Uspávám ji 2 h, v kočáru řve, kope, u jídla vyvádí

knobloska
18. pro 2009

Ahoj maminky,
jsem dost zoufalá z toho, jak naše Kristýnka vyvádí. Spaní je očistec, při usínání jsme jí drželi za ručičku, zpívali, myslela jsem si, že je to pro ní nejlepší. No a výsledek? Po obědě jí uspávám 2 hodiny, večer taky. Chodí spát v 22.30, zkazí nám to celý večer a jsem vždycky děsně naštvaná. Vrtí se, řve, dupe v postýlce, je to o nervy. Takže to jsem určitě něco udělala špatně.
Další hrůza je někam s ní jít, v kočárku nesedí, řve, kope, a to s ní chodím na procházky, takže vyběhaná je, prostě dělá zle všude. Když někam jdeme pěšky, chodí pořád na druhou stranu než chceme jít, když jí chytím, řve. Už s ní ani nikam nechci chodit, jsem pokopaná, strhaná a nas...ná.
Jídlo je taky hrůza, běhám za ní jako idiot, aby se laskavě najedla.
Už mám z toho nervy na pochodu, nechávala jsem jí vyřvat, nic, jsem na ní tvrdší, ale spíš více narážím. Doma se na mě pořád věší, vzteká se, když jí chovám, leze po mě až na hlavu, jako prdlá.
Chtěla jsem k ní být citlivá, chovat jí, povídat si s ní, zpívat jí, ale všechno se to otočilo proti mě, tak nevím, jestli je pravda, co řekla naše máma, že na děti musím být metr, jinak se to obrátí proti mě, nebo je to prostě v její povaze.

draga
10. led 2010

holky tak stojím na té hambě za trest 🙂)) ne fakt...alespoň teda u nás se to nějak zesílilo....jsem si myslela, že to už bude kolem toho 3. roku za námi a prd.... 😀 je to kvůli každý kravině, všechno musí sám, a když mu něco nechci dovolit (např. smažit řízky v horkém oleji) je to jako kdybych ho píchla a už to frčí....

misa.cekatelka
10. led 2010

Prchalka:malá se sice nevrtá v koši na prádlo,ale prohrabuje mi šuflata a dává si moje kalhotky kolem krku,tuhle tam měla asi troje a zazvonila pošťačka,no nestihla jsem to zaregistrovat,že je tam má a pošťačka čuměla 😵

prchalka
11. led 2010

misa.cekatelka: Dobrý 😀 😀 😀 Ale člověk se zas zasměje! Malá si dává taky věci kolem krku a na hlavu, ale ty z koše 😀 😀 takže jsme na tom podobně..

knobloska
autor
11. led 2010

Jé holky na tohle budete s úsměvem vzpomínat, to jsou ty nejhezčí okamžiky, i když teď to tak vnímat nejde, když jsme ulítaný k zbláznění 😀

vilkusova
11. led 2010

ahoj holky tak si tu procitam ty vase radky a taky se pridam.jako vesmes je to vsude stejne.a kazda si s tim musime poradit.mala ma 16mesicu.a meli jsme obdobi kdy jsme ji davali spat a rvala jak tur.jsem slabsi povahy tak bych tam za ni sla ale pojled na pritele mi stacil abych radsi sla nekam kde ji neuslysim a svete div se po 20min byl klid.ted mame zlate obdobi usinani.kolem 19h po vykoupani je uz vlacna a poznam ze je zrala na spani a taki reknu:vem si dudynka a dem delat haji. mala se zvedne,veme dudyna a poda mi ruku a jdem k postylce.tam ji polozim,pohladim a spi.ovsem jsou take dny kdy se budi kolem devate vecer a chce byt v obyvaku s nami a je vyspana.nezbyva nez zhasnout tv a jit s ni.polozime si ji mezi sebe a jak usne ji prenesu a je klid.nekdy ji dame i do jeji postylky.dle situace.
a obdobi vzdoru zacinam pozorovat co zacala byt jistejsi na svych nozkach.venku utika jinam,za ruku nechce.jak pisete jedna z vas.pokud tam nehrozi nebezpeci at si jde sama.stejne vetsinou spadne a pak natahuje ruku at ji zdvihnu.
v kocarku byt taky nechce ale ejak ji zabavim.a jinak kdyz se vzteka..necham ji byt a nevsimam si,jdu jinam a nedivam se na ni.neboji vemu kdyz jsme doma a dam do postylky.tam rve jeste vic a tak ji vemu a pak je klid.no je to ruzne a kaude obdobi ma neco.chvili tak a chvili tak..ale jsou to holky nervy.vydrzat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mkr
13. led 2010

já jsem pro ať se dítě vyvzteká, potřebuje to ze sebe dostat, ale máme takový pravidlo doma, chceš se vztekat, tak si jdi do pokoje, když je to na veřejnosti, tak ji nechávám sice na mě všichni koukají, ale ono ji to rychle, přejde já pokračuji dál a ona se velmi rychle nad sebou zamyslí, s uspáváním mi to máme jednoduchý malou uložím o 7 půl 8 s flaškou dudlíkem miminkem a různými plyšáky a nevíme o ní, má malá někoho s kým by mohla chodit spát ( medvídky miminko)?s jídlem jsme to měli podobně, jak seděla u nízkýho stolu, myslela jsem si, že e už na to velká, tak se skoro nenajedla pořád někde lítala, tak jsme se vrátili do jídelní židličky a zase pěkně jí, malá se mnou hlavně cvičí doma, venku nebo na návštěvě je až moc hodná, ale doma je jak vyměněná, jsou to zlatíčka, ale pořád si říkám, že některé děti jsou ještě horší, zase bych nechtěla dítě, které se nedokáže prosadit a vyjádřit svůj názor

jjaanca
14. led 2010

knobloska, tak co, jaký jsi udělala závěr? Je to v povaze, nebo všechno děláš špatně? Udělala jsi nějaké změny ve výchově?

Naše Lucka se přes Vánoce strašně zklidnila. Měla pořád dobrou náladu a skoro se přestala vztekat, usínala taky relativně v pohodě. A teď jak když utne. Zase záchvaty vzteku, při usínání půlhodinový řev a začala se počůrávat a pokakávat. Vůbec nechápu co se stalo. Ale myslím že to všechno spolu souvisí (usínání+nočník+vztekání). Prostě není v pohodě. Zkusím jí trochu přidat nějaké akce, budem chodit do herny, jezdit častěji k babičce atp. O Vánocích se pořád něco dělo, tak se možná teď nudí. Uvidíme jestli se to zlepší.

knobloska
autor
14. led 2010

Jjanca asi napůl. A taky asi tím obdobím. Ba ne, napůl ne, menší vinu na tom samozřejmě nesu já 😀
Je to holt tvrdá palice a hůř se zpracovává 😒 Konečně se mi povedlo jí nacpat do kurzu plavání a chci s ní ještě chodit cvičit, aby se nenudila, ale popravdě už eď se toho děsim, co zase bude vyvádět.
Přece to nemůže být chybou ve výchově, že všude lítá, na všechno šahá a všechno chce, to musí být v povaze.
A s nočníkem já to vůbec nezkoušim, má ho tady, sedá si na něj, říká čííí a kaká, ale jakmile jí začnu svlíkat, uteče a řve, takže čekám, až to dá sama, násilím jí nutit nebudu.

berynka
14. led 2010

knobloska, třeba Kristýnka bude "týmovej hráč" a ty společný akce se jí budou zamlouvat 🙂 .
Naše Hedu je v tomhle hroznej samorost a my rok po roce zkoušely různý programy cvičení, básniček, písniček ap. a tak nějak bez úspěchu. Buď jsem jí naháněla po tělocvičně, nebo ona zuřila, že já se chci zapojit do programu 😀 a důrazně mi říkala: "Mami, nedělej!" 😝 Ostatní děti samozřejmě vzorný... hrály "Zajíček ve své jamce" 🙄.

jjaanca, to je jen takový období... si ale vyber který 😅 😀

knobloska
autor
14. led 2010

Berynka trochu se obávám, že to bude stejný jako u vás 😒 Ale chci to zkusit, třeba se taky nudí. A ty matky "slušnejch" dětí si zase budou myslet, jaká to je hrozná holčička, jak si dělá co chce 😠

jjaanca
15. led 2010

Nojo, člověk je rád že je rád a ještě aby se nervoval s nočníkem. To si dovedu představit. Já to řešila v obodobí kdy byla klidná. To se mi hned zlepšila nálada a měla jsem chuť něco změnit.

To mě štve, jak si ty mámy hodnejch dětí vůůůůbec neumějí představit jaký to je mít zlobidlo. Někam jet, něco podnikat, cokoliv je prostě hrozněj stres.

anta
15. led 2010

Holky, buďte klidný, já mám taky doma pěknýho divocha, ale aspoň vím, že když divočí, že je zdravej a to je nejdůležitější, kolikrát si to říkám, abych náhodou nesnědla láskou na česneku, když mi trénuje nervy 😀 😀 😀

jjaanca
15. led 2010

No tak u nás je to jinak, Lucka je mrzutá, vzteklá a má záchvaty bezdůvodného řevu. Prostě se chová stejně, jako hodné dítě, když mu třeba rostou zuby - když mu něco je.

luca76
15. led 2010

nám malej taky moc nechce spát, skoro furt v naší posteli, tam se ještě realtivně vyspí, ale zase nám to kazí večery, že nemáme chvilki pro sebe a střídáme se u něj u postele. zrovna včera večer jsme se už "naštvali" a řekli si NE, a že to vydržíme, aby spal u sebe v postýlce. na začátku pochopitelně řev, pak si začal trochu hrát, já jsem si k němu do pokojíčku na zem dala karimatku a peřiny, aby věděl, že tam jsem...asi hodinu ještě zuřil a nechtěl spát, ale pak už to vzdal a celou noc prospal ve své postýlce! ráno jsme málem slavili, jak se nám to povedlo 🙂 uvidíme dnešní večer, zkusíme to znovu 🙂

knobloska
autor
18. únor 2010

Ahoj holky, hásím se po delší době, protože thle prostě musí ven 😝
Začaly jsme chodit na plavčo, kde teda naprostá katastrofa, vylejzá z bazénu, řve tam, strká noh do nočníků, pobíhá ve sprše. To jen okrajově, vlastně si připadám jako kretén, protože jiný děti tam takové sprasky nedělají. Pak v herně už je v pohodě, akorát se nenají, takže za ní běhám a strkám jí sousta do pusy, ostatní děti sedí na židličkách. To bych teda ještě kousla. Ale venku! Chodí naschvál jinam, otáčí se za mnou a vyloženě se mi vysmívá, takže když trvám na svém, položí se na zem a řve. Na to už jsem se taky naučila, nereagování nepomohlo tak na ní hážu sníh, ona se zvedne, protože je jí to nepříjemný. Jdu s ní na prolezky, protože jí to baví a po hodině, když jsem zmrzlá, jí odnáším s řevem domů. Pak jsem vytočená, že s ní chodit nikam nebudu, že je to všude hrozný.
Takže jsem se rozhodla, že budu tvrdá a včera jsem jí poprvé seřezala, protože už mi popravdě ruply nervy. Nejsem zastáncem bití dětí, ale s ní to jinak nejde. Dneska zase plivala těstoviny po zemi a provokativně na mě koukala, tak jsem jí jen zahrozila, ať je kouká sebrat a uklidit na talíř a udělala to. Takže má snad konečně respekt, protože jí to asi bolelo. S usínáním jsem to vyřešila tak, že pokládám do postýlky a nazdar, teď s e spí a funguje to. I večer. Takže jsem byla prostě měkká a ona toho využívala. Na nějaký děti se asi tak musí, po dobrým to nejde. Nehodlám jí mlátit, ale osvědčilo se mi být důsledná i za cenu, že to skončí řevem a plácnutím.
Snad mě neukamenujete, ale já opravdu vidím pokrok v tom, jak poslouchá.

kijonkova.k
18. únor 2010

knobloska,taky nejsem zastánce bití,ale u nás taky platí,když dostane po zadku.někdy je to fakt k nevydržení,včera sebou práskla v obchodě,protože jsem ji nepovolila lízátko(jedno jí spadlo na zem a navíc bylo před obědem).Manžel byl rychlejší a jednu jí šupnul,tak se posbírala a šla,se řvem,ale šla.Doma už byla v klidu.Ještě občas platí čert,z toho má respekt 😎 Takhle jsem si to sice nepředstavovala,ale Bohužel,jinak to nejde,mám jedny nervy,chceme druhé,takže poslouchat se musí. 😉

knobloska
autor
18. únor 2010

Já jsem si taky myslela, že bude hodná a klidná, tak jsem se jí snažila vést. Ale prdlajz, místo toho nás terorizuje. Dřív byla večer pohádka v TV, ale teď prostě nemůžu pustit TV, začne nás hned buzerovat, co chce pustit a každou minutu je to něco jinýho. Chtěla jsem jí odměnit a akorát to bylo horší.
Včera mi tikalo oko, nejsem zvyklá to tkhle řešit, ale zabírá to.

anta
21. únor 2010

Ahoj holčiny, zatím máme období klidu, ale to víte, že trnu,kdy ho to zase čapne 😅 Venku už mi začíná utíkat někam úplně jinam, takže ho musím vždycky čapnout a nasměrovat ho. Honzík se rád nosí, což je děs, já ho teda nenosím, ale manža prakticky celý víkend (což nechápu), no a malej to pak na mě zkouší, to víte, že je řev, marně se mu snažím vysvětlit, že má svoje nohy a že ho nebudu nosit jako mula 😀 😀 😀 Občas si spolu zatančíme, ale dokáže mě naprdnout tím, že jak ho vezmu do náruče, tak mě plácne jako koně a řekne "ta" jako tam, to byste mě měly slyšet. Takže ho už učím raději tanečky na zemi 😀 😀 😀
Knobloška - u nás taky občas nic jinýho než plácnutí přes zadek nepomůže, než se s ním tady hádat do krve, tak to ho raději plácnu a mám klid celý den 😀 😀 😀

jinula
22. únor 2010

Ahoj holky mužu se k vám přidat?Má 3 holky a někdy je to na zbláznění, jak já říkám ,CHocholoušek to jistí 😉 😉

knobloska
autor
22. únor 2010

Jinula vítej, a byly všechny holky ďáblice? Txy máš lepší srovnání, vychováváš třetí, tak můžeš poreferovat, jestli je to v povaze 😉 . Já jsem přitrvrdila a je to lepší, ale pořád mám tik v oku. 😖

jinula
22. únor 2010

knobloska:každá je jjná, ale jak sou pohromadě tak to stojí za to, někdy mám pocit ,že se nemají rádi a snaží se jedna druhou předhánět v upoutávání pozornosti, rádi se mají , když jedna není doma tak té druhé je po té smutno. Někdy to nechápu,nejhorší ale je ,že se k nám nastěhovala puberta a skouší co zvládnu. 😒 😒 Tím pádem ta nejmladší se učí od těch starších to co nemá, má už tetkom svou hlavu a musí mít poslední slovo a to je něco na moji povahu......... 😠 😠 😠

knobloska
autor
22. únor 2010

No to by mi hráblo..... 😀

anta
22. únor 2010

Jinula, teda a já myslela, že se na to dá zvyknout po dvou dětech 😀 😀 😀 Tak vítej v klubu 😉

jinula
23. únor 2010

anta:na jistý věci si člověk rychle zvykne ,je lepší něco ignorovat ale do určité míry. 😠 😠
knobloska: to se neboj , nehráblo 😀 😀 jen MALINKO 😅 😅 Já už chodím do práce a někdy říkám ,že tam chodím odpočívat 😉 😉

blandik
23. únor 2010

Chci se zeptat, jak prosazujete svou u dítěte. Máme 16M dítko. Třeba nesmí se stavět na gauči a skákat tam. Ale občas ho to chytne a leze tam, tak jdu zakážu mu to a sundám ho dolů. On to bere jako zábavu, a leze zpátky nahoru a staví se, dám ho dolů už důrazněji, ale on leze zpátky a tak pořád dokola, dokud se nerozpláče (pak už to nebere jako zábavu, ale jako že máma pokazila zábavu). Je to asi jeho první mírné období vzdoru, kdy je vidět, že zkouší, co unesu. Já jsem trošku vznětlivější a tak mi dává hodně práce se nevytočit. Plácat po zaděčku ho taky nechci. Zatím na něj nezabírá mu něčím hrozit - že nepujdem ven nebo podobně, to ještě nechápe.

knobloska
autor
24. únor 2010

Blandik, nevím, jestli jsi ve správné diskuzi, tady se řeší nezvladatelné děti 😀 . Neee, teď vážně....Mně se osvědčilo rezolutní NE. Naše malá chce u sousedů pořád lézt na rotoped a po týdnu rezolutního NE to přestala zkoušet. Prostě chytit za ruku, mluvit do přímo obličeje, a NE, to se nesmí dělat. Pevné nervy 🙂

blandik
24. únor 2010

Děkuji, knobloska. Asi nejsem ve zprávné diskuzi, protože nezvaldatelný není:o)) naštěstí. Zkusím rezolutní NE!

knobloska
autor
24. únor 2010

Tl byla sranda, neber to prosím vážně! Naše malá je zvládnutelná jen tvrdou výchovou, kterou jsem nikdy uplatňovat nechtěla. Ale co se dá dělat ☹ .
Miško je akorát ve věku, kdy to začnou dobře valit na rodiče, chce to asi jen být neústupná. Prostě to zkouší a čeká, kam až může zajít.
Já osobně taky nehrozím, že se něco nebude dělat, nám zabírá plácnout přes zadek, vyvzteká se a je klid. Ale na každého platí něco jinýho. Nejhorší je slíbit, že něco nebude a pak se to stejně dělá, na to asi bacha. To vidim v herně...buď hodný nebo půjdeme pryč. Dítě zlobí dál, ale zůstává se a nadále se vyhrožuje. To se pak nesmí divit, že si z maminy dělá šprdlíky. Já jí řeknu, že se to prostě nedělá a když to zkusí znova, dostane přes zadek. A je klid, je to vyřešený hned na místě.

jjaanca
24. únor 2010

knoblo: takže si zahájila tvrdou výchovu? Představ si, že u nás to funguje opačně. Když jí vyjdu vstříc, tak je v pohodě a přestala být v neustálé opozici. Sousedka si tu byla stěžovat na neustálý řev, mě to hrozně zaskočilo a pár dní jsem se snažila aby neřvala a ono to funguje. A ani toho nezneužívá. 🙂 Odvykla si, a když na ní teď zařvu, tak si schová obličej do dlaní a je úplně hotová 🙂

knobloska
autor
24. únor 2010

Tak to blahopřeju k úspěchu! U nás to není tak, že na ní celý den řvu, ale když neposlechne, dostane jí. Taky se mi osvědčilo víc chválit, už si připadám jako magor, za všechno, co udělá dobře, tleskáme a chválíme. Naučila jsem jí, že se uklízí hračky, a pak se hezky pochválíme. Takže spíš jsem taková "výraznější" v pochvale i pokárání. A to jí asi víc baví. Večer i poo usíná sama v pohodě, mohla jsem to tak udělat dřív a měla bych klid. No jo, když to je ta nezkušenost. 😒
Lucinka je asi citlivější než Kristýna, ta se měla narodit jako kluk, dneska se s jedním chlapečkem dokonce prala v herně. Ale byla v právu, jen jsem jí vysvětlila, že do dětí se nestrká. Někdy fakt nechápu.