Dcera v postýlce nespí, stále ji uspávám jen u sebe

lencamat
18. pro 2018

Ahoj nevim jestli to znate ale uz jsem ztoho vycerpana a potrebovala bych poradit.Mam 15M dceru ktera usne jen u me a kdyz ji dam do postylky tak se hned probudi a je po spani a uz nezabere takze za cely den spi jen 10minut.Takhle uspavame jak pres den tak i vecer problem byva nekdy nekdy vecer ale hlavne pres den.Moc my toho nenaspi a ja jsem zni uz unavena a kdyz je v postylce tak jenom place a stalo se ze usla sama ale bylo to jen obcas.Neni to o tom ze jsem ji dlouho kojila proto usina u me prave na opak mela jsem malo mleka a nepribirala my proto zkoncila na UM.Ono je spise to ze uz je tak naucena a nevim jak ji odnaucit.Dekuji vsem za rady.

mikiva
18. pro 2018

To denni usinani bych vyresila tak, ze ji uspis u sebe (predpokladam v manzelske posteli), zahradis polstarema a perinama) pro Tvuj dobry pocit) a nechas ji spat tam. Delala jsem to takhle.
Nebo ji porid velkou postel (se zabranou), kam si k ni muzes prilehnout na to uspani. Muze se stat, ze na vymenu postylky zareaguje tak, ze do ni nebude chtit, ale to se vstreba.
Taky jsme meli komplikovany uspavani a ted - ve dvou letech a s "dospelackou" posteli se to srovnalo, chodi spat sam a dobrovolne.

lencamat
autor
18. pro 2018

Ono prave nekdy ji tam necham ale pro muj klid a dobry pocit ji mam radsi v postylce abych neco i udelala

cherris
18. pro 2018

Asi budu za krkavčí matku, ale já nechávám syna cca od roku na manželské posteli, vysvětlili jsme mu, jak bezpečně dolů a okolo postele máme koberec s vysokým vlasem. Když spadne, bude na zemi, pokud nemáte postel vyšší než metr, tak bych se nebála.

vikinkav
18. pro 2018

Mam rocniho chlapecka a vetsinou sam z manzelske postele sleze, prendavani do postylky jsem davno vzdala jako naprostou zbytecnost, hned ho to vzbudilo. Mam videochuvicku tak ho i sleduju, vylozene spadl za celou dobu tak jednou. Navic jsme tedy porizovali nizsi postel

bayt
18. pro 2018

@mikiva Já se přidám. Mám podobný problém, nicméně syn spí se mnou v posteli a jakmile odejdu, je brzy vzhůru a je pak utahaný.

lencamat
autor
18. pro 2018

Je fakt ze mala sliza taky sama z postele a vysokou postel nemam jen ona je na holku docela divoka tak proto.

vendelinka08
18. pro 2018

@lencamat kdyz to slo...spala jsem odpoledne se synem...byla jsem vdecna za odpoledni spanek...ktery jsem potrebovala...a syn spal jeste dele v klidu a pohode. Delala jsem to tak s obema syny. Vse pocka....

jade85
18. pro 2018

My jsme synovi (teď 9.5 m) pořídili v 7 m do pokojíčku postel 140 cm, je v rohu, z třetí strany vysoké čelo a ze čtvrté zábrana. Postel je relativně nízká a pod ní máme ještě pro jistotu starší matraci. Většinu noci tam spíme spolu (kojim), přes den ho tam někdy nechám samotného a hlídám jen přes chůvičku. Počítám, že postupem času budu trávit více a více casu v ložnici a malej si postupně zvykne spát sám celou noc. Na uspávání je to praktické, nemusím ho nikam odkládat/přenášet. Nemyslím si, že je něco špatného na tom, že dítě potřebuje při usínání maminku.

miba10
19. pro 2018

Holky bude to znít divně, ale celkem vám závidím, že vás trápí, že u vás ty děti spí a chtějí spát. Mám 13 měsíční slečnu a ta u mě kdysi spavala. Cca do 7 měsíců. Pak se neco zlomilo a od té doby ani prd. Když už u nás nebo u mě usne tak max na hodku hodku a půl. A pak prostě ne a ne. Naše posteli nějakým způsobem motivuje na blbiny ne na spaní 😂 takže jsem se nějak už s tím smirila, ale jak mě by se líbilo kdyby ten drobeček byl ke mě nalipnuty jako před tím půl rokem 🤗

ange_de_la_morte
19. pro 2018

Neporadím jak ,,odnaučit,, já jsem to neřešila .... syn spal s námi v posteli od cca 2 měsíců tak asi do 2 let, na odpolední spaní povětšinou spal v naší velké posteli dokud si nezrušil odpolední spaní ( někdy si lehne ještě teď skoro v 6 letech se mnou) ... neřešili jsme to ... jediné co, tak z jedné strany jsme velkou postel přirazili ke stěně a syna jsem naučila co nejdříve slézat, když ještě spal a já odcházela z ložnice udělala jsem jakýsi ,,val,, ze své peřiny aby nespadl ve spaní, jinak sám slezl .... snažím se na to dívat z pohledu toho dítěte ( to dítko je šťastné že má vedle sebe někoho blízkého - mně se také lépe spí když mám vedle sebe manžela, potřebuju tu blízkost - stejně tak můj syn je kontaktní a ta blízkost je pro něj důležitá - jsem jeho máma a nevidím důvod mu to odepírat)

lencamat
autor
19. pro 2018

Jo je to pekne kdyz usina vedle vas na vecer nereknu ale pres kdyz potrebuji taky vypnout a fite aby si vklidu odpocinulo kazdy ma na to pravo.Je fakt ze moje dcerka je na me hodne upnuta.Na manzela i starsiho syna taky kdyz je vidi je uplne natesena a sotva se objevím tak chce jit ke me.Myslim si jestli nema divne obdobi ze to treba prejde tak uvidime.Ono nechci si pripadat jako krkavci matka obe deti moc miluji ale i ta matka potrebuji na chvilku vypnout.

kata267
19. pro 2018

@lencamat kupte klasickou velkou postel a usinejte tak s ni a pak proste odejdete a ona zustane pri trose stesti spat 🙂 ja to tak resila u starsi dcery a doted to funguje stejne (2,5roku), usiname dohromady a pak ji tam nechame spat samotnou a ma postel fakt velkou 140x200 aby jsem se tam prave v pripade potreby vyspala I ja

lencamat
autor
19. pro 2018

Dobre dekuji asi to po svatkach poresime s tou postely.