V jakém věku byste svěřily dítě au-pair?

dont_speak
30. lis 2008

Může přijít situace, že musíte někam opravdu nutně odejít na celý den a vaše dítě je ještě malé, nemůže tam být s váma. Jaký je pak podle vás věk optimální, v kterém by jste se nebály ho už svěřit i někomu cizímu (když by např. táta, babička nebyli zrovna při ruce)?

ronie
1. pro 2008

dont já se nebála po šestinedělí-nedalo se nic jiného dělat, musela sem chodit sem tam do školy, všechno proběhlo naprosto v pohodě, řekla bych že čím menší tím lepší, později už je tu separační úzkost a strach 🙂 Nemá cenu řešit optimální věk, ale doboru chůvu 😉

caira
1. pro 2008

souhlasim s ronie..ja udelala tu chybu, ze jsem malou nenechavala nikym hlidat a ted uz by se od ciziho nenechala ( teda ani od tchyne s tchanem atd- jen manzel a moje mamka)

kamaradka od mala chodila do fitnesu a davala malou tam do creche a jeji Annie je tak orazena, ze se vubec lidi neboji a s kazdym je hned kamaradka..zatim co moje mala bojacna bude brecet jen se na ni cizi podiva..

dulezite je, ze clovek komu sveris dite je provereny a da se mu verit ( pokud jde o au pair) tak reference, kurz prvni pomoci atd..

anatanka
2. pro 2008

U nas je to stejne jako u Cairy, Miriamka byla porad jenom se mnou a ted je z ni zavyslacek, kterej nikoho jinyho nesnese. Ale myslim, ze je to dane i povahou, nektere deti jsou v pohode a muze je hlidat prakticky kdokoliv, s jinyma je potiz.

Takze si to musis prebrat sama, jaky Davidek je a co zvladne. Ony pak vetsinou ty deti, pokud jsou odkazany na to byt s nekym jinym, nez s maminkou, tak to taky zvladnou bez ujmy. V jeho veku uz se deti davaji au-pairkam normalne, jen by asi bylo lepsi, kdyby jsi ze zacatku byla parkrat s nima dohromady, aby meli cas si na sebe zvyknout.

markeeta
6. pro 2008

Je uplne jedno, kdo hlida dite a v jakem vztahu je k rodine, dulezite je, ze to dite tu osobu zna. Skutecnost, ze dite vychovava chuva, neznamena, ze to dite pujde ke komukoliv a neni to zavislacek na mamince. Pro neho chuva je neco jako matka, osoba, kterou zna. Ja mam dva synovce a ty jsou oba vychovany od chuvy. Ke me ze zacatku nesli, potrebovali cas, kdyz jsem na ne jenom sahla, tak hnedka rvali a bezeli k mamince.
Nase Natasa zna jenom nas dva - maminku a tatinka, my se stridame v jeji peci, protoze kdyz prijde tatka z prace, tak ja jdu do prace. Rodiny mame pres tisice kilometru daleko a jsem zvedava, jak bude po roce reagovat na moji rodinu. Dale zna doktorku a sestricku uz uplne od zacatku a nikdy nebrecela, ze to jsou cizi lidi.

Nejdulezitejsi kriterium pri vyberu chuvy je, ze je spolehliva, co si budeme nalhavat, ktera z nas matek ma kurz prvni pomoci? Ja jsem tim naposledy prosla nekdy pred 5 lety a uz to upadlo nekam do zapomeni. Tu chuvu musi mit rado dite i rodice. Musi to byt stale stejna osoba, pokud dite koluje od jednoho k druhemu, tak mu to na psychice moc neprida.

dont_speak
autor
6. pro 2008

Právě, že malý Davík je celkem v klidu, má rád lidi kolem sebe, kolikrát si nevšimne, že ocházím. S ním je hlídání bez problémů. Jen občas má takové mamánkovské chvíle, kdy se ode mě nechce za žádnou cenu odloučit. Mě spíš šlo o to, že dálkově studuju školu a nedovedu si představit, jak to budu provádět pak s dalším dítětem.. Jestli ten půlrok s mimčem zůstat doma, nebo ho svěřit někomu na ten jeden den. Otázkou bude taky kojení, jak budu moct.

zuzik03
6. pro 2008

taky myslim, ze nejde o to kdy, ale komu... ja ted konecne nasla chuvu na par hodin odpoledne jednou tydne a na vecery, kdybychom chteli nekam jit (babicky mame daleko), trochu jsem se bala, koho mi poslou, ale vypada to, ze jsem mela stesti a nemam absolutne obavu ji s klarkou nechat 😉

geminis
8. pro 2008

Taky souhlasím, že nejde o to kdy, ale komu.
Moje lady v Anglii, když jsem u ní pracovala jako au-pair, měla vždy nekoho u dětí, co se narodily a pamatuju si, že jedinou výhradu měla k dívce, které bylo 18 let, když k ní přijela. To říkala, že vždy trnula, když svěřovala "dítěti" své děti.
Takže spíš opravdu spolehlivost a aby si s dítětem/dětma navzájem sedly.

nonames
9. pro 2008

já si taky myslím, že nezáleží kdy, ale hlavně komu 😵