V hacce usne jen na 15 minut, jak dlouho ho mám zvykat?

poprvetehotna
27. čer 2014

Ahoj holky, chci se zeptat na zkušenost s usínáním v houpačce hacka. Malému jsou dva měsíce a bohužel jsem si ho špatně naučila, že usíná téměř jenom při skákání na baloně. Myslela jsem si, že pohyb v hacce mu bude asociovat balon a v pohodě tam usne. Je pravda, že to zkoušíme zatím jenom třetí den, ale zatím bych řekla, že žádná sláva. Když už v hacce usne, tak jenom na cca 15 minut, pak se probere, začne se vztekat a nakonec plakat. Teď už má problém usnout i při skákání na tom baloně. Včera jsem odpoledne trávila tím, že jsem stála u houpačky a houpala ho, aby byl aspoň chvilku klid 🙂 Nevím, jak dlouho ho máme na houpačku zvykat. Jestli třeba týden je málo? Abych dny netrávila tím, že budu houpat jak o dušu a on si na to stejně nenavykne 🙂 Byla bych ráda, kdyby tam přes den aspoň na chvilku zabral, jinak nejsem schopná doma nic udělat a hlavně večer je ze mě mrtvola 🙂 Děkuji za tipy a rady.

pisisvori
27. čer 2014

@poprvetehotna bohužel tě nepotěším, ale jsou děti, které přes den moc nespí ať uděláš co uděláš a chtějí jen maminu...takže ano zkoušet můžeš všechno a něco může zabrat...ale dopadnout to může třeba i tak jako u nás, že dcera když nebyla u prsa nebo se nenosila tak plakala ...přes den spala 3x 20-3 minut ....v noci (to u ní bylo od 22 do 5-5:30) od 3 měsíců vstávala 6,7,8...10x....Ano byla ze mě psychická i fyzická mrtvola...protože brečela i v kočárku, v autosedačce...takže jsem s ní byla pořád celé dny sama zavřená doma. Ale na ten druhý způsob, který existuje = nechat brečet jsem neměla sílu ani povahu. Držím moc palce ať najdeš způsob, aby neplakala spinkal.
Možná by fungovalo nosítko nějaké, aby byl u tebe= spokojený a ty bys u toho mohla nějak fungovat

katyxq
27. čer 2014

@pisisvori existuje přece třetí způsob - šátek, ergonosítko https://www.modrykonik.cz/noseni-deti a pak člověk může v pohodě vyrazit ven i na celý den, dělat domácí práce, najíst a dokonce i dojít na wc 😀, taky pomáhá společné spaní (nebo aspoň postýlka bez bočnice jako "balkón") https://www.modrykonik.cz/spolecne-spani

pisisvori
27. čer 2014

@katyxq 🙂 vždyť jsem to psala na konci🙂. Ale při první dceři jsem byla z toho celodenního pláče (a asi i poporodních depresí a "dobrých" rad, že dělám vše špatně...) tak ve stresu, že už jsem pak žádné nosítko neřešila a nikdo nějak neporadil...bylo to náročné...teď už mám nosítko připravené a manducu vyhlídnutou🙂.

katyxq
27. čer 2014

@pisisvori promiň, já ten poslední řádek přehlídla 😉

poprvetehotna
autor
27. čer 2014

Tak už jsem volala paní, co dělá v Brně kurzy vázání šátků 🙂 Dostala jsem na šátek tip od kamarádky, ale do poslední doby byl malej docela klidné miminko, tak jsem si říkala, že šátek nepotřebuji. Teď už jsem vděčná za jakýkoliv tip a vyzkouším cokoliv 🙂 Děkuji za připomenutí šátkování 😝

bambulal1
27. čer 2014

@poprvetehotna nevim jestli ti zabere ale drzim palce.Nas syn ma 7mes. A uspavame doma jenom houpanim na balone.Drzim palce