V jakém věku miminka začala reagovat na váš hlas?

petardice
21. říj 2009

Ahoj maminy,
můžete mi říct, v jakém věku vaše miminka začala reagovat na váš hlas? Myslím tím, v jakém věku se začala otáčet za hlasem? Máme holčičku, narodila se o měsíc dřív, teď jí jsou tři měsíce (tedy pokud by se narodila v termínu, byly by jí dva měsíce), za hračkami se otáčí, ale byť slyší (při štěknutí psa nebo nějakém nenadálém hluku sebou trhne), neotáčí se, když na ni mluvíme. Dnes mě vyvedla z míry kamarádka, která mi řekla, že jejich děti na hlas v tomto věku reagovaly. Tak by mě zajímalo, jak na tom jsou ostatní děti... Zítra jdeme na neurologii (malá má velký šíjový tonus, takže nás patrně čekají rehabilitace a Vojtova metoda), takže se na to určitě zeptám, ale teď mi to prostě leží v hlavě a jak se znám, nenechá mě to v klidu spát...

petrach
21. říj 2009

petardice bud v klidu,dnes jsem študovala na netu,co má umet díte v 5 mesících a píšou že kolem 5 mesíce 😉
neco jineho je když se občas otočí za tvym hlůasem,ale 2 mesíční díte se určite cílene neotočí..
zítra držím pesti na neurologii 😉

schwarzovka
21. říj 2009

petardice...neboj, náš malej se taky dlouho nechtěl otáčet za hlasem, ikdyž slyšel špendlík spadnout na zem...taky jsem se bála a když jsme byli asi na 4měsících v poradně, tak jsem to říkala Mudrovi...ten na něj zašeptal a náš milostpán se otočil 😀 ale doma zase nic...prostě až jsme ho začali zajímat, tak se začal otáčet a je úplně normální 🙂 ..zeptej se u doktora, určitě ti poví, že má ještě čas a hlavně každé miminko má jiné zájmy... 😉

aleachim
21. říj 2009

já bych se taky nebála. Náše malá je taky dříve narozená a vím, že mě to hrozně znervozňovalo, protože ta se neotočila ani, když bouchly dveře. Bála jsem se, že je hluchá. Nevím přesně, kdy to bylo, ale z ničeho nic jsem na ni zavolala a otočila hlavinku za mnou. Každopádně to bylo mnohem déle než ve dvou měsících, to pořád jen spala a spala.

petardice
autor
21. říj 2009

Ufffff. Tak se mi snad bude trochu klidněji spát 🙂 Díky moc 😉 Je to naše první mimčo, takže jsem z lecčeho trochu vyděšená, hlavně v souvislosti s tím, že vyběhla ven přece jen dřív, než měla...

andykov
21. říj 2009

Kikina, slyší... někdy se otočí a někdy ne, i když teda většinou už jo, ale taky má někdy na háku 😀
Takže taky bych řekla, že norma tak kolem 5. u vás 6. Odečítá se i třeba, když je mimčo o 14dní dřív 😉

aponchie
21. říj 2009

cca ve 3mesicich poradne

petrach
21. říj 2009

petardice my jsme taky dřív 😉

krista
13. únor 2010

listicka85 • Včera v 10:58
Ahoj holky.
Chtěla bych se zeptat, od kolika týdnů zhruba se vám miminko cíleně otáčí za zvukem?? Např. když na něho mluvíte?? Máme 2 měsíce a ještě neeee Poslouchá, směje se, ale neotočí se....je to "řepák"

kvakulka • 1d • Včera ve 12:01
Listicko, mě sleduje pohledem (i se zaklání, aby na mě viděl), tak od 3.měsíce. Myslím, že cíleně se otáčet za zvukem je až záležitost tak 4.měsíce, neboj, nemáš řepáka .
http://www.maminkam.cz/psychomotoricky-vyvoj-4-...
A to si myslím, že nejdřív se začne otáčet za hlasem mámy, dost později až za jinými zvuky...

jasmia • 3d • Včera ve 12:38
lLsticka naše malá má 4,5 měsíce a za hlasem se otáčí jenom někdy. Ve dvoch měsících je strašně brzo, takže neboj jste naprosto v pohodě.

crca • 2d • Včera ve 12:52
Mě se taky začali otáčet až kolem 4 měsíce(vědomě),ale teď na ně houknu a až se pro změnu neotáčí,ale rovnou zdrhnou

singid • 1d • Včera ve 14:40
náš malý taky až tak kolem 4,5 měsíce a to ještě jen někdy (asi jak má na mě náladu) a je fakt, že zatím jen za mým hlasem))

editah222 • 1d • Včera v 15:27
Naše má skoro 5 měsíců a taky se za zvukem (hlasem) otočí jen někdy. Nehrotím to.

bibione
13. únor 2010

moj sa otaca za mojim hjlasom...ale len za mojim...jasne,nie zakazdym ,ale vascinou 😉

anaibib
13. únor 2010

ahojte, ako tak citam nie som jedina co sledovala svoje prvorodene 🙂 a teraz ked ma maly 7 mesiacov tak viem, ze sa to neoplati - moj maly robi vela veci skor akoby mal a vela veci neskor (napr sa sam este stale nepretoci, aj ked sedi bez problemov). ja som konzultovala s neurologickou otacanie za hlasom a povedala ze je to individualne, a ze vyvoj nejde plynulo, tzn ze babatko raz ide pozadu podla toho co kde pisu a pride obdobie a zrazu to dobehne. myslim ze pokial sa chodi pravidelne do poradne tak lekar vie usmernit, ak by babo velmi vybocovalo z priemeru 😉