Uspávání 3měsíčního mimča

obyvatelka
29. led 2017

Holky, potřebuju poradit, příp. utěšit, že bude líp 🙂 mám 10týdenní dceru. Přes den ještě potřebuje docela dost spinkat, usíná celkem bez problémů, u prsu nebo hojdáním v náručí vsedě. Čím víc ale postupuje den, tím je její usínání horší. Od příchodu z porodnice praktikujeme každý druhý den koupání v 7 hodin, pak natírání olejíčkem a jídlo. Nebo rovnou jídlo, pokud není koupel. Toto jsou jediné rituály, které se dají dodržovat, všechno ostatní je individuální. Pak ale nastane večerní usínání a to je horor od narození. I když je najezená, vykaděná (praktikujeme částečnou bezplenkovku, takže vím, kdy potřebuje a pomůžu ji ulevit si), přebalená a v náručí, nechce zabrat. Nechce prso, nechce dudel, nechce být v šátku. nejradši by, abychom ji nosili, ale to zase odmítám já, nechci se ztrhat, až ji půjde váha více nahoru, když vím, že přes den usne i bez nošení v rukou. Masírujeme bříško, kapeme kapky, zkoušíme ji uspávat vleže na posteli, pak na rukou, někdy na míči, sem tam zabere šátek. Nikdy nevíme, co zabere, mívá šílené hysteráky, až nemůže popadnout dech, přijde mi, jako by ji něco bolelo, ale spíš to vypadá, že je prostě přetažená a nemůže zabrat. Od narození není večer, kdy by usnula dříve než o půl 11. Ještě dodám, že si s ní hodně hraju, zpívám ji, chodíme ven, zaměstnávám ji, aby byla večer unavená.
Řekněte mi prosím, že v tom nejsem sama, že je víc takových dětí? 🙂 uvažovala jsem, že ji budu přes den více budit, ale už nespí tak moc jako když se narodila a nechci ji její spánek přes den ubírat, když ho potřebuje. Zase když začneme uspávat po sedmé hodině, tak se stane, že třeba na půl hoďky usne a pak se kolem 10 vzbudí a jedeme nanovo s tím, že se potřebuje dojíst, přebalit, zase zabrat....a hysteráky jsou ještě horší než předtím, protože je ještě více unavená, i když spala....
zlepší se to? co můžu udělat, aby se ji lépe spalo? nebo prostě musíme počkat, až to přejde a ona začne lépe spát? u tak malých dětí přece ještě nejde nastavit nějaký spánkový režim...děkuju za radu a povzbuzení...dneska usla až ve třičtvrtě na 1 ráno.....začne se to horšit odpoledne a večer je to horor.....pořád přemýšlím, čím to může být

janickajana
30. led 2017

Po šestinedělí se nám to zlepšilo.
My chovali. Prostě nosili a chovali. Nenechala bych jí řvát. Má předctava také byla jiná. Teď jsou nam 3 měsíce a před 9 usne buď u prsa nebo v náručí a spí do rána cca 8-9 s pretavkami na jídlo.
Přes den spí po 2 hodinách půl hodiny až hodinu a půl. Jak kdy. Hlavně že spí v noci to je hodná. Někdy pozlobí přes den. Tak toho moc neudělám. Chce chovat. Tak chováme a povídáme si. Mám ještě školní dítě tak uvařit a uklidit je někdy mazec. Řeším to tak že práci a složité jídla když je doma manžel 😊 Jinak si musíme poradit.
Ty mimísci tak rychle vyrostou tak si myslím proč je nepochovat, když pláčou.

olivers16
30. led 2017

Já mám dvou měsíčního chlapečka a taky mi dlouho trvalo než jsem zjistila co zabírá aby usl večer a já ho nemusela tahat na rukách 🙂 nakonec mu poustim na youtubku bílej šum,dam ho do postýlky a usne 😄 teď už usne v 10 večer a vstává až okolo 8 ráno 👌

obyvatelka
autor
30. led 2017

@janickajana já ji chovám, plakat ji nenechávám, mám ji v náručí, jen s ní nechci chodit, když vím, že mi přes den krásně usíná v náručí přitisknutá k hrudi 🙂 malinká když usne v 11, tak klidně spíme až do 10, to je super, horší je, když chci někam dopoledne jít, to mám problém vstát i já, když jdeme spát tak pozdě 😀 taky dělám hodně věcí, když je chlap doma, jinak s malou trávíme většinu času spolu, pokud nechce být v šátku, abych něco udělala 🙂
@olivers16 předtím jsem to zkoušela s bílým šumem, ale nefungovalo to, teď to zase zkusím, třeba se jí to bude líbit více 🙂

andrejka_je
30. led 2017

@obyvatelka ono u deti je to s tim spanim obracene. Cim min spi pres den, tim horsi je vecerni uspavani a nocni spani 🙂
Zkousela jste nekdy vynechat ten olejicek? Nas syn z toho byl uplne v haji, nesnasel to 😀
Jinak doporucuji pevne zavinovat..tak, aby nemela volne rucicky, u nas tohle perfektne zabralo. Bily sum z mobilu bych vynechala, elektronika obecne zhorsuje prostredi ke spanku...ale pritulte se k ni a delejte ššš primo do ucha. Muzete take poplacavat po zadecku..mimina neumi usnout jako dospely clovek, potrebuji k tomu nejakou stimulaci 🙂

kassandra1
30. led 2017

@obyvatelka Taky jsme to měli podobně, malý měl prostě otočený rytmus, spal přes den a v noci už nechtěl. Zkoušela jsem ho víc zabavit přes den, hlavně k večeru a někdy během šestinedělí se to otočilo, takže vydrž. Teď o půl desáté večer nakrmím, dám pusu, dám ho do postýlky, pustím kolotoč a vzbudí se na jídlo až kolem třetí a pak spí až do rána, takže pohodička. Teď je mu 2 měsíce a už při ukládání ani nepípne. Jo a přes den nechávám klidně puštěné rádio nebo televizi, roztažené žaluzie, prostě denní režim a v noci minimálně lampička, ticho.

jerou
30. led 2017

Mam rok a pul holcicku a ta je spatny spac od narozeni. Po prijezdu z porodnice uspavani uplne des. Rev nekolik hodin. Pak prisli prdici a po trech mesicich zacly zoubky. Ted mi prijde, ze se ji zdaji nejaky divoky sny, tak se budi v noci zase. Abych to zhrnula, od narozeni nespi v noci dele jak ctyri hodiny v kuse. Rano vstava v pul sedme a spi max hodku pres den po obede. Takze uz jsem se rok a pul nevyspala 🙂 . No a chystame se poridit dalsi mimco. Doufam, ze to uz bude spac! 🙂)

obyvatelka
autor
30. led 2017

@andrejka_je ty jo, to nevím...malá spí přes den ještě docela dost a v noci se ji stejně nechce spát 🙂
olejíček používám obden, když koupu, ne každý den. Navíc jsem s ním začala až po šestinedělí a to uspávání stálo za prd i předtím, takže tím to asi nebude. zavinovačku jsem párkrát zkoušela, ale ne pravidelně, zkusím ji zase znova.
@kassandra1 přes den to tak dělám taky, malá spí za ruchu domácnosti. V noci máme jenom světýlko a tmu, jinak klid.

madrilena
30. led 2017

No, je možná, že je přetažená. Možná, že jí stimuluješ moc a pak nespí. Zkusila bych ubrat, ať si taky hraje sama, zazpívej jí před spaním ukolébavku, jinak bych zpívání nehrotila. Podle mě pro tak malé miminko je, aby s Tebou byla co nejvíce v kontaktu (přes den v tom šátku, pokud to přes den nebojkotuje), nenechávat jí ve vedlejším pokoji, mít jí u sebe, uspokojit potřeby. Když nespí a kaká čůrá, oblékáš jí tak na ní mluvit, ale ne celý den. Myslím, že nic se nemá přehánět.

1fidorka1
30. led 2017

Dobry den,nam pomohla deka a ňuňanek-mala decka do rucicky s hlavickou zviratka. V 8 vecer polozim do postylky,z jedny strany hlavicky jeji deka,z druhy strany decka se kterou si hraje kolem obliceje,dudlik ktery kolem pusinky upevnine jemne plinou a zaptem kolotoc...zabere a spinka mi az do rana...Je nam 11tydnu. Musi se presne vystihnou ten spravny okamzik,kdy chce po papani spinkat...pokud pretahnem nebo ji dame driv do postylky,tak usonani trva dele. Cekam po jidle tech ca.15-20min.na prvni zivnuti nebo kniknuti,ze se ji neco nelibi a jde...Jinak jsme tez nevedeli co delat a meli to podobne,jak pisete vy.

moulina
30. led 2017

Mám 18 měsíční holčičku a od prvního dne doma plakala nespala a trvalo to 4 měsíce, když usla přes den na půl hoďky, tak to byl zázrak. Večerní uspávání byla katastrofa, také usínala kolem půl jedenácté, ale ona trpěla kolikou. někdy jsem spala v noci jen dvě hodiny a to ještě v křesle a s ní narukou. Až když přešly prdíky (po tom 4. měsíci), tak jsme ji uspávali chováním a buď zpíváním, a nebo dělat šššššš ,elektronická hudba jí neuspávala, naopak jí probouzela. Ale jak píšou ostatní, asi je vážně přetažená, tak zkuste dát klidový den a uvidíte co a jak. Ale myslím si, že ty ďeti to tak holt mají do nějakého období a pak se to začne zlepšovat, jakmile se začnou zdokonalovat v přetáčení, plazení atd. tak se sami unaví a večer usnou u mléka nebo u prsa. Když už pro mě byla těžká na chování, tak jsem si s ní vlezla do postele a měla v náručí a dělala šˇššš a ona usnula a naprosto akceptovala tu změnu, proto neberu hlášku "neuspávej v náručí, zvykne si na to" aspoň u nás nesmysl, nebo také že bez rektální rourky se nevykaká a že si na ní zvykne také nesmysl. no nicméně bude líp, také jsem tomu nevěřila, ale bude😀

obyvatelka
autor
30. led 2017

Tak jsem ji dala do zavinovačky, držela v náručí a pustila bílý šum...během pěti vteřin se přestala vztekat a začala usínat, do minuty úplně tuhá 😀 zatím nespí ani hodinu, tak uvidíme, počítám, že do půlnoci se vzbudí kvůli jídla, ale pokud to bude opravdu fungovat a nám se zklidní večerní uspávání, tak aleluja 😀

denisakodetova
30. led 2017

Nejste v tom sama. My jsme mely něco podobného. Jen byl občas problém zabrat i přes den. Nechtěla ležet. Když neušla u prsa nebo v náručí, tak to byl horor. Řev neskutečný, ale přišlo mi, že ji trápí bříško, tak jsem ji chvilku pohupovala v náručí, uklidnila se a pak už konečně usla v postýlce. Teď už jsou nám 3 měsíce a konečně se to zlepšilo. Nevzdávejte to, vyplatí se to vydržet

lucy131311
30. led 2017

Poradím asi jen to co ostatní- zavinovat, chovat a vydržet. Nevím jak moc se projevuje, že je unavená, ale mě třeba syn nevydržel dýl jak do 17 hod, takže chodil spát hodně brzo, právě mezi tou 17-18 hodinou. Mezi jednotlivým spánkem vydržel vzhůru max 1-1,5 hodiny (prakticky takhle až do svých 9-10 měsíců) a jak se to přetáhlo a nedala jsem ho spinkat, bylo zle. Stejně tak večer. Ale jak píšeš, nebyl rozdíl mezi uspáváním v nosítku, při chození, v kočárku, na míči... Takže jsem zvolila uspávání v posteli, kde to bylo pohodlné pro mne a byla jsem prostě s ním, dokud neusnul, hladila jsem, tiše broukala. Jelikož brečel tak jako tak, nač se ještě vysilovat chozením.

denisakodetova
30. led 2017

Přesně tak, zavinout, primazlit a vydržet. Mě malá taky nevydrží vzhůru dyl jak 1,5 hodiny, usne i před koupáním. A pak večer usne cca ve 21 hodin. Teď už i ve 20. Ale chodily jsme spát i ve 23 hodin. Teď měla celý 3 měsíc hrozně záchvaty, a byl to boj, ale stalo to za to jak vydržet. Hlásila jsem chovala, poklepavala. Občas se i s ní přišla, zpívala, prostě ji ujistit, že je v bezpečí aby se uklidnila a zafungovala to. Teď si lehne a za chvilku sama usne