smrdí to konfliktem, to je jasný.

prcekpet
27. únor 2010

knobloska - kde jsou ty casy, kdy fungoval jen zvyseny prst ☹ jak ja se vzdycky v plavani pozastavovala nad matkama, co jejich decka rvaly, ale to bylo strasne a ted jsem ve stejne situaci 😠 potkala jsem ted kolegu, ma 3letyho syna a rikal, nas mlady nastesti vzteklounil jen doma, na verejnosti nikdy. Ale kdyz vidim rodice, co zazivaji se svyma detma, tak je uprimne lituji....to fakt potesi

Nesnasim konflikty a opravdu nemam chut a ted ani silu kamkoliv chodit. Jeste k tomu MC, to setkani bylo pro deti od 1 - 3let a byly tam matky, co dotahly starsi decka a ty delaly to cele peklo a lektorka jim nic nerekne, protoze to je obcanske sdruzeni 😠

a nechapu jak se mu pokazilo to spinkani, vzdycky jsem ho polozila, pohladila, dala pusinku, rekla dobrou noc slunicko, hezky se vyspinkej, on se pritulil ke kocourovi (plysovemu) a do 5min byl tuhos a od vanoc konecna ☹