Už nevím, co dát k večeři, abych je zasytila 🙂

crca
13. srp 2010

Ahojte maminky,mám 15 měsíční dvojčátka,vážíme cca10-10,5kg,jíme jak prorvaný(hlavně holka,to je takový malý vysavač 😀 ),ale i přesto se začala teď v noci(poslední dny)budit ale hlady,přitom,kdyby jste viděli tu nálož co snědí!!Většinou jim vařím brambory(ty mají nejradši)a buď smíchám s nějakou skleničkou,nebo s tím,co měli k obědu,nebo krupičnou,vločkovou kaši.Ráno vypije 220ml mlíka,pak má pár kousků chleba-sýr,na sváču 1/2 jogurtu a sušenku,pak oběd(polévku+hla.jídlo),pak vypije 180ml mlíka(asi po 1,5 hodině od oběda),pak na sváču půl přesnídávky a pak večeři.Potom se jdou koupat a po tom mají ještě mlíko 130-160ml)Teď jsem začala dávat na zkoušku to mlíčko s kaší🙂)A to nepíšu co všechno sní ještě mezi jídly 😀 Já vím,mám být ráda,že mě jedí a nejde o to,že mě vadí k ní v noci vstávat a dělat mlíko,ale jen by mě zajímalo,jestli je tady taky maminka co naopak bojuje s tím,jak svou ratolest ukojit hlady 😀 ?Hlavně na tu noc......... .JInak jsme neuvěřitelně čilý a aktivní,spěj mě 2x za den tak 1-1,5 hodiny,Spát chodí kolem 19.15hod¨(teda než usnou je třeba 19.45hod) a vstávají mezi 6-7hod.Nemluvě o tom,že tohle období teď máme poslední dva měsíce,do té doby byla v pohodě,ale budíme si i hodně v noci ☹

helcah
13. srp 2010

Pediatrička mi říkala, že pokud už dítě dostává k večeři příkrmy (tzn. není jenom kojeno), tak je buzení v noci na jídlo pouhým zvykem. Já jsem jí teda kojila i v noci asi do 8mi měsíců, pak jsem jí párkrát dala cucnout jen vodu a pak už nic. Odnaučila se to bez problémů. Podle mého názoru by už takhle velké dítko nemělo v noci jíst ani pít mléko, už kvůli zoubkům a pak to asi není moc zdravé. No nevím, poradila bych se s doktorkou.

crca
autor
13. srp 2010

@helcah právě....od 10 ti měsíců spala krásně jen se napila čaje a dobrý,ale ona vypije půl litru čaje a o půl 4 (+-)prostě bude řvát jak tur dokud nedostane aspoň mlíko,čaj už nezabírá,sice se napije ale za 10 min začne znova....když jí dám mlíko tak vytáhne 160-180ml a do rána do 7 je klid,takže má fakt hlad 😅 1.9 jdeme do poradny tak se na to samozřejmě zeptám,tohle začala dělat od 13 měsíců.Kluk je v pohodě,kolikrát ani mlíko po koupání neměl a vydržel spát celou noc i bez čaje,ale u ní nevím,co se prostě děje 😔 mě nejde o to,že jí musím nakrmit,ale spíš o to,že si právě ten žaludek taky potřebuje odpočinout 😅 Není to teda pokaždé,ale tak ob noc,sice k nim vstávám 10x za noc,protože se budí s šíleným řevem,mlátěj se o postýlku,jsou jak vrtule,takže i to neklidné spaní moc nepřidá 😒

crca
autor
13. srp 2010

Jinak teda já nějak nekojila,chvilku odstříkávala a pak jsem stejně musela dokrmit UM asi od 1 měsíce jsme byli jen na UM.

kubaka
13. srp 2010

@crca Jestli chce jednou za noc mlíko a pak spí, tak ho potřebuje a dej jí ho. Ve 13 měsících má ještě nárok. Náš se kojil do 9 m a pak ještě do dvou let měl někdy mezi 3-4 ranní láhev se 220 řidšího Nutrilonu. Zkusila jsem dvakrát oblafnout vodou, bezúspěšně, nedokázal znovu usnout. I doktorka řekla, že prostě asi potřebuje a nemám to řešit. Přestal chtít úplně sám od sebe někdy ve dvou letech.

Usnadnila jsem si to jak se jen dalo. Do termosky k posteli teplou a odměřenou vodu, v lahvičce odměřený Nutrilon (nejlíp se rozmíchává) - když se probudil, jen jsem při malém světýlku zalila, zamíchala, v náručí nakrmila a u toho klimbala, malý se našťouchl a slastně usnul až do rána. Já usnula taky okamžitě. Někdy jsem si to ani nepamatovala a proto mě to nevadilo. Malý byl úplně spokojený. ... Ono jí to časem přejde samo, dospěje k tomu.Myslím že ve všech je schůdnější cesta spíš než dítě něco odnaučovat, tak mu vyhovět a zorganizovat si to tak, aby mě to co nejméně zatěžovalo - Prostě jde o to se co nejmíň probudit. 🙂

kubaka
13. srp 2010

Jo, a o její žaludek nemusíš mít strach - 🙂 To není důvod nenakrmit ji.

holesov
13. srp 2010

Dobrý den,tak se k vám přidávám moje dcerka má 22měs.dávám jí večer před spaním sunar ten mi doporučila paní doktorka vypije tak 250ml,asi hodinku po tom se ještě dojí něčím co má starší sestra k večeři sni toho docela dost ale v noci se mi někdy zbudí také hlady,knučí mi,mele sebou v posteli a nespí,,,zkusila jsem jí dát brumíka toho snědla celého a pak lehla a spala tak se asi budí opravdu hlady,,,nevím čím jí ještě více zasitit nekdy vypije jen mlíčko a večeři nechce a usne,,,už mě ale trápí to buzení v noci,nikdo se nevyspíme jelikož tedka bydlíme u tety v jedné místnosti všichni jelikož stavíme baráček,,,čím ju dosytim aby se mi nebudila???

romi73
13. srp 2010

a co jim do vecerniho mlika nasypat trochu kase, at to maj hustsi? ja to tedka delam ne kvuli tomu co resite vy, ale ze do ni potrebuju narvat v jejim standartnim mnozstvi co je ochotna pozrit, vic kalorii, aby pribirala, ma na 20 mesicich 9,3 kg, taky bych uvitala nejaky tip na neco vydatneho - ceho je malo ale ma to velkou vyzivnou hodnotu a je to zdravy 🙂 vlocky v pudingu nechce, tak nevim, jen tu kasi do mlika. kamaradka udela nutrilon, pak vedle normalni kasi hustou, to smicha a dite je happy. pije to z flasky. ma toho tak 3 deci celkem.

kubaka
14. srp 2010

Holky, ono nejde o to, že se večer nezasytí. Večeře je nemůže zasytit na celou noc, naopak, když je moc hutná, tak by jim bylo těžko. . Když tyhle malé dětičky jedí v 19.OO, tak ve 4 ráno se to dá považovat vlastně už za snídani - je to 9 hodin bez jídla. Na ně dost dlouhá doba. Takže není způsob, jak je zasytit na tak dlouhou dobu.
Jak vykrmit holčičku nevím - to má nějakou poruchu či je jen konstitutčně drobounká? Jací jste vy s manželem? Jestli přibírá svým vlastním tempem?
Můj první syn, který je žižaloidního typu měl váhu pár let taky úplně pod dolní mezí. Přibíral, ale byl stále pod limitem. V pubertě je jak popelnice 😀 a dostal se do normálu.

ygreen
14. srp 2010

@crca syn pil Um cca po 4 hodinách i v noci až do 25 měsíců, jak teď byly ty vedra, tak konečně přestal. A to jedl dost přes den, večeři (250g sklenička) měl tak kolem 19,30, ve 22 když šel spát, tak dostal 240UM spolu s mixovaným banánem a stejně se mi budil mezi 1-2 a kolem 5 ráno a dostal vždy 210UM. Řešila jsem to s doktorkou a ta na to měla názor, že jsou prostě děti, které mají vyšší nároky na jídlo, i v noci a které mají třeba rychlý metabolismus, nebo prostě víc jejich tělíčko potřebuje. A doporučila mi dávat UM do té doby, dokud bude chtít, nebo dokud to snesu já (jako nespat víc jak 3-4 hodiny v kuse). A chci ještě říct, že kluk měl fakt hlad, páč jak začal pít, tak mu děsně kručelo v bříšku. A řešila jsem to i se svým zubařem (opravdu kvalitní, mladý zubař), který mi řekl, že i noční UM má víc pozitiv než negativ.

PS: můj syn je od mala hodně veliký - PV 4500g a 55cm a teď ve 26 měsících má 18kg a 100cm. Ale rozhodně není tlustý. A podle předpokladů růstového grafu by měl mít v 18 letech 195cm a asi 90kg, tak holt má asi větší potřebu 😉

Jinak se mi tedy spíš osvědčilo než hustit mlíko kaší, dávat Um s mixovaným banánem.

ygreen
14. srp 2010

@romi73 to mixovaný UM s banáme - cca 210 - 240UM + banán dá taky dohromady cca těch 330ml

helcah
14. srp 2010

Tak pokud má opravdu hlad a nejedná se jen o zlozvyk, tak bych jí ho taky dávala. Zvlášť pokud to má víc pozitiv než negativ (jak píše ygreen). Já v noci taky několikrát k Adélce vstávám, i přesto, že v noci nejí, budí se stejně, od narození má hodně neklidný spánek.

crca
autor
14. srp 2010

Holky děkuju za trochu povzbuzení,že v tom nejsem sama 😀 kolem mě jim děti spí od 6 měsíce v kuse do 7 do rána a já jsem už fakt vyčerpaná 😒 Ale na dnešek se musím trochu pochlubit.... 😅 holka mě začala brečet kolem půl dvanácté,dala jsem jí čaj,ale po 10 min se to opakovalo,opět 10 min,tak jsem jí udělala 160 mlíka,to vytáhla 🙂 a spala "až do 4 🙂 No kdbych nepočítala to,že jsem pro změnu mezi tím vstávala k Matýskovi 3x,tak bych se i vyspala 😀 ,ale on mlíko v noci nechce,on vydrží,jen si cucne čaje,dám dudlík a dobrý 😅 .No,pak se vzbudila teda ve 4,tak zase mlíko a vstávali OBA v 7.15hod,takže prostě má fakt hlad chuděrka moje 😀

romi73
14. srp 2010

@kubaka poruchu snad ne, je na 25 percentilu, asi má menší spotřebu, od mimina toho vždycky vypila míň než obvykle "tabulkové" děti, od půl roka odmítala noční pití, ale asi je jinak v poho, zdravá, lítá jak čert (ale třeba pořád má neuzavřenou fontanelu a pomalu jí rostou zuby). můj vztah k jídlu je podobnej, nedaří se mi přibrat 🙂

petule246
17. srp 2010

ahoj, u nás zasytí puding, vločková kaše, husté polévky (třeba bramboračka), těstoviny s tvarohem (měkkým) atd... Mám ale pocit, že by tvoji prckové asi neměli mít až tak velký hlad - osobně bych byla ochotná dát max 1x za noc UM a to až k ránu, řekněme nejdříve ve 4. I našemu prckovi jsem takhle dávala UM, poslední měsíc ho dávám až kolem 7 h ranní. Co takhle zuby, nemohou je zlobit?

blandik
17. srp 2010

ahoj - taky si myslím, že je to spíše zvyk to noční jídlo, pití. Jestli tě to uklidní -tak náš malý jedl v roce a půl snad o třetinu více jídla než teď. Ale v noci naštěstí od tří měsíců nic. Bude to chtít trpělivost, nedat mlíčko, jen vodu a postupně od toho upustit...

kubaka
19. srp 2010

@ygreen tak Marián na tom byl podobně - PV 4350, ve třech měsících 8 kg jen z kojení - taky větší nároky na stravu, je prostě udělaný. Jestli je to zvyk či potřeba člověk neví, když se dítě vzpouzí. Ale zmizí to určitě - v první třídě už určitě nebude v noci jíst nic 😅

@romi73 tak když prospívá a je čiperná , to je pak jiná - to má zas někdo štěstí, když nemusí hlídat váhu. Jedete si prostě po svém tempu.

ygreen
19. srp 2010

mě pediatrička říkala, že pokud se dítě budí kvůli UM, nebo MM tak má hlad, pokud chce čaj, tak to je zlozvyk.

kubaka
19. srp 2010

@ygreen aha, tak to má logiku. Dobře, že jsem to nechala na něm - přestal ve 2 letech sám od sebe. Mně se to krmení z lahvičky moc líbilo 😵 - jak do něj to mlíko padalo - za minutu měl v sobě 240 ml a jen si bublal. 🙂 Pak spal jako špalek do rána. vodu nikdy nežádal - jen mlíko jsem mu dala zapít trochou vody.

ygreen
19. srp 2010

@kubaka já se taky bála kdy syn přestane noční UM vyžadovat a jak teď byly ty vedra, tak přestal ze dne na den 😉