Uspávání. Kde dělám chybu?

28. led 2021

Maminky, poraďte s uspáváním mýho 20mes prcka, Každý den usíná mezi 21-22 hod a spí do cca 7-7h30, tj cca 10 hodin, spí poměrně hezky, zřídka kdy se vzbudí, a pak spí tak hodinu ve dne. Uspání večer je někdy docela náročné, trvá i hodinu a přitom bych řekla, že musí být dost unavená, vedro ani zima jí neni, najedená je..... Prostě stejně pořád se zvedá, otáčí, utíká z postele........ Někdy usne jen když jsme tam samy dvě, táta musí pryč, včera ho zase naopak chtěla ....... Prostě pokaždé jinak. Spí s námi v posteli. Od malička měla na výber, kde chce spát, někdy si vybrala postýlku, někdy postel....... Poslední dobou už jen naši postel. Mám dvě kamarádky, které mají malé děti ve věku okolo těch 20-24 měs, a obě prý dítě položí do postele, dají pusu a jdou a dítě v klidu usne. To u nás nehrozí, já to několikrát zkoušela, pusinka pohladit popřád dobrou noc a jít a ještě než dojdu do obýváku tak už je tam taky. 😲 Jak se tohle prosím Vás dělá? Kde dělám chybu? Mně nevadí jí uspávat, pro mě je to krásná část dne, ale někdy až hodina??? nevim no, asi dělam něco blbě

lv
28. led 2021

Neděláš chybu, prostě to tak dítěti vyhovuje

sajul
28. led 2021

V utikacim období jsem uspávala v nositku. A pak odložila do postele. A nebo v leže u prsa. Ani teď ještě neulozim děti do postele s neodcházím, čteme pohádku a pak snima ležím, než usnou. Každej jak jemu a dítěti vyhovuje, jo někdy je to otravný, když se jim nedaří usnout, ale většinou je to ta nejlepší část dne 😁 uspavej tak jak vám vyhovuje, za týden už to může být zase jinak 🤣

mamikry
28. led 2021

Ja jsem v tomhle veku uspavala taky klidne hodinu. Snazila jsem se udelat malemu ritualy, takze koupat, do postylky, mlicko, pustit promitani z kolotoce, pohadka, zpev. Nekdy usnul hned, nekdy mi vstaval. Spal teda ve sve, tak neutikal. Vecer uz jsme meli klidnejsi rezim. Do ted mi deti usinaji a potrebuji pohadku, mlicko a jeste mi rict zazitky, mne se to tak libi. 🙂

kachna001
28. led 2021

V tomhle věku jsme to měli úplně stejně... Teď je dceři téměř 2,5 roku a usíná sama ve své posteli, prostě k tomu dozrála 🤷‍♀️ jsi matka a plníš potřeby svého dítěte, mně na tom fakt nic špatného nepřijde 🤷‍♀️

zelenaesmolda
29. led 2021

Ja bych ji asi nedavala na vyber kde chce usnout,mela by mit v tomhle nejaky ritual.

codal
29. led 2021

Dodnes uspáváme skoro hodinu obě dcery. Jeden čas cca od roku do roku a půl nám to fungovalo pusinku a malá si usnula sama, pak nějaký zlom a od té doby prostě potřebuje zase někoho u sebe. Mají to tak obě děti a nemyslím si, že je to špatně. Někdy je to náročné, člověk by už chtěl mít klid, ale říkám si, že to nebude věčně.

merope
29. led 2021

Můj drobek to měl do cca 22 měsíců stejné jak ty kamarádky - položila jsem do postýlky (po příslušných "rituálech" - čtení, zpívání), dala pusu, odešla (zhasínala jsem už na zpívání). A pak mi zvládl vylézt z postýlky i ve spacím vaku.

Jediné řešení, které jsem našla, je chodit prostě spát s ním. To funguje spolehlivě, protože když nemůže zdrhat za mnou, zdrhá jen výjimečně. Prostě nechce být v té posteli sám. No a když už usnu, resp. usínám, tak většinou odleze, přileze, pokud má žízeň, hlad, tak ví, že to je poslední možnost 😀. No a někdy usne dřív než já, tak jdu třeba ještě pracovat - nebo usnu dřív než on a pak holt vstanu ráno za tmy a dělám to, co bych dělala večer, ráno. Někdy je utahaný a usne třeba i sám. A někdy ho uspím aniž bych se převlíkla do noční košile. Typicky to dělám prostě tak, že pokud do 22:00 není v posteli, jdeme spát oba. A před tím sem-tam zkusím, zda by to "neprošlo" 😀.

Jo, zapomněla jsem napsat, že od té doby ve většině případů spí prostě s námi 😀. Ségra mi říkala, že je to tak v šesti přejde 😀. Jo a že od čtyř už pak provedou otočku o 90 stupňů, že mají hlavu tak, jak my 😀. No, u nás to je zatím 50:50 hlava v nohách a hlava u mé hlavy, nohy u tátovy 😀.

ajja87
29. led 2021

Asi tě nepotesim, ale u nás je to ještě teď ve čtyřech letech 😀🤔je pravda, že z te hodiny je ještě část čtení pohádky, ale i přes to musíme u ní zůstat aspoň tu pul hodninu než usne. Taky bych chtěla po pohádce dát pusu a jít, ale jw to náš malý zavislacek a prostě buď bude řvát a nebo čekat dokus nepujdem spát.

merope
29. led 2021

@ajja87 Koukám, že pokud to bude takhle u nás, tak nemusím řešit ani dětskou postýlku ani dětský pokoj 😀

mamikry
29. led 2021

@merope My delame pokoj teprve ted, starsi pujde do skoly, tak potrebuje stul. Jinak mame postel v budoucim detskem pokoji a vedle ni dve male. 😉

ivis_b
29. led 2021

U nas to tak bylo asi do 3,5 let. Pak jsem otehotnela a v ramci pripravy na miminko jsme syna naucili usnout samotneho - po pohadce atd. samozrejme a nechavame otevrene dvere do pokojiku. Ve 20m by to ale urcite nedal, ani neznam snad nikoho, komu by tak male deti usinaly samy, je prirozene, ze chteji rodice u sebe. Takze vydrzet, musi k tomu dozrat.

vendelinka08
29. led 2021

Mám to úplně stejně...jsem ráda když se zadari uspat do 30min. A to ještě v noci vstává cca 5x na kojení, je to náročné. Postýlku od roku odmítá úplně, jak jsme museli dát dolů, aby nevypadla,ctak tam vůbec nechtěla být. Chtěla bych zkusit kolem 2 roku postel.tak uvidíme.

zmrzlinka
29. led 2021

Nic neděláš blbě....takových děti co usnou po pusince je minimum....já jsem dceru v tomhle věku musela zalévat ,aby usnula 😂🤦Nosítko odmítala 😉

lentilkah
29. led 2021

Dokud maly spal pres den, tak to usinani bylo taky na hodinu. Ted je tuhy behem chvilky.

andelka
29. led 2021

Tak takové kamarádky mám taky,ale je jich absolutní menšina. Není to žádný standard.
Já čerstvě dvouletého uspávám kojením. Po obědě i večer. Režim má stejný jako tvůj. Spí s námi v posteli od narození. Odstavit plánuju v létě,tak to bude pak zajímavé. Nejspíš přestane spát přes den, no a večer ho budu uspávat. Určitě tam budu s ním, povídat, zpívat, hladit.. uvidíme. Rozhodně nepočítám s tím,že jen dám pusu a půjdu. U obou starších jsem vždycky byla dokud neusnuli. Změnilo se to až když jim bylo 4,5 a 6 a já jsem už večer neměla čas, vstávala jsem brzy do práce. A až do 7 a 9 jsem jim večer četla.

halasovci007
29. led 2021

Máme to uplne stejně. Malá 24 měsíců teda nezdrha z postele, ale kdyz jsem zkoušela odejit zacchvili pláče i kdyz jsem zkoušela třeba ze maminka má hlad jde se jen najíst , nikdy se mi nepovedlo odejít na víc jak minutu. Někdy mě to štve, ze to trvá dlouho a jindy si to užívám což je ve většině případu naštěstí. Říkám si, ze práce mi neutece, holt se udělá později nebo druhy den, ale to pomazleni a objetí kolem krku mi nikdo nevrátí až bude dospěla. A kdyz usina se slovy maminko mám té moc rada, tak ti na ni ještě chvíli koukám a hladim po vlaskach nez odejdu. Spis se bojím poledniho usinani až půjde do školky. Ona beze mě proste neusne. A mě to bude taky vlastně chybět

lenerka1
29. led 2021

Každé dítě je jiné, u nás se momentálně uspává v nosítku (vytuhne i za 5 minut), jinak taky utíká a bylo by to na dlouho.

ajja87
29. led 2021

@merope my pokoj udělali teprve letos, začíná v něm spát, ale stejně musime uspavat a kolikrát i třikrát za noc jít, přestože už jsme měli spánek celou noc.

andelka
29. led 2021

@halasovci007 půjde v září do školky? Můj možná taky, jestli bude volno. Ale nebude tam spát. Docela počítám s tím,že prázdniny nám s ledascim zamávají.
Starší kluci taky byli zvyklí,že pro usínání tam jsem,a ve školce spali hodně brzy po nástupu,a nebyl problém. Ale šli do školky až v 3 a čtvrt a 3 a půl.

hanicka_k
29. led 2021

Nikde neděláš chybu. To co funguje u kamarádky dětí, nemusí fungovat u Tebe. Jestli máš Instagram, koukni na profil Prosimspinkej, ze kterého posílám ukázku. Případně si můžeš pořídit přímo knihu S láskou o dětském spánku nebo Batole od paní Mgr. Tinkové (která stojí za profilem Prosimspinkej). Žádné ne/uspávání není špatně, pokud všem zúčastněným vyhovuje 😉

halasovci007
29. led 2021

@andelka od zari urcite ne, je lednová tak nejdřív v lednu. Ja bych ji ani nedavala, ale ona ma rada deti a spolecnost a uz ted chce do skolky ptz ji mame kousek od baraku a potkavame deti na vychazce neno jdeme kolem skolky. Tim ze nechodime ani na krouzek co jsme chodili od malinka a ani se moc nevidame ted moc s detmi tak ji to chybi. 😥

re_barbora
29. led 2021

Co zkusit zrusit spani po obede?

andelka
30. led 2021

@halasovci007 můj je též lednový a když ho vezmou, půjde normálně od září. Je to právě přesně tak. Má sice sourozence,ale starší. Chybí mu děti, aktivity.

halasovci007
31. led 2021

@andelka máme zatím první dítě,takže nemá ani sourozence. Měli jsme před Coronou hodně kontaktu s dětmi a teď i tím ze je zima (v létě by člověk přece jen mohl na hřiště nebo tak) tak ji děti opravdu chybí. Ale od září ji dávat nechci. Přijde mi ba to alespoň v tuhle chvíli malá a tady mi ji vezmou i od půlky roku školního takže si ji nechám doma i kdyz člověk neví co bude zitra natož v září ze jo. Přihlášku podáme a uvidime. A máme to 50m od baráku takže nemám problém pro ni kdykoliv dojít 😂👌✌️