Uspávání u prsa. Poradíte?

petrastastova
24. bře 2020

Dobrý den maminky, mám 9. měsíční holčičku. Od narození neměla se spánkem problém. Od narození spí ve své postýlce. Je kojená. Nejprve jsme uspávali hlazením a písničkami, potom už jsme jen zazpívali a odešli, usnula sama. Občas se povedlo, občas jsme zase hladili. Ale vždy usnula. Nikdy nebyl problém. Měla dudlík, tak byla v klidu. V 7. měsících jí vyrostl první zub a začala dudlík odmítat. A tak nějak to začalo, že chtěla prso víc a víc. Hlavně v noci, přes den ne. Teď jsme v takovém stavu, že večer usíná jedině u prsa a za noc je vzhůru třeba i 20 krát a neusne jinak než ududlanim u prsa. Dudel nechce ani vidět, začne řvát ještě víc, to samé když ji hladim, zpívám, dělám ššš, vezmu si ji na ruce. Nic nepomáhá. Včera jsem se rozhodla, že ji to prso nedám. Ale spustila takový pláč, že jsem byla úplně vyřízena, až jsem o ní měla strach, jestli nemá nějaký záchvat. Nemohla dýchat, vztekala se,absolutně nic nepomohlo. Vydržela jsem dvě hodiny a nakonec stejně dala prso a v mžiku spala 😔 Přemýšlela jsem, že přejdu na UM. Ale malá mi strašně špatně ji, pořádně se ještě nerozjedla, sní mi 6 lžiček oběda, takže hrůza a mám strach, že ji budou chybět ziviny, když přestanu kojit. A já teď nevím, co dělat 😔

puhelin
24. bře 2020

Ja jsem vdecna za kojeni. Uspavani u prsu je jistota, funguje mi to u obou. Dudlik jsem detem nikdy nedala. Starsi u prsu usinala 22 mesicu kazdy vecer.
V cem je problem, ze to tak ty nechces?

petrastastova
autor
24. bře 2020

@puhelin Mám problém s tím, že vstávám i 20krat za noc a začínám být opravdu unavená. A taky bych ráda třeba malou uspala a zajela si třeba na večeři? Jde mi o to, kolikrát se v noci vzbudí. Usne třeba v 8 hodin a od 9 se stále každou chvíli budí až do rána. A hlavně pro ni si nemyslím, že je to ideální spánek 🤷

puhelin
24. bře 2020

@petrastastova No, ona se nejspis budi proto, ze si overuje, ze jsi s ni. Deti jsou v tomhle mazane. Jeste nechapou, ze kdyz jsi odesla, zase se vratis. Bolest z rustu zubu chce s nekym sdilet.
Ted stejne na veceri nikam nemuzes, tak si uzivej, ze v klidu muze spat. Tohle jeste neni vek na celonocni spani. Syn ma 7,5 mesice a nekdy se vzbudi jednou, nekdy treba 10x. Ale mam ho u sebe v posteli (ma sve hnizdo, aby se tolik nekulil) a v noci davam prso v polospanku.

petrastastova
autor
24. bře 2020

@puhelin To je těžko. Já nechci, aby spala celou noc a taky nechci nikam jít teď, ale taky ji nechci mít nalepenou na prsou do dvou let.. kojim často a prestavat zatím nechci. Ale taky nechci být dudlík. Mnohdy ji mám taky na spaní v posteli a neni to lepší. A těžko si uzivat že spí v klidu, když nespí ☺️

klko
24. bře 2020

@petrastastova kvůli tomuhle přesně jsem přestala kojit v roce starší dceru. Proste už jsem v noci nemohla a přes den byla jak matoha nevyspala. Proste jsem ji 1 noc prso nedala hyster. 2.noc knourani a 3. Už nic

petrastastova
autor
24. bře 2020

@klko a jak jste ji uspala třeba tu první noc? U nás včera taková hysterie, že jsem si opravdu myslela, že má nějaký záchvat a prostě jsem to nedala. Navíc přítel na odpolední, takže jsem na to byla sama, no mazec to byl a nezvládla jsem to.

puhelin
24. bře 2020

@petrastastova Prave ze az zjisti, ze nema duvod se bat, vzbudi se v noci treba jen jednou. My dospeli nespime taky celou noc. Tim, jak ji stridas spani (s tebou a jindy sama), tak jistotu nema. Udelej to pravidelne, nemenne. Ja jsem v tech 22 mesicich vecerni a nocni kojeni vysvetlila (byla jsem tehotna a v leze se mi delalo spatne), pochopila to a sama se nedozadovala. V noci pila teplou vodu. Ale porad spi na stejnem miste.

petrastastova
autor
24. bře 2020

@puhelin u nás to zase takový rozdíl jestli je v postýlce nebo v posteli není. Mám přilepenou postýlku z jedné strany, bez ohrádky. Takže jde spíš o to ze kterého prsa kojim. Když blíž k postýlce položím ji tam, když dál, tak je v posteli. Máme to ve stejné úrovni, takže je mi pořád stejně blízko...

krupka3
24. bře 2020

Ja takhle uspavala u prsa cca do 20 mesicu a vzdy jsem byla vdecna, ze to kojeni mam a nemusim saskovat okolo. Tvoje dcera je jeste malicka, na veceri si zajedes, az trosku povyroste, bud trpeliva. Ve 20m se mi podarilo odstavit na nocni kojeni ze dne na den, dcera na to byla pripravena, ale tvoje evidentne zdaleka neni, a delas ji to na silu. Musis si to prvni ujasnit v sobe. Mej ji u sebe, koj vleze, jen vytahni prso a spi dal. Je to narocne, ale co v materstvi neni? Jsou jen dve moznosti - bud pristoupis na to, co chce ona, nebo to zlomis a budes to delat tak jak chces ty (ano, ty jsi rodic a mas narok o tom rozhodnout, ona bohuzel o nicem rozhodovat nemuze, i kdyz ti jasne dava najevo co potrebuje). Tim prvnim na par mesicu zapres svoje potreby a uprednostnis jeji - a hadam, ze s tim jsi pocitala, kdyz sis porizovala mimimko. Tim druhym naucis sve dite, ze jeho potreby zas tak podstatne nejsou. Ale ano, dosahnes celkem jiste za nejakou dobu sveho. A to nepisu ve zlem, to pisu uplne neutralne, takhle to funguje.D

klko
24. bře 2020

@petrastastova pustila jsem ukolebavku na mobilu (ytb) , dala hadrovou k ní. Ležela semnou v posteli, a já se k ní úplně pritiskla a pomalu dýchála. Zachvili to zabralo.
Chce to zkoušet. Kdyby měla jo hyster zkoušela jsem caj na zizen

petrastastova
autor
24. bře 2020

@krupka3 asi nejsem úplně pochopená. Ta večeře a klidný večer je to poslední o co jde. I bez miminka jsem někam večer vyrážela třeba dvakrát, třikrát do roka, takže o to opravdu nejde. Jsem jí odevzdána na 1000%. Nepotřebuji, aby mi ji někdo hlídal, veškerý program si plánuji podle ní, za 9 měsíců jsem bez ní byla možná maximálně hodinu, když jsem musela k lékaři. Toť vše. Víc už asi nepotřebuju. Ano, když jsem si pořizovala miminko, počítala jsem se spoustou věcí. My to spolu zvládneme asi i bez rad ♥️ děkuji

kuttu
24. bře 2020

@petrastastova Ja myslim,ze je to prostě jenom obdobi a zase to přejde...moje dcera uderem 1,5 roku začala spat celou noc a je taky kojená,od 16 měsíců spí sama v pokoji,chodila jsem ji nakojit,pohladit,ujistit,ze ti jsem a pak najednou začala spát...ono ani UM nezaručí,ze se ti nebude budit podle mě chce byt u tebe...nelezou ji zuby???

krupka3
24. bře 2020

@petrastastova Tak v tom pripade doporucuji jen vydrzet. Muzou ji zrovna rust treba 3 zuby najednou. U nas pres den bylo vse ok, kdyz rostly zuby, ale NEUSTALE se dcera v noci budila, byla jsem na odstrel, ale netrvalo to nikdy dele nez tyden v kuse nastesti. Sama uvidis, ze to prso je ve vysledku ta najsnazsi cesta, i kdyz ma clovek obcas pocit, ze by skocil z okna, kdyz je to podesate za noc. U vsech podobnych veci je dobre nosit v hlave, ze je to jen obdobi. Vzdycky to nakonec prejde, preji pevne nervy, taky jsem si tim s dcerou prosla, i kdyz o neco pozdeji. Prso povazuj spis za pomocnika v tezkych situacich, druhou moznosti je dceru odstavit, jak sama pises, zes zvazovala, ale priprav se, ze ji pripravis o vyhody kojeni s tim spojene, a vubec zadna zaruka toho, ze pak bude spat lepe neexistuje. Posilam silu a objeti, at je to brzy za vami a je zas lepe.

gabi_k
24. bře 2020

Muj maly ma 18 mesicu a v noci proste porad potrebuje prso. Je fakt, ze ma zatim 8 zubu a dalsi na ceste. A v tom rustu zoubku je asi taky problem. Asi by mi nevadilo, ze se chce uspat na prsu ale taky se v noci nekolikrat budi. Takze to neni o tom, ze by vadilo uspani na prsu jako takove ale ze se v noci nevyspim. Ja ho mam teda od mala v posteli. Po zkusenosti s prvnim synem, kdy jsem k nemu asi pul roku vstavala k postylce, kojila v sede na polstari a pak zase do postylky a tohle po 1,5h dokola - byla jsem jak matoha a dal to neslo. Takze jsem dala postylku k nasi posteli bez zabrany a kojila podle potreby a u toho spala.
No a zpatky k mladsimu synovi..problem je, ze odmita jakoukoliv lahev ci dudlik. V spanku jsem ho po nejake dobe premluvila aby si aspon cucnul trochu caje z lahvicky, protoze mlika uz tolik nemam. No ale zaspat chce na prsu. Pricitam to jednak zvyku 🙂 a taky rustu zubu..rostou mu strasne dlouho a jine deti uz davno maji plnou pusu zoubku a my ne. Jen ho to tlaci a v noci poplakava, no a prso to vzdy spravi. Dneska si v kocarku dokonce vzal dudlik, co jsem teda koukala, ze co se deje...no a tesne pred usnutim si ho vzal do rucicky a podal mi ho zpatky, ze uz chce spat ale bez dudlika 🙂
Myslim, ze vasi male taky rostou zoubky a proto tolikrat v noci vstava. Ohledne tohoto jsem si precetla uz nespocet rad a zaver byl vzdy stejny, ze zadna rada na to neni. Kdyz prestanete kojit, tak to vam nezaruci, ze bude spat. Spis bych rekla, ze se bude budit stejne ale nebudete uz mi v prsu mlicko, ktere by ji uspalo. Chapu, ze ji nechcete mi na prsu do dvou let...to ja jsem taky se synkem nechtela a stejne se tomu blizime, i kdyz uz vnitrne nemam potrebu ho kojit. On tu potrebu ma, tak to zatim nehrotim a zacinam pomalu vysvetlovat. Taky jsem si zazila dve noci, kdy jsem mu nechtela dat prso a stejne jako u vas, jsem to po 2 hodinach vzdala. Abych byla druhy den vyrizena, s detmi doma pres den sama a takto jeste dalsi dve noci...A potom mu zacne rust dalsi zub a ja budu pulku noci drzet na rukou 13kg..no ..moc se mi do toho nechce :D

ivuska1986
24. bře 2020

@petrastastova ahojky, díky tomuhle stavu jsem kojení úplně nenáviděla. Vydržela jsem to psycho rok. Teď čekáme druhé a jakmile by došlo k této fázi, beru prso a půjde na umělé. Tohle psycho už fakt ne. Od té doby říkám, šťastná mamka rovná se šťastný dítě.❤️

la_amanita
24. bře 2020

Má teprve devět měsíců, je ještě malinká a má na takové (ne)spaní nárok.

mafulin
24. bře 2020

Vydržet.. taky jsme měli taková období, kdy jsem byla v noci vzhůru tolikrát, že to ani nešlo spočítat. Zlepší se to! Syn má dva roky, pořád ho kojim a občas už spí i celou noc 😀👍

iris92
24. bře 2020

A co je za problem? Vzdyt uspavani u prsa je to nejjednodussi co muze byt 🙂 a kdyz se budi a chce prso, tak co zkusit spat spolecne? Neni to tak unavne, ja treba dam prso a hned spim 🙂

pleskot
25. bře 2020

Naprosto normální stav. Není třeba nic řešit. Jen jí to dopřej, má na to nárok. A ty si to taky užívej, protože to strašně rychle uteče.

flowerkacrochet
26. bře 2020

Za usinani u kojeni bud rada opravdu je to nejjednodussi varianta uspani.

mourovatakocka
26. bře 2020

@petrastastova Tak nevstávej a dej si ji k sobě do postele. Někdy pomůže prostě vědomí, že je u tebe. Má teď trable - zuby. Když máš ty trable, není ti líp u někoho?