V kočárku řve. Máte podobné zážitky?

veruss7
4. srp 2011

Malý má 3 měsíce(dřív jezdil rád v kočárku) a je ho těžké dostat do kočárku.vydrží mi tam pouze pokud ho dobře nakrmím,že usne na rameni a opatrne jej vsunu do kočárku.Až se vzbudí řve,že nelze utišit jinak než náručí.Přitom není naučený na chování (doma je zvyklý být sám v postýlce či pohovce i hodku v kuse,usíná sám, hodné dítě ).Jen to kočárkování je za trest.Chodit pokaždé z vyjíždky s řevem a dítkem v náručí už mě dohání k šílenství.Nejradši by byl jen doma.Má někdo podobné zážitky s kočárkem?

hamma
4. srp 2011

My jsme to měli úplně stejně, taky tak kolem 3 - 4 měsíců přestal snášet kočárek. Náš teda není zvyklý být sám, hodně ho nosím, tak jsem to vyřešila tak, že jsem ho nosila v nosítku. Myslím, že mu vadilo, že nic nevidí. Když jsem ho pak dala do sporťáku, zlepšilo se to a teďka, když už sám sedí, je to úplně v pohodě.

alisek
4. srp 2011

pořiď si šátek nebo manducu, některý děti prostě pobyt v kočárku nemají rády, prý se to mění když se přechází do sporťáku, tak ať nemáš ty a dítě otrávené kočárkování a nošení vám třeba bude vyhovovat víc. manducu i půjčují aby sis ji vyzkoušela a pak si ji můžeš koupit.

anetka1701
4. srp 2011

Jop, jako kdybys popisovala mojí dcerku. Řeknu ti co zabralo - ale nesmíš se smát :oD Zjistila jsem totiž, že jí nejvíc vadí to, že z kočárku nevidí ven! Tak jsem jí začala dávat na bříško, aby "pásla koně" a odendala zadní část boudičky, aby viděla :o) Jestli si to neumíš představit, dám sem fotku. Je tak schopná bejt kldině dvě hodiny v kuse! a je totálně nadšená :o) Zkus to a uvidíš, hlavně dej vědět, jestli to zabralo :o)

vicky007
4. srp 2011

Ahojky, my měli ten samý problém, když byla Bára v korbičce. Jako, když jsme jeli pod stromama, tak dobrý, koukala na lístečky a pohoda, ale nedej bože, když stromořadí skončilo 😀, to byl řev. Takže návraty z prochajdy, byly vždy stejné, v jedné ruce mimino, druhou jsem řídila kočár 😖 Po pár takovýchto zkušenostech jsem vozila i nosítko...
Ale problém ustal, jakmile jsme přešli do sporťáku. To mohla krásně koukat ven a bylo po řvaní. Takže na sporťák jsme šly v necelých 5-ti měsících

miskadis
4. srp 2011

Tak u nás to bylo úplně to samý🙂.Okolo 4 měsíce mi v hlubokém kočáru začala brečet, protože neviděla ven, ale na bříšku v kočáru bejt nechtěla, vydržela jsem to cca měsíc, pak jsme přešli na sporťák a bylo po řevu🙂

violeta5
4. srp 2011

U nás občas to samé (naposledy dneska), pomohl dudlík. V šátku mi po probuzení řve, takže s ním chodím jen na procházky, ale do města si s šátkem zatím netroufnu 😝

anidomi
4. srp 2011

holky vy me desite.. Malej ma kocar strasne rad(zatim,jsou mu 2 mesice..) vzdycky,kdyz behem dne malo spi,soupnu ho do kocaru a brouzdam s nim venku-tam spinka.. Jinak to stridam s autosedackou na konstrukci.. Odtud vidi a je taky spokojenej 🙂

sawmy
4. srp 2011

JA sem to mela nasim Liamkem taky tak az doted ted mame 7mesicu a v kocarku se my pekne posadi a diva se kolem sebe a to se mu libi po case my tam aji usne ale pred tim no to vuuuubec 😝 tahala sem ho do 4mesice v satku pred sebou to se mu taky libilo 😀

coxa
4. srp 2011

Ahoj, kamarádka měla to samé - malé se nelíbilo, že nevidí ven. Tak ji dávala na bříško pást koníčky - a nožičky místo hlavičky, takže malá jela proti směru jízdy, ale byla nadšená. 😀

sova33
4. srp 2011

My jsem to měli kolem třetího měsíce taky, ale nenechala jsem se "přeřvat" a na ruce jsem ho nenosila, zakázala jsem to i babičká. Takže když se vzbudil a řva, dojeli jsme s řevem domů nebo někam na lavičku apod, pochovala jsem ho, ale na jízdu jsem ho tam zase vrátila. Po deseti dnech zjistil, že v kočárku nemusí jen spát, ale může si tam i hrát. Takže je mu skoro sedm měsíců a v korbičce je pořád, hraje si s hračkami, zvedá nohy, kouká na stromy apod., a když se mu chce spát, zalomí to a usne.
A koníky tam teď pase taky 😀

veruss7
autor
5. srp 2011

@anetka1701 Ahoj,děkuji za radu.Nesmála jsem se.Zkusím to, i když zrovna bříško taky dvakrát nemusí 😉 Je to lenoch po tátovi 🙂 Musím přitvrdit-dlouho trvalo než jsem otěhotněla,tak jsme byli tacoví mírní.Už se těším na sporták,bylo mi jasné,že zvědavec tam dlouho nevydrží.Od kolika měsíců by to bylo vhodné?Nepatřím mezi zkušené maminky, vše musím načítat.

romcovaklarka
5. srp 2011

@veruss7 Ve sporťáku je mimčo v sedě, tak bych to tipla, že do něj může když už umí sedět... ale nevím to jistě, máme do toho ještě daleko.
Jinak malej naopak nesnášel kočárek ze začátku a zjistila jsem ,že to asi bylo tím, že to moc drncalo (máme tu štěrkové cesty). Začala jsem používat jiný kočárek a je v pohodě. Ale tvůj měl kočík napřed rád, takže v tom to asi nebude 🙂

vicky007
5. srp 2011

@veruss7 no my jsme šli do sporťáku daleko dřív než seděla, ale dávala jsem jí tam skoro do lehu, ale i tak krásně viděla ven a pohoda 🙂

sova33
5. srp 2011

@veruss7 Malý teď ve skoro 7 měsících má to pasení v kočárku taky rád (i tu staženou korbu jsme už využili 😀 Ale myslím si, že 3 měsíce, to je ještě prcek, zkus to nějak zlomit. Zaujmout ho, dej mu tam hračky, ať má na co koukat apod. Mimča potřebují být na zádech a pak na bříšku, předčasné posazování (i do skorolehu) jim bere motivaci k vlastnímu snažení a nemají jak posilovat potřebné svaly (v leže je to třeba zvedáním nožek a tak).
Nechci tě samozřejmě poučovat, řiď se i vlastním instinktem, ale já osobně jsem třeba ráda, že je zatím pořád v korbě, je to jednodušší (žádné kšírování, nic nepadá ven, má tam pohyb, usne si, kdy se mu chce, nemusím zvedat a pokládat záda atd.)