V 5ti měsících se neotáčí na bříško. Poraďte cvičení

zdenda
13. únor 2008

Ahoj holky, naší Lucince bude za dva týdny 6 měsíců a pořád se sama neotáčí na bříško. Cvičíme to celý den, když ji pomůžu, že ji jako začnu otáčet, tak se sama dootočí i ručičky si správně srovná, aby mohla mít hlavičku pěkně nahoře, pak si hraje s hračkama na bříšku a snaží se plazit, ale sama od sebe se prostě neotočí. Vypadá to, že nemá potřebu, že se jí nechce, na bříšku jí to moc dlouho totiž nebaví. Umí se přemístit i na zádech a podat si co potřebuje v poloze na zádech a na boku. Můžete mi poradit nějaké cvičení, abych ji donutila být v tomhle více aktivní?
🙂

daasik
13. únor 2008

neboj, zacne sama, Matysek taky porad nic a pak se najednou otocil sam prave nekdy kolem 5,5 mesice 😉 Ted zas cekam, kdy se nauci z briska na zada, porad se otaci jako divej na brisko a pak place, abych ho otocila zpatky a tak porad dokola 🙂 Jo a na to brisko se porad otaci jen na jednu stranu, na druhou to neumi doted 😒

karotky
13. únor 2008

Zdeni.................nám se to povedlo až dneska. 😀

ronie
13. únor 2008

zdeni opravdu je ještě čas, ale správně děláš, že cvičíte, jak popisuješ-ať balancuje na boku než se dotočí-trošinku ji jakoby braň a cvičte na gymbalonu-aby se jí začalo líbit na bříšku je nutné ještě posílit svalíky. Něco jsem popsala v dikusi nepase, nepase. Jen je trochu blbý že přišla na to plazení po zádech, ale tomu se nedá moc zabránit-jen se jí snaž co nejvíce nechávat na tom bříšku. Ale Oli se taky otočil až mnohem později.

zdenda
autor
13. únor 2008

Holky díky 😉 Lucinka s umí otočit s bříška na záda, to jí problém nedělá, tak to má asi trochu naopak 😎 Ona při tom otáčení na bříško když zaslechne někde něco nebo něco zahlídne jiným směrem, tak se otáčí za tím a vrátí se pak zpátky a zájem otočení na bříško je fuč 😕 No snad to taky někdy přijde 😉

niega
13. únor 2008

Zdendo, to přijde, neboj. Náš Edík to taky flákal, pořád jsem nevěděla, čím ho motivovat (docela ho zajímala praskající petka, ale to jen jednou), no a přesně v 5,5 měsících se rozjel - celej den se točil a točil, hulákal u toho, páč zpočátku neuměl uvolnit tu spodní ručičku, anebo zjistil, že se mu na bříšku nelíbí... Okamžitě po otočení zpátky na záda (já ho otáčela) se zase převalil na bříško a rozhulákal se - celej den, pořád dokola. Začal mi to dělat i na přebalováku, prostě furt, furt, furt. Tak neboj! 😉
Jo a ještě jedna věc se mu líbila, když se nechtěl přetáčet sám - ležela jsem na zádech, jeho si položila kolmo na sebe asi tak na pánev - a protože mám místo břicha propadlej lavor, Edík se sám otočil směrem k mým prsům na bříško. Měl to trochu z kopce, navíc byl ručkama mimo moje tělo, tak nehrozilo, že si je zalehne. Moc se mu to líbilo a studoval tím tu správnou techniku. Takhle to udělal 2x a pak mu to šlo na zemi samotnýmu mnohem líp.

dhav
13. únor 2008

Ahoj Zdendo a všechny ostatní maminky... já mám dcerku a zítra je jí 6m a otočit se umí, ale prostě to dělat nechce!!!! a prostě nebude a nebude! Byla jsem u doktorky ta mi řekla, že je líná a pohodlná, tak nevím asi je opravdu každé dítě individuální. Já jí nechávám být a snad si sama cestu najde....
je zajímavé, že na nohách by stála furt...už si doma děláme srandu, že přeskočíme plazení a sezení a rovnou budem chodit 🙂 a ještě jedna věc, je zajímavé, když jsme u doktorky, tak je "líná" a doma pořád těma nohama a rukama jede jako hyperaktiv, tak fakt nevim.....

mkr
14. únor 2008

ahoj, tak malý je ted měsíc a sama se už přetočí na bok zrovna ted leží na boku a má hozenou nohu přes postýlku takže si myslím že by se i otočila, jinak by už taky nejradši lezla akorát nemá dost síly aby se odrazila když leží na mně tak to ji to jde, má sílu v nožičkách, každý dítě je jiný i doktorka se diví jak je čilá

jabber
14. únor 2008

Tak my máme zase spíš opačný problém - malá se sama otáčí na břicho od 3 měsíců, když je vzhůru, tak je na břiše pořád - ale dám jí večer do postýlky a ona šup a je na břiše a nespí a to i když je hodně unavená. Musím jí tak 5x dojít otočit zpátky na záda, než konečně usne. Na břiše neusne.

karotky
14. únor 2008

Jabber..............my máme zase opačný problém.Adam je schopný spát tvrdě jen na břichu,ale když se otočí na záda nebo na bok,je hned vzhůru a kdybych ho neotočila zpátky(samotnýmu to nějak nejde 😢 ),tak neusne.Vstávám k něm teď v průměru 6krát za noc. 🙄

leninn
14. únor 2008

Ahojky,
naše Barča se umí otočit z břška na záda, ale opačně ne a ani se o to zatím nesnaží. Možná i proto, že se jí na bříšku moc nelíbí...je radši na zádech...

petamarketka
14. únor 2008

Zdeni: Markétka se taky ještě neotáčí ze zad na bříško, umí to opačně - to je na zádech hned. Vůbec nic si z toho nedělej! Každé mimčo je jiné. Jednou se určitě otočí 😀

petamarketka
14. únor 2008

Jo a v plazení na zádech jsme taky přeborníci. To objede celý pokoj! Mrška malinká 😀

berynka
14. únor 2008

Ahoj, naše malá se sice ze zádíček na bříško otáčela už asi ve 4 měsících, ale z bříška na záda to bojkotovala donedávna. Je to ale pár týdnů, kdy rovnou začala válet sudy. 😉

lendy1
14. únor 2008

otáčení z bříška na záda dělají až starší děti mezi 7. a 8. měsícem, pokud se takto otočí např. kolem 3.měsíce nejedná se o přetočení ale přepadnutí...
a ze zad na bříško se děti točí na bok kolem 4., 5.měsíce a měli by to zvládnout do toho 6.se přetočit úplně na bříško.
Samo, že každé dítě je jiné, někdo to udělá dřív, někdo později, nechte to na těch mrňousech ať si na to příjdou sami 😉

suki
14. únor 2008

tak to naše Nikolka se na bříško točí jako profík už celkem dlouho, ale z bříška na záda se jí absolutně nechce 😀 vždycky se otočí na bříško a hraje si a pak brečí, že chce na záda a nejde jí to 🙂 tak jsem zvědavá kdy na to příjde, ale jak píše lendy asi má ještě i čas s tím otáčením zpět, takže to neřeším, však ono to taky půjde 😉

krista
19. pro 2009

miri9 • 1d • 15. prosinec 2009 v 11:14
ahoj všichni,

mám doma půlročního chlapečka, který je pěkný lenoch 🙂) přetáčí na bříško krásně, ale zpět mu to nejde.....tak mě napadlo, kdo jste třeba chodil na rehabilitaci se svým prckem, nebo tak, neznáte nějaké "cvičení", jak ho nastimulovat, aby se to naučil?

díky

sayast • 1d • 15. prosinec 2009 v 11:24
miri,on se to nauci, dej mu cas 😉. kazde dite je jine. a ze vim o cem mluvim. me se dcera prevraci jen z briska na zadicka, byla jsem s ni u meorologa, ty nas zas tahali na utz hlavicky jestli je vse ok. je v poradku,jen je linejsi a ma cas 🙂

j.kriv • 1d • 15. prosinec 2009 ve 13:01
souhlasím se sayast, každé dítě má svoje tempo, kluci navíc někdy bývají lenivější 😀 nám na plavču říkali, že na bříško se přetočí do půl roku a tak okolo měsíce později potom i zpátky. u nás to teda bylo dřív, už od tří měsíců se přetáčí na bříško, ale malá je od malička hodně živé mimi 😝 pokud by něco nebylo v pořádku, určitě by vás doktorka upozornila v poradně 😉

pikusa • 1d • 15. prosinec 2009 ve 13:27
Tak Matesovi to šlo nejdřív naopak....kolem 6.měsíce......
pak se jednou otočil z bříška na záda a ted už se točí.....dej mu ještě čas 😀

sayast • 1d • 15. prosinec 2009 ve 14:19
jezis,koukam co jsem napsala za preklep 😀. u neorologa jsme byli 🙂 😀 😀 😀

dadule4 • 1d • 15. prosinec 2009 v 15:11
zkus třeba cvičení na balónu, položit ho na něj na bříško, chytit za zadeček a pohupovat ho na něm, houpat ze strany na stranu, posílí si tak zádový svaly a bude mít víc síly na přetáčení. myslím, že právě tohle u nás hodně zabralo

beruska2x • 1d • 15. prosinec 2009 v 15:39
neucit.. prijdesam co a kdy.. jestli se snazi a nevi jak na to tak parkrat ukazat jak treba dat rucku, nekdy jim prekazi a nevedi co s ni 😉

nas byl taky lenoch , koniky, vse mel o mesic dyl skoro a ted lita ze ho ani nestacim sledovat 😀 pak se mu to otocilo a ted je jak raketa.. neboj 😉

miri9 • 1d • 15. prosinec 2009 v 16:10
jo, jasne, ja vim ze se nauci, jen je mi ho lito, jak by se rad posunoval a nejde to zadnym smerem....ukazuju ukazuju, ale ma me na haku...zatim system: zaborim hlavu do deky a zacnu vriskat, vvsak ona mi to mamka poda, co bych se snazil 😀 😀 😀 ja jen jestli na to neni nejaky figl......

beruska2x • 1d • 15. prosinec 2009 v 16:20
hm to jsme meli taky 😀 pak se naucil plazit, lizt, stavit - chodit - litat a ja uz se nezastavila 😀

zuzannes • 1d • 15. prosinec 2009 v 16:23
miri, nam se mala začala otáčet na zada az koncem 8.mesice. Snad i driv lezla 😉 Na rehabce rikala dr., že to vůbec neva "ona na to přijde"...není to žádný stupen vývoje, který se hodnotí. Důležité je otáčet se na bříško. 😉

miri9 • 1d • 15. prosinec 2009 ve 21:27
díky holky, tak já to nechám koňovi...... 😀

smajlik • 1d • 16. prosinec 2009 v 11:10
ahojky, jak píše dadule - zkus cvičení na balónu, nám dost pomohlo, ale musíš dítě držet za pánev a ne jinde (neboj nespadne) a houpeš dopředu , dozadu, ze strany na stranu a potom i takovou jakoby ležatou osmičku ... malá na začátku dost vřískala ale pak se jí to zalíbilo 😉

berenika39 • 2d • 16. prosinec 2009 ve 12:55
No mě mudra ukazovala podstrčit kolínka, on pak jakoby vystrčil prdelku a ta ho převážila a přetočil se...přišel na to a pak už se koulel. ale není třeba s tím spěchat, pokud se v půl roce přetáčí na bříško, neřeš...dej mu čas.

ludva • 3d • Včera ve 22:01
ahojka, cvičíme Vojtovku a rehábka mi zrovna říkala, že z bříška na záda se dítka točí okolo 8. měsíce.
A na míči na nedoporučuje cvičit vůbec. Prý nemají ještě pevná zádíčka. Takže bacha.

kvakulka • 1d • Dnes ve 03:47
jen holky vstoupím- doktorka mi ohledně přetáčení říkala, že není důležitý, jestli se mimi přetáčí, drží hlavičku a podobně (takové ty znaky vývoje), ale jestli je toho schopné a dělá to správným způsobem- doktoři mají hmaty, podle kterých poznají právě jestli to mimi umí- no a jestli to nerad dělá, tak ať to prostě nedělá, třeba ho to nebaví. Ségra odmítla zvedat se ze sedu a rovnou se přitahovala do stoje. Já zase nelezla a rovnou pochodovala okolo nábytku- prostě třeba vaše mimina čekají, až budou schopný něčeho zajímavýho a půjdou do toho. Koneckonců taky si nemyslím, že je nějak zábavný pást koníky 😀

krista
3. bře 2010

hanka13 • Dnes v 11:10
Ahojky,

chci vás požádat o zkušenosti s otáčením miminka. Malý se začal otáčet na jendu stranu v 3,5 m, neustále byl na boku, točil se v postýlce, zkrátka neustále nějaká aktivita..... Cca od pátého měsíce pozoruji, že nerad leží na zádech, nechce se otáčet, když se potřebuje dostat k hračce, tak se raději natáhne, než otočí, různě se kroutí.... Nyní máme 6 měsíců a stále se neotáčí na obě strany, na jednu mu to jde, ale jen občas, nechce se mu, jako by byl líný🙂) Nevím, zda může mít na otáčení vliv váha, máme cca 8,5 kg, což taky není málo. Jinak koníčky pase ukázkově a občas jako by byl náznak na lezení, ale zatím se nepohne. Na zádech nebo na bříšku vydrží jen chvíli, neumí si hrát, začne se vztekat a chce do náruče, tam je nejspokojenější. Prosím o vaše zkušenosti, popřípadě, jak více mimi motivovat k otáčení (pozn. hračky z boku dávám a on se jen natáhne, ale nechce se otočit).Začínám být z toho celkem nervozní, samo můžu kontaktovat rehabku, ale nejdříve jsem chtěla zkusit vás ostřílené maminky. Předem děkuju za vaše rady.

rimmel • 1d • Dnes v 11:24
nechaj ho tak, on vie co robi

beruska2x • 1d • Dnes v 11:28
nas malej se plazil po brise, ale lizt po 4 zacal nekde mozna v 10m, otacel se to jo ale ze zad na brisko, opackne mu to trvalo taky dyl, proste kazde ditko to ma malinko jinak , ma sve tempo..
jen dej pozor na to chovani, jasny ze je lepsi byt u mamky, odkud pekne vse vidim vse mu poda ale 1. si pak nedojdes ani na Wc a 2. se nebude snazit, nebude trenovat svaly a bude mu to trvat jeste dyl...

zkus mu sama ukazovat hracky, at se za nima snazi otacet, my meli mic plysove a v nem byla rolnicka, to ho bavilo
ale nemyslim ze to ate nejak tragicky, kluci jsou linejsi no

pikusa • 1d • Dnes v 11:31
Hani...stejně jako náš Matyáš,v 6ti měsících byl taky ještě lenoch....
otáčel se minimálně,spíš se natahoval a když nedošáhl,vyčůraně si přitáhl celou deku,na které hračky ležely.
Taky byl buclík,na půl roce 9 a půl kilo.....
Lézt---no plazit se začal v 9 a půl měsíci a po kolínkách leze až ted...
jooo línější kluci

hanka13 • Dnes v 11:39
asi ho moc sleduju, ale která máma ne.....co malého pozoruju, tak na to možná kápla beruska2x, malý má pořád kolem sebe spoustu lidí,je to první mimi v rodině, jak si vřískne,tak je nošen (hlavně babička🙂) a asi si na to zvykl a hold už se nemusí snažit jinak, když pak z náruče vidí vše a je zabaven...no ale jak z toho teď ven?? nechat ho vztekat???

beruska2x • 1d • Dnes v 11:43
to ne, zkus to pomalu, po chvilkach proste ho zabavit hrackama na dece nebo kde ho mas, aby ho hra zaujala a postupne se nauci i hrat sam, je na to jeste malej...
ono je to i blby obdobi, nas byl taky protiva ale pka jak se plazil, tak to je pak o moc lepsi kdyz se nauci sam pohybovat a neni tak zavislej na tobe

taky mame 1. vnouce i pravnouce, nec mi nevykladej ale ja jsem to teda zarazila hned, to bych se zblaznila... znama si to nechala "rozjet" a fakt byla otrok, navic jak pak mela kluka tezkych tak se ji seklo rameno, zada... no radost

hanka13 • Dnes ve 13:17
děkuji za rady, je fajn, když slyšíš od někoho zkušenějšího jak na to... to nošení jsem už zarazila a su zvědavá, jak to zvládneme.pořád čtu na diskusích, dítě se nedá rozmazlit, noste, noste, noste....ale jak vidím, dá se a pořádně. v leže se po chvíli vzteká a jen co ho někdo zvedne, tak jak když utne Koukám, že tu diskusi jsem měla začít úplně jinak , problém nebude v mimi, ale v nás.

berenika39 • 2d • Dnes ve 13:51
hanka , tak hlavně že víš kde je zakopanej pes , neboj, je úplně v poho, jen využívá servis rodiny . nech mu dost prostoru pro jeho aktivity - ideální je velká deka uprostřed volného prostoru - kolem hračky, věci, které miluje - máma,ovladač na televizi, mobil - aby měl důvod se otočit sám. nebude se vztekat, když si k němu sedneš, nemusíš ho hned brát na ruku, lehni si k němu .....jinak petr se taky poprvé sám otáčel až po skončeném 6.měsíci. je naprosto v pořádku a já nestíhám

vecerrnice
4. bře 2010

Tak u nás je to úplně jinak..vůbec se nesnaží lézt ani plazit,do toho se mu vůbec nechce..když se chce někam dostat prostě válí sudy,kolikrát takovou rychlostí že žasnu..během pár vteřin je z obýváku v kuchyni..vždy mě to rozesměje 😀

pavcza
18. srp 2011

Ahojky,
obnovuji diskuzi, taky máme problém s otáčením ze zad na bříško. Když jsme byli u dr. týden před 6. měsícem, tak ho chválila, že krásně drží celé tělo, hlavičku, krásně pase, není žádný problém a že asi bude línější. Tak nám dala doporučení na rehabilitace, ale až po větším váhání, jestli ano nebo ne. Já si to nechala, že ještě počkám aspoň do 6 měsíců a skutečně za týden se prvně sám otočil, pak ještě párkrát, pak zase pár dní ne a pak jednou a zase týden nic. Takže to umí, ale nedělá, nechce, dle mého je línej, líbí se mu na zádíčkách, když má kolem sebe hračky, snaží se na ně natáhnout ze zad a když nedosáhne, tak je mu to jedno, najde si jinou zábavu. Jinak, když na bříšku je, tak hračky si podává, ale dlouho nevydrží, za chvíli se vzteká a chce na zádíčka. Obě babičky mě klidní, ať ho nechám, že to umí, ale nemá potřebu je línej, já nevim, jestli radši nejít na ty rehabilitace (které ony pokládají za zbytečné, každé mimi je přeci jiné a že neni dle tabulek, neznamená, že mu něco je), já se bojim, abych něco nezanedbala, také nevim, jak dlouho platí to doporučení, už dost času uplynulo.

milejdy
21. srp 2011

@pavcza Myslím si,že opravdu je každé miminko jinak zručné a dovedné. Některé je rychlejší a jiné zase pomalejší. Já bych to neviděla tak černě s těmi rehabilitacemi. Mě se malý začal otáčet hodně brzy na bříško a jsem z toho hodně nešťastná,protože mám celou noc o zábavu postaráno. Neumí se totiž sám vrátit z bříška na záda a tak se pak vzteká a budí celou rodinu a já mám co dělat,abych nad ním neustále stála a vracela ho zpátky. To je třeba i 20x za noc!A já po operaci krční ploténky bych se neměla moc zohýbat,ale vysvětluj to pětiměsíčnímu prckovi,že?Takže si užívám od 4,5 měsíce,kdy to zvládnul.

pavcza
22. srp 2011

@milejdy no má to pro mne plus, že zatím nemusim být tak ve střehu, když si v poho hraje jen na zádíčkách a v noci spinká celou noc. Ale přeci jen bych radši, kdyby to už uměl, proto jsem se rozhodla tam dnes radši zavolat. Ono taky jak se tolik nehýbe a začal papat příkrmy, tak mi přijde, že víc kyne 😀 takže ten pohyb potřebuje.

lexi8
2. dub 2016

Mám 6 měsíčního syna a od 2 měsíce cvičíme Vojtovu metodu 😒 Ještě se neotáčí ani na bok jen leží na zádech. Byla bych ráda kdyby se začal točit aspoň na bok ☹ Doktorka mě tvrdí že má ještě čas. 😨 No nevím.

eviknufik
25. dub 2018

Ahoj holky, potřebuji poradit.malemu bude 30.4. 6 měsíců. Poprvé se otočil na břicho 10.4. otáčel se cca 1-2 denně asi týden, možná ani to ne a od té doby nic:( i více zvatlal a vydával zvuky. Teď i to žvatlání, nebo vydávání zvuku omezil. Když dám kolem něj hračky ,tak leží kouká a nebo se vzteká, když ho otočím na břicho tak je chvíli klid a s hrackama si hraje. Jediné co ho zajímá, je strkání ručiček a věci do pusy. Myslíte, že začal jakože stagnovat kvůli zoubkum, nebo to řešit s Dr? Na konci jsem 9.5. vím, že když se děti něco naučí, tak to nemusí dělat pořád, ale ta nejistota, aby byl v pořádku ve mně pořád je:(