V 8,5 měsících preferuje umělé mlíčko, je to normální?

sedmiteckas
30. dub 2015

Dceři je 8,5 měs., stále nejvice preferuje UM (Nutrilon). Přijde mi, že kdyby neměla nic jiného jíst, na Nutrilon se prostě "třepe" vždy. Nabízím samozřejmě příkrmy, občas sní méně, občas více, ví jí samozřejmě chutná sladší...přesnídávka, banán. Sní mi kukuřičné křupky přes den, žádná jiná sladidla (Lipánky, Sunárky, granulované čaje jí zatím nedávám). Přijde mi také, že víc jí chutanjí skleničky. Domácí strava - asi v tom nejsem dostatečně důsledná, ale je to spíše tak, že se snažím připravit, dochutit, přidat vodu atd, a stejně mi sní třeba jen lžičku a pak ji dokrmím UM, protože to mi vypije vždy ráda... Je to normální? Dokdy vaše děti preferovaly UM? V noci se mi budí 2x na 150 UM.

zanri
30. dub 2015

Pokud prospívá a nemá hlad, myslím, že to nevadí, 6-12 měs. dítě by mělo denně vypít 1l tekutin, když tak jí zkuste udělat z jejího oblíbeného mlíčka ovocný koktejl (smíchat s trochou ovocné přesnídávky) nebo kaši. Malej má 10,5 měs. a vypije denně 0,5l UM.

mecoun
5. kvě 2015

Buď určitě v klidu, dítě mé kamarádky bylo celý první rok pouze kojeno, odmítalo UM a příkrmy už vůbec a vyvíjelo se naprosto v pořádku. Ona si sama řekne, co chce a určitě to přijde a začne baštit 🙂

sedmiteckas
autor
5. kvě 2015

@mecoun
@zanri díky moc za odpovědi 🙂

pavlusa01
9. kvě 2015

Moje malá se třásla na sunar ještě ve dvouch letech...dostávala ho ráno a večer.Ale když jsem začínala s příkrmy i pak déle jedla vše,nikdy jsem po jídle nedokrmovala UM.Ten oběd jí musel zasytit....Večer jsem pak kolem devátého měsíce malé dávala Sunarku kašičku,a to jí pak stačilo až do rána....Ale moje malá byla zvykla celou noc spinkat,bez papání...Já jsem četla,že když si děti na začátku zvyknou na kupované skleničky,tak pak domácí právě nechtěji......

silvapokorna
9. kvě 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Moje dcerka byla kojená 15 měsíců a pak jí zašmakovalo taky UM a mléko miluji doteď a to už jí bude sedm. A klidně i umělé, když není klasické. Mám ho po ruce právě pro případ, že mám málo mléka v lednici. Pořád ještě k snídani nebo ke svačině miluje mléko nebo kakao. Kdyby mohla, tak nejí, jenom pije mléko nebo kakao. 😀